کیان ویزا

مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان

راهنمای مهاجرت متخصصان علوم آزمایشگاهی به انگلستان

با افزایش آزمایش های کووید-۱۹ و شیوع احتمالی انواع آن در آینده، تقاضا برای تکنسین‌های آزمایشگاهی آموزش‌ دیده در بریتانیا هرگز تا این اندازه افزایش پیدا نکرده بود. با توجه به اینکه انگلستان نیز مانند بسیاری از کشورها، با  کمبودهای اساسی متخصصان کادر درمان مواجه شده است، بنابراین در صورتی که فارغ التحصیل رشته های علوم آزمایشگاهی هستید، این یک فرصت عالی برای شماست که به انگلستان مهاجرت کنید. زیرا یکی از متخصصان حوزه بهداشت و سلامت که کشور انگلستان هم اکنون به آن نیاز دارد، متخصصان علوم آزمایشگاهی هستند.‌

علاوه براین مهاجرت به این کشور، مزایای بسیاری برای شما نیز به همراه دارد. در انگلستان می توانید از درآمد بسیار خوبی برخوردار شوید، همچنین در صورت تمایل به ادامه تحصیل، می توانید در مقاطع بالاتر، تحصیلات خود را ادامه دهید. از طرف دیگر، کار در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های مدرن این کشور، یک فرصت بسیار عالی است، زیرا پیشرفت چشمگیری را در حرفه خود تجربه خواهید کرد. 

در صورتی که  به عنوان متخصص علوم آزمایشگاهی قصد دارید به کشور انگلستان مهاجرت کنید، اما از فرآیند و شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی کافی ندارید، نگران نباشید، موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا با تهیه و تدوین این مقاله، مراحل مهاجرت به این کشور را از ابتدا تا انتها برای شما شرح‌ خواهد داد. بنابراین پیشنهاد می کنم، این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.‌

مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان
مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان

مقالات مرتبط به کشور انگلیس

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مهاجرت کارشناسان اتاق عمل به انگلستان

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت پزشک به انگلستان

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای استارتاپ انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

تحصیل در انگلستان

آزمون های ورودی کادردرمان انگلیس

مهاجرت متخصصان علوم آزمایشگاهی خارج از اتحادیه اروپا به انگلستان

در صورتی که به عنوان یک متخصص علوم آزمایشگاهی در خارج از اتحادیه اروپا تحصیل کرده اید و قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید، لازم است تا مراحل ویژه ای که برای متقاضیان مهاجرت کادر درمان به این کشور در نظر گرفته شده است، را پشت سر بگذارید.‌ کلیه متخصصان کادر درمان که مایلند به انگلستان مهاجرت کنند، باید  دانش و مهارت‌های عملی خود را به اثبات برسانند. شما نیز به عنوان متخصص علوم آزمایشگاهی باید این کار را انجام دهید. علاوه براین بابد نشان دهید که از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارید و در پایان این مراحل،  برای اخذ مجوز کار این کشور، از وزارت کشور انگلستان درخواست صدور ویزا کنید‌.

برای اثبات دانش و مهارت های عملی خود، لازم است که مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنید. بدین معنی که متخصصان کادر درمانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند، باید در آزمون هایی که این کشور به منظور ارزیابی مهارت علمی و عملی متخصصان در نظر گرفته است، شرکت کنند و با کسب نمره قبولی در این آزمون ها، دانش و مهارتهای خود را به اثبات برسانند. متقاضیانی که موفق شوند نمره قبولی در این آزمونها را کسب کنند، می توانند برای اخذ ویزای کار از این کشور، اقدام کنند.‌

ویزای جدید انگلستان به کارکنان بخش درمان که به نام  Health and Care Worker معروف است، شامل مزایایی نظیر: ورود سریع به انگلستان، کاهش هزینه‌های ویزا و معافیت از هزینه اضافی بهداشت مرتبط با مهاجرت است. همچنین این ویزا شامل پشتیبانی یک تیم اختصاصی در UKVI در رسیدگی به درخواست های ویزا برای مهاجران و خانواده های تحت تکفل آنها نیز می شود.

الزامات متخصصان علوم آزمایشگاهی برای مهاجرت به انگلستان عبارتند از:

 • ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی آیلتس یا آزمون OET
 • ارائه شواهد دانش و مهارت PLAB، یا آزمونهای مشابه
 • اخذ ویزای درجه ۲
 • ثبت نام کامل در GMC

هر پزشک یا متخصص بین المللی در حوزه بهداشت، صرف نظر از تخصص، تجربه یا کشور مبدا، باید نشان دهد که صلاحیت کافی در زبان انگلیسی را دارد.

برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود می توانید یکی از مدارک آزمون های زیر را به شورای پزشکی انگلستان GMC ارائه دهید:

 • OET – آزمون زبان انگلیسی حرفه ای
 • آیلتس – سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی

برای اطلاعات دقیق در مورد هر دو آزمون، به شرح آنها خواهیم پرداخت:

آزمون آیلتس  UKVI

آزمون آیلتس UKVI یک آزمون زبان انگلیسی  (SELT) مورد تایید دولت بریتانیا است. آزمون آیلتس می تواند برای اثبات توانایی های زبان انگلیسی شما در پشتیبانی از درخواست ویزا و مهاجرت به انگلستان (UKVI) مورد استفاده قرار گیرد.

به منظور دریافت بسیاری از ویزاهای مختلف، باید مدرک زبان انگلیسی خود را به اداره مهاجرت اغلب کشورها ارائه دهید. در مورد کشور انگلستان، این آزمون در فهرست آزمون‌های زبان انگلیسی تایید شده (آزمون‌های SELT) توسط وزارت کشور انگلستان قرار دارد.

آزمون های آیلتس زیر در فهرست این آزمون قرار دارند و برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشور انگلستان طراحی شده اند.

آیلتس آکادمیک

این آزمون برای شرکت کنندگانی مناسب است که مایلند در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به تحصیلات خود ادامه دهند. همچنین افرادی که قصد مهاجرت از طریق اخذ مجوز کار را دارند، لازم است در این آزمون شرکت کنند و مدرک مورد نظر را دریافت نمایند.‌

آیلتس جنرال

این آزمون مناسب داوطلبانی است که قصد دارند به انگلستان مهاجرت کنند و مایل به آموزش یا تحصیل در مقاطع پایین تر هستند.

آزمون OET

آزمون OET یک آزمون اختصاصی زبان انگلیسی است که مهارت‌های زبانی کارکنان و‌ متخصصان کادر درمان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. می توان گفت این آزمون جایگزینی برای آزمون های آیلتس و تافل است. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، آزمون OET توسط CBLA  موسسه انگلیسی کمبریج و موسسه بوکسیل برگزار می‌شود. آزمون OET به طور خاص برای ۱۳ حرفه مرتبط با مراقبت های بهداشتی و‌ کاردرمانی برگزار می شود که عبارتند از:

 • کارشناس بیهوشی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • رادیوگرافی
 • دامپزشکی
 • پزشکی
 • آسیب شناسی گفتار
 • فیزیوتراپی
 • متخصصان تغذیه
 • متخصصان پا
 • داروسازی
 • بینایی سنجی

متخصصان مراقبت های بهداشتی که به دنبال کار یا تحصیل در بخش مراقبت های بهداشتی در کشورهایی نظیر: استرالیا، کانادا، ایرلند، مالدیو، مالت، نامیبیا، نیوزیلند، فیلیپین، قطر، سنگاپور، اسپانیا، اوکراین، انگلستان، امارات متحده عربی و ایالات متحده هستند، باید در این آزمون شرکت کنند. متقاضیانی که قصد دارند به ایالات متحده مهاجرت کنند، نیز ملزم به درخواست شرکت در آزمون OET هستند تا بتواند سطح مهارت زبان انگلیسی خود را برای ارائه مراقبت های بهداشتی برتر اثبات کنند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان

تاریخچه آزمون OET

آزمون OET که توسط پروفسور تیم مک نامارا در اواخر دهه ۱۹۸۰ طراحی شد، برای اولین بار تحت هدایت اداره ملی استرالیا برای ارزیابی مهارت های زبانی داوطلبان بین المللی خارج از کشور (NOOSR) برگزار شد. در طول سال‌ها، این آزمون، تحت نظارت مرکز تحقیقات آزمون زبان دانشگاه ملبورن و آزمون زبان انگلیسی کمبریج، تحقیقات و توسعه‌های متعددی را پشت سر گذاشته است تا با روندهای امروزی همگام شود. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، آزمون OET توسط موسسه زبان انگلیسی کمبریج و‌ موسسه بوکسیل برگزار می شود.‌

الگوی آزمون OET

آزمون OET یک ارزیابی معتبر و قابل اعتماد از هر چهار مهارت زبان شامل مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری با تاکید بر ارتباطات در محیط‌های حرفه‌ای پزشکی و بهداشتی است.

 آزمون OET شامل چهار آزمون فرعی است:

 • شنیداری (تقریباً ۴۵ دقیقه)
 • خواندن (۶۰ دقیقه)
 • نوشتاری (۴۵ دقیقه)
 • گفتاری (تقریباً ۳۰ دقیقه)

آزمون شنیداری، آزمون OET، شامل ۳ بخش و ۴۲  سوال است که متقاضیان باید در مدت ۴۵ دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.

آزمون ریدینگ‌ یا خواندن، از ۳ بخش و ۴۲ سوال تشکیل شده است، و متقاضیان ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا به کلیه سوالات پاسخ دهند.

آزمون رایتینگ‌ یا نوشتاری، برای هر یک از کارکنان و متخصصان حوزه سلامت متفاوت است. بدین معنی که هر یک از متخصصان باید مطلبی مرتبط با رشته تحصیلی خود را بنویسند.

در آزمون اسپیکینگ، متقاضی ملزم به صحبت کردن در مورد مسائلی مرتبط با رشته تحصیلی خود است. فرد متقاضی باید به مدت ۳۰ دقیقه در مورد مطالبی که از او خواسته می شود، به طور واضح و روان صحبت کند.

محل برگزاری آزمون OET

متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به یکی از کشورهای همسایه که این آزمون در آن برگزار می‌شود، سفر کنند. لازم به ذکر است که بنا به دلایلی این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود.

انواع آزمون OET

این آزمون به چند روش مختلف برگزار می‌شود:

 • آزمون OET بر روی کاغذ
 • آزمون OET با استفاده از کامپیوتر در محل برگزاری آزمون
 • آزمون OET با استفاده از کامپیوتر در خانه

به منظور مهاجرت به عنوان دندانپزشک به کشور انگلستان، مقاله مرتبط با مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان کیان ویزا را مطالعه کنید.

ارائه شواهد دانش و مهارت متخصصان علوم آزمایشگاهی

متخصصان و کارکنان اورژانس خارج از کشور انگلستان باید در GMC ثبت نام کنند و از این طریق دانش و مهارت های خود را به اثبات برسانند. در اینجا نحوه ثبت نام در GMC را شرح خواهیم داد.‌

ثبت نام در GMC

پس از گذراندن آزمون زبان انگلیسی خود، اکنون می توانید برای ثبت نام کامل برای دریافت مجوز کار در GMC اقدام کنید. متخصصان کادر درمان خارج از اتحادیه اروپا، باید به GMC ثابت کنند که دانش و مهارت کافی برای فعالیت ایمن در انگلستان را دارند. اولین قدم برای انجام این کار، معادل سازی مدرک تحصیلی است. برای معادل سازی مدرک تحصیلی، باید در آزمون‌هایی که شورای پزشکی انگلستان برای ارزیابی کادر درمان  در نظر گرفته است، شرکت کنید و نمره قبولی آن را کسب نمایید. برای انجام این کار، به عنوان متخصص علوم آزمایشگاهی، پس از دریافت مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا OET، می توانید برای شرکت در آزمون شورای پزشکی انگلستان GMC ثبت نام‌ کنید.‌

شرایط ثبت نام

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، کلیه متخصصان کادر درمان که قصد دارند به عنوان یکی از اعضای حوزه بهداشت و سلامت در بریتانیا فعالیت کنند، لازم است در GMC ثبت نام نمایند.‌ این افراد ملزم به تبعیت از دستورالعملهای این سازمان هستند.

به طور کلی متخصصان علوم آزمایشگاهی که ثبت نام کرده‌اند اما برای  اخذ مجوز اقدام نکرده‌اند، تنها قادرند به عنوان استاد دانشگاه در این کشور مشغول به کار شوند یا در خارج از بریتانیا به فعالیت خود ادامه دهند.

این افراد به هیچ وجه نمی‌توانند هیچ یک از فعالیت‌های پزشکی و بالینی را در انگلستان انجام دهند.

شرایط ثبت نام متخصصان و کارکنان علوم آزمایشگاهی و همچنین کلیه کارکنان کادر درمان در GMC به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • ملیت متخصص
 • کشوری که فرد متخصص در آن تحصیل کرده‌ و گواهینامه تحصیلی اولیه خود را از آنجا دریافت کرده‌ است.
 • نوع فعالیتی که فرد متخصص مایل است انجام دهد.
 • گذراندن یک دوره کارآموزی پس از پایان تحصیلات خود

در ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه تحصیلی شما، مورد قبول سازمان GMC است. علاوه براین دانش آموختگان رشته های پزشکی باید مهارت‌ها و صلاحیت حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلیه متخصصان  و کارکنان علوم آزمایشگاهی لازم است قبل از اقدام به ثبت‌نام، دانش زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

متخصصان و‌ کارکنان علوم آزمایشگاهی که با موفقیت این مراحل را پشت سر گذاشته اند، می توانند برای اخذ ویزای کار که ویزای درجه ۲ یا همان Tier2 اقدام کنند. در ادامه به نحوه درخواست این ویزا خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای Tier2

پزشکان و متخصصان علوم آزمایشگاهی که قصد دارند ویزای Tier2 را دریافت کنند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت کنند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای درجه دو، داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

همچنین پزشک یا متخصص علوم آزمایشگاهی متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک یا متخصص علوم آزمایشگاهی در این کشور آغاز نمایند.

این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید، اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا فرد دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

علاوه براین، پزشکان و متخصصان علوم آزمایشگاهی که موفق به اخذ ویزای درجه دو شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که فرد متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

همراهان پزشک یا متخصصان علوم آزمایشگاهی می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا مشغول به کارشوند.

مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان کیان ویزا
مهاجرت متخصص علوم آزمایشگاهی به انگلستان کیان ویزا

درآمد متخصصان علوم آزمایشگاهی در انگلستان

به طور میانگین، دستمزد اولیه متخصصان علوم آزمایشگاهی معمولاً از ۱۵۰۰۰ پوند تا ۱۹۰۰۰ پوند است که این میزان دستمزد به شرایط شما در هنگام ورود به این کشور بستگی دارد.

پس از مدتی کار و‌ کسب تجربه بیشتر می توانید انتظار کسب درآمدی معادل  ۲۰۰۰۰تا ۲۵۰۰۰ پوند را داشته باشید.

به طور کلی کارکنان ارشد این رشته نظیر مدیریت یا نظارت، دستمزدی معادل ۳۰۰۰۰ پوند تا ۴۰۰۰۰ را در انگلستان دریافت خواهند کرد.‌

اما شرکت‌های خصوصی بزرگ یا آن‌هایی که در زمینه‌های فناوری پیشرفته تخصص دارند، تمایل بیشتری به پرداخت دستمزد بالاتر به کارکنان خود دارند. همچنین کارکنان علوم آزمایشگاهی که در شرکت های خصوصی فعالیت دارند، ممکن است علاوه بر دستمزد خود، اضافه کاری نیز دریافت کنند.‌

ساعات کاری کارکنان علوم آزمایشگاهی

به طور میانگین می توان گفت که متخصصان و کارکنان علوم آزمایشگاهی معمولاً ۳۷ ساعت در انگلستان مشغول به کار هستند. در برخی موارد ممکن است، لازم باشد متخصصان علوم آزمایشگاهی چند ساعت اضافه تر کار کنند، که این امر به محل کاری بستگی دارد که در آن مشغول به کار هستند.

دندانپزشکان محترمی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، می توانند جهت آگاهی از این فرآیند، مقاله کیان‌ ویزا در خصوص  مهاجرت دندانپزشکان به کانادا را مطالعه کنند.

هزینه زندگی در کشور انگلستان

کشور انگلستان، به عنوان خانه برخی از معتبرترین موسسات، یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای اغلب مهاجران بین المللی  است. همچنین، به دلیل برخورداری از اقتصادی قدرتمند و فرصت های شغلی فراوان، اغلب  متخصصان از سراسر جهان مایلند که به انگلستان مهاجرت کنند. اغلب افراد به کشور انگلستان به عنوان سرزمینی برای رشد حرفه ای و مالی خود نگاه می کنند. با این حال، هزینه زندگی در بریتانیا می‌تواند بیشتر از سایر کشورهای جهان باشد. متوسط ​​هزینه زندگی به عنوان یک خانواده چهار نفره در حدود ۳۱۳۵ دلار (۲۲۶۵ پوند) بدون احتساب اجاره خانه است.

متوسط ​​هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در بریتانیا بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ پوند با احتساب اجاره بها است. اما در صورتی که در شهرهای کوچک اطراف شهرهای بزرگ زندگی کنید، این مبلغ کاهش چشمگیری خواهد داشت. به طور کلی هزینه زندگی افراد نیز به نحوه مدیریت مالی خودشان بستگی دارد. با این حال، هزینه های اصلی مانند اجاره، غذا، حمل و نقل و مالیات باید در برنامه هزینه های اصلی  فوق در نظر گرفته شوند.

برای یک خانواده دو نفره، میانگین هزینه زندگی در بریتانیا تقریباً ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند است که شامل اجاره مسکن نیز می‌شود. زندگی مشترک می تواند در تقسیم کرایه و پرداخت قبوض سایر خدمات نظیر آب و برق کمک بسیاری زیادی به افراد کند.

سخن آخر

یکی از مشاغل حوزه  بهداشت و سلامت که کشور انگلستان برای برطرف کردن نیاز خود، به جذب این افراد از سراسر جهان اقدام می کند، متخصصان علوم آزمایشگاهی هستند. افرادی که فارغ التحصیل رشته های علوم آزمایشگاهی هستند، به راحتی می توانند جذب بازار کار کشور انگلستان شوند. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، با شیوع ویروس کوید ۱۹، تقاضا برای متخصصان علوم آزمایشگاهی در بسیاری کشورها از جمله انگلستان افزایش پیدا کرده است. بنابراین از این فرصت استفاده کنید و برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار متخصصان علوم آزمایشگاهی اقدام‌ کنید.

در این مقاله، فرآیند مهاجرت متخصصان و‌ کارکنان علوم آزمایشگاهی به کشور انگلستان را توضیح دادیم. چنانچه شما عزیزان به عنوان یکی از فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی یا سایر بخش های کادر درمان قصد داردی به کشور انگلستان یا دیگر نقاط جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت، شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}