کیان ویزا

مهاجرت و چیزهایی که درباره آن نمی دانید

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

 مهاجرت

مهاجرت به معنای جابجایی افراد از مکان مبدا به مکان مقصد می باشد،که به همراه خود اهدافی مانند کار،تحصیل،تفریح،زندگی و …. در کشور مقصد را دنبال می کند. علت های مختلفی نظیر مسائل سیاسی،جنگ، نارضایتی از شرایط فعلی ، فقر، بیماری، کبود غذا، بلایای طبیعی، بیکاری،کمبود امنیت و همچنین عوامل مثبتی مانند پیشرفت در مقاطع تحصیلی، امکانات بهداشتی بیشتر،درآمد بیشتر، مسکن مناسب تر، آموزش بهتر و همچنین آزادی های سیاسی باشد.

بر اساس گزارش بدست آمده از سایت UN MIGRATION، تا سال 2020 آماری بالغ بر 181میلیون نفر به کشور های مختلف مهاجرت کرده اند.

واضح است که به شخصی که در مسیر مهاجرت قرار می گیرد مهاجر می گویند.لازم به ذکر است که عنوان مهاجر به توریست ها و بازدیدکنندگان موقتی و کوتاه مدت تعلق نمی گیرد،اما مهاجرت فصلی کارگران و نیروی کار که به عنوان مثال به مدت کمتر از یک سال بوده معمولا به‌عنوان شکلی از مهاجرت محسوب می شود. اخذ اقامت در کشور موردنظر منوط به شرایطی است که توسط قانون مهاجرت تعیین می شود و مهاجرت بدون داشتن تأیید رسمی که بر خلاف قوانین هر کشوری می باشد،مهاجرت غیر قانونی تلقی می شود.از سری مزایای استفاده از روش قانونی می توان به عدم نگرانی بابت آینده و همچنین گرفتار نشدن در دام افراد سودجو و کلاهبردار اشاره کرد.در ادامه مطالب بیشتری را در رابطه با اقامت قانونی برای مهاجران در اختیار شما قرار می دهیم.

راه های مهاجرت

آشنایی با راه های مهاجرت بسیار حائز اهمیت می باشد و در نظر داشته باشید که داشتن تجربه و تخصص کافی برای مهاجرت قانونی از مهم ترین ویژگی های شاخص موسسه مهاجرتی و حقوقی کیان ویزا می باشد.از جمله راه های قانونی مهاجرت می توان به راه های زیر اشاره کرد.لازم به ذکر است که اطلاعات مربوطه در رابطه با هر یک از این روش هارا می توانید در سایت موسسه کیان ویزا مطالعه فرمایید.

 • مهاجرت از طرق ویزای کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق ازدواج

 نکات مهم مهاجرت

همانطور که می دانید مهاجرت تصمیمی بسیار سخت و زمان بر است.گاهی مواقع ممکن است شما با شرایطی رو برو شوید که فکر کنید هیچ راه حلی وجود ندارد.در ادامه نکاتی مهم را در رابطه با مهاجرت قانونی مورد برسی قرار می دهیم.

اگر قصد مهاجرت دارید بهتر است که قبل از مهاجرت ابتدا خوب به تصمیمتان فکر کنید و از خود درباره هدفتان سوال بپرسید.در نظر داشته باشید که اولین گام برای مهاجرت،داشتن تصمیم راسخ است.باید حتما قبل از شروع این کار مطمئن باشید که تصمیم شما آن قدر محکم است که حاضرید با تمام سختی های مسیر مقابله کنید.

همچنین باید قبول کنید که در این مسیر با استرس زیادی رو به رو می شوید و بهتر است از قبل خود را برای مقابله با آن آماده کنید.ممکن است ک با چالش های بزرگی رو شوید،به عنوان مثال اگر شاغل هستید بهتر است در نظر بگیرید که باید شغل خود را رها کنید.یا اینکه بسته به نوع مهاجرت تا مدتی نمی توانید به خانه بازگردید و مجبور هستید که بعضی از دلبستگی های عاطفی خود را کنار بگذارید.

نکته بسیار مهم دیگری که باید قبل از مهاجرت در نظر بگیرید میزان بودجه شماست.اینکه هزینه گرفتن ویزا و اخذ اقامت برای شما به چه میزان است مسئله ای بسیار مهم است که باید دقیق و با حوصله کامل به برسی این موضوع بپردازید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام کردن در رابطه با این مسائل با مشاورین و کارشناسان مجرب کیان ویزا مشورت کنید تا بهترین راه اخذ اقامت را به شما ارائه دهیم.

یکی دیگر از مهم ترین نکات قبل از مهاجرت ذخیره پول و جمع آوری سرمایه می باشد.زمانی که شما در مسیر مهاجرت قرار می گیرید،خواه ناخواه هزینه های زیادی را متحمل می شوید.پس بهتر است که صرفه جو باشید و پول هایتان را ذخیره کنید.

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل و تعیین هدف روند کار کمی آسان تر می شود.پس از این مرحله شما باید با توجه به شرایط و علایق خود و همچنین قوانین موجود در کشور مبدا و مقصد،چند کشور را به عنوان مقصد انتخاب کنید.نکاتی که باید مد نظر داشته باشید را در ادامه خدمت شما ارائه می دهیم.

روش های مهاجرت به المان

 انتخاب مقصد

 • آشنایی با میزان مالیات و قوانین مقصد
 • وضعیت تحصیلی جامعه
 • همخوانی فرهنگ جامعه ای که قرار است در آن زندگی کنید با آداب و رسومی که با آن زندگی کرده اید
 • توجه به وضعیت بهداشت و درمان مقصد
 • همخوانی شرایط مالی کنونی با کشور مقصد
 • و …

در ادامه اقدامات قبل از مهاجرت توصیه می شود که از ابتدا با کارشناسان مهاجرتی مشورت نمایید تا علاوه بر پیشنهادات مختلف بهترین گزینه ها و روند سریع تر و آسان تر را در اختیار شما قرار دهند.

در نظر داشته باشید که شرایط و قوانین اخذ اقامت در هر کشوری متفاوت است و اینکه شما از راه های قانونی اخذ اقامت کشور مورد نظرخود اطلاع داشته باشید مسئله ای بسیار حائز اهمیت است.

پس از تحقیق و مشورت با کارشناسان مهاجرتی،در رابطه با کشور مورد نظرتان باید در رابطه با محل اقامتتاناطلاعات کافی را به دست بیاورید.در نظر داشته باشید که مهم ترین مسئله پس از مهاجرت شما محل اقامتتان است.بهتر است که در این باره وسواس به خرج دهید و تمامی جزئیات در مد نظر قرار دهید.

بهتر است بدانید که پس از مهاجرت یکی از مهم ترین دغدغه های شما بحث وضعیت حمل و نقل در کشور مقصد است.بهتر است که با تمامی وسایل نقلیه آشنایی داشته باشید و جزئیات را در نظر بگیرید.

بطور کلی می توان گفت بزرگ ترین چالشی که ممکن است برای شما اتفاق بیافتد بحث تفاوت زبان و گویش کشور مقصد است.حتما باید در نظر داشته باشید که زبان کشور مقصدتان چیست و برای یادگیری آن تمام تلاش خود را کنید.ممکن است در این مسیر اتفاقات مختلفی برای شما پیش بیاید که برای برطرف کردن نیازهایتان،خرید خوراک و پوشاک و … نیاز به ارتباط بر قرار کردن داشته باشید.پس بهترین راه مهم شمردن زبان کشور مقصد و آشنایی با آن قبل از مهاجرت می باشد.

جهت آشنایی با سطوح مهارت زبانی برای اخذ اقامت اروپا به جدول چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبانها(CEFR) در زیر توجه کنید:

گروه سطح سطح نام سطح
A A1 مبتدی
A2 ابتدایی
B B1 متوسط
B2 فوق متوسط
C C1 پیشرفته
C2 فوق پیشرفته

از دیگر نکات مهمی که باید برای داشتن مهاجرت و اقامت راحت در نظر بگیرید اقداماتی نظیر افتتاح حساب بانکی و تهیه کارت اعتباری بین المللی مانند ویزاکارت یا مستر کارت می باشد.از دیگر اقدامات عملی برای مهاجران عزیز می شود به خرید سیم کارت بین المللی اشاره کرد،چرا که از این طریق شما در ابتدا از هزینه مکالمات بین المللی خود صرفه جویی می کنید و همچنین می توانید از بسته های داده این سیم کارت ها بهره بگیرید.از معروف ترین این سیم کارت ها می توان به سیم کارت های WorldSIM،GlobalSIM و OneSIM اشاره کرد.

همچنین افرادی که قصد مهاجرت دارند می توانند به صورت اختیاری بیمه سفر را برای خود تهیه کنند،چرا که داشتن بیمه سفر یکی از ملزومات اصلی سفر می باشد.

اقدامات لازم اداری قبل از مهاجرت

همانطور که می دانید اغلب پروسه مهاجرت بسیار پیچیده و زمان بر است.پیش از شروع مهاجرت و سفر به کشور مورد نظر،متقاضی باید اقدامات اداری این کار را انجام دهد تا تواند زمینه سفری راحت را برای خود فراهم کند.این اقدامات برای اخذ هر نوع ویزایی لازم و ضروری می باشند و کلا به ۳ دسته زیر دسته بندی می شوند:

۱.تهیه کلیه مدارک مورد نظر

۲.پرداخت هزینه های مربوطه

۳.آمادگی برای مصاحبه

بنابراین در ابتدا شما مدارک مورد نیاز خود را تهیه می کنید که متناسب با نوع ویزای درخواستی متفاوت است.از جمله این مدارک می توان به جمع آوری و تهیه پاسپورت معتبر،فرم درخواست تکمیلی،مدارک تحصیلی،مدارک شناسایی،بیمه سلامت،بیمه سفر،گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی تمکن مالی(صورتحساب بانکی)‌و… اشاره کرد.شما می توانید با ارائه مدارک خود به کارشناسان مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا،در رابطه با بهترین راه های مهاجرت مشورت کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

نکات مهاجرتی که ممکن است ندانید:

 • مدارک مورد نیاز خود را از اولین مراجعه و کسب دانش در مورد اعزام به خارج شروع به تهیه کنید.
 • برای ورود ره دانشگاه های معتبر،نمرات و معدل مقاطع تحصیلی و و سطح زبان داوطلب بسیار حائز اهمیت و سرنوشت ساز است.
 • برای ترجمه مدارکتان،یا خودتان اقدام کنید یا از طریق موسسه ای که اقدام کردید برای این امر کمک بگیرید و در نظر داشته باشید که ترجمه دقیق مدارک بسیار مهم است.
 • در حین مراحل اداری،بسیار زیاد مراقب نگهداری از اصل مدارک خود باشید.
 • در صورت داشتن قصد تحصیل در هر مقطع تحصیلی،ابتدا با موسسات اعزام دانشجو که داری مجوز رسمی وزارت علوم هستند تماس بگیرید تا راهنمایی های لازمه را در اختیارتان قرار دهند.
 • قبل از انتخاب کشور مدنظر برای ادامه تحصیل یا کار و زندگی ،با کلیات فرهنگ و رسوم و جزئیات مربوطه آشنا شوید.
 • در نظر داشته باشید که باید حتما از قبل برای تمامی اقدامات خود برنامه ریزی داشته باشید تا در لحظات آخر دچار سردرگمی و آشفتگی برای به روز کردن یا اخذ مجوز های لازم نشوید.
 • حتما با دوستان و آشنایانی که کشور مقصد را می شناسد یا در آنجا زندگی کرده اند مشورت نمایید و از آن ها بخواهید تمامی جزئیات را حتی در رابطه با آب و هوای کشور مد نظرتان به شما بگویند.
 • هنگام تهیه ارز مورد نیازتان با چند صرافی معتبر تماس بگیرید و برای خرید ارز به میزان مجاز ارز قابل انتقال به خارج از کشور توجه کنید.
 • به مواردی نظیر خرید بلیط در فاصله زمانی مناسب،مدت اعتبار پاسپورت،تمامی اقلام مورد نیاز و… حتما توجه ویژه کنید.

 

دانستنی های تاریخی مهاجرت:

 • یکی از بزرگترین موج های مهاجرت به ابالات متحده در طول ده های ۱۸۲۰ تا۱۸۹۰ به که بیش از ۵ میلیون مهاجر از ایرلند و آلمان وارد آمریکا شدند.
 • بر اساس تحقیقات به دست آمده تصور می شود که مهاجرت های اولیه انسان زمانی آغاز شد که،هوموارکتوس برای اولین بار از آفریفا به اورآسیا در حدود ۱.۸ میلیون سال پیش مهاجرت کرد.
 • بر اسا کتاب حقایق مهاجرت و حواله ها در سال ۲۰۱۱، ۳ درصد از جمعیت جهان (بیش از ۲۱۵ میلیون نفر) در کشوری غیر از کشوری که در آن متولد شده اند زندگی می کنند.
 • تخمین زده شده است که هندی ها بیشترین درصد مهاجرانی را تشکیل می دهند که به بریتانیا می آیند(۱۱.۹٪) و پس از آن مهاجران از پاکستان،لهستان،استرالیا و چین می باشند.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}