کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به اروپا

0.0
0.0/5
مهاجرت نیروی کار به اروپا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار به اروپا

جمعیت اتحادیه اروپا در حال پیر شدن است. عواملی مهمی در این پدیده نقش دارد، اما کاهش نرخ باروری و افزایش امید به زندگی در کنار مهاجرت اروپاییان به کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلستان، کانادا و استرالیا از عوامل اصلی کمبود نیروی کار در اروپاست.

با توجه به کمبود نیروی کار در اروپا، بسیاری از کشورهای اروپایی، شرایط مهاجرت کارگران ماهر برای کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را آسان تر کرده اند. یکی از کشورهایی که شرایط مهاجرت کارگران را آسان تر کرده است، کشور آلمان می باشد که با راه اندازی شیوه جدید مهاجرتی که به «کارت فرصت» شهرت دارد، توجه کارگران ماهر بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.‌

اغلب کشورهای اروپایی به افرادی که از مهارت ویژه ای برخوردارند، اجازه می دهند تا برای کار و زندگی در این کشورها اقدام‌ کنند.‌

علاوه بر این، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرایط بهتری را برای مهاجرانی که به دنبال یک زندگی بهتر و ایده آل هستند، فراهم می کند. به عنوان مثال، از دوم آگوست، کلیه کشورهای عضو این اتحادیه موظف به اعمال دستورالعمل هایی برای تعادل بین کار و زندگی هستند. این دستور العمل ها، مرخصی والدین، شغل و حق درخواست ترتیبات کاری انعطاف‌ پذیر را در برمی گیرند. لازم به ذکر است که این دستورالعمل ها  برای کلیه کارگرانی که در اتحادیه اروپا فعالیت دارند، اعمال می شود.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند به کارگران ساختمانی نظیر نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری فرصت های شغلی دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت نیروی کار به اتحادیه اروپا اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

مقاله مرتبط :

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

مهاجرت نجار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت نیروی کار به اروپا
مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت نیروی کار به لیتوانی

یکی از بهترین و مرفه ترین کشورهای اروپایی کشور لیتوانی است. این کشور در حال حاضر رشد اقتصادی بسیار خوبی را پشت سر گذاشته و دارای یکی از بهترین بازارهای کار در جهان است. لیتوانی هم اکنون به کارگران ساختمانی نظیر: نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند و دیگر کارگران ساختمانی نیاز دارد. افرادی که بتوانند اجازه کار یک‌ ساله این کشور را دریافت کنند، می توانند در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنند.

شرایط دریافت ویزای کار این کشور اینگونه است که متقاضی باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما‌ که دارای شهروندی این کشور است، دریافت کند. همچنین فرد متقاضی باید از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشد، لازم به ذکر است که کارگران ماهر برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی ملزم‌ به ارائه هیچ نوع مدرک زبان انگلیسی نیستند، با این حال باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند.

متقاضیانی که از سوابق کاری بسیار خوبی برخوردارند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار این کشور دارند. معمولا ویزای کار لیتوانی یک ساله است که در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام کنید.

مهاجرت نیروی کار به آلمان

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و زندگی کشور آلمان است. همانطور که در ابتدا نیز گفتیم اغلب کشورهای اروپایی با کمبود کارگر ماهر مواجه هستند، بنابراین این کشورها برای پاسخ به کمبودهای خود در برخی مشاغل، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران ماهر غیر اروپایی را تسهیل کرده اند. یکی از این کشورهای اروپایی که شرایط مهاجرت کارگران را آسان تر کرده، کشور آلمان است.

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین لازم نیست شما از خارج از آلمان برای یافتن کار اقدام کنید. متقاضیان مهاجرت به این کشور به عنوان نیروی کار ماهر باید شرایط و الزامات واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای این کشور را رعایت کنند.

متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند، از دیگر شرایط دریافت ویزای کار آلمان برخورداری از مهارت های زبانی کافی برای زندگی و کار در این کشور است. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه حرفه ای در رزومه خود داشته باشند.

آنها همچنین باید ثابت کنند که می توانند قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارند، پرداخت‌ نمایند.

مهاجرت نیروی کار به اروپا در کیان ویزا
مهاجرت نیروی کار به اروپا در کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به کشور فنلاند

در فهرست بهترین کشورهای اروپایی که به جذب کارگران ماهر نیاز دارد، فنلاند نیز قرار دارد. این کشور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

فرانسه یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و‌ کار است. افرادی که تصمیم دارند به عنوان کارگر ماهر به فرانسه سفر کنند باید مجوز اقامت این کشور که تحت عنوان «پاسپورت استعداد» شناخته می شود را دریافت کنند. پاسپورت استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شهرت دارد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید دارای قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه باشد و حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کند.

متقاضی همچنین باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشد و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ تواند مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برساند.

دارندگان گذرنامه استعداد می توانند حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنند و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند این ویزا را تمدید نمایند.‌

مهاجرت نیروی کار به هلند

هلند نیز به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و زندگی شناخته می شود، در صورتی که در هر یک از مشاغل نامبرده مهارت خاصی دارید و تصمیم دارید از طریق  دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید

باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام کنید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.

در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند. با این حال، کلیه افراد برای ورود و اقامت در هلند به ویزا یا اجازه اقامت نیاز ندارند و این به کشور مبدا متقاضیان بستگی دارد. ایران نیز از جمله کشورهایی است که شهروندان آن باید برای دریافت ویزای کار هلند، به این کشور درخواست دهند.

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هریک از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک کارگر مهاجر زندگی و کار کنید، باید ویزای کار کارگر ماهر این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید و به عنوان یک‌ کارگر، باید حداقل دستمزد که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. کارفرمای شما باید ثابت کند که این موقعیت توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد.

هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

کیان ویزا
کیان ویزا

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کارگران را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی لیستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}