کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

0.0
0.0/5
مهاجرت نیروی کار به فرانسه
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

فرانسه یکی از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپاست که به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که برای کار به این کشور وارد شوند. افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا قصد دارند برای کار به فرانسه سفر کنند، باید برای اخذ مجوز کار این کشور اقدام کنند.‌ فرانسه برای اعطای ویزای کار به نیروهای کار ماهر قوانین و برنامه های منحصر به فرد خود را دارد که با برنامه‌ های اخذ ویزای کشورهای دیگر اروپایی کمی متفاوت تر است.

گروه‌ های مختلفی از کارکنان ماهری که دارای قرارداد کاری با کارفرمای مستقر در فرانسه هستند، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز اقامت چند ساله یا همان پاسپورت استعدادهای درخشان باشند. این کشور از جمله کشورهای اروپایی است که به نیروهای کار ماهر به ویژه برقکاران، نجارها، جوشکارها، عایق کاران داربست بندها و بسیاری مشاغل ساختمانی دیگر نیاز دارد.

بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله قصد دارد تا فرآیند مهاجرت نیروی کار ماهر به فرانسه را برای شما عزیزان شرح دهد. چنانچه شما نیز در حرفه های فنی و ساختمانی مهارت های لازم را دارید، می توانید از طریق دریافت ویزای کار فرانسه به این کشور مهاجرت کنید، بنابراین برای دریافت اطلاعات لازم در این باره، پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار

ویزای کار هلند

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

ویزاینمایشگاهیآلمان

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت راننده به اروپا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت جوشکار

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت نیروی کار به فرانسه
مهاجرت نیروی کار به فرانسه

شرایط اخذ ویزای کار فرانسه

افرادی که تصمیم دارند به عنوان کارگر ماهر به فرانسه سفر کنند باید مجوز اقامت این کشور که تحت عنوان «پاسپورت استعداد» شناخته می شود را دریافت کنند. پاسپورت استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شهرت دارد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید دارای قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه باشد و حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کند.

متقاضی همچنین باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشد و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ تواند مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برساند.

دارندگان گذرنامه استعداد می توانند حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنند و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند این ویزا را تمدید نمایند.‌

دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا که این کارت را توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت کرده اند، مشروط بر اینکه حداقل ۱۸ ماه در آن کشور زندگی کرده باشند، در صورتی که ظرف یک ماه پس از ورود به فرانسه درخواست دهند، ممکن است این نوع اجازه اقامت برای آنها صادر شود.

اجازه اقامت چند ساله گذرنامه استعدادیابی معادل یک مجوز کار است. این مجوز حداکثر مدت ۴ سال، قابل تمدید است.

نحوه درخواست برای دریافت ویزای کار فرانسه

به طور کلی متقاضیانی که در خارج از فرانسه زندگی می کنند باید به مقامات کنسولی یا سفارت  فرانسه در محل زندگی معمول خود مراجعه کنند.

درخواست ویزای اقامت طولانی یا همان «گذرنامه استعداد» که اجازه ورود به قلمرو فرانسه را برای متقاضیان کار در فرانسه صادر می کند، در وب‌ سایت رسمی ویزای فرانسه قابل دسترسی است. برای اطلاع از کلیه جزئیات به ادامه مطلب مراجعه کنید.

به محض ورود به فرانسه، شما حق دارید بلافاصله از طریق این ویزا کار خود را آغاز کنید. پس از ورود به فرانسه، استعدادهای خارجی باید به محض ورود برای دریافت گذرنامه استعداد مرتبط در پلتفرم اختصاصی، به منظور نهایی کردن درخواست مجوز اقامت خود، درخواست دهند.

هنگامی که درخواست از طریق پلتفرم توسط فرمانداری این کشور تأیید شد، متقاضیان خارجی گواهی تأییدیه ای را دریافت خواهند کرد که معادل مجوز اقامت آنها خواهد بود. در فاصله زمانی بین درخواست و تحویل مجوز اقامت، متقاضی خارجی می‌ تواند وضعیت درخواست خود را در حساب آنلاین خود بررسی کند، به هر درخواستی برای تکمیل پرونده خود پاسخ دهد و تصمیمات خود را بررسی نماید.

مهاجرت نیروی کار به فرانسه  همراه با موسسه مهاجرتی کیان ویزا
مهاجرت نیروی کار به فرانسه همراه با موسسه مهاجرتی کیان ویزا

تغییر وضعیت

در صورت تغییر در وضعیت حرفه ای متقاضیان، ممکن است تغییر وضعیت، ۳ ماه قبل از انقضای مجوز اقامت در مورد درخواست برای دریافت پاسپورت استعدادهای درخشان یا دو ماه برای هر مورد دیگر در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که متقاضیان دریافت گذرنامه استعداد باید کلیه شرایط برای اخذ این مجوز را برآورده نمایند.

دریافت کارت اقامت فرانسه

پس از پایان ۵ سال اقامت قانونی و بدون وقفه در فرانسه، کارگران دارای ویزای گذرنامه استعداد یا کارت آبی اتحادیه اروپا می‌ توانند برای دریافت کارت اقامت درخواست دهند که به دارنده آن اجازه اقامت در خاک فرانسه و انجام هر گونه فعالیت حرفه ای را می‌ دهد. مجوز اقامت برای متقاضیان واجد شرایط به مدت ۱۰ سال به صورت قابل تمدید صادر می شود.

همسر و فرزندان خردسال تحت تکفل دارنده مجوز گذرنامه استعدادهای درخشان دارای وضعیت خانوادگی همراه خواهند بود. همسر دارنده گذرنامه استعداد باید خود نیز درخواست دهد تا اجازه اقامت “گذرنامه استعدادهای درخشان – خانوادگی” برای وی صادر شود. این مجوز به خانواده این اجازه را می دهد که تا زمانی که مجوز اقامت دارنده این ویزا دارای اعتبار است در فرانسه بمانند. آنها همچنین مجاز به فعالیت در هر گونه شغل با حقوق هستند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

سخن پایانی

همانطور که می دانید کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی را دارند.‌ در این مقاله مهاجرت نیروهای کار ماهر به فرانسه و ویزای کار این کشور را معرفی کردیم.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، این کشور با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه است، بنابراین در صورتی که در هر یک از کارهای ساختمانی مهارت دارید، اکنون بهترین فرصت برای مهاجرت به فرانسه است. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشور یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}