کیان ویزا

مهاجرت پزشک به انگلستان

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

راهنمای مهاجرت پزشکان به انگلستان

           به طور یقین مهاجرت به یک کشور دیگر تصمیم آسانی نیست.‌ هنگامی که تصمیم می‌گیرید مهاجرت نمایید، موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید کلیه آنها را درنظر بگیرید.

          در صورتی که فرآیند اخذ ویزا جامع و پیچیده باشد، روند دریافت آن به طور چشمگیری دشوارتر خواهد بود.

          در حقیقت قوانین مهاجرتی بریتانیا، چند لایه است، به علاوه این قوانین به طور منظم دائما تغییر می‌کنند. بدین معنی که لازم است همواره اطلاعات دقیقی در مورد مهاجرت به این کشور کسب نمایید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات  که بدست آورده‌اید، به روز است.

          هنگامی که مایلید به عنوان یک پزشک به کشور دیگری مهاجرت کنید، موارد بسیار مهمی وجود دارد که لازم است قبل از اتخاذ تصمیم در مورد مهاجرت، آنها را ارزیابی و تجزیه و تحلیل نمایید.

از این رو، تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد در این مقاله، به طور خلاصه  به شرح اساسی‌ترین موارد و شرایط مهاجرت به کشور انگلستان بپردازد و اطلاعات لازم را در اختیار پزشکان محترمی قرار دهد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

اگر میخواهید به انگلیس مهاجرت کنید پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به انگلستان را بخوانید .

برای اصلاع بیشتر از مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان را بخوانید .

مزایای مهاجرت پزشکان به کشور انگلستان

          پزشکان و متخصصانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، از مزایای بیشماری بهره‌مند می‌شوند، زیرا انگلستان یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

          یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور اخذ اقامت و کار دائم در این کشور است. فرزندان زیر ۱۸ سال این پزشکان می‌توانند به طور رایگان در این کشور تحصیل نمایند. از دیگر مزایای مهاجرت به این کشور این است که مدرک دانشگاهی انگلستان از اعتبار بسیار خوبی در میان کشورهای جهان برخوردار است.

شرایط مهاجرت پزشکان به انگلستان

          یکی از مهمترین و اساسی‌ترین شرایط درخواست مهاجرت  به انگلستان از طریق حرفه پزشکی، معادل سازی گواهینامه پزشکی خود از طریق GMC است.

          دانش آموختگان رشته پزشکی برای معادل سازی مدرک خود باید در آزمون PLAB شرکت نمایند. این آزمون شامل دو مرحله تئوری و عملی است.

          برای شرکت در مرحله اول این آزمون نیازی نیست که به کشور انگلستان سفر کنید، بنابراین می‌توانید از طریق سفر به یکی از کشورهای عضو‌ GMC نظیر: امارات متحده عربی،  بنگلادش و پاکستان در این آزمون شرکت نمایید. ‌

          اما برای شرکت در آزمون عملی که مهارت‌های حرفه‌ای و ‌عملی پزشکان و متخصصان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، لازم است متقاضیان به انگلستان سفر کنند.

          پزشکانی که با موفقیت این دو مرحله آزمون را پشت سر بگذارند، می‌توانند با تایید مدارک و گواهینامه تحصیلی خود از طرف GMC مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند.

          در ادامه به شرح کامل این آزمون می‌پردازیم.

          یکی دیگر از شرایط  مهم اخذ مجوز کار به عنوان پزشک در این کشور، شرکت در آزمون آیلتس است. لازم است متقاضیان نمره قبولی 5/7 را از این آزمون کسب نمایند.

          پزشکانی که دوران انترنی را نگذرانده باشند، لازم است دو دوره کارورزی را به مدت دو سال پشت سر بگذرانند.

          پزشکان متخصص نیز لازم است که مدارک خود را از طریق ECFMG تایید و اپیک نامبر را دریافت نمایند.

همچنین پزشکان متخصص پس از شرکت در بردهای دو ساله تخصصی MRCP و MRCS و دریافت پذیرش می‌توانند به عنوان پزشک متخصص در این کشور فعالیت خود را آغاز نمایند.

نکات مهمی که لازم است برای درخواست ویزای کار به عنوان پزشک بدانید:

          یکی از هزاران نیروی‌ کاری که بریتانیا نیاز دارد آنها را از خارج از انگلستان استخدام کند، پزشکان هستند.‌ این کشور سالانه به بسیاری از پزشکان سراسر جهان ویزای کار اعطا می‌کند. اما قوانین و شرایط اعطای ویزا به پزشکانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، کمی دشوارتر و پیچیده‌تر است. بنابراین لازم است قبل از اقدام به درخواست ویزای کار از این کشور، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

          پزشکانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد مهاجرت به این کشور را دارند، لازم است که از دو نکته مهم و اساسی آگاه باشند.

          اولین گامی که این پزشکان باید بردارند این است که برای ثبت نام و اخذ مجوز اقدام نمایند. پس از انجام این مراحل و دریافت مجوز، می‌توانند برای اخذ ویزای معتبر از دولت این کشور اقدام کنند.

          در صورتی که قصد دارید به عنوان پزشک در این کشور مشغول به کار شوید، لازم است ابتدا ثبت نام نمایید و مجوز کار در این کشور را دریافت کنید تا بتوانید از امتیازات قانونی یک پزشک‌ نظیر نوشتن نسخه برای بیماران یا صدور گواهی فوت برخوردار شوید.‌

نحوه ثبت نام پزشکان و متخصصان و اخذ مجوز کار از کشور انگلستان

          به طور کلی سه نوع  ثبت نام در بریتانیا وجود دارد که پزشکان بسته به نقش و میزان مسئولیت خود در این حرفه، باید یکی از این سه نوع ثبت نام را انجام دهند.

          این سه نوع ثبت نام شامل: ثبت نام کامل، ثبت نام محدود و ثبت نام تخصصی است.

          ثبت نام کامل شامل همه افراد نمی‌شود، و تنها پزشکانی قادر به ثبت نام کامل هستند که مایلند به عنوان پزشک در بخش خصوصی فعالیت داشته باشند و در انگلستان تحت نظارت نباشند. صرفا چنین پزشکانی باید از طریق شورای پزشکی عمومی یا همان GMC ثبت نام کامل را انجام دهند.‌

          این پزشکان شامل متخصصان واجد شرایط اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر نظیر:  استرالیا، نیوزلند، سنگاپور، آفریقای جنوبی، مالزی و هند غربی هستند.

          پزشکانی که مایلند به عنوان پزشک عمومی در این کشور فعالیت داشته باشند، لازم است از طریق GP که مختص ثبت نام پزشکان عمومی است، به انجام این کار اقدام نمایند.

          پزشکانی که از طریق NHS (سازمان بهداشت ملی انگلستان)  قصد فعالیت در حوزه آموزش تحت نظارت دارند، واجد شرایط ثبت نام محدود می‌باشند. این گروه از پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که قبلا مدرک پزشکی آنها توسط GMC تایید شده باشد. پزشکانی که اقدام به ثبت نام محدود می‌نماید پس از مدتی می‌توانند با اثبات دانش و مهارت­های حرفه‌ای خود، اقدام به ثبت نام کامل نمایند.

          ثبت نام تخصصی ویژه آن گروه از پزشکانی است که قصد دارند به عنوان مشاور برای NHS کار کنند، یا مایلند بدون نظارت در یک بیمارستان یا یک‌ کلینیک در این کشور فعالیت نمایند.

          این پزشکان باید در یک دوره آموزشی که مورد تایید GMC است، شرکت نمایند و‌ موفق به اخذ گواهی پایان دوره آموزشیCCT شوند. علاوه براین، پزشکان متقاضی این ثبت نام باید گواهی تأیید صلاحیت برای ثبت‌نام تخصصی CESR را نیز دریافت نمایند.

مهاجرت پزشک به انگلستان کیان ویزا
مهاجرت پزشک به انگلستان کیان ویزا

شرایط ثبت نام

          همانطور که پیشتر توضیح دادیم، کلیه پزشکانی که قصد دارند به عنوان پزشک در بریتانیا فعالیت کنند، لازم است در GMC ثبت نام نمایند و از دستورالعمل­های این سازمان تبعیت کنند.

          پزشکانی که ثبت نام کرده‌اند اما به اخذ مجوز اقدام نکرده‌اند، تنها قادرند به عنوان استاد دانشگاه در این کشور مشغول به کار شوند یا خارج از بریتانیا به فعالیت خود ادامه دهند.

          این افراد به هیچ وجه نمی‌توانند هیچ یک از فعالیت‌های پزشکی و بالینی را در انگلستان انجام دهند.

شرایط ثبت نام پزشکان در GMC به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • ملیت پزشک
 • کشوری که پزشک در آن تحصیل کرده‌  و گواهینامه پزشکی اولیه خود را از آنجا دریافت کرده‌ است.
 • نوع فعالیتی که پزشک مایل است انجام دهد.
 • گذراندن یک دوره کارآموزی پس از پایان تحصیلات خود

          در ابتدا، باید اطمینان حاصل نمایید که گواهینامه پزشکی شما، مورد قبول سازمان GMC است. علاوه براین دانش آموختگان رشته پزشکی، باید مهارت‌ها و صلاحیت حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلیه پزشکان و متخصصان متقاضی لازم است قبل از اقدام به ثبت‌نام استفاده از دانش زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

چه نوع ثبت نامی برای شما مناسب­تر است؟

          در وب سایت GMC (شورای عمومی بهداشت انگلستان) اطلاعاتی در مورد درخواست پیوستن به ثبت نام ارائه شده است که می‌تواند، در تشخیص و انتخاب مناسب­ترین نوع ثبت نام برای مهاجرت از طریق حرفه پزشکی به شما کمک‌ کند.

اخذ ویزای کار در حوزه پزشکی

          به طور کلی پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند، نیاز به دریافت ویزا دارند. معمولا سه نوع ویزای کار برای پزشکان بین المللی وجود دارد.

          برنامه ردیف یک: دارندگان این نوع ویزا، پزشکانی هستند که مجاز به فعالیت در کلیه مقاطع به جز مقاطع آموزشی هستند.

ویزای ردیف ۲، که همان ویزای Tier2 می‌باشد،  ویژه پزشکان بین المللی است که از طرف کارفرمای بریتانیایی،  پیشنهاد کار دریافت کرده باشند‌.‌ در صورتی که کارفرمای بریتانیایی قادر نباشد فردی که واجد شرایط یک موقعیت ویژه پزشکی است را بیابد، اقدام به استخدام پزشک و یا متخصص از کشورهای دیگر می‌کند.

          ویزای ردیف ۵، این ویزا به پزشکانی تعلق می‌گیرد که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی دو ساله را دارند. این ویزا تنها برای همین مدت به پزشکان اعطا می‌شود و پس از پایان این دوره، پزشکان دارای این ویزا، باید به کشور خود بازگردند.

شرایط اخذ ویزای Tier2

          پزشکانی که قصد دریافت ویزای Tier2 را دارند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت نمایند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

          از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای Tier2 داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

          همچنین پزشک متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

          پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک در این کشور آغاز نمایند.

          این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید، اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا پزشک دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

          علاوه براین، پزشکان و متخصصانی که موفق به اخذ ویزای Tier2 شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که پزشک متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

          همراهان پزشک می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا به کار مشغول شوند.

دیگر مقالات مرتبط به کشور انگلیس :

درآمد مشاغل در کشور انگلیس

هزینه های زندگی در کشور انگلیس

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

ویزای خانواده انگلستان

ویزای کاری انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان

مدلینگ انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

اخذ اقامت دائمی پزشکان در انگلستان

          در صورتی که مایلید بیش از مدت زمان اقامت ویزای Tier2 در این کشور بمانید، لازم است بدانید که تا زمانی که شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید، می‌توانید به دفعات متعدد این ویزا را تمدید نمایید.

          حتی قادرید پس از پایان دوره ۵ ساله این ویزا، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

مدارک مورد لزوم جهت اخذ ویزای کار پزشکی از انگلستان

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک معتبر و ترجمه آنها
 • سه قطعه عکس
 • برخورداری از پیشنهاد کاری توسط کارفرما
 • تمکن مالی
 • قبولی در آزمون PLAB
 • اخذ نمره 5/7 آیلتس
 • رسید مربوط به پرداخت‌ هزینه‌های لازم برای صدور ویزا
 • اطلاعات بیومتریک

دانش زبانی پزشک متقاضی

          همانطور که اشاره کردیم، پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند لازم است در آزمون آیلتس نمره 5/7 را کسب نمایند. در این آزمون چهار مهارت: شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

          اما پزشکان خارجی می‌توانند در آزمون دیگری به نام OMT نیز شرکت کنند و نمره قبولی را اخذ کنند.

آزمون OMT

          آزمون OMT جایگزینی برای آزمون آیلتس است. این آزمون بین المللی در سال ۲۰۱۸، برای ارزیابی مهارتها و دانش زبانی کارکنان حوزه سلامت طراحی شد.‌

          پزشکان، ماماها، پرستاران و دیگر کارکنان حوزه بهداشت و سلامت می‌توانند با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی، مهارت خود را در استفاده از زبان انگلیسی، به نمایش بگذارند.

          داوطلبانی که در این آزمون شرکت می‌کنند باید در هر کدام از ۴ مهارت زبان، نمره B  را کسب نمایند.

آزمون PLAB

          یکی از آزمون‌هایی که برای معادل سازی مدرک خود باید پشت سر بگذارد، آزمون. PLAB است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، این آزمون دارای دو مرحله تئوری و عملی است.

          مرحله تئوری این آزمون، یک آزمون ۱۸۰ تستی است. لازم به ذکر است که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، اما پزشکان متقاضی برای شرکت در این آزمون ملزم به سفر به انگلستان نیستند. تنها کافی است برای شرکت در این آزمون، به یکی از کشورهای همسایه عضو‌GMC سفر کنند.

          برای شرکت در این آزمون باید شرایط لازم را داشته باشید، این شرایط عبارتند از:

 • ارائه گواهینامه معتبر پزشکی
 • ●         برخورداری از حداقل یک سال سابقه کار در حوزه پزشکی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا آزمون OMT

           در صورتی که موفق به نمره قبولی در این آزمون نشدید، نگران نباشید، زیرا می توانید مجدداً ثبت­نام نموده و در این آزمون شرکت نمایید. به طور کلی، کلیه پزشکان مجازند تا ۴ مرتبه در این آزمون شرکت کنند. در صورتی که پس از ۴ مرتبه، بازهم موفق به قبولی در این آزمون نشوند، لازم است حداقل به مدت ۱۲ ماه در یک بیمارستان یا کلینیک  فعالیت داشته باشند و پس از این مدت مجددا شانس خود را برای موفقیت در این آزمون امتحان کنند.

          پزشکانی که با موفقیت مرحله اول این آزمون را پشت سر می‌گذارند، به مدت ۲ سال فرصت دارند تا در مرحله دوم این آزمون شرکت نمایند.

          لازم به ذکر است که مرحله دوم این آزمون، به صورت عملی برگزار می‌شود و پزشکان و متخصصان متقاضی باید دانش و مهارتهای علمی و حرفه‌ای خود را به نمایش بگذارند.

          برای شرکت در این آزمون، لازم است پزشکان ۱۸ بیمار را ویزیت نموده و امراض آن‌ها را تشخیص داده و درمان کنند.‌

          افرادی که  موفق به کسب نمره قبولی در این مرحله از آزمون می‌شوند، قادرند تا مجوز کار خود را از این  کشور دریافت نمایند. این پزشکان می‌توانند کار خود را به عنوان پزشک عمومی در انگلستان آغاز نمایند.

          در صورتی که مایلید به عنوان پزشک متخصص به بریتانیا مهاجرت کنید، علاوه بر پشت سر گذاشتن آزمون PLAB، لازم است که در آزمون بورد تخصصی MRCP نیز شرکت کنید.

          پزشکان متخصصی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند، لازم است که در ابتدا،  در  آزمون PLAB موفق به دریافت نمره قبولی شده باشند.

          از ویژگیهای آزمون تخصصیMRCP این است که این آزمون دارای ۳ مرحله است. مراحل اول و دوم آزمون MRCP به صورت تئوری برگزار می‌شود. در  مرحله سوم این آزمون،  مهارت‌های عملی و حرفه‌ای پزشکان متخصص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

          پزشکان متخصص متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار را در کارنامه خود داشته باشند.

          مرحله اول و دوم‌ آزمونMRCP که به صورت تئوری برگزار می‌شود، شامل ۲۰۰ تست است.‌

          پزشکان متخصصی که با موفقیت مراحل اول و دوم این آزمون را پشت سر بگذارند، تا هفت سال پس از این آزمون فرصت دارند تا در مرحله سوم آزمون MRCP شرکت نمایند. این خود یک مزیت محسوب می شود، زیرا در این مدت، می‌توانید به کسب تجربه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بپردازید.

مشاغل مورد نیاز در حوزه پزشکی در کشور انگلستان

          انگلستان یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای کادر درمان به ویژه پزشکان و متخصصان در حوزه‌های مختلف پزشکی است.

          این کشور هر ساله اقدام به استخدام پزشکان عمومی و متخصص بسیاری از سراسر جهان می‌کند.

          به طور کلی اغلب پزشکان با تخصص های متفاوتی می‌توانند برای اخذ مجوز کار در حوزه پزشکی برای کشور انگلستان اقدام نمایند. اما در میان متخصصان بسیار این حوزه، متقاضیان رشته‌های پزشکی زیر از شانس بیشتری برای پذیرش و اخذ مجوز کار این کشور برخوردارند:

 • پزشک عمومی
 • جراح
 • متخصص قلب و عروق
 • متخصص بیهوشی
 • پزشک بیمارستان
 • رادیولوژیست بالینی
 • چشم پزشک
 • روانپزشک
 • آسیب شناس
 • پزشک سالمندان
 • متخصص کودک
 • متخصص خون
 • متخصص تغذیه
 • متخصص داخلی
 • متخصص تومورشناسی

          پزشکان علاوه بر فعالیت در این حوزه‌ها می‌توانند پس از اخذ مجوز از این کشور در حوزه‌های دیگری که در ادامه به آنها اشاره می‌شود، فعالیت نمایند:

 • مدرس آموزش عالی
 • دانشیار
 • دانشمند بالینی و ژنتیک
 • پرستار ویژه بزرگسالان
 • پیراپزشکی
 • پرستار بهداشت روان
 • مامایی
 • رابط علوم پزشکی
 • نماینده فروش پزشکی

هزینه معادل­سازی گواهینامه پزشکی

          همانطور که پیشتر شرح دادیم پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند باید مدارک‌ خود را معادل­سازی نمایند.

          فرآیند معادل سازی مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

          همانطور که می‌دانید برای معادل سازی مدارک پزشکی خود باید در آزمون PLAB شرکت نمایید.‌ برای شرکت در این آزمون دو مرحله‌ای لازم است که برای هر مرحله هزینه مربوط به آن را پرداخت نمایید.

          هزینه شرکت در مرحله نخست این ازمون حدود ۶۰۰ پوند و هزینه شرکت در مرحله دوم این آزمون حدود ۲۲۵۰ پوند می‌باشد.

          علاوه بر هزینه این آزمون، پزشک متقاضی باید قادر به پرداخت هزینه خود در مدت اقامت در این کشور باشد.

شرایط کار به عنوان پزشک در کشور انگلستان

          در کشور انگلستان معمولاً اغلب پزشکان کار خود را از ساعت ۸ صبح آغاز می‌کنند و تا ۶ بعدازظهر به کار خود ادامه می‌دهند.

          اما در بیشتر موارد ساعت کار به تخصص، میزان و نوع فعالیت آنها بستگی دارد.

          پزشکان عمومی در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها می‌توانند در مطب­های خود مشغول به کار باشند.

          جراحان از آن دسته از پزشکانی هستند که اغلب هیچگاه تعطیل نیستند و حتی در روزهای تعطیل نیز مشغول به کار هستند.

حقوق ودرآمد پزشکان و متخصصان در کشور انگلستان

          اغلب پزشکان به منظور درآمد و امکانات بیشتر به این کشور مهاجرت می‌کنند.

          به طور طبیعی میزان درآمد و حقوق پزشکان به مقطع تحصیلی، مدرک پزشکی و حوزه و تخصص فعالیت پزشک بستگی دارد.

          اما به طور میانگین می‌توان گفت درآمد پزشکان عمومی در این کشور حدود 000/120  هزار دلار در سال است.در حالی که درآمد پزشکان متخصص حدود 000/150 دلار در سال است.

          اما پزشکانی که در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های این کشور کار می‌کنند درآمدی تقریبی معادل 000/200 پوند را خواهند داشت.

          این در حالی است که حقوق پزشکانی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند تقریبا بین ۲۶۰۰۰ پوند تا ۶۵۰۰۰ پوند است.

سوالات متداول

۱- آیا تقاضا برای پزشکان و متخصصان بین المللی در بریتانیا وجود دارد؟

در بریتانیا بازار رو به رشدی برای پزشکان بین المللی وجود دارد. تقاضا برای جذب پزشکان از سراسر جهان از طرف این کشور بسیار زیاد است، پس می‌توانید به راحتی جذب این بازار کار شوید.‌

۲- حقوق اولیه یک پزشک در انگلستان چقدر است؟

حقوق اولیه پزشکان در حال آموزش، بین ۲۹/۳۸۴ تا۳۴/۰۱۲ پوند است. 

در صورتی که در حال حاضر پزشک هستید و آموزش تخصصی خود را در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهید کرد، حقوق پایه شما بین ۴۰۲۵۷  تا ۵۳۳۹۸ پوند خواهد بود.

۳- آیا پزشکان در بریتانیا افراد ثروتمندی هستند؟

با در نظر گرفتن درآمد ۶۵۰۰۰ پوندی پزشکان   در زمره ۵ درصد از پردرآمدترین افراد قرار می‌گیرند، بنابراین می‌توان گفت تقریباً همه پزشکان ثروتمند می شوند.

۴- چه پزشکان و متخصصانی بالاترین حقوق را در انگلستان دریافت می‌کنند؟

در این جا به پنج مورد از پزشکانی که بالاترین حقوق را در انگلستان دریافت می‌کنند اشاره می‌کنیم:

 • جراحان پلاستیک
 • متخصصان تروما و جراحی ارتوپدی.
 • جراحان مغز و اعصاب.
 • متخصصان گوش و حلق و بینی
 • متخصصان قلب و عروق

درصورت عدم دسترسی به سوالات خود درباره مهاجرت پزشکان به کشور انگلیس و یا دیگر کشور ها،شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس های 09300660818 و 07136240541 با مشاورین ارشد موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}