کیان ویزا

مهاجرت متخصص شنوایی سنجی به انگلیس

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت متخصصان و کارشناسان شنوایی سنجی به انگلستان

با توجه به اینکه انگلستان با کمبود کارکنان کادر درمان روبروست، بنابراین این کشور به دنبال استخدام طیف وسیعی از متخصصان مراقبت های بهداشتی از سراسر جهان است.‌کارشناسان و متخصصان شنوایی شناسی، یکی از هزاران رشته هایی هستند که این کشور به آنها نیاز دارد. در NHS حرفه های مرتبط با شنوایی شناسی بسیاری وجود دارد. به طور کلی می توان گفت که بسیاری از شهرهای انگلستان به استخدام متخصصان شنوایی سنجی نیاز دارند. بنابراین در صورتی که فارغ التحصیل رشته شنوایی سنجی هستید و قصد دارید به خارج از ایران مهاجرت کنید، موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، پیشنهاد می کند، کشور انگلستان را برای مهاجرت و‌ کار به عنوان یک متخصص شنوایی سنجی انتخاب کنید.‌ مهاجرت به این کشور مزایای بیشماری را برای شما در پی خواهد داشت. 

با شیوع ویروس کرونا، جهان با یک‌ بحران در حوزه کادر درمان مواجهه شد. از این رو اغلب کشورها از جمله انگلستان، قوانین مهاجرتی خود را برای اغلب کارشناسان و متخصصان کادر درمان تسهیل کرده اند.

فعالیت در انگلستان به عنوان متخصص شنوایی سنجی، آینده بسیار روشنی را پیش روی شما قرار می دهد. اغلب پزشکان و متخصصان در این کشور از درآمد بسیار بالایی برخوردارند. آنها همچنین قادرند تا به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند. در صورتی که مایل باشید تحصیلات خود را ادامه دهید، به راحتی می توانید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید یا برای اخذ تخصص های دیگر اقدام نمایید.

در صورتی که از روند مهاجرت به انگلستان به عنوان کارشناس شنوایی سنجی و متخصص شنوایی سنجی اطلاع کافی ندارید، این مقاله که توسط موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان‌ ویزا تهیه شده است را مطالعه کنید. در این مقاله تلاش می کنیم، کامل ترین اطلاعات را در مورد نحوه مهاجرت به این کشور در اختیار شما متخصصان محترم شنوایی سنجی قرار دهیم.

ویزای جدید انگلستان به کارکنان بخش درمان که به نام  Health and Care Worker معروف است، شامل مزایایی نظیر: ورود سریع به انگلستان، کاهش هزینه‌های ویزا و معافیت از هزینه اضافی بهداشت مرتبط با مهاجرت است. همچنین این ویزا شامل پشتیبانی یک تیم اختصاصی در UKVI در رسیدگی به درخواست های ویزا برای مهاجران و خانواده های تحت تکفل آنها نیز می شود.

در صورتی که به عنوان یکی از کارکنان کادر درمان قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، کیان ویزا پیشنهاد می کند، مقاله مهاجرت کادر درمان این موسسه حقوقی و مهاجرتی را مطالعه کنید.

مهاجرت کارشناس شنوایی سنجی به انگلیس
مهاجرت کارشناس شنوایی سنجی به انگلیس

نحوه ثبت نام به عنوان کارشناس و متخصص شنوایی سنجی خارج از اتحادیه اروپا

این کشور مانند سایر کشورها، جهت پذیرش کادر درمان شرایط و قوانین خاص خود را داراست.

یکی از این شرایط، تایید مدرک تحصیلی فرد، توسط شورای پزشکی انگلستان است. برای انجام این کار باید مدرک‌ پزشکی خود را معادل سازی نمایید و تاییدیه شورای پزشکی انگلستان (GMC)  را دریافت کنید.‌

هنگامی که مایلید به عنوان یک متخصص شنوایی سنجی به انگلستان مهاجرت کنید، موارد بسیار مهمی وجود دارد که لازم است قبل از اتخاذ تصمیم در مورد مهاجرت، آنها را ارزیابی و تجزیه و تحلیل نمایید.

شرایط و الزامات مهاجرت کارشناسان و متخصصان شنوایی سنجی به انگلستان

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین شرایط درخواست مهاجرت به انگلستان به عنوان متخصص شنوایی سنجی، معادل سازی گواهینامه تحصیلی خود از طریق ثبت نام در شورای پزشکی انگلستان GMC است. به طور کلی، سایر متخصصان کادر درمان که قصد دارند به انگلستان مهاجرت کنند، باید برای معادل سازی گواهینامه  تحصیلی خود اقدام نمایند.

دانش آموختگان رشته شنوایی سنجی، نیز برای معادل سازی مدرک خود، باید در آزمونی که شورای پزشکی انگلستان برای ارزیابی علمی و عملی این متخصصان در نظر گرفته است، شرکت نمایند و نمره قبولی این آزمون را کسب کنند.

به منظور شرکت در این آزمون، متقاضیان باید رزومه تحصیلی و کاری خود را به NMC تسلیم کنند. این نهاد پس از بررسی مدارک‌ و روزمه متقاضیان و تایید آنها، به افراد‌ اجازه خواهد داد که در این آزمون شرکت نمایند.

این آزمون شامل دو مرحله تئوری و عملی است.

برای شرکت در مرحله اول این آزمون نیازی نیست که به کشور انگلستان سفر کنید، بنابراین می‌توانید از طریق سفر به کشورهای عضو‌ GMC نظیر: امارات متحده عربی، بنگلادش و پاکستان در این آزمون شرکت نمایید. ‌

اما برای شرکت در آزمون عملی که مهارت‌های حرفه‌ای و‌عملی متخصصان این حوزه را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، لازم است متقاضیان به انگلستان سفر کنند.

متخصصان و کارشناسان شنوایی سنجی که با موفقیت این دو مرحله آزمون را پشت سر بگذارند، می‌توانند با تایید مدارک و گواهینامه تحصیلی خود از طرف GMC مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند.

یکی دیگر از شرایط  مهم اخذ مجوز کار به عنوان متخصص شنوایی سنجی در این کشور، شرکت در آزمون آیلتس یا آزمون OET است. لازم است متقاضیان نمره قبولی 7.5 را از آزمون آیلتس کسب نمایند.

متخصصان شنوایی سنجی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، لازم است قبل از ثبت نام در GMC، موارد زیر را در نظر بگیرند. جهت کسی اطلاعات تخصصی تر درباره مهاجرت کارشناسان شنوایی سنجی و دیگر رشته ها می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا از طریق ساده ترین راه ها برای مهاجرت خود اقدام کنید.

همچنین در صورتی که مایلید به عنوان پزشک به انگلستان مهاجرت کنید، مقاله مهاجرت پزشکان به انگلستان کیان ویزا را مطالعه نمایید.

موسسه کیان ویزا
موسسه کیان ویزا

الزامات متخصصان شنوایی سنجی برای مهاجرت به انگلستان

 • ارائه مدرک آزمون OET، یا مدرک   آیلتس و یا تافل
 • ارائه شواهد دانش و مهارت های عملی، نتایج آزمون های PLAB، FRCR یا معادل آن
 • درخواست اخذ ویزای درجه ۲
 • ثبت نام کامل در GMC

الزامات و شرایط زبان انگلیسی

هر متخصص یا پزشک بین المللی، صرف نظر از تخصص، تجربه یا کشور مبدا، باید نشان دهد که مهارت کافی در زبان انگلیسی را دارد. شما می توانید با ارائه یکی از مدارک زبان زیر، دانش زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانید:

 • آیلتس، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • OET  آزمون زبان انگلیسی حرفه ای

ثبت نام در GMC

پس از گذراندن آزمون زبان انگلیسی، اکنون می توانید برای ثبت نام کامل برای دریافت مجوز کار در GMC اقدام کنید. متخصصان کادر درمان خارج از اتحادیه اروپا، باید به GMC ثابت کنند که دانش و مهارت کافی برای فعالیت ایمن در انگلستان را دارند. برای انجام این کار، به عنوان کارشناس و متخصص شنوایی سنجی، پس از دریافت مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا OET،  اکنون زمان آن است که در آزمون هایی که شورای پزشکی انگلستان GMC، برای ارزیابی مهارت‌های علمی و عملی پزشکان و متخصصان کادر درمان در نظر گرفته است، شرکت نمایید.

شرایط ثبت نام در آزمون شورای پزشکی انگلستان

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، کلیه متخصصان کادر درمان که قصد دارند به عنوان یکی از اعضای حوزه بهداشت و سلامت در بریتانیا فعالیت کنند، لازم است در GMC ثبت نام نمایند.‌ این افراد ملزم به تبعیت از دستورالعملهای این سازمان هستند.

شرایط ثبت نام متخصصان شنوایی سنجی و کلیه کارکنان کادر درمان در GMC به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • ملیت متخصص
 • کشوری که فرد متخصص در آن تحصیل کرده‌ و گواهینامه تحصیلی اولیه خود را از آنجا دریافت کرده‌ است.
 • نوع فعالیتی که فرد متخصص مایل است انجام دهد.
 • گذراندن یک دوره کارآموزی پس از پایان تحصیلات خود

در ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه تحصیلی شما، مورد قبول سازمان GMC است. علاوه براین دانش آموختگان رشته های پزشکی  باید مهارت‌ها و صلاحیت حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلیه متخصصان شنوایی سنجی متقاضی لازم است قبل از اقدام به ثبت‌نام، دانش زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

چه نوع ثبت نامی برای شما به عنوان متخصص شنوایی سنجی مناسب تر است؟

در وب سایت GMC (شورای عمومی بهداشت انگلستان) اطلاعاتی در مورد درخواست پیوستن به ثبت نام ارائه شده است که می‌تواند در تشخیص و انتخاب مناسبترین نوع ثبت نام برای مهاجرت به عنوان متخصص شنوایی سنجی به شما کمک‌ کند. به طور کلی متخصصان این حوزه، نیز مانند سایر کارکنان کادر درمان به ثبت نام‌ کامل نیاز دارند.

پس از ثبت نام در GMC و کسب نمره قبولی در آزمون این شورا، اکنون می‌ توانید برای اخذ ویزا درجه دو انگلستان، از این کشور درخواست اخذ ویزای کار کنید. در ادامه، ویزای درجه دو و نحوه اخذ آن را شرح خواهیم داد.

مقاله مهاجرت فیزیوتراپیست ها به انگلستان کیان ویزا، اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کشور انگلستان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهاجرت متخصص شنوایی سنجی به انگلیس
مهاجرت متخصص شنوایی سنجی به انگلیس

شرایط اخذ ویزای Tier2 یا ویزای درجه دو

پزشکان و متخصصان شنوایی سنجی که قصد دارند ویزای درجه دو انگلستان را دریافت کنند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت کنند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای درجه دو، داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

همچنین پزشک متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک یا متخصص شنوایی سنجی در این کشور آغاز نمایند.

این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا پزشک دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

علاوه براین، پزشکان و متخصصانی که موفق به اخذ ویزای درجه دو شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که پزشک متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

همراهان پزشک می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا به کار مشغول شوند.

اخذ اقامت دائمی کارشناسان کادر درمان در انگلستان / اخذ اقامت دائمی متخصصان کادر درمان در انگلستان

در صورتی که مایلید بیش از مدت زمان اقامت ویزای درجه دو، در این کشور بمانید، لازم است بدانید که تا زمانی که شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید، می‌توانید به دفعات متعدد این ویزا را تمدید نمایید.

حتی قادرید پس از پایان دوره ۵ ساله این ویزا، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

مدارک مورد لزوم جهت اخذ ویزای کار به عنوان متخصص و کارشناس شنوایی سنجی از انگلستان

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک معتبر و ترجمه آنها
 • سه قطعه عکس
 • برخورداری از پیشنهاد کاری توسط کارفرما
 • تمکن مالی
 • قبولی در آزمون PLAB
 • اخذ نمره 7.5 آیلتس
 • رسید مربوط به پرداخت‌ هزینه‌های لازم برای صدور ویزا
 • اطلاعات بیومتریک

درآمد متخصص شنوایی سنجی در انگلیس

به طور میانگین، متوسط ​​حقوق متخصص  شنوایی سنجی در بریتانیا ۳۹۸۹۹ پوند است. حقوق اولیه فعلی برای یک متخصص شنوایی سنجی واجد شرایط ۲۵۶۵۴ پوند است و این میزان برای متخصصان مجرب یا ناظر می تواند به ۴۵۸۳۵ پوند برسد. میزان دستمزدهای خارج از NHS به میزان قدرت کارفرما بستگی دارد. شما همچنین می توانید با نرخ محلی یا به عنوان یک کارمند موقت، به طور ساعتی کار کنید. اغلب میزان دستمزد شما به عنوان متخصص شنوایی سنجی، به کارفرما و سطح مهارت شما بستگی دارد.‌

برای آگاهی از آزمون‌های کادر درمان، مقاله مرتبط با این موضوع، نوشته کیان ویزا را مطالعه کنید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه کشور انگلستان به استخدام نیروهای کادر درمان از سراسر جهان اقدام کرده است، این کشور به یکی از بهترین فرصت ها برای مهاجرت و تحقق آرزوی های شماست. انگلستان از بازار کار بسیار مطلوبی، برخورداراست.‌ کشور انگلستان، دارای اقتصاد بسیار قدرتمندی است و اغلب شهروندان آن، از سطح رفاه بسیار خوبی برخوردارند.

چنانچه شما عزیزان به عنوان یکی از فارغ التحصیلان رشته شنوایی سنجی یا سایر بخش های کادر درمان قصد مهاجرت به کشور انگلستان یا دیگر نقاط جهان را دارید، از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت، شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}