کیان ویزا

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

0.0
0.0/5
مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مهاجرت کارشناسان و متخصصان بیهوشی به انگلستان

کلیه پزشکان و متخصصان بیهوشی از داخل یا خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارند به کشور انگلستان مهاجرت کنند، قبل از اقدام‌ به ثبت نام در شورای NHS، باید فاکتورهای ویژه ای را برای ثبت نام کامل در شورای پزشکی عمومی (GMC) در نظر بگیرند.

به عنوان یک کارشناس بیهوشی، در داخل یا خارج از اتحادیه اروپا، فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، به محل زندگی و کار شما بستگی دارد.

این مقاله که توسط تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا نوشته شده، به گونه ای طراحی شده است که کلیه مراحل فرآیند مهاجرت شما به عنوان کارشناس هوشبری به کشور انگلستان را به تفصیل شرح می دهد.

پزشکان بسیاری از سراسر جهان، نقش حیاتی و مهمی در NHS  و ارائه مراقبت های ایمن از بیمار ایفا می کنند. مهاجرت پزشکان بین المللی به انگلستان، نه تنها مورد استقبال این کشور  قرار می گیرد، بلکه دولت انگلستان، مهاجرت متخصصان بهداشت را بخشی از تبادل مستمر دانش در مراقبت های بهداشتی به حساب می آورد، و به شدت متخصصان و کارشناسان سلامت و مراقبت های بهداشتی را به مهاجرت به این کشور تشویق می‌ کند.

مهاجرت پزشکان از داخل اتحادیه اروپا

در صورتی که به عنوان یک کارشناس یا متخصص بیهوشی از داخل اتحادیه اروپا یا سوئیس مایل به مهاجرت به کشور انگلستان هستید، خبر خوب این است که برای اخذ مجوز کار به عنوان پزشک در بریتانیا نیازی به اثبات دانش و مهارت های پزشکی خود ندارید، زیرا شما قبلاً این کار را انجام داده اید و به لطف اتحادیه اروپا مدرک شما مورد تایید کشور انگلستان قرار گرفته است.‌ علاوه بر این، نیازی به درخواست ویزا از وزارت کشور انگلستان نخواهید داشت.

اما در صورتی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید و قصد دارید به عنوان متخصص هوشبری به  کشور انگلستان مهاجرت کنید، لازم است گواهینامه تحصیلی خود را معادل سازی کنید. بدین معنی که باید در آزمون هایی که به منظور ارزیابی دانش و مهارت های حرفه ای پزشکان و متخصصان در نظر گرفته شده است، شرکت نمایید و‌ با کسب نمره قبولی این آزمون، دانش و توانایی های حرفه ای خود را به اثبات برسانید.‌

اما قبل از آن، لازم است نشان دهید که از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارید و بتوانید با خیال راحت به عنوان یک پزشک یا متخصص بیهوشی در انگلستان و NHS فعالیت کنید. علاوه بر این، باید از وزارت کشور انگلستان، درخواست صدور ویزای کار کنید. در نظر داشته باشید که کلیه رشته های کادر درمان می توانند از طریق موسسه کیان ویزا باشرایطی بسیار مناسب به کشور انگلیس مهاجرت کنند. در صورت داشتن تمایل به کسب اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت کارشناسان هوشبری ، متخصصان بیهوشی و سایر رشته های کادر درمان شما عزیزان می توانید با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید و به صورت کاملا تخصصی راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان
مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مقالات مرتبط به کشور انگلیس :

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت پزشک به انگلستان

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت پزشک به انگلستان

ویزای خانواده انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای کاری انگلستان

ویزای استارتاپ انگلستان

تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

الزامات اخذ ویزای کار برای رشته بیهوشی / هوشبری از کشور انگلستان عبارتند از:

 • ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی
 • ارائه شواهد دانش و مهارت PLAB یا معادل آن
 • اخذ ویزای درجه ۲
 • ثبت نام کامل در GMC

کلیه پزشکان بین المللی، صرف نظر از تخصص، تجربه یا کشور مبدا، باید ثابت کنند که مهارت و دانش کافی در زبان انگلیسی را دارد.

برای اثبات دانش زبان انگلیسی خود، می‌ توانید یکی از این دو‌ مدرک زبان انگلیسی زیر می توانید را ارائه دهید:

 • OET  آزمون زبان انگلیسی حرفه ای ویژه کارکنان کادر درمان
 • آیلتس، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی

حال به شرح هریک از آزمون های زبان می پردازیم:

آزمون OET

آزمون OET یک آزمون اختصاصی زبان انگلیسی است که مهارت‌های زبانی کارکنان و‌ متخصصان کادر درمان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. می توان گفت این آزمون جایگزینی برای آزمون های آیلتس و تافل است. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، آزمون OET توسط CBLA  موسسه انگلیسی کمبریج و موسسه بوکسیل برگزار می‌شود. آزمون OET به طور خاص برای ۱۳ حرفه مرتبط با مراقبت های بهداشتی و‌ کاردرمانی برگزار می شود که عبارتند از:

 • کارشناس بیهوشی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • رادیوگرافی
 • دامپزشکی
 • پزشکی
 • آسیب شناسی گفتار
 • فیزیوتراپی
 • متخصصان تغذیه
 • متخصصان پا
 • داروسازی
 • بینایی سنجی

متخصصان مراقبت های بهداشتی که به دنبال کار یا تحصیل در بخش مراقبت های بهداشتی در کشورهایی نظیر: استرالیا، کانادا، ایرلند، مالدیو، مالت، نامیبیا، نیوزیلند، فیلیپین، قطر، سنگاپور، اسپانیا، اوکراین، انگلستان، امارات متحده عربی و ایالات متحده هستند، باید در این آزمون شرکت کنند. متقاضیانی که قصد دارند به ایالات متحده مهاجرت کنند، نیز ملزم به درخواست شرکت در آزمون OET هستند تا بتواند سطح مهارت انگلیسی خود را برای ارائه مراقبت های بهداشتی برتر اثبات کنند.

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

تاریخچه آزمون OET

آزمون OET که توسط پروفسور تیم مک نامارا در اواخر دهه ۱۹۸۰ طراحی شد، برای اولین بار تحت هدایت اداره ملی استرالیا برای ارزیابی مهارت های زبانی داوطلبان بین المللی خارج از کشور (NOOSR) برگزار شد. در طول سال‌ها، این آزمون، تحت نظارت مرکز تحقیقات آزمون زبان دانشگاه ملبورن و آزمون زبان انگلیسی کمبریج، تحقیقات و توسعه‌های متعددی را پشت سر گذاشته است تا با روندهای امروزی همگام شود. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، آزمون OET توسط موسسه زبان انگلیسی کمبریج و‌ موسسه بوکسیل برگزار می شود.‌

الگوی آزمون OET

آزمون OET یک ارزیابی معتبر و قابل اعتماد از هر چهار مهارت زبان شامل مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری با تاکید بر ارتباطات در محیط‌های حرفه‌ای پزشکی و بهداشتی است.

 آزمون OET شامل چهار آزمون فرعی است:

 • شنیداری (تقریباً ۴۵ دقیقه)
 • خواندن (۶۰ دقیقه)
 • نوشتاری (۴۵ دقیقه)
 • گفتاری (تقریباً ۳۰ دقیقه)

آزمون شنیداری، آزمون OET، شامل ۳ بخش و ۴۲  سوال است که متقاضیان باید در مدت ۴۵ دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.

آزمون ریدینگ‌ یا خواندن، از ۳ بخش و ۴۲ سوال تشکیل شده است، و متقاضیان ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا به کلیه سوالات پاسخ دهند.

آزمون رایتینگ‌ یا نوشتاری، برای هر یک از کارکنان و متخصصان حوزه سلامت متفاوت است. بدین معنی که هر یک از متخصصان باید مطلبی مرتبط با رشته تحصیلی خود را بنویسند.

در آزمون اسپیکینگ، متقاضی ملزم به صحبت کردن در مورد مسائلی مرتبط با رشته تحصیلی خود است. فرد متقاضی باید به مدت  ۳۰دقیقه در مورد مطالبی که از او خواسته می شود، به طور واضح و روان صحبت کند.

محل برگزاری آزمون OET

متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به یکی از کشورهای همسایه که این آزمون در آن برگزار می‌شود، سفر کنند. لازم به ذکر است که بنا به دلایلی این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود.

انواع آزمون OET

این آزمون به چند روش مختلف برگزار می‌شود:

 • آزمون OET بر روی کاغذ
 • آزمون OET با استفاده از کامپیوتر در محل برگزاری آزمون
 • آزمون OET با استفاده از کامپیوتر در خانه

آزمون آیلتس  UKVI

آزمون آیلتس UKVI یک آزمون زبان انگلیسی  (SELT) مورد تایید دولت بریتانیا است. آزمون آیلتس می تواند برای اثبات توانایی های زبان انگلیسی شما در پشتیبانی از درخواست ویزا و مهاجرت به انگلستان (UKVI) مورد استفاده قرار گیرد.

به منظور دریافت بسیاری از ویزاهای مختلف، باید مدرک زبان انگلیسی خود را به اداره مهاجرت اغلب کشورها ارائه دهید. در مورد کشور انگلستان، این آزمون در فهرست آزمون‌های زبان انگلیسی تایید شده (آزمون‌های SELT) توسط وزارت کشور انگلستان قرار دارد.

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان کیان ویزا
مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان کیان ویزا

مقالات مفید درباره ی کشور آمریکا :

گرین کارت امریکا

لاتاری آمریکا 2024

لاتاری چیست؟

مزایای لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری آمریکا

آزمون های آیلتس زیر در فهرست این آزمون قرار دارند و برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشور انگلستان طراحی شده اند.

آیلتس آکادمیک

این آزمون برای شرکت کنندگانی مناسب است که مایلند در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به تحصیلات خود ادامه دهند. همچنین افرادی که قصد مهاجرت از طریق اخذ مجوز کار را دارند، لازم است در این آزمون شرکت کنند و مدرک مورد نظر را دریافت نمایند.‌

آیلتس جنرال

این آزمون مناسب داوطلبانی است که قصد دارند به انگلستان مهاجرت کنند و مایل به آموزش یا تحصیل در مقاطع پایین تر هستند.

ثبت نام در GMC

پس از گذراندن آزمون زبان انگلیسی خود، اکنون می توانید برای ثبت نام کامل برای دریافت مجوز کار در GMC اقدام کنید. پزشکان خارج از اتحادیه اروپا، باید به GMC ثابت کنند که دانش و مهارت کافی برای فعالیت ایمن در انگلستان را دارند. برای انجام این کار، به عنوان متخصص بیهوشی پس از دریافت مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا OET، می توانید برای شرکت در امتحان PLAB ثبت نام‌ کنید.‌ کارشناسان بیهوشی نیز می توانند به راحتی برای مهاجرت به کشور انگلیس از طریق موسسه مهاجرتی حقوقی کیان ویزا اقدام کنند.

شرایط ثبت نام

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، کلیه پزشکانی که قصد دارند به عنوان پزشک در بریتانیا فعالیت کنند، لازم است در GMC ثبت نام نمایند و از دستورالعمل های این سازمان تبعیت کنند.

پزشکانی که ثبت نام کرده‌اند اما اقدام به اخذ مجوز نکرده‌اند، تنها قادرند به عنوان استاد دانشگاه در این کشور مشغول به کار شوند یا خارج از بریتانیا به فعالیت خود ادامه دهند.

این افراد به هیچ وجه نمی‌توانند هیچ یک از فعالیت‌های پزشکی و بالینی را در انگلستان انجام دهند.

شرایط ثبت نام پزشکان در GMC به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • ملیت پزشک
 • کشوری که پزشک در آن تحصیل کرده‌ و گواهینامه پزشکی اولیه خود را از آنجا دریافت کرده‌ است.
 • نوع فعالیتی که پزشک مایل است انجام دهد.
 • گذراندن یک دوره کارآموزی پس از پایان تحصیلات خود

در ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه پزشکی شما، مورد قبول سازمان GMC است. علاوه براین دانش آموختگان رشته پزشکی، باید مهارت‌ها و صلاحیت حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلیه پزشکان و متخصصان متقاضی لازم است قبل از اقدام به ثبت‌نام، دانش زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

چه نوع ثبت نامی برای شما مناسب تر است؟

در وب سایت GMC (شورای عمومی بهداشت انگلستان) اطلاعاتی در مورد درخواست پیوستن به ثبت نام ارائه شده است که می‌تواند، در تشخیص و انتخاب مناسب ترین نوع ثبت نام برای مهاجرت از طریق حرفه کارشناس بیهوشی به شما کمک‌ کند.

اخذ ویزای کار در حوزه پزشکی و کارشناسی بیهوشی

به طور کلی پزشکانی و متخصصان بیهوشی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند، نیاز به دریافت ویزا دارند. معمولا سه نوع ویزای کار برای پزشکان بین المللی وجود دارد.

برنامه ردیف یک: دارندگان این نوع ویزا، پزشکانی هستند که مجاز به فعالیت در کلیه مقاطع به جز مقاطع آموزشی هستند.

ویزای ردیف ۲، که همان ویزای2 Tier می‌باشد، ویژه پزشکان بین المللی است که از طرف کارفرمای بریتانیایی، پیشنهاد کار دریافت کرده باشند‌.‌ در صورتی که کارفرمای بریتانیایی قادر نباشد فردی که واجد شرایط یک موقعیت ویژه پزشکی است را بیابد، اقدام به استخدام پزشک و یا متخصص از کشورهای دیگر می‌کند.

ویزای ردیف ۵، این ویزا به پزشکانی تعلق می‌گیرد که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی دو ساله را دارند. این ویزا تنها برای همین مدت به پزشکان اعطا می‌شود و پس از پایان این دوره، پزشکان دارای این ویزا، باید به کشور خود بازگردند.

شرایط اخذ ویزای2 Tier

پزشکانی که قصد دریافت ویزای2 Tierرا دارند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت کنند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای Tier2داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

همچنین پزشک متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک یا متخصص بیهوشی در این کشور آغاز نمایند.

این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید، اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا پزشک دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

علاوه براین، پزشکان و متخصصانی که موفق به اخذ ویزای2 Tier شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که پزشک متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

همراهان پزشک می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا به کار مشغول شوند.

اخذ اقامت دائمی کادر درمان در انگلستان

در صورتی که مایلید بیش از مدت زمان اقامت ویزای2 Tier در این کشور بمانید، لازم است بدانید که تا زمانی که شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید، می‌توانید به دفعات متعدد این ویزا را تمدید نمایید.

حتی قادرید پس از پایان دوره ۵ ساله این ویزا، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته تحصیلی خود و روش های مهاجرت از این طریق می توانید با استفاده از شماره تماس 09300660818 با ما در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای کادر درمان برای کارشناسان و متخصصان بیهوشی :

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک معتبر و ترجمه آنها
 • سه قطعه عکس
 • برخورداری از پیشنهاد کاری توسط کارفرما
 • تمکن مالی
 • قبولی در آزمون PLAB
 • اخذ نمره ۷/۵ آیلتس
 • رسید مربوط به پرداخت‌ هزینه‌های لازم برای صدور ویزا
 • اطلاعات بیومتریک

در ادامه به شرح آزمون PLAB می پردازیم:

آزمون PLAB

در صورتی که از جمله پزشکانی هستید که تحصیلات خود را خارج از اتحادیه اروپا گذرانده باشید، باید به منظور معادل سازی مدرک تحصیلی خود در آزمون PLAB شرکت نمایید. این آزمون دارای دو مرحله تئوری و عملی است.

مرحله تئوری این آزمون، یک آزمون ۱۸۰ تستی است. لازم به ذکر است که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، اما پزشکان متقاضی برای شرکت در این آزمون ملزم به سفر به انگلستان نیستند. تنها کافی است برای شرکت در این آزمون، به یکی از کشورهای همسایه عضو‌GMC سفر کنند.

برای شرکت در این آزمون باید شرایط لازم را داشته باشید، این شرایط عبارتند از:

 • ارائه گواهینامه معتبر پزشکی
 • ●         برخورداری از حداقل یک سال سابقه کار در حوزه پزشکی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا آزمون OMT

 در صورتی که موفق به نمره قبولی در این آزمون نشدید، نگران نباشید، زیرا می توانید مجدداً ثبت نموده و در این آزمون شرکت نمایید. به طور کلی، کلیه پزشکان مجازند تا ۴ مرتبه در این آزمون شرکت کنند. در صورتی که پس از ۴ مرتبه، بازهم موفق به قبولی در این آزمون نشوند، لازم است حداقل به مدت ۱۲ ماه در یک بیمارستان یا کلینیک  فعالیت داشته باشند و پس از این مدت، مجددا شانس خود را برای موفقیت در این آزمون امتحان کنند.

پزشکانی که با موفقیت مرحله اول این آزمون را پشت سر می‌گذارند، به مدت ۲ سال فرصت دارند تا در مرحله دوم این آزمون شرکت کنند.

لازم به ذکر است که مرحله دوم این آزمون، به صورت عملی برگزار می‌شود و پزشکان و متخصصان متقاضی باید دانش و مهارت های علمی و حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند.

برای شرکت در این آزمون، لازم است پزشکان ۱۸ بیمار را ویزیت نموده و امراض آن‌ها را تشخیص دهند و درمان کنند.‌

افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در این مرحله از آزمون می‌شوند، قادرند تا مجوز کار خود را از کشور انگلستان دریافت نمایند. این پزشکان می‌توانند کار خود را به عنوان پزشک عمومی در انگلستان آغاز کنند.

در صورتی که مایلید به عنوان پزشک متخصص به بریتانیا مهاجرت کنید، علاوه بر پشت سر گذاشتن آزمون PLAB، لازم است در آزمون بورد تخصصی MRCP نیز شرکت کنید.

پزشکان متخصصی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند، لازم است قبلا،  در آزمون PLAB موفق به دریافت نمره قبولی شده باشند.

از ویژگی های آزمون تخصصی MRCP  این است که این آزمون دارای ۳ مرحله است. مراحل اول و دوم آزمون MRCP به صورت تئوری برگزار می‌شود. در مرحله سوم این آزمون،  مهارت‌های عملی و حرفه‌ای پزشکان متخصص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

پزشکان متخصص متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار را در کارنامه خود داشته باشند.

مرحله اول و دوم‌ آزمون MRCP که به صورت تئوری برگزار می‌شود، شامل ۲۰۰ تست است.‌

پزشکان متخصصی که با موفقیت مراحل اول و دوم این آزمون را پشت سر بگذارند، تا هفت سال پس از این آزمون فرصت دارند تا در مرحله سوم آزمون MRCP شرکت نمایند. این خود یک مزیت محسوب می شود، زیرا در این مدت، می‌توانید به کسب تجربه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بپردازید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

قبل از اقدام به شرکت در آزمون PLAB پزشکان باید چه کاری انجام دهند؟

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، افرادی که تحصیلات پزشکی خود را در خارج از اتحادیه اروپا گذرانده اند، لازم است برای معادل سازی مدرک پزشکی خود در آزمون  PLAB شرکت نمایند و نمره قبولی این آزمون را کسب کنند. اما این پزشکان قبل از درخواست برای شرکت در آزمون PLAB، باید یک حساب GMC Online ایجاد کنند و به سازمان مربوطه نشان دهند که مدرک پزشکی و دانش زبان انگلیسی آنها قابل قبول است. پس از تایید اطلاعات ارسال شده، پزشکان می توانند مکان آزمون خود را در بخش یک آزمون PLAB رزرو کنند.

پزشکان، پس از گذراندن بخش اول و دوم آزمون PLAB مجاز به انجام چه کاری هستند؟

پزشکانی که با موفقیت این دو مرحله از آزمون را پشت سر می‌گذارند، می توانند برای ثبت نام و دریافت مجوز کار اقدام کنند. درخواست این افراد باید ظرف دو سال پس از قبولی در بخش دوم آزمون تایید شود. پس از تایید درخواست افراد پذیرفته شده و اخذ مجوز کار، آنها قادر خواهند بود به عنوان پزشک در بریتانیا فعالیت خود را آغاز کنند.

نحوه ثبت نام پزشکان و متخصصان و اخذ مجوز کار از کشور انگلستان

به طور کلی سه نوع  ثبت نام در بریتانیا وجود دارد که پزشکان بسته به نقش و میزان مسئولیت خود در این حرفه، باید یکی از این سه نوع ثبت نام را انجام دهند.

این سه نوع ثبت نام شامل: ثبت نام کامل، ثبت نام محدود و ثبت نام تخصصی است.

ثبت نام کامل شامل همه افراد نمی‌شود، و تنها پزشکانی قادر به ثبت نام کامل هستند که مایلند به عنوان پزشک در بخش خصوص فعالیت داشته باشند و در انگلستان تحت نظارت نباشند. صرفا چنین پزشکانی باید از طریق شورای پزشکی عمومی یا همان GMC ثبت نام کامل را انجام دهند.‌

این پزشکان شامل متخصصان واجد شرایط اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر نظیر:  استرالیا، نیوزلند، سنگاپور، آفریقای جنوبی، مالزی و هند غربی هستند.

پزشکانی که مایلند به عنوان پزشک عمومی در این کشور فعالیت داشته باشند، لازم است از طریق GP که مختص ثبت نام پزشکان عمومی است، به انجام این کار اقدام نمایند.

پزشکانی که از طریق NHS (سازمان بهداشت ملی انگلستان)  قصد فعالیت در حوزه آموزش تحت نظارت دارند، واجد شرایط ثبت نام محدود می‌باشند. این گروه از پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که قبلا مدرک پزشکی آنها توسط GMC تایید شده است. پزشکانی که اقدام به ثبت نام محدود می‌نماید پس از مدتی می‌توانند با اثبات دانش و مهارت های حرفه‌ای خود، اقدام به ثبت نام کامل نمایند.

ثبت نام تخصصی ویژه آن گروه از پزشکانی است که قصد دارند به عنوان مشاور برای NHS کار کنند، یا مایلند بدون نظارت در یک بیمارستان یا یک‌ کلینیک در این کشور فعالیت نمایند.

این پزشکان باید در یک دوره آموزشی که مورد تایید GMC است شرکت نمایند و‌موفق به اخذ گواهی پایان دوره آموزشی CCT شوند.علاوه براین، پزشکان متقاضی این ثبت نام باید گواهی تأیید صلاحیت برای ثبت‌نام تخصصی CESR را نیز دریافت نمایند.

سخن پایانی

مهاجرت به یک کشور دیگر ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد. اما در صوت برخورداری از اطلاعات کافی در زمینه فرآیند مهاجرت، این روند به خوبی طی خواهد شد و شما را در مسیر درست مهاجرت قرار خواهد داد.‌ در صورتی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان یا کشورهای دیگر را دارید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، شما را از آغاز تا پایان فرآیند مهاجرت همراهی خواهند کرد.

سوالات متداول

آیا متخصصان بیهوشی در بریتانیا پزشک محسوب می‌شوند؟

متخصصان بیهوشی بزرگترین گروه تخصصی پزشکان در بیمارستان های NHS به حساب می آیند. آنها پزشکانی هستند که پس از کسب صلاحیت خود، حداقل هفت سال دوره کارشناسی ارشد را در زمینه بیهوشی، پزشکی مراقبت های ویژه و مدیریت درد را پشت سر می گذارند.

چگونه می توانید در انگلستان متخصص بیهوشی شوید؟

برای تبدیل شدن به یک متخصص بیهوشی باید موارد زیر را تکمیل کنید:

 • مدرک پزشکی ۵ ساله که توسط شورای پزشکی عمومی به رسمیت شناخته شده است را اخد نمایید.
 • یک برنامه پایه ۲ ساله آموزش عمومی را پشت سر بگذارید.
 • تا ۸ سال آموزش تخصصی خود را ادامه دهید.

درآمد یک متخصص بیهوشی در انگلستان چقدر است؟

متوسط ​​حقوق یک متخصص بیهوشی در انگلستان ۸۶۹۰۰ پوند ناخالص در سال (۴۹۱۰ پوند خالص در ماه) است که ۵۷۳۰۰ پوند از میانگین حقوق ملی بریتانیا بیشتر است. یک متخصص بیهوشی می تواند میانگین حقوق اولیه ۳۷۲۰۰ پوندی را انتظار داشته باشد. بالاترین حقوق  متخصصان بیهوشی در انگلستان می تواند بیش از ۲۰۰۰۰۰ پوند باشد.

آیا متخصص بیهوشی همان کارشناسان یا پرستاران بیهوشی هستند؟

تفاوت عمده بین این دو حرفه این است که متخصص بیهوشی، پزشکان هستند که بیهوشی را انجام می دهند، در حالی که پرستار یا کارشناسان بیهوشی، پرستاران ثبت شده ای هستند که ممکن است در اجرای بیهوشی به پزشکان کمک کنند یا با آنها همکاری کنند، در برخی موارد نیز ممکن است به طور کاملا مستقل در هنگام اجرای بیهوشی فعالیت کنند.

کیان ویزا ارائه دهنده انواع خدمات مهاجرتی برای شما متقاضیان رشته کادر درمان است. در صورتی که مدرک تحصیلی شما کارشناس هوشبری، متخصص بیهوشی، پرستاری، مامایی، پزشکی، علوم آزمایشگاهی و سایر رشته های کادر درمان می باشد و قصد مهاجرت به انگستان و همچنین دیگر کشور ها را دارید، تنها کافیست از طریق شماره تماس 09300660818 با ما در ارتباط باشید تا راحت ترین مسیر مهاجرت قانونی را در اختیار شما قرار دهیم.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}