کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

0.0
0.0/5
مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فنلاند

فنلاند یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می‌‌ شود که دارای فرصت های کاری بسیار خوبی برای افرادی است که دارای مهارت های فنی مختلف هستند. این کشور به عنوان هشتمین کشور ثروتمند اروپا رتبه بندی شده و تعداد بسیاری از افراد در سراسر جهان در تلاش هستند تا فرصت کار در فنلاند را کسب کنند. با این حال، برای کار آزادانه در این کشور، اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای کار فنلاند دارند.

ویزای کار این کشور با سایر ویزاها کمی متفاوت است زیرا ویزای کار فنلاند یک مجوز طولانی مدت می باشد و به دارندگان این ویزا اجازه می دهد مدت زمان بیشتری از محدودیت ۹۰ روزه معمولی در این کشور اقامت داشته باشد.

کارگران واجد شرایط می توانند با توجه به حرفه و شرایط کاری خود برای دریافت اجازه اقامت برای کارگران ماهر یا دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهند. فنلاند اقداماتی را برای تسهیل ورود کارگران بسیار ماهر، کارآفرینان نوپا، دانشجویان و محققان کشورهای غیر اروپایی آغاز کرده است.

فنلاند همچنین با سایر کشورها موافقت نامه تسهیل روادید امضا کرده است. افرادی که برای کار در فنلاند به ویزا نیاز ندارند فقط می توانند ۹۰ روز در این کشور کار کنند و پس از آن باید به عنوان کارگر مقیم در فنلاند ثبت نام کنند.

این کشور از جمله کشورهای اروپایی است که به نیروهای کار ماهر به ویژه برقکاران، نجارها، جوشکارها، عایق کاران داربست بندها و بسیاری مشاغل ساختمانی دیگر نیاز دارد.

بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله قصد دارد تا فرآیند مهاجرت نیروی کار ماهر به فنلاند را برای شما عزیزان شرح دهد. چنانچه شما نیز در حرفه های فنی و ساختمانی  مهارت های لازم را دارید، می توانید از طریق دریافت ویزای کار فنلاند به این کشور مهاجرت کنید، بنابراین برای دریافت اطلاعات لازم در این باره، پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ویزای کار کشور فنلاند

براساس گزارش سایت  SchengenVisaInfo.com این کشور به تازگی شیوه ای سریع برای اعطای ویزای جدید ملی بلند مدت به متقاضیان کار در فنلاند معرفی کرده است که  طبق آن کارگران بسیار ماهر‌ و کارآفرینان تازه‌ کار به همراه خانواده‌ هایشان می توانند به این کشور وارد شوند. مدت زمان پردازش درخواست و رسیدگی به اعطای مجوزهای آنلاین معمولاً ۱۴ روز به طول می انجامد.

از سوی دیگر، ویزای ملی D به نیروهای کار ماهر بین‌ المللی و خانواده‌ هایشان اجازه می‌ دهد به محض دریافت مجوز کار وارد فنلاند شوند. در بیانیه‌ ای که کمیسیون اروپا منتشر کرده است، دیگر نیازی نیست قبل از ورود به فنلاند منتظر دریافت کارت مجوز خود باشید.

همانطور که کمیسیون اتحادیه اروپا توضیح می دهد، دانشجویان و محققان هنوز واجد شرایط دریافت ویزای ملی D نیستند. با این حال، دو اقدامی که در اوایل سال جاری انجام شد، ورود و اقامت آنها در فنلاند را تسهیل کرده است.

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت برقکار

ویزای کار هلند

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

ویزاینمایشگاهیآلمان

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت راننده به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند
مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

انواع ویزای کار فنلاند

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا مانند ایران باید قبل از دریافت مجوز کار در فنلاند برای اجازه اقامت این کشور نیز اقدام کنند. نوع مجوزی کاری که نیاز دارید به ماهیت کاری که انجام می دهید بستگی دارد. سه دسته زیر از ویزای کار فنلاند برای اکثر شرکت ها به متقاضیان ارائه می شود:

 • ویزای تجاری: ویزای تجاری به متقاضیان اجازه می دهد تا حداکثر ۹۰ روز در فنلاند اقامت داشته باشند. با این حال، این ویزا به متقاضیان اجازه نمی دهد که مستقیماً با کار خود درگیر شوند. ویزای تجاری به فرد اجازه می دهد در کنفرانس ها و سمینارها شرکت کند. این ویزا ممکن است در طول فرآیند ورود به هواپیما برای کارمندانی که برای کار در فنلاند اقامت نخواهند کرد، مرتبط باشد.
 • اجازه اقامت برای افراد خود اشتغال: این مجوز ممکن است به برخی از افراد از جمله کارآفرینان خصوصی، شرکا و اعضای یک تعاونی ارائه شود. قبل از صدور این مجوز، کسب و کار شما باید در دفتر ثبت تجارت در هیئت ملی ثبت اختراعات ثبت شود.
 • اجازه اقامت برای یک فرد شاغل: این ویزا رایج‌ ترین نوع ویزای کار فنلاند است و اغلب شرکت‌ ها برای گسترش فعالیت‌ های خود در این کشور باید با آن آشنا باشند. سه نوع ویزای کار در این دسته وجود دارد که عبارتند از: ویزای مستمر، ویزای موقت و ویزای دائمی. متقاضیانی که برای اولین بار به دنبال اقامت در فنلاند هستند باید برای دریافت مجوز موقت اقدام کنند.

در ماه جون سال ۲۰۲۲، فنلاند همچنین یک ویزای سریع D را برای متخصصان، کارآفرینان نوپا و اعضای خانواده آنها نیز معرفی کرد.

نحوه درخواست ویزای کار کشور فنلاند

برای دریافت ویزای کار فنلاند مانند هر کشور دیگری لازم است تا مراحلی را پشت سر بگذارید، به منظور آگاهی شما از این مراحل در اینجا فهرستی از مراحلی که باید هنگام درخواست ویزای کار فنلاند طی کنید را آورده ایم:

 • یافتن کار مناسب
 • اقدام برای اخذ مجوز کار
 • مراجعه به سفارت فنلاند
 • انتظار برای دریافت پاسخ
 • سفر به فنلاند

یافتن شغل برای اخذ ویزای کار فنلاند

به طور کلی برای دریافت ویزای کار در اغلب کشورهای اروپایی باید یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کشوری که قصد دارید برای کار به آن سفر کنید دریافت نمایید. فنلاند نیز از این قاعده پیروی می کند، بنابراین قبل از ارائه درخواست برای اخذ ویزای کار باید در فنلاند یک کار پیدا کنید. ارائه یک قرارداد کار معتبر برای دریافت ویزای کار الزامی است. بدون یافتن کار، پاسخ مثبتی در مورد اخذ ویزای خود دریافت نخواهید کرد.

اقدام برای دریافت مجوز کار فنلاند

پس از اینکه موفق شدید شغلی در فنلاند پیدا کنید، می توانید برای دریافت مجوز کار این کشور اقدام نمایید. شما می توانید از طریق خدمات الکترونیکی به صورت آنلاین برای اخذ ویزای کار خود اقدام کنید و یا می توانید درخواست خود را به صورت کتبی ارسال نمایید. با این حال استفاده از برنامه های خدمات الکترونیکی بسیار آسان تر است.

مراجعه به سفارت فنلاند

پس از ارسال درخواست خود برای اخذ ویزای کار فنلاند، باید اصل مدارکی را که به درخواست خود در خدمات الکترونیکی پیوست کرده اید که شامل گذرنامه، اسناد مدنی، بیمه مسافرتی و غیره است را نیز به سفارت این کشور تحویل دهید. همچنین در سفارت از شما اثر انگشت خواهند گرفت. علاوه براین هنگام درخواست، باید هزینه درخواست خدمات الکترونیکی سفارت را پرداخت نمایید.

در صورتی که درخواست خود را به صورت کتبی ارسال کرده باشید، این درخواست را باید به همراه کلیه مدارک مورد نیاز خود همراه داشته باشید و پس از تحویل درخواست، هزینه بررسی آن را بپردازید.

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

انتظار برای دریافت پاسخ

به طور کلی درخواست اخذ ویزای شما طی دو مرحله بررسی می شود. درخواست ویزای شما ابتدا توسط یک اداره اشتغال و توسعه اقتصادی در فنلاند بررسی می شود و این نهاد در این مورد تصمیمی جزئی اتخاذ می نماید. پس از آن، خدمات مهاجرت فنلاند روند درخواست شما را نهایی کرده و تصمیم گیری در مورد آن انجام خواهد شد.

در صورتی که از خارج از کشور فنلاند درخواست داده اید، نمی توانید به فنلاند سفر کنید و منتظر تصمیم بمانید. چنانچه در فنلاند اقامت داشته اید، حتی در صورتی که ویزای شما منقضی شده باشد، می توانید منتظر تصمیم بمانید.

چنانچه به صورت آنلاین درخواست داده باشید، از طریق خدمات الکترونیکی از تصمیم سفارت فنلاند مطلع خواهید شد. اما در صورتی که  درخواست خود را به صورت کتبی ارسال کرده باشید، اداره مهاجرت در فنلاند تصمیم را به سفارت فنلاند در کشور محل اقامت شما ارسال می کند، که سفارت نیز به نوبه خود از طریق ایمیل یا پست به شما اطلاع خواهد داد.

اجازه اقامت افراد بر اساس اشتغال آنها به سفارت در کشور متقاضیان ارسال می شود، پس از دریافت ویزای کار خود از سفارت این کشور می توانید آن را دریافت کرده و وارد خاک فنلاند شوید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

مدت زمان اعتبار ویزای کار فنلاند

به طور معمول، ویزای کار صادر شده توسط مقامات فنلاند حدود یک سال اعتبار دارد. با این حال، مدت زمان اعتبار ویزای کار به نوع ویزای بستگی دارد که دریافت می کنید‌.

چنانچه مجوزی که دریافت کرده اید مجوز B باشد، این ویزا تنها یک سال اعتبار دارد. در صورتی که بتوانید مجوز A را دریافت کنید که به آن مجوز مستمر نیز می گویند، تا زمانی که در فنلاند کار داشته باشید این ویزا اعتبار خواهد داشت.

شرایط تمدید مجوز کار فنلاند

چنانچه هر یک از ویزاهای کار فنلاند را دریافت کرده باشید، می توانید برای تمدید آن اقدام کنید.  با توجه به نوع مجوز خود می توانید هر سال یا هر چهار سال یک بار برای تمدید مجوز کار خود درخواست دهید. به طور کلی مجوز موقت باید هر سال تمدید شود، در حالی که مجوز مستمر بعد از چهار سال نیاز به تمدید دارد.

شما باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ انقضای مجوز خود برای تمدید آن درخواست دهید.

بعد از اینکه حدود ۵ سال با یک مجوز مستمر در این کشور زندگی و کار کردید، می توانید برای دریافت یک اجازه اقامت که برای مدت نامحدودی معتبر است درخواست دهید، مگر اینکه دلیلی برای لغو اقامت شما وجود داشته باشد.

تغییر کارفرما برای اخذ ویزای کار فنلاند

در صورتی که بر اساس یک کارفرمای خاص برای مجوز کار این کشور درخواست داده اید، نمی توانید کارفرمای خود را تغییر دهید. چنانچه تصمیم‌ دارید کارفرمای خود را تغییر دهید، باید برای یک مجوز کار جدید به این کشور درخواست دهید.

چنانچه برای مجوز کاری درخواست داده اید که به شما امکان می دهد کار خود را مطابق میل خود تغییر دهید، نباید در این مورد با مشکل مواجه شوید، اما اطمینان حاصل کنید که از قبل حق کار بر اساس مجوز را هنگام درخواست بررسی کرده باشید.

در صورتی که تصمیم دارید برای چندین کارفرما کار کنید، باید گزینه “چند کارفرما” را به برنامه خود اضافه کنید.

انواع دیگر ویزای کار فنلاند

به طور کلی انواع مختلفی از ویزای کار در فنلاندبه متقاضیان کار در این کشور ارائه می شود، برخی از انواع آن بر اساس نوع کاری که شما واجد شرایط آن هستید متفاوت است، در حالی که برخی دیگر از آنها بر اساس مدت زمان متفاوت هستند. به طور معمول ویزاهای کار فنلاند عبارتند از:

 • ویزای جویندگان کار
 • کارت آبی اتحادیه اروپا
 • ویزای کارآفرین
 • ویزای کارآفرین نوپا
 • ویزای افراد متخصص
 • ویزای کار مذهبی
 • ویزای کار  فصلی

در ادامه به معرفی دو نوع از رایج ترین این ویزاها برای نیروهای کار ماهر خواهیم پرداخت.

ویزای جستجوی کار فنلاند

چنانچه یک برنامه آموزشی را در فنلاند تکمیل کرده اید، واجد شرایط درخواست ویزای جویندگان کار هستید. این ویزا برای یک سال اعتبار دارد و به شما اجازه می دهد تا زمانی که به دنبال کار هستید در فنلاند اقامت داشته باشید.

هنگامی که از یک قرارداد کاری معتبر برخوردارید، می توانید برای دریافت یک مجوز کار موقت یا یک مجوز کار دائمی درخواست دهید.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا به افراد واجد شرایطی که مایل به کار در فنلاند هستند اعطا می شود. در کنار الزامات عمومی، شما باید مدرک تحصیلی دانشگاهی نیز داشته باشید و حقوق شغلی شما باید از حد متوسط ​​عبور کند. درآمد ناخالص شما باید حداقل ۴۹۲۹ یورو در ماه باشد.

این نوع مجوز صادر شده توسط فنلاند به شما این امکان را می دهد که فقط در فنلاند کار کنید و نه در سایر کشورهای حوزه شینگن. این ویزا معمولاً حدود ۲ سال اعتبار دارد و تا زمانی که شغل خود را دارید باید هر ۲ سال یکبار این مجوز را  تمدید کنید.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی را دارند.‌ در این مقاله مهاجرت نیروی کار ماهر به فنلاند را شرح دادیم.

علاوه بر فنلاند کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نظیر لیتوانی، فرانسه، آلمان، هلند و کشورهای دیگر به کارگران ماهری مانند جوشکار، برقکار، نجار، عایق کار، داربست بند و بسیاری مشاغل ساختمانی دیگر نیاز دارند. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}