کیان ویزا

مهاجرت مهندسان ای تی

0.0
0.0/5
مهاجرت مهندسان ای تی
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت مهندسان IT و مهندسان کامپیوتر

انگلستان، به ویژه شهر لندن، مقصد بسیار محبوبی برای مهندسان کامپیوتر و مهندسان‌IT، برای یافتن حرفه و فعالیت مرتبط با آنهاست. بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری، لندن را به عنوان خانه خود می‌نامند. این شهر مانند آهنربایی بزرگ، اغلب استارت‌ آپ‌های بی نظیر را به خود جذب می کند.‌ انگلستان چیزهای زیادی برای ارائه به شهروندان خود دارد.‌ این کشور دارای بهترین و ممتازترین دانشگاه ها و مدارس در سطح جهانی است. از این رو، انگلستان، یک مقصد بسیار محبوب و پرطرفدار برای مهاجرت برای بسیاری از افراد در رشته های فناوری از سراسر جهان است.

انگلستان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. بنابراین هر ساله، افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.‌ اغلب شهروندان این کشور از سطح رفاه بسیار مطلوبی برخوردارند. به طور کلی مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT در انگلستان دارای بازار کار بسیار خوبی هستند و اغلب منهدسان و متخصصان این حوزه دستمزدهای بسیار عادلانه ای دریافت می کنند. مهندسان کامپیوتری که اقدام به راه اندازی استارت آپ خود می کنند، از درآمد بالاتری برخوردار خواهند بود. بنابراین در صورتی که از سرمایه خوبی برخوردارید، می توانید با راه اندازی کسب و‌کار خود در حیطه خدمات کامپیوتر، از درآمد بیشتری بهره مند شوید.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا ، قصد دارد این مقاله را به فرآیند مهاجرت مهندسان IT و مهندسان کامپیوتر به انگلستان اختصاص دهد و اطلاعات ضروری در مورد نحوه مهاجرت به این کشور را برای شما عزیزان به طور کامل شرح دهد. بنابراین، چنانچه به عنوان مهندس IT یا مهندس کامپیوتر قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید، کیان ویزا پیشنهاد می کند، این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

مهاجرت مهندسان IT و مهندسان کامپیوتر
مهاجرت مهندسان IT و مهندسان کامپیوتر

فرآیند مهاجرت مهندسان IT و‌ مهندسان کامپیوتر

به طور کلی افرادی که قصد دارند به عنوان مهندس فناوری اطلاعات IT  یا مهندس کامپیوتر به انگلستان مهاجرت کنند، باید از طریق دریافت ویزای skilled worker (ویزای Tire2 یا درجه دو) برای مهاجرت اقدام نمایید.

برای اخذ ویزای skilled worker، لازم است، یک پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در بریتانیا دریافت کنید. این شرکت باید مجوز حمایت مالی از شما را به عنوان کارفرمای آینده تان داشته باشد. پس از دریافت پیشنهاد شغلی، شرکت پیشنهاد دهنده کار، برای دریافت گواهی حمایت (CoS) از سازمان مربوطه درخواست می کند، که ممکن است یک‌ ماه طول بکشد. سپس شرکت اطلاعات CoS و شماره مجوز خود را به عنوان حامی شما، برایتان ارسال می کند. در این مرحله می توانید برای اخذ ویزای کار اقدام کنید. شما می توانید تمام این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید. وابستگان و خانواده اتان، نیز می توانند با همین ویزا، به عنوان بخشی از درخواست شما به انگلستان مهاجرت کنند.

نحوه دریافت ویزای skilled worker

ویزای Skilled Worker به شما این امکان را می دهد که برای فعالیت در کشور انگلستان از طریق یک کارفرمای تایید شده به بریتانیا مهاجرت کنید.

این ویزا جایگزین ویزای کاری Tier2  یا ویزای درجه دو است.

در صورتی که شما، یا یکی از اعضای خانواده‌ تان زندگی خود را در بریتانیا از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ آغاز کرده‌اید، احتمالا قادر خواهید بود برای طرح اقامت رایگان اتحادیه اروپا درخواست دهید.

آخرین مهلت درخواست طرح اقامت رایگان برای اغلب افراد، ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ بود. اما در صورتی که شرایط ویژه‌ای نظیر موارد ذکر شده در ادامه را داشته باشید، همچنان می توانید برای این طرح درخواست دهید:

 • در صورتی که شما قبل از این تاریخ  ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به یکی از اعضای خانواده که در بریتانیا زندگی می کند، ملحق شده باشید.
 • از «دلایل معقولی» برای عدم امکان درخواست تا قبل از ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ برخوردار باشید، برای مثال، در صورتی که مبتلا به یک‌ بیماری بوده اید، یا قربانی آزار خانگی شده اید.

در غیر این صورت برای دریافت مجوز کار انگلستان به ویزا نیاز دارید.

در صورتی که به عنوان یکی از کارکنان کادر درمان قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، کیان ویزا پیشنهاد می کند، مقاله مهاجرت کادر درمان این موسسه حقوقی و مهاجرتی را مطالعه کنید.

مهاجرت مهندسان ای تی
مهاجرت مهندسان ای تی

الزامات برای اخذ ویزای Skilled Worker

 • برای یک کارفرمای بریتانیایی که توسط وزارت این کشور  تأیید شده است کار کنید.
 • یک “گواهی یا نامه حمایت” از کارفرمای خود حاوی اطلاعاتی در مورد نقشی که در انگلستان به شما پیشنهاد شده است، داشته باشید.
 • حرفه ای را انجام دهید که در لیست مشاغل واجد شرایط قرار دارد.
 • حداقل حقوق را دریافت کنید. (این امر به نوع کاری که انجام می دهید بستگی دارد. واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای siklled worker به طور ویژه به حرفه شما بستگی دارد.)
 • قبل از درخواست ویزای خود، باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده دریافت کنید.

دانش زبان انگلیسی

در صورتی که مایلید در انگلستان زندگی و کار کنید، باید قادر باشید گفتار مخاطبان انگلیسی زبان را به خوبی درک‌ نمایید، به این زبان صحبت کنید، بخوانید و بنویسید. هنگام درخواست برای این ویزا، معمولاً باید دانش زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانید. بدین معنی که باید از مدرک آیلتس یا تافل برخوردار باشید.

اعتبار ویزای Skilled worker

ویزای اسکیلد ورکر، می تواند تا ۵ سال قبل از تمدید آن، دارای اعتبار  باشد. در صورت انقضای ویزای skilled worker، تغییر شغل یا تغییر کارفرما، باید برای تمدید یا به روز رسانی ویزای خود اقدام کنید.

آیا می توان با اخذ ویزای اسکیلد ورکر بیش از ۵ در انگلستان اقامت کرد؟

در صورتی که مایلید بیش از مدت زمان اقامت ویزای خود، در این کشور اقامت کنید، لازم است بدانید که تا زمانی که شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید، می‌توانید به دفعات متعدد این ویزا را تمدید کنید.

حتی قادر خواهید بود، پس از پایان دوره ۵ ساله این ویزا، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

متقاضیان دریافت ویزای skilled worker باید به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنند.  نحوه درخواست متقاضیان، به این بستگی دارد که آیا افراد متقاضی در داخل بریتانیا زندگی می کنند یا خارج‌ از آن. در صورتی که در انگلستان زندگی می کنید و مایلید حرفه یا کارفرمای خود را تغییر دهید، باید برای به‌ روزرسانی ویزای خود درخواست دهید.

در صورتی که واجد شرایط دریافت این ویزا باشید، می‌توانید همسر و فرزندانتان خود را در درخواست اخذ اقامت بریتانیا بگنجانید.

دریافت ویزای skilled worker چقدر زمان می برد؟

برای دریافت این ویزا، می توانید حداکثر ۳ ماه قبل از اولین روز کار خود در انگلستان، درخواست خود را ارسال کنید. این تاریخ در نامه حمایتی که از کارفرمای خود دریافت می کنید، درج شده است.

به عنوان بخشی از درخواست خود، لازم است با ارسال مدارک مرتبط، هویت خود را ثابت کنید.

چنانچه برای اثبات هویت خود به یک جلسه ملاقات حضوری نیاز داشته باشید، احتمالا باید زمان بیشتری را برای این کار در نظر بگیرید. هنگامی که برنامه خود را آغاز کنید، متوجه خواهید شد که آیا به این جلسه ملاقات نیاز خواهید داشت یا خیر.

در صورتی که مایلید به عنوان پزشک به انگلستان مهاجرت کنید، مقاله مهاجرت پزشکان به انگلستان کیان ویزا را مطالعه نمایید.

تصمیم گیری

هنگامی که به صورت آنلاین درخواست خود را برای اخذ ویزای Skilled worker ارسال کردید، هویت خود را به اثبات رساندید و مدارک خود را ارسال نمودید، معمولاً نوبت آن است که در مورد ویزای شما تصمیم گیری شود. به طور کلی مدت زمان تصمیم گیری در مورد درخواست شما عبارتند از:

 • ●        در صورتی که از خارج از بریتانیا درخواست صدور ویزا کرده باشید، رسیدگی به درخواست شما ۳ هفته زمان می برد.
 • در صورتی که از داخل بریتانیا درخواست خود را ارسال کرده باشید، رسیدگی به این درخواست ۸ هفته طول خواهد کشید.

در حال حاضر، در صورتی که از خارج از بریتانیا درخواست صدور ویزای  Skilled worker را ارسال کرده باشید، به طور متوسط ۶ هفته طول می کشد تا به درخواست شما رسیدگی شود.‌

ممکن است بتوانید برای تصمیم گیری سریعتر هزینه آن را پرداخت کنید. نحوه انجام این کار به این بستگی دارد که در خارج از بریتانیا باشید یا در داخل بریتانیا.

مهاجرت مهندسان ای تی کیان ویزا
مهاجرت مهندسان ای تی کیان ویزا

هزینه ویزای skilled worker

شما، همسر یا فرزندانتان هر کدام نیاز دارید:

 • هزینه درخواست خود را پرداخت کنید.
 • هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی برای هر سال اقامت خود را پرداخت کنید.
 • ثابت کنید که از پس انداز شخصی کافی برخوردارید.

کارهایی که با دریافت این ویزا مجاز به انجام آنها هستید 

با اخذ  ویزای Skilled Worker می توانید:

 • با دریافت یک پیشنهاد شغلی که در لیست مشاغل دربرگیرنده این ویزاست، کار خود را آغاز کنید.
 • مجاز به ادامه تحصیل خواهید بود.
 • در صورتی که همسر و فرزندتان شرایط مهاجرت به انگلستان را داشته باشند، می توانند همراه شما به این کشور مهاجرت کنند.
 • در شرایط ویژه قادر خواهید بود اضافه کاری کنید.
 • ●        می توانید در انجام کارهای داوطلبانه، مشارکت کنید.
 • با دریافت این ویزا می‌توانید به خارج از انگلستان سفر کنید و مجددا بازگردید.
 • چنانچه به مدت ۵ سال در بریتانیا زندگی کرده اید و سایر شرایط اقامت در این کشور را دارید، می توانید برای اقامت دائم در بریتانیا (که به عنوان “مرخصی نامحدود برای اقامت” نیز شناخته می شود) درخواست دهید.

کارهایی که با دریافت ویزای Skilled worker مجاز به انجام آنها نیستید:

 • قادر نخواهید بود برای  دریافت بیشتر  مزایاها (صندوق دولتی) و یا بازنشستگی دولتی درخواست دهید.
 • همچنین قادرنخواهید بود حرفه یا کارفرمای خود را تغییر دهید، مگر اینکه برای به روز رسانی ویزای خود اقدام کرده باشید.

چنانچه درخواست شما مورد قبول قرار گیرد، لیست کاملی از کارهایی که مجاز به انجام آنها هستید و همچنین کارهایی که اجازه انجام آنها را ندارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

مقاله مهاجرت فیزیوتراپیست ها به انگلستان کیان ویزا، اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کشور انگلستان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

میزان درآمد مهندسان IT و مهندسان کامپیوتر در انگلستان

یک مهندس IT یا مهندس کامپیوتر در انگلستان به طور متوسط ۴۸۰۰۰ پوند در سال درآمد ناخالص دارد که تقریباً معادل ۳۰۰۰ پوند در ماه است. حقوق اولیه یک مهندس در انگلستان حدود ۲۴۰۰۰ پوند ناخالص در سال است. بالاترین حقوق یک مهندس کامپیوتر در انگلستان می تواند به ۱۵۰۰۰۰ پوند در سال برسد.

در ادامه به معرفی مهندسی IT خواهیم پرداخت:

مهندسان  information technology engineer، رده بالایی از مهندسان فناوری اطلاعات هستند که سیستم های رایانه ای یک شرکت را طراحی، نصب و نگهداری می کنند. آنها مسئول تست، پیکربندی و عیب یابی سخت افزار، نرم افزار و سیستم های شبکه برای رفع نیازهای کارفرمایان را به عهده دارند. علاوه براین، مهندسان IT، ممکن است مسئول آموزش کارکنان و مدیریت پروژه ها نیز باشند.

به عنوان یک مهندس فناوری اطلاعات، شما مسئول طراحی پیکربندی های سخت افزاری، نصب نرم افزار، مدیریت سیستم های شبکه و آموزش کارکنان در مورد رویه های عملیاتی صحیح خواهید بود.

برای اطمینان از موفقیت به عنوان یک مهندس IT، باید تجربه گسترده ای در نگهداری سیستم های کامپیوتری در مقیاس بزرگ، توانایی مدیریت پروژه و مهارت های فوق العاده ای برای عیب یابی داشته باشید. در نهایت، یک مهندس فناوری اطلاعات مجرب، می تواند یک سیستم پویا و پایدار را طراحی و نگهداری کند و با انجام این کار نیازهای شرکت را به طور کامل برطرف نماید.

مسئولیت های مهندس فناوری اطلاعات:

 • جلسه با مدیر فناوری اطلاعات برای بحث در مورد نیازهای سیستم
 • طراحی و نصب تنظیمات سخت افزاری کامپیوتر
 • نصب نرم افزار و سیستم های شبکه
 • عیب یابی مشکلات شبکه و نرم افزار
 • نصب سیستم های امنیتی نرم افزاری سطح بالا
 • آموزش کارکنان در مورد سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری تازه نصب شده.
 • رفع مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه
 • پاسخگویی به درخواست های عمومی IT
 • اطمینان از به روز نگه داشتن نرم افزار امنیتی
 • ثبت گزارش ماهانه برای مدیر فناوری اطلاعات

مزایای مهاجرت به انگلستان

به طور یقین شهروندان انگلستان از سطح رفاه بسیار خوبی برخوردارند. انگلستان در بین ۵ اقتصاد برتر توسعه یافته در سطح جهان قرار دارد. این ویژگی مستقیماً بر ظرفیت درآمدی جمعیت و امنیت اجتماعی تأثیر می گذارد و وضعیت مالی و سیاسی باثباتی را در جامعه ایجاد خواهد کرد. این کشور مشاغل بسیاری را هم به جوانان و هم به متخصصان با سابقه و‌ مجرب ارائه می دهد. بنابراین با مهاجرت به این کشور می توانید با آرامش و آسودگی زندگی خود را بسازید، تحصیل کنید و کسب و کار خود را راه اندازی نمایید.

همچنین انگلستان، به دلیل برخورداری از بهترین دانشگاه ها و کالج ها با بالاترین کیفیت تدریس، آزمایشگاه های مجهز و امکانات تحقیقاتی بسیار معروف خود، یک مقصد عالی برای ادامه تحصیل شما و  فرزندانتان است. بیش از ۱۱ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر در این کشور قرار دارند. اگر قصد دارید به کشور دیگری مهاجرت کنید، تحصیل در انگلستان یک انتخاب بسیار خوب خواهد بود.

علاوه بر اینها، انگلستان، به عنوان یکی از ده کشور برتر در حوزه تجارت شناخته شده است. دولت این کشور به طور فعالانه از استارت آپ ها حمایت می کند و چندین برنامه دولتی را برای این منظور طراحی و اجرا کرده است. این برنامه های دولتی به شما کمک می کنند تا شرکت رویایی خود را راه اندازی کنید. هر سال سرمایه‌ گذاری‌های عظیمی به بریتانیا سرازیر می‌شود و این کشور سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها را به یکی از بزرگترین بازارهای روی کره زمین مبدل کرده است.

سخن پایانی

همانطور که شرح دادیم، مهاجرت به انگلستان می تواند یک تصمیم بسیار خوب باشد. از طریق مهاجرت به این کشور از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد که به برخی از آنها اشاره کردیم. در این مقاله سعی کردیم تا کاملترین و به روزترین اطلاعات را در مورد مهاجرت مهندسان IT و‌ مهندسان کامپیوتر، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.‌ در صورتی که قصد دارید به انگلستان یا کشورهای دیگری مهاجرت کنید از طریق تلفن های

۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت، شما را یاری خواهند کرد.

سوالات متداول

چگونه یک مهندس نرم افزار می تواند به انگلستان مهاجرت کند؟

چندین گزینه ویزا برای مهندسان نرم‌افزاری که مایلند به بریتانیا نقل مکان کنند وجود دارد، از جمله ویزای کارگر ماهر یا skilled worker و ویزای استارت آپ. ممکن است برای پردازش درخواست ویزا و متعاقبا اعطای مجوز کار به داده های بیومتریک نیاز داشتهد باشید.

آیا انگلستان برای مهاجرت به عنوان مهندس کامپیوتر و نرم افزار مناسب است؟

در حالی که بازار کار لندن می تواند رقابتی باشد و هزینه های زندگی ممکن است گزاف به نظر برسد، تقاضا برای مهندسان کامپیوتر و نرم افزار در لندن بسیار زیاد است. کسب حقوق های بالاتر در این شهر، پایتخت این کشور را به گزینه ای عالی برای بسیاری از مهندسان تبدیل کرده است.‌ این شهر یک‌ گزینه عالی برای آن دسته از مهندسان کامپیوتری است که به دنبال پیشرفت شغلی خود و لذت بردن از مزایای زندگی هستند.

آیا یافتن کار برای مهندسان IT و کامپیوتر در انگلستان دشوار است؟

در صورتی که از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشید، یافتن کار مورد نظر خود در این کشور بسیار راحت خواهد بود.

تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر در انگلستان چقدر طول می کشد؟

به طور کلی تحصیل در رشته علوم کامپیوتر ۳ سال در انگلستان به طول می‌انجامد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}