کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به هلند

0.0
0.0/5
مهاجرت نیروی کار به هلند
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت نیروی کار به هلند

هلند یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و‌ کار است. این کشور در سال های اخیر با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شده است، بنابراین برای رفع کمبود خود در این حوزه ها به افراد واجد شرایط اجازه می دهد تا به این کشور سفر کنند و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند.‌

هلند به کارگران ساختمانی نظیر نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری از افراد ماهر در شغل های دیگر نیاز دارد. در صورتی که در هر یک از مشاغل مذکور مهارت خاصی دارید و مایل هستید از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید، باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود. در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند. با این حال، کلیه افراد برای ورود و اقامت در هلند به ویزا یا اجازه اقامت نیاز ندارند و این امر به کشور مبدا متقاضیان بستگی دارد. ایران نیز از جمله کشورهایی است که شهروندان آن باید برای دریافت ویزای کار هلند، به این کشور درخواست دهند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت نیروی کار ماهر به هلند اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل مطالعه فرمایید.

دیگر مقالات مرتبط ما :

مهاجرت برقکار

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

ویزای کار هلند

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت برقکار به آلمان

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت نیروی کار به هلند
مهاجرت نیروی کار به هلند

شرایط اخذ ویزای کار کشور هلند

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هر یک از این ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک نیروی کار ماهر زندگی و کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کارگر ماهر این کشور درخواست دهید. برای دریافت این ویزا، نیاز دارید تا یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت نمایید.

شرایط ویزای کار هلند، به نوع ویزاهای کاری بستگی دارد که این کشور در اختیار متقاضیان قرار می دهد. با این حال، مجموعه‌ ای از الزامات استاندارد برای اخذ هر یک از ویزاهای هلند وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. با توجه به نوع ویزای کاری که نیاز دارید، شرایط دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

انواع ویزای کار هلند

ویزای کار هلند یک ابتکار نوین است که در سال ۲۰۲۱، دولت هلند برای جذب کارگران ماهر خارجی به این کشور به صورت سالانه آن را راه اندازی کرد. ویزای کار هلند به کارگران خارجی اجازه کار ۴ ساله در این کشور را می دهد. افراد با مهارت بالا می توانند از طریق دریافت مجوز کار دائمی معمول یا کارت آبی اتحادیه اروپا  برای کار به هلند سفر کنند. افرادی که موفق شوند کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنند این امکان به آنها داده می شود که در هر یک از ۲۵ کشور از ۲۷ کشور اروپایی کار کنند.

ویزای کار هلند برای رقابت با سایر کشورهای توسعه یافته جهان مانند کانادا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا راه اندازی شد و توانست میلیون ها کارگر ماهر را از سراسر جهان به دلیل مجوزهای ویزا و حقوق های بالا جذب کند.

هر نوع ویزای کاری هلند دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فرد خود است‌ که عبارتند از:

ویزای کار با حقوق معمولی

ویزای کار با حقوق معمولی (به عنوان کارگر) چنانچه تصمیم‌ دارید در هلند به عنوان یک کارگر معمولی (مهاجر کارگری) کار کنید، باید برای ویزای کار هلند اقدام کنید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کارگر عادی هلند عبارتند از:

 • ●        برخورداری از یک قرارداد کاری با یک کارفرما هلندی
 • دریافت حداقل دستمزد برای کارمندان بالای ۲۳ سال
 • کارفرمای شما باید نشان دهد که این موقعیت توسط هیچ شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد.

مجوز برای کار فصلی

ویزای کار هلند برای کار فصلی به افرادی اعطا می شود که به طور فصلی در هلند در بخش کشاورزی فعالیت می کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته قابل صدور است.

شرایط ویزای کار فصلی هلند عبارتند از:

 • امضای قرارداد کار با یک کارفرما در هلند
 • اخذ مجوز GVVA (مجوز اقامت و اجازه کار ترکیبی)
 • دریافت حداقل دستمزد یا درصدی از حقوق

ویزای کار برای افراد با مهارت بالا

متقاضیان بسیار ماهر گاهی اوقات به عنوان “کارگران دانش” شناخته می شوند. آنها اتباع خارجی هستند که به اقتصاد دانش بنیان هلند کمک خواهند کرد. برای اینکه به عنوان یک مهاجر با مهارت بالا در نظر گرفته شوید، باید در این کشور مقدار مشخصی درآمد کسب کنید. در صورتی که زیر ۳۰ سال سن دارید، باید حداقل ۳۲۹۹ یورو درآمد داشته باشید. چنانچه بالای ۳۰ سال سن دارید، حداقل دستمزد شما باید ۴۵۰۰ یورو باشد.

سایر شرایطی که برای یک مهاجر بسیار ماهر اعمال می شود عبارتند از:

 • متقاضی باید یک قرارداد با یک کارفرما یا موسسه تحقیقاتی در هلند امضاء کند.
 • کارفرما باید یک حامی شناخته شده توسط IND باشد.
 • برای محققان علمی: قرارداد کاری شما از طرف موسسه امضا خواهد شد.
 • برای محققان علمی: قرارداد باید شامل شرح شغل و کد مطابق با سیستم طبقه‌ بندی مشاغل دانشگاه (UFO) باشد.
موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز کار است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در هر کشوری در اتحادیه اروپا به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا زندگی و کار کنند. برای کار در هلند از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا که از کشور دیگری صادر شده است، به ویزای کار هلند و مجوز کار آن نیاز نخواهید داشت. برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • برخورداری از قرارداد کار که حداقل ۱۲ ماه اعتبار داشته باشد.
 • دیپلم تحصیلات عالی از یک برنامه حداقل سه ساله
 • گواهی تحصیلات عالی شما باید توسط Nuffic ارزیابی شود.
 • ●        باید بتوانید ثابت کنید که استانداردهای انجام حرفه خود را رعایت می کنید.
 • باید میزان دستمزد مورد نیاز برای دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید که حداقل ۵۲۷۲ یورو در ماه است.
 • شرکتی که برای آن کار خواهید کرد  در ۵ سال گذشته به دلیل نقض ماده ۲ قانون استخدام اتباع بیگانه یا عدم پرداخت (یا عدم پرداخت کافی) مالیات، دستمزد یا حق بیمه کارفرما جریمه نشده باشد.

نحوه درخواست برای ویزای کار هلند

درخواست ویزای کار هلند به ملیت شما و همچنین نوع کاری که انجام خواهید داد بستگی دارد. برای کار در هلند، هم به یک مجوز اقامت برای استقرار در این کشور و هم به یک مجوز کار جداگانه برای اجازه کار نیاز خواهید داشت. با این حال، برخی از متقاضیان می‌ توانند برای یک مجوز واحد که هر دوی این مجوزها را در برمی گیرد، درخواست دهند. این مجوز به نام GVVA شناخته می شود و می تواند برای یک تا سه سال صادر شود.

در اغلب موارد، کارفرمای شما باید برای مجوز کار یا مجوز GVVA برای شما درخواست دهد. کارفرما می تواند این کار را مستقیماً از طریق IND پس از دریافت تمام مدارک مورد نیاز از شما انجام دهد. پس اینکه کارفرمای شما، مدارکتان را ارسال کرد IND درخواست کارفرما را به آژانس کار هلند (UWV) ارسال می کند، این نهاد پس از ارزیابی درخواست کارفرما در مورد اعطای ویزا به شما به IND مشاوره می دهد.

چه افرادی می توانند برای یک مجوز واحد (GVVA) درخواست دهند؟

به طور کلی کارگران خارجی که با ویزای کار به هلند می آیند و برای مجوز GVVA درخواست می دهند عبارتند از:

 • مهاجران کارگری منظم
 • کارآموزان
 • معلمان آموزش بین المللی
 • برخی از اتباع خارجی که در صنعت رستوران آسیایی کار می کنند
نیروی کار به هلند
نیروی کار به هلند

چه افرادی به اجازه اقامت و اجازه کار (TWV) به طور جداگانه نیاز دارد؟

در صورتی که نمی توانید برای مجوز واحد درخواست دهید، کارفرمای شما باید از طرف شما برای یک مجوز کار جداگانه درخواست دهد. با این حال، شما یا کارفرمایتان می توانید برای دریافت اجازه اقامت در هلند درخواست دهید. چنانچه خودتان درخواست می دهید، می توانید آن را از طریق سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود انجام دهید.

افرادی که نیازی به دریافت مجوز واحد GVVA ندارند عبارتند از:

 • مهاجران کاری با ویزای کوتاه مدت
 • کارگران فصلی
 • دانش آموزان
 • پناهجویان
 • افراد منتقل شده درون شرکتی
 • پناهندگان
 • کارگران در یک سال تحصیلی
 • اعضای خانواده دارندگان مجوز GVVA
 • ارائه دهندگان خدمات
 • دریانوران

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی  را دارند.‌ در این مقاله مهاجرت نیروی کار ماهر به هلند را شرح دادیم.

علاوه بر هلند، کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نظیر لیتوانی، فرانسه، آلمان، فنلاند و کشورهای دیگر به کارگران ماهری مانند جوشکار، برقکار، نجار، عایق کار، داربست بند و بسیاری مشاغل ساختمانی دیگر نیاز دارند. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید. چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}