کیان ویزا

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

0.0
0.0/5
مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

کشورهای سراسر اروپا اکنون با کمبود شدید نیروی کار مواجه هستند که این کمبودها در ماه‌ های اخیر اختلالات زیادی در بازار کار این کشورها ایجاد کرده است. اکنون بسیاری از این کشورها، شرایط مهاجرت کارگران ماهر برای کار به اتحادیه اروپا را آسان تر کرده اند. به عنوان مثال، اخیرا کشور آلمان یک شیوه جدید مهاجرتی برای کارگران ماهر موسوم به «کارت فرصت» راه اندازی کرده است.

چنانچه تصمیم دارید به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنید، خبر خوب این است که اغلب کشورهای اروپایی، همچنین اتحادیه اروپا به شما اجازه می دهند تا در هر یک از این کشورها زندگی و کار کنید. اروپا یک مقصد بسیار فوق العاده برای کلیه مهندسان، تکنسین ها، متخصصان بهداشت و سایر کارگران فنی و ماهر  ساکنان غیر اتحادیه اروپا است که قصد دارند در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند. کار در اروپا به شما این امکان را می دهد که از فرهنگ غنی مردمان این قاره لذت ببرید، به طور گسترده به مناطق مختلف سفر کنید و تجربه کاری گسترده تری کسب نمایید.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فلاند، فرانسه، هلند، لهستان و مجارستان به کارگران ساختمانی نظیر نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری فرصت های شغلی دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت نجاران به اتحادیه اروپا اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان نجار یا یک کارگر ماهر به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

مهاجرت نجار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی
مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

دریافت ویزای کار کشورهای اتحادیه اروپا

ویزای کار در واقع یک مجوز کار است که به شما امکان می دهد وارد یک کشور خارجی شده و به طور قانونی برای مدت زمان مشخصی در آن کشور کار کنید. به طور کلی، کشورهای مختلف شیوه ها و‌ شرایط ویژه و متفاوتی برای اعطای مجوز کار به شهروندان کشورهای دیگر ارائه می دهند.

برخی از کشورها قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار درخواست دهید، از شما می خواهند که یک پیشنهاد شغلی در کشور انتخابی خود دریافت کنید. همچنین شرکتی که به شما پیشنهاد شغلی داده است، باید قادر باشد از شما حمایت مالی کند.

برخی از کشورهای اروپایی به شما اجازه می دهند از طریق ویزای توریستی یا تجاری وارد این کشورها شوید و‌ برای یافتن حرفه مورد نظر خود اقدام کنید، مشروط براینکه در مدت اقامت خود، توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور مقصد را داشته باشید. پس از دریافت پیشنهاد شغلی در کشوری که قصد دارید به آن مهاجرت کنید، می توانید برای دریافت ویزای کار آن کشور درخواست دهید.

سهولت دریافت ویزای کار اتحادیه اروپا به برخی از شرایط مانند کشور شما، الزامات واجد شرایط بودن و برخی عوامل دیگر بستگی دارد.

در صورتی که کلیه شرایط واجد شرایط بودن دریافت ویزای کار یک کشور خاص را داشته باشید، ممکن است بتوانید ویزای کار آن کشور را دریافت کنید.

مهاجرت نجاران به آلمان

بکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و زندگی کشور آلمان است. همانطور که در ابتدا نیز گفتیم اغلب کشورهای اروپایی با کمبود کارگر ماهر مواجه هستند، بنابراین این کشورها برای پاسخ به کمبودهای خود در برخی مشاغل، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران ماهر غیر اروپایی را تسهیل کرده اند. یکی از این کشورهای اروپایی که شرایط مهاجرت کارگران را آسان تر کرده، کشور آلمان است.

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور نقل مکان کنند. بنابراین لازم نیست شما از خارج از آلمان برای یافتن کار اقدام کنید. یکی از کارگران ماهری که آلمان به آن نیاز دارد، نجارها هستند. این افراد مانند سایر کارگران ماهر در حرفه های دیگر باید شرایط و الزامات واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای این کشور را رعایت کنند.

متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند، از دیگر شرایط دریافت ویزای کار آلمان برخورداری از مهارت های زبانی کافی برای زندگی و کار در این کشور است. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا باید حداقل ۳ سال تجربه حرفه ای در رزومه خود داشته باشند.

آنها همچنین باید ثابت کنند که می توانند قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارند، پرداخت‌ نمایند.

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی در موسسه مهاجرتی کیان ویزا
مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی در موسسه مهاجرتی کیان ویزا

مهاجرت نجارها به کشور فنلاند

در فهرست بهترین کشورهای اروپایی که به جذب کارگران ماهر نیاز دارد، فنلاند نیز قرار دارد. این کشور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افرادیغیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت نجاران به کشور دانمارک

دانمارک نیز یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی است که به شدت به کارگران ماهر در کلیه صنایع مختلف نیاز دارد. بنابراین این کشور به دنبال افراد متخصص از سایر کشورها برای ورود و کمک به اقتصاد دانمارک است.

این کشور به کارگران ماهر از رشته هایی مانند علوم و مهندسی گرفته تا متخصصان حقوقی و بهداشتی، معلمان و متخصصان فناوری اطلاعات، برقکاران،  جوشکاران، آهنگران، نجاران و کارگران صنایع دیگر نیاز دارد.

در دانمارک دو فهرست برای جذب افراد متخصص وجود دارد که شامل فهرست  متخصصانی است که دارای تحصیلات عالی هستند و فهرست دیگر فهرست مشاغلی می باشد که برای جذب کارگران ماهر توسط آژانس بین‌ المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) منتشر شده است. این فهرست ها از اول ماه جولای معرفی می شوند و تا ۳۱ دسامبر سال جاری قابل اجرا خواهند بود.

چنانچه بتوانید در یکی از صنایع موجود در این دو لیست یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، می توانید برای اقامت دانمارک و دریافت اجازه کار این کشور درخواست دهید. در صورتی که قراردادی کمتر از چهار سال داشته باشید، مجوز اقامت شما تا زمانی که مدت کارتان ادامه داشته باشد دارای اعتبار خواهد بود و چنانچه مدت کار شما طولانی تر باشد، مدت زمان اعتبار مجوز کار شما در این کشور چهار ساله خواهد بود.

در صورتی که از خارج از بلژیک برای شغلی که در فهرست های مذکور موجود است درخواست دهید، یک اجازه اقامت با اعتبار یک ماه قبل از شروع کار به شما اعطا می شود تا بتوانید در این کشور مستقر شوید، مشروط بر اینکه ثابت کنید می توانید در آن دوره هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کنید.

بر اساس آمار دانمارک، در حال حاضر ۷۱۴۰۰ شغل خالی در بخش خصوصی در دانمارک وجود دارد که بیشترین تعداد این فرصت‌ های شغلی در شهر کپنهاگ پایتخت این کشور است.

مهاجرت نجار
مهاجرت نجار

مهاجرت نجاران به کشور پرتغال

پرتغال نیز از جمله بهترین کشورهای اروپایی است که به تازگی ویزای کار کوتاه مدتی را برای کارگرانی که قصد دارند تنها یک فصل در این کشور اقامت کنند راه اندازی کرده است. طبق ویزای کار پرتغال، افراد غیر اتحادیه اروپا مجاز به دریافت مجوز اقامت و کار در این کشور برای مدت حداکثر ۹ ماه هستند. همچنین افراد متقاضی مهاجرت به این کشور مجازند که در بیش از یک شرکت کار کنند. البته این قانون برای افرادی لازم اجراست که به دنبال فرصت کاری فصلی هستند.

شرایط دریافت هر نوع ویزای کار طولانی مدت دیگر این کشور به حرفه شما بستگی دارد. بدیهی است که بررسی درخواست ها، قبل از نهایی شدن آنها چندین ماه طول می کشند، اما پس از دریافت مجوز کار پرتغال، اجازه دارید یک تا دو سال در این کشور زندگی و‌ کار کنید. لازم به ذکر است که در صورت رعایت قوانین این کشور و عدم نقض قوانین تا هنگامی که شرایط و الزامات کار در این کشور را داشته باشید می توانید مجوز کار خود را تمدید کنید.

افرادی که به مدت پنج سال در پرتغال زندگی و کار کرده اند می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند و پس از آن دیگر نیازی به درخواست یا تمدید ویزای کار ندارند.

مهاجرت نجاران به کشور ایرلند

ایرلند یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی است که اخذ ویزای کار آن در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نسبتا آسان تر است. این کشور گزینه های مختلفی از ویزای کوتاه مدت تا ویزای بلند مدت را به متقاضیان کار و زندگی در این کشور ارائه می دهد.

افرادی که تصمیم دارند ویزای کار این کشور را دریافت کنند باید قبل از اینکه بتوانند درخواست دریافت ویزای خود را به این کشور ارسال کنند،  شغلی را متناسب با حرفه مورد نظر خود در این کشور پیدا کنند. ایرلند کشوری است که به طور فعال به دنبال کارگران مهاجر برای پر کردن مشاغل خالی در بخش هایی است که کمبودهای قابل توجهی در آنها دارد.

این کشور دو ویزای کار اصلی را برای مهاجران در نظر گرفته است، مجوز استخدام مهارت های ضروری که ویژه کارگران بسیار ماهر می‌ باشد‌. ویزای کار دیگر این کشور مجوز اشتغال عمومی است. ویزای مهارت های ضروری، مشاغلی را پوشش می دهد که برای رشد اقتصاد ایرلند نقش حیاتی دارند، در حالی که ویزای اشتغال عمومی، کلیه انواع مشاغل را دربرمی گیرد. افراد متقاضی کار در ایرلند پس از دریافت این مجوزها و پس از چند سال کار در این کشور می‌ توانند برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

مهاجرت کاری نجاران به کشور نروژ

نروژ نیز در فهرست برترین کشورهای اروپایی برای نجاران قرار دارد. این کشور نیز مانند کشورهای مزبور در بسیاری از صنایع با کمبود نیروی کار مواجه است، بنابراین برای رفع کمبودهای خود به استخدام و بکارگیری کارگران ماهر از سایر کشورهای دیگر اقدام کرده است.

چنانچه یک نجار ماهر هستید می توانید برای کار به این کشور مهاجرت کنید، اما باید قبل از ارائه درخواست خود برای مجوز کار، یک شغل در نروژ در این حوزه پیدا کنید. از دیگر الزامات اخذ ویزای کار این کشور برخورداری از دانش زبان انگلیسی است. به طور کلی یافتن پیشنهاد شغلی به دلیل ترجیح کارفرمایان به استخدام افراد بومی کمی دشوار است، اما چنانچه از دانش زبان انگلیسی بسیار خوب و‌ تجربه و سابقه درخشانی در این حرفه  برخوردارید، می توانید در این کشور یک پیشنهاد کار خوب پیدا کنید. پس از پایان اعتبار مجوز کار خود در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید، می توانید مجوز کار خود را تمدید کنید و پس از چند سال زندگی و کار در این کشور برای دریافت مجوز اقامت دائم نروژ اقدام‌ کنید.

الزامات دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی به عنوان نجار

  • متقاضیان باید بین ۲۵ تا ۴۵ سن داشته باشند.
  • متقاضیان باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند.
  • متقاضیان ترجیحا باید از مدارکی مبنی بر ۲ تا ۳ سال سابقه کار برخوردار باشند.
  • متقاضیان ملزم به ارائه گواهینامه در حرفه مورد تقاضا هستند.
  • افرادی که قصد دارند برای کار به کشورهای اروپایی سفر کنند، باید قبل از ارائه درخواست خود برای اخذ ویزای کار، یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کارگران ماهر به ویژه نجاران را معرفی کردیم. علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی لیستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}