کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به لیتوانی

0.0
0.0/5
مهاجرت نیروی کار به لیتوانی
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار به لیتوانی

لیتوانی یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپاست که برای رفع کمبود خود در مورد نیروهای کار ماهر، به افراد واجد شرایط، اجازه می دهد تا برای کار به این کشور وارد شوند. این کشور به افراد ماهر در حرفه های جوشکاری، برقکاری، نجاری، عایق کاری، داربست بندی و‌ سایر مشاغل دیگر مجوز کار برای ورود به این کشور اعطا می کند. ویزای کار لیتوانی یک ویزای اقامت طولانی مدت است که به شما امکان می دهد در صورت یافتن شغل در این کشور بمانید. معمولاً در صورتی که یک کارفرمای مقیم لیتوانی تصمیم داشته باشد شما را استخدام کند، باید از طرف شما نیز برای اخذ مجوز کار اقدام کند. سپس شما نیز باید هنگامی که در کشور خود اقامت دارید برای دریافت ویزای کار لیتوانی درخواست دهید. چنانچه موفق شوید ویزای کار این کشور را دریافت نمایید می توانید در لیتوانی کار خود را آغاز کنید. شرایط اخذ ویزای کار شما ممکن است براساس نوع کاری که انجام می دهید تغییر کند، به همین دلیل مهم است که بدانید چه افرادی ابتدا به ویزای کار در لیتوانی نیاز دارند و چه نوع ویزای کاری از طرف این کشور به افراد ماهر ارائه می شود.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد در این مقاله مهاجرت نیروی کار به لیتوانی و انواع ویزاهای کار این کشور را برای افرادی که قصد دارند از طریق دریافت ویزای کار این کشور به لیتوانی مهاجرت کنند را شرح دهد. چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنم این مقاله را به طور کامل مطالعه فرمایید.

مهاجرت نیروی کار به لیتوانی
مهاجرت نیروی کار به لیتوانی

انواع مجوزهای کار لیتوانی

لیتوانی اغلب انواع مختلفی از مجوزهای کار را به افراد متقاضی و واجد شرایط کار در این کشور ارائه می دهد که معمولاً عبارتند از:

 • ویزای کار برای کارگران بسیار ماهر (کارت آبی اتحادیه اروپا)
 • ویزای کار برای نقل و انتقالات درون شرکتی
 • مجوز کار برای استخدام در لیتوانی
 • ویزای کار فصلی

کارت آبی اتحادیه اروپا در لیتوانی

به منظور واجد شرایط بودن برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا در لیتوانی، باید شرایط زیر را داشته باشید تا به عنوان یک کارگر بسیار ماهر شناخته شوید:

 • شما باید دارای مدرک تحصیلات عالی باشید.
 • یا حداقل باید از پنج سال تجربه حرفه ای معادل تحصیلات عالی برخوردار باشید.
 • دریافت پیشنهاد کار از یک‌ کارفرمای مقیم لیتوانی الزامی است.
 • باید حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ماهیانه در لیتوانی به شما پرداخت می شود.
 • حرفه شما باید در لیست مشاغلی کمبود نیروی ماهر لیتوانی وجود داشته باشد.‌

در صورتی که واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باشید، یک اجازه اقامت موقت از طرف این کشور دریافت خواهید کرد که معمولاً به مدت دو سال اعتبار دارد. برای دریافت کارت آبی باید از طریق MIGRIS (سیستم اطلاعات مهاجرت لیتوانی) درخواست دهید. علاوه بر این، ممکن است از کارفرمای شما خواسته شود که برای اطمینان از اینکه شغل شما با الزامات بخش کار مطابقت داشته باشد به بخش منطقه ای Employment Service برای استخدام شما درخواست دهد.

ویزای کار انتقال درون شرکتی

در صورتی که یک شرکت قصد دارد شما را برای ادامه کار با شعبه ای از شرکت خود یا همان گروه شرکت واقع در جمهوری لیتوانی به این کشور بفرستد، می توانید برای دریافت این نوع ویزای کاری اقدام کنید. علاوه بر این، چنانچه به عنوان مدیر، متخصص یا کارمند (از جمله کارآموزان یا دانشجویانی که کارآموزی خود را آغاز می کنند) به  لیتوانی منتقل شوید، واجد شرایط دریافت این ویزا خواهید بود.

برای اقامت در لیتوانی، به محض ورود به این کشور از طریق MIGRIS (سیستم اطلاعات مهاجرت لیتوانی) باید برای دریافت اجازه اقامت خود اقدام کنید.

کیان ویزا
کیان ویزا

مجوز کار در لیتوانی

این ویزا یکی از رایج ترین ویزاهای کاری لیتوانی است که می توانید از این کشور دریافت کنید، به شرط آنکه بتوانید از طرف یک کارفرمای مقیم لیتوانی یک پیشنهاد کار دریافت نمایید. با این حال، کارفرمای شما باید برای دریافت این نوع ویزا، به خدمات کار در لیتوانی درخواست دهد. بنابراین، ابتدا باید این موضوع را با کارفرمای خود در میان بگذارید تا نسبت به آماده کردن مدارک‌ مورد نیاز خود آگاه شوید.

در صورت دریافت مجوز کار، باید برای اخذ ویزای ملی D لیتوانی درخواست دهید و وارد این کشور شوید. اگرچه معمولاً به دارندگان مجوز کار اجازه اقامت داده نمی شود، اما می توانند با ویزای D ملی خود تا یک سال در کشور لیتوانی زندگی و کار کنید.‌

مجوز کار فصلی لیتوانی

مجوز کار فصلی لیتوانی تنها در موارد زیر برای افراد واجد شرایط صادر می شود:

 • کارگر لیتوانیایی مناسبی برای کار فصلی وجود نداشته باشد.
 • براساس یک قرارداد کاری، فعالیت داشته باشید.
 • از یک محل اقامت در لیتوانی برخوردار باشید.

کار فصلی در فهرست مشاغل موجود در کار فصلی کشور لیتوانی قرار دارد که باید به تایید وزیر تامین اجتماعی و کار این کشور رسیده باشد.

درخواست ویزای کار لیتوانی

برای درخواست ویزای کار لیتوانی باید مجوز کار این کشور را دریافت کنید. معمولا بورس کار لیتوانی مجوز کار را برای متقاضیان صادر می کند. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم کارفرمای شما باید از طرف شما برای دریافت این مجوز اقدام کند، شما نیز باید برای دریافت ویزای کارمدارک‌ خود را به کارفرمای خود ارائه دهید تا بتواند برای دریافت مجوز به خدمات استخدامی در لیتوانی درخواست دهد. این مرحله ممکن است براساس نوع ویزای کاری، مورد نیاز نباشد.‌ چنانچه انجام این مرحله ضروری نباشد، کارفرما‌ی شما یا اداره مهاجرت این کشور به شما اطلاع خواهند داد.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی  را دارند.‌ در این مقاله مهاجرت نیروهای کار ماهر به لیتوانی و انواع ویزاهای کار این کشور را معرفی کردیم.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، این کشور با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه است، بنابراین در صورتی که در هر یک از کارهای ساختمانی مهارت دارید، اکنون بهترین فرصت برای مهاجرت به لیتوانی است. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشور یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}