کیان ویزا

مهاجرت کادردرمان

0.0
0.0/5
مهاجرت کادردرمان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادردرمان

اکنون بیش از یک دهه است که کمبود متخصصان رشته سلامت و کادر درمان به یک بحران تبدیل شده است. از این رو، سازمان منابع انسانی، برنامه‌هایی برای غلبه بر این بحران به سازمان جهانی بهداشت پیشنهاد کرده است.

 در سال ۲۰۰۶ سازمان بهداشت جهانی، کمبودهای اساسی متخصصان نظیر پزشکان، پرستاران، ماماها و دیگر کارکنان این حوزه را در بیش از ۵۷ کشور جهان، مورد بررسی قرار داد.

یکی از برنامه‌های پیشنهادی سازمان منابع انسانی، استخدام پرسنل کادر درمان از میان کشورهای مختلف جهان است.

آیین نامه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر استخدام پرسنل متخصصان سلامت و بهداشت به نام «کد» در سال ۲۰۱۰ تصویب شد. با تصویب این آیین نامه، تبادل اطلاعات داوطلبانه در مورد مهاجرت پرسنل کادر درمان تقویت شد.

بدین ترتیب، بسیاری از افرادی که در حوزه بهداشت و سلامت مشغول به کار بودند، به منظور درآمد‌ بیشتر، ادامه تحصیل و همچنین کار در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های مدرنتر به فکر مهاجرت افتادند.

اگر قصد مهاجرت به امریکا از طریق ثبت نام لاتاری را دارید میتوانید مقالات مرتبط به لاتاری کیان ویزا را بخوانید :

لاتاری چیست؟

مزایای لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا 2024

مهاجرت کادردرمان

دلایل مهاجرت پرسنل کادر درمان ایران

دلایل متعددی وجود دارد که اغلب متخصصان، پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنان حوزه بهداشت تصمیم می‌گیرید به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. از جمله این دلایل می‌توان به فشار کاری دوران رزیدنتی، تعرفه‌های غیرواقعی، تبعیض در زمینه دریافتی کارکنان، نبود امکانات لازم در مناطق محروم اشاره کرد.

  در این میان، اغلب پزشکان عمومی که از ادامه تحصیل و اخذ تخصص خود در ایران ناامید می‌شوند، به امید اینکه در حوزه کاری خود، به دستاوردها و پیشرفت‌های بیشتری دست پیدا کنند تصمیم به مهاجرت می‌گیرند.‌

از دیگر متقاضیان مهاجرت در بین کارکنان حوزه سلامت و کادر درمان، ماماها هستند، به دلیل اینکه متاسفانه در کشور ما، جایگاه این کارکنان دلسوز کادر درمان به خوبی شناخته نشده، و حمایت‌های لازم از آنها  به خوبی صورت نگرفته است، بنابراین اغلب ماماها نیز برای دست یافتن به موقعیت حرفه‌ای بهتر و درآمد بیشتر تصمیم می‌گیرند به کشور دیگری مهاجرت کنند.

پرستارها نیز از جمله پرسنل کادر درمان هستند که متقاضی مهاجرت به کشورهای دیگر جهان هستند. اغلب پرستاران معتقدند که زحمات آنها در بیمارستان‌ها به خوبی دیده نشده و نیازهای آنان مورد بی مهری قرار گرفته است. بنابراین، با ارائه درخواست به برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی و همچنین برخی کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس، تلاش می‌کنند به نحوی از ایران مهاجرت کنند تا رویاهای خود را در کشور دیگری به واقعیت تبدیل کنند.

در این میان کشورهای اروپایی و آمریکایی نظیر:  آلمان، انگلستان، استرالیا، کانادا، نیوزلند، دانمارک، سوئد، نروژ و کشورهای حوزه خلیج فارس از پرطرفدارترین کشورهایی هستند که پرسنل کادر درمان مایلند به آنها مهاجرت کنند. همچنین برای تاکید بیشتر باید گفت که این برنامه تنها مربوط به رشته های پزشکی نمی باشد، کلیه رشته های کادر درمان و زیرشاخه های آن مانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل،بیهوشی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، روانشناسی،دامپزشکی، گفتار درمانی و سایر رشته های پیراپزشکی (اورتوتیست، متخصص پا، زیست شناسی مولکولی، بهیارها، روانشناسی بالینی، زیست پزشکی،کاردرمانگر، هنردرمانگر، کاشت مو، دستیارهای درمانی، افرادی که فوق دیپلم درمانی دارند و ….  )، می توانند جهت دریافت ویزای کادر درمان اقدام کنند.

برای اصلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

برای اصلاع بیشتر از مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان را بخوانید .

مهاجرت کادردرمانبرای اصلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

مهاجرت چیست و‌چگونه می‌توان مهاجرت کرد؟

 مهاجرت (immigration) به معنای کوچ از یک مکان به مکان دیگر به منظور رهایی از شرایط و عوامل نامساعد نظیر: فقر، بیماری، مسائل سیاسی،عوامل طبیعی،  جنگ و غیره است. هدف از مهاجرت دستیابی به شرایط و‌موقعیتهای مطلوب تر و ایده ال زندگی است.

  اما مهاجرت یک فرایند پیچیده است. اگرچه انسان از طریق مهاجرت می‌تواند به دستاوردهای بیشماری نایل شود، اما مشکلات متعددی در  این راه  وجود دارد.‌ بنابراین هر فرد قبل از اقدام به مهاجرت، نیاز دارد اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نماید.

همانطور که پیشتر گفتیم کشورهای اروپایی، آمریکایی و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس بهترین گزینه ها برای مهاجرت کادر درمان هستند. اما قبل از مهاجرت باید بدانید کدام کشور با توجه به شرایط کاری، مدرک تحصیلی، سابقه کار و دستاوردهای شما در حرفه خود، برایتان مناسب تر است.

تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کشور مطلوب و ایده آل خود را به شما ارائه می‌کند.

کیان ویزا
کیان ویزا

کشورهای ایدهآل برای مهاجرت کادر درمان

در سالهای اخیر افراد بسیاری از حوزه بهداشت و سلامت به کشورهای دیگر مهاجرت کردند.

از آنجا که موقعیت حرفه‌ای شما به عنوان پزشک، دندانپزشک، دامپزشک، یا پرستار و غیره پس از مهاجرت به خوبی روشن نیست، لازم است قبل از مهاجرت با وکلای متخصص در این حوزه مشورت کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.‌

          یکی از مهمترین و بهترین اقدام قبل از مهاجرت که می‌توانید انجام دهید، معادل سازی مدرک خود است.‌ لازم به ذکر است که فرایند معادل سازی مدارک تحصیلی در هر کشور متفاوت است.‌

در ادامه شرایط اخذ پذیرش و استخدام در مراکز درمانی  برخی از کشورها را شرح خواهیم داد:

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به کانادا

 مهاجرت کادر درمان به کشور کانادا دارای فواید بسیاری است.‌ افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می‌کنند، از یک زندگی آرام‌ و بی‌دغدغه برخوردار خواهند بود زیرا یک‌ حرفه تضمین شده با درآمد بسیار خوب و معقول در انتظار آنان است. از دیگر مزایای مهاجرت به این کشور مهاجر پذیر، زندگی در کنار مردمان فوق‌العاده مهربان و کیرینگ این کشور است.‌

برای مهاجرت به این کشور، اداره مهاجرت کانادا مدارک ویژه‌ای را از شما درخواست می‌کند. بنابراین جهت اخذ پذیرش از طرف دولت کانادا، باید رزومه پربار و قابل قبولی ارائه دهید.‌ یکی از شرایط اخذ پذیرش کادر درمان از طرف کشور کانادا، معادل سازی مدارک پزشکی فرد است. به عنوان مثال: پزشکان برای انجام این کار باید در آزمون‌های علمی و عملی MCCQE شرکت کنند.‌ این آزمونها دارای سه مرحله‌ است که مرحله تئوری آن در یکی از کشورهای همسایه برگزار می‌شود و برای شرکت در دو مرحله دیگر، لازم است فرد به  کانادا سفر کند.

از دیگر شرایط پذیرش اقامت کادر درمان، برخورداری از دانش زبانی کافی است. متقاضیان اقامت از این طریق باید در آزمون‌های مرتبط با دانش زبانی شرکت نمایند و‌نمره قبولی این آزمون را دریافت کنند.

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به آلمان

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کارکنان بهداشت و سلامت، کشور آلمان است. دولتمردان این کشور معتقدند طی ده سال آینده، کمبود۲۷۰ نفری کارکنان این حوزه را مرتفع خواهند کرد. بنابراین دولت این کشور حمایت‌های ویژه‌ای از کارکنان این حوزه به عمل می‌آورد.

به دلیل حمایت‌های ویژه دولت آلمان از کادر درمان، بسیاری از افراد مایلند از این طریق به کشور آلمان مهاجرت کنند.

سفیدپوشان کادر درمان، می‌توانند از طریق جاب آفر و جاب سیکر از دولت آلمان تقاضای اقامت کنند.‌در صورتی که بتوانید از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد شغلی دریافت نمایید، مهاجرت به این کشور برایتان بسیار آسان خواهد شد.

یکی از شرایط لازم جهت اخذ اقامت از این طریق، مسلط بودن به زبان آلمانی است. برای دستیابی به موقعیت‌های برتر در حرفه خود، لازم است که سطح زبان آلمانی شما در حد B2 باشد.‌ از دیگر شرایط مورد نیاز جهت اخذ پذیرش این کشور، دو سال سابقه کار در هریک از پست‌های حرفه‌ای مرتبط با کادر درمان است.

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به انگلستان

کشور انگلستان به دلایل متعددی از جمله: درآمد بالای کارکنان کادر درمان و امکان اخذ اقامت دائمی افراد و‌ خانواده آنها ، یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی کارکنان حوزه سلامت است.

این کشور مانند سایر کشورها جهت پذیرش کادر درمان شرایط و قوانین خاص خود را داراست.

یکی از این شرایط، تایید مدرک تحصیلی فرد توسط دولت بریتانیاست. برای انجام این کار باید مدرک‌ پزشکی خود را معادل سازی نمایید و تاییدیه شورای پزشکی انگلستان (GMC)  را دریافت کنید.‌

همچنین متقاضیان باید در آزمون‌ آیلتسPLAB انگلستان نمره ۷/۵ را کسب نمایند.

موسسه کیان ویزا با آمادگی کامل جهت ارائه کلیه خدمات مربوط به مهاجرت کادر درمان به انگلستان در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد. نکته قابل توجه این است که ما، با افتخار، پروسه مهاجرت کادر درمان به انگلیس را به صورت تخصصی کار می کنیم و با ساده ترین شرایط شما را به سمت آینده شغلی مناسب تر راهنمایی می کنیم.

از آن گذشته هیچ نیازی به نگرانی برای شرایط فعلی تان نیست، اگر در حال حاضر مدرک زبان ندارید و یا مانعی بریا مهاجرت دارید با خیال راحت با ما در تماس باشید تا صادقانه بهترین راهنمایی را در اختیارتان قرار دهیم.

در نظر داشته باشید که مهاجرت کادر درمان به انگلیس تنها به مهاجرت پزشکان ختم نمی شود و حتی رشته های پیراپزشکی نیز می توانند اقدام کنند. این رشته ها شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل،بیهوشی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، روانشناسی،دامپزشکی، گفتار درمانی و سایر رشته های پیراپزشکی (اورتوتیست، متخصص پا، زیست شناسی مولکولی، بهیارها، روانشناسی بالینی، زیست پزشکی،کاردرمانگر، هنردرمانگر، کاشت مو، دستیارهای درمانی، افرادی که فوق دیپلم درمانی دارند و ….  ) می شوند.

مهاجرت کادردرمان

روش های مهاجرت کادردرمان
روش های مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

یکی از کشورهایی که نیاز خود، به مشاغلی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و غیره را از طریق استخدام کارکنان خارجی کادر درمان تامین می‌کند، کشور دانمارک است.

برای مهاجرت به این کشور، پرسنل کادر درمان باید مدارک‌ خود را  به تایید مرجع حفظ ایمنی و‌ سلامت  بیمار دانمارک برسانند.  علاوه براین لازم است که متقاضیان، مدرک تمکن مالی خود را به این کشور ارائه نمایند و تضمین کنند که قادرند مخارج خود و خانواده خود را در مدت اقامت در این کشور تامین کنند.

پرسنل کادر درمان که مایل به اخذ اقامت این کشور هستند لازم است پس از ورود به این کشور، اقدام به یادگیری زبان دانمارکی نمایند و پس از دریافت نمره قبولی در آزمون زبان دانمارکی می‌توانند مجوز کار را از این کشور دریافت کنند.

مهاجرت کادر درمان به ویژه پرستاران به استرالیا

درآمد بسیار بالا و منصفانه، امکان تحصیل در بهترین مراکز آموزشی، ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی از  جمله عواملی هستند که توجه اغلب کارکنان حوزه بهداشت و سلامت را به کشور استرالیا جلب کرده است.‌

دولت این کشور توجه بسیاری به امر سلامت دارد و با توجه به این امر، اقدام به جذب بسیاری از افراد در این حوزه از طریق اعطای اقامت دائم به پرسنل کادر درمان می‌نماید.

افرادی که متقاضی دریافت و اخذ اقامت از این طریق هستند، در ابتدا باید مدارک خود را معادل سازی نمایند و پس از دریافت تاییدیه آن، در برخی از آزمون‌های سنجش مهارتهای علمی و‌عملی شرکت نمایند.‌ متقاضیان پس از دریافت نمره قبولی، می‌توانند مجوز کار خود را دریافت نمایند.

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به سوئد

اغلب جمعیت کشور سوئد را سالمندان تشکیل می‌دهند، بدین ترتیب، این کشور به شدت به نیروی جوان در حوزه کادر درمان نیاز دارد. یکی از معضلات این کشور، کمبود پزشک عمومی است.‌ بنابراین این کشور به مهاجرپذیرترین کشور اروپایی تبدیل شده است.

پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ شرایط پذیرش مهاجران حوزه بهداشت و سلامت در سوئد، بسیار راحت‌تر شود.

اولین گام برای اخذ پذیرش از طرف اداره مهاجرت سوئد، معادل سازی گواهینامه طبابت خود است.‌ در کشور سوئد نیز مانند دیگر کشورها برای  معادل سازی گواهینامه یا مدرک تحصیلی باید در آزمون‌های تئوری و عملی شرکت نمایید و پس از موفقیت در این آزمونها می‌توانید برای مهاجرت به این کشور که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است، اقدام نمایید.

گام بعدی پس از اخذ مجوز کار از طرف این کشور، فراگیری زبان سوئدی است.

اگرچه اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما هنگامی که به عنوان پزشک یا یکی از کارکنان کادر درمان، کار خود را در این کشور آغاز می‌کنید با افراد بسیاری تعامل خواهید داشت، بنابراین لازم است که این زبان را به خوبی فرا گیرد.‌

مهاجرت کادر درمان به نروژ

نروژ یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که از مهاجران کادر درمان به خوبی استقبال نموده و به نحو احسنت از آنها حمایت می‌کند. بنابراین با توجه به امکاناتی که این کشور در اختیار کادر درمان قرار می‌دهد، توجه بسیاری از کارکنان حوزه سلامت را به خود جلب کرده است.

به منظور مهاجرت به این کشور ابتدا لازم است تا مدارک تحصیلی خود را در حوزه بهداشت و سلامت، به این کشور ارائه دهید.‌ پس از ارزیابی گواهینامه تحصیلی و دریافت تاییدیه این کشور، لازم است که زبان نروژی را بیاموزید.

در نروژ نیز مانند سایر کشورها، یکی از شرایط اخذ مجوز کار، شرکت در آزمون‌های تئوری و‌عملی است که مهارت و توانایی پزشکی شما را مورد  ارزیابی قرار می‌دهد.

یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش این کشور، شرکت در دوره‌های کارآموزی است. این دوره‌ها شامل خدمات بهداشتی و قوانین بهداشت و درمان این کشور است.

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشورهایی است که شرایط اخذ مجوز کار از سایر کشورهای ذکر شده کمی راحت‌تر است، و آن هم به دلیل این است که زبان رسمی این کشور انگلیسی است، بنابراین در صورتی که موفق به دریافت مجوز کار از این کشور شدید، نیازی به آموختن زبان دیگری ندارید.

متقاضیان مهاجرت به این کشور نیز مانند سایر کشورها لازم است مدارک تحصیلی خود را به این کشور ارسال نماید و پس از دریافت تاییدیه از طرف کشور نیوزیلند، فرآیند معادل سازی گواهینامه تحصیلی خود را سپری نمایند. از این رو باید در آزمون‌هایی شرکت کنند که مهارت و تجربیات حرفه‌ای آنها را به اثبات می‌رساند.‌

یکی دیگر از شرایط دریافت پذیرش این کشور، ارائه مدارک معتبر آیلتس و تافل است.‌ متقاضیان لازم است که به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند.

 پس از دریافت تاییدیه و اخذ مجوز کار از سوی این کشور، متقاضیان باید در دوره‌های کارورزی ویژه این کشور شرکت نمایند.

مهاجرت کادر درمان به عمان

عمان یکی از کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود. این کشور دارای درآمد سرانه بسیار بالایی است، از این رو یارانه‌های قابل توجهی به شهروندان خود پرداخت می‌نماید.

با توجه سطح رفاه و امکانات، مردمان این کشور تمایلی به انتخاب حرفه‌های سخت و طاقت فرسا ندارند. یکی از این حرفه‌ها  کار در بخش درمان است. بنابراین این کشور نیاز اساسی به افراد شاغل در حوزه سلامت دارد.

متقاضیان مهاجرت به این کشور لازم است که هیچ‌ سوپیشینه ای در کشور خود نداشته باشند. این افراد باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات به این کشور ارسال نمایند و‌پس از بررسی و ارزیابی مدارکشان و دریافت تاییدیه آنها، برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

پرسنل کادر درمان که متقاضی مهاجرت به عمان هستند، لازم است که به یکی از دو زبان انگلیسی یا عربی تسلط کامل داشته باشند.‌

یکی دیگر از عوامل اخذ پذیرش کادر درمان این کشور سوابق کاری است که از اهمیت بسزایی برخوردار است، افراد متقاضی لازم است چهار تا پنج سال اخیر را در کشور خود در این حوزه خدمت کرده باشند‌.

مهاجرت کادر درمان به امارات

 یکی دیگر از کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس، امارات متحده عربی است.

 این کشور بودجه بسیار زیادی را به حوزه بهداشت و سلامت اختصاص داده است. بنابراین پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنان کادر درمان در این کشور از حقوق و مزایای بسیاری خوبی بهره‌مند می‌شوند. بدین ترتیب اغلب پرسنل کادر درمان مایل به اخذ پذیرش و مجوز کار از این کشور هستند.

متقاضیان مهاجرت به این کشور، باید موفق به اخذ تاییدیه دیتا فالو شوند. دیتافالو تاییدیه مدارک‌ تحصیلی و سوابق کاری افراد از کشورهای عربی است.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روند اخذ مجوز کار پرسنل درمان،  سوابق کاری در این حوزه است. افراد متقاضی لازم است از یک‌سال تا ۴ سال در حوزه سلامت فعالیت داشته باشند، البته این سابقه کار، با توجه به مدرک‌ و تخصص افراد متفاوت است.

یکی دیگر از شرایط برای دریافت مجوز کار در حوزه سلامت، شرکت در آزمون پرومتریک است که توسط ایالات متحده برگزار می‌شود، از این رو، این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و متقاضیان لازم است به یکی از کشورهای همسایه سفر کنند.‌

مهاجرت کادردرمان

بهترین کشور ها برای مهاجرت کادر درمان
بهترین کشور ها برای مهاجرت کادر درمان

مهاجرت کادر درمان به قطر

قطر نیز یکی از پرطرفدارترین کشورهای حوزه خلیج فارس در میان کارکنان کادر درمان است.‌

این کشور طی سالهای اخیر، به توسعه زیرساخت‌ها  در زمینه بهداشت و سلامت این کشور پرداخته است.‌ بنابراین به منابع انسانی بسیاری برای تحقق اهداف خود در این حوزه نیاز دارد.

اولین شرط مهم و اساسی دریافت مجوز کار از این کشور، تاییدیه دیتا فالو است. دومین شرط، شرکت در آزمون پرومتریک کشور آمریکاست.

از دیگر شرایط اخذ این مجوز، دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای توسط نظام پزشکی می‌باشد.

متقاضیان مهاجرت به این کشور لازم است از طریق پروسه جاب آفر، به دریافت پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما اقدام نمایند.

یکی دیگر از شرایط مهم و ضروری برای دریافت مجوز کار در حوزه سلامت، داشتن سوابق کاری به مدت ۴ تا ۵ سال است.

سخن پایانی:

با توجه به بحران کمبود کارکنان حوزه سلامت، بسیاری از کشورهای جهان اقدام به پذیرش مهاجرین کادر درمان می‌نمایند.

از طرف دیگر اغلب کارکنان این حوزه به منظور برخورداری از درآمد و‌ حقوق بیشتر، ادامه تحصیل و کار در مجهزترین مراکز درمانی تمایل به مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند.

 در این مقاله سعی کردیم تا شما را با قوانین و شرایط مهاجرتی کادر درمان بهترین کشورهای جهان آشنا نماییم، تا بتوانید با اطلاعات و دانش کافی با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت حرفه‌ای، سوابق و دستاوردهای خود در این زمینه، بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

اگر رشته شما جزء رشته های پزشکی نیست اصلا نگران نباشید، مهاجرت کادر درمان مربوط به کلیه رشته های کادر درمان و همچنین رشته های پیراپزشکی می باشد. رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل،بیهوشی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، روانشناسی،دامپزشکی، گفتار درمانی و سایر رشته های پیراپزشکی ( اورتوتیست، متخصص پا، زیست شناسی مولکولی، بهیارها، روانشناسی بالینی، زیست پزشکی، کاردرمانگر، هنردرمانگر، کاشت مو، دستیارهای درمانی، افرادی که فوق دیپلم درمانی دارند و ….  )، می توانند با خیال راحت جهت دریافت ویزای کادر درمان اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کادر درمان با تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا از طریق شماره 09300660818 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چه رشته هایی از حوزه کادردرمان می توانند به کشور انگلیس مهاجرت کنند؟

اکلیه رشته های حوزه کادر درمان مانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل،بیهوشی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، روانشناسی،دامپزشکی، گفتار درمانی و سایر رشته های پیراپزشکی ( اورتوتیست، متخصص پا، زیست شناسی مولکولی، بهیارها، روانشناسی بالینی، زیست پزشکی، کاردرمانگر، هنردرمانگر، کاشت مو، دستیارهای درمانی، افرادی که فوق دیپلم درمانی دارند و ….  )، می توانند جهت دریافت ویزای کادر درمان اقدام کنند.

بالاترین درآمد به کدام رشته کادر درمانی تعلق دارد؟

بالاترین درآمد در تمامی کشوها متعلق به پزشکان و متخصصان است.

مهاجرت کادر درمان به فرانسه به چه صو ت است و چه پیش نیازهایی دارد؟

مهاجرت کادر درمان به فرانسه از طریق شرکت در دورههای کارورزی به زبان انگلیسی مقدور  است. حداکثر سن متقاضی جهت شرکت در این دورهها 39 سال است.

 آیا مهاجرت کادر درمان به فرانسه بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

چنانچه از طریق شرکت در دورههای کاروزی اقدام به مهاجرت مینماید نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی نیست، اما به این علت که کلیه کلاسها به زبان انگلیسی برگزار میشود، متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد.

آیا فرزندان کادر درمان میتوانند به طور رایگان در کشور سوئد تحصیل نمایند؟

پاسخ مثبت است.

آیا برای مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد ارائه مدرک زبان سوئدی لازم است؟

خیر. کارکنان حوزه سلامت نیازی به ارائه مدرک زبان سوئدی برای اخذ ویزا کادر درمان ندارند.

چند اصطلاحات انگلیسی مرتبط با حوزه درمان:

یکی از شرایط اخذ ویزا در مقاطع تحصیلی و کار ارائه مدرک آیلتس و تافل است.  یکی از مباحثی که در این آزمون که 4 مهارت زبان انگلیسی شما را محک میزند، بحث سلامت است. بنابراین در اینجا به چند تا از متداول ترین اصطلاحات مرتبط با سلامت اشاره شده است:

Under the knife

تحت عمل جراحی قرار گرفتن

How’s your mother?

Sh’s ok; she’s going under the knife next week to have a surgery on her stomach.

Under the weather

بیمار بودن به احساس سرماخوردگی داشتن

Are you coming to the party tonight?

I don’t think so, I’m feeling a bit under the weather.

To be back on one’s feet

بهبودی پس از یک شرایط بسیار سخت

How was the surgery?

It was tough, but it’s great to be back on my feet.

A picture of health

از نظر جسمانی در وضعیت بسیار خوبی قرار داشتن

Have you met my uncle Paul? He drinks every day, but he’s still the picture of health.

 Out of shape

تناسب اندام نداشتن

How was the boxing class?

Very tough! I’m pretty out of shape, so I’m surprised I made it to the end.

To turn one’s somtach

حالت تهوع و احساس ناخوشی کردن

Even the sight of cheese turns my stomach! I don’t know why

To be a bit off colour

کمی احساس ناخوشی کردن

Today I am a bit of colour that’s why I call my boss and told him I can’t go to work today.

To be at death’s door:

به شدت بیمار بودن

I just tend to lie on the sofa all day as if I’m at death’s door.

To be on the mend;

بهبود یافتن پس از بیماری

I had a bad fall recently and pulled a muscle, and had a few cut and bruies  but I’m on the mend and hope to be doing it again soon.

To pull a muscle:

احساس درد شدید در ماهیچه

Cuts and bruises

زخمهای کوچک داشتن

دیگر مقالات مرتبط به مهاجرت کادر درمان :

مهاجرت کادر درمان اسکاندیناوی

ویزای کار پرستاران در کانادا

مهاجرت کادر درمان به امریکا

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}