کیان ویزا

مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت کارشناس و متخصص تغذیه به انگلیس

با افزایش عوارض سلامتی مرتبط با رژیم غذایی، اغلب کشورها، اقدام به جذب کارشناس و متخصصان تغذیه در مراکز درمانی و‌ خدمات بهداشتی خود می کنند‌. انگلستان نیز مانند سایر کشورها، به  متخصصان تغذیه  نیاز دارد، بنابراین اکنون، یک موقعیت بسیار عالی و فزاینده  برای مهاجرت متخصصان و فارغ التحصیلان تغذیه به کشور انگلستان است. در انگلستان، فرصت های شغلی بسیار زیادی در حوزه تغذیه در حال ظهور است.

متخصصان تغذیه مواد مغذی موجود در غذا را مورد مطالعه قرار می دهند . آنها نقش مواد مغذی را در عملکردهای بدن انسان و روابط بین رژیم غذایی، سلامتی و بیماری های ناشی از آن  را مورد بررسی قرار می دهند. آنها همچنین به بیماران کمک می کنند تا انتخاب های آگاهانه ای در مورد نحوه سبک زندگی خود با آنچه می خورند و می نوشند داشته باشند. آگاهی از مواد غذایی که مصرف می کنیم، تاثیر مستقیمی بر سلامتی و بیماری ما دارد، بنابراین کارشناسان و متخصصان تغذیه نقش پررنگی در حوزه سلامت و مراقبت های بهداشتی ایفا می کنند. به عنوان یک کارشناس تغذیه در صورتی که قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید، باید اطلاعات کافی در مورد فرآیند، الزامات و شرایط مهاجرت به این کشور داشته باشید. بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، این مقاله را به چگونگی فرآیند و شرایط مهاجرت متخصص تغذیه به انگلستان و مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس اختصاص داده است.

مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس

روند مهاجرت متخصصان تغذیه به انگلیس/ روند مهاجرت کارشناسان تغذیه به انگلیس

در صورتی که به عنوان متخصص تغذیه در خارج از کشور انگلستان آموزش دیده اید و قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید، باید در شورای حرفه های بهداشت و مراقبت (HCPC) این کشور ثبت نام کنید. ثبت نام در HCPC برای دریافت مجوز کار به عنوان متخصص تغذیه در انگلستان الزامی است.‌ علاوه براین به عنوان متخصص تغذیه، باید دانش و‌ مهارت های علمی و عملی خود را به HCPC ثابت کنید. برای انجام این کار، لازم است گواهینامه تحصیلی خود را معادل سازی کنید. بدین معنی که باید در آزمون هایی که این شورا برای ارزیابی میزان دانش و توانایی متخصصان در نظر گرفته است، شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نماید. پس از قبولی در این آزمون می توانید، برای اخذ مجوز کار این کشور اقدام کنید.

مقالات مرتبط به کشور انگلیس

مهاجرت متخصصان بیهوشی به انگلستان

مهاجرت کارشناسان اتاق عمل به انگلستان

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت پزشک به انگلستان

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای استارتاپ انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

تحصیل در انگلستان

آزمون های ورودی کادردرمان انگلیس

در ادامه به روند ثبت نام در این شورا خواهیم پرداخت

در صورتی که به عنوان یکی از کارکنان کادر درمان قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، کیان ویزا پیشنهاد می کند، مقاله مهاجرت کادر درمان این موسسه حقوقی و مهاجرتی را مطالعه کنید.

مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس
مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس

نحوه ثبت نام به عنوان متخصص تغذیه خارج از اتحادیه اروپا

این کشور مانند سایر کشورها، جهت پذیرش کادر درمان شرایط و قوانین خاص خود را داراست.

یکی از این شرایط، تایید مدرک تحصیلی فرد، توسط شورای پزشکی انگلستان است. برای انجام این کار باید مدرک‌ تحصیلی خود را معادل سازی کنید و تاییدیه شورای حرفه های پزشکی و‌ مراقبت های بهداشتی انگلستان (HCPC)  را دریافت کنید.‌

هنگامی که مایلید به عنوان یک کارشناس تغذیه و یا متخصص تغذیه به انگلستان مهاجرت کنید، موارد بسیار مهمی وجود دارد که لازم است قبل از اتخاذ تصمیم در مورد مهاجرت، آنها را ارزیابی و تجزیه و تحلیل نمایید.

شرایط و الزامات مهاجرت متخصصان و کارشناسان تغذیه به انگلستان

یکی از مهمترین و اساسی‌ ترین شرایط درخواست مهاجرت به انگلستان به عنوان متخصص تغذیه، معادل سازی گواهینامه تحصیلی خود از طریق ثبت نام در HCPC است. به طور کلی، سایر متخصصان کادر درمان که قصد دارند به انگلستان مهاجرت کنند، باید برای معادل سازی گواهینامه تحصیلی خود اقدام نمایند.

دانش آموختگان رشته تغذیه، نیز برای معادل سازی مدرک خود، باید در آزمونی که شورای پزشکی انگلستان برای ارزیابی علمی و عملی این متخصصان در نظر گرفته است، شرکت نمایند و نمره قبولی این آزمون را کسب کنند.

به منظور شرکت در این آزمون، متقاضیان باید، رزومه تحصیلی و کاری خود را به NMC تسلیم کنند. این نهاد پس از بررسی مدارک‌ و روزمه متقاضیان و تایید آنها، به افراد‌ اجازه خواهد داد که در این آزمون شرکت نمایند.

متخصصان و کارشناسان تغذیه که با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارند، می‌توانند با تایید مدارک و گواهینامه تحصیلی خود از طرف HCPC مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند.

یکی دیگر از شرایط مهم اخذ مجوز کار به عنوان متخصص تغذیه در این کشور، شرکت در آزمون آیلتس یا آزمون OET است. لازم است متقاضیان نمره قبولی 7.5 را از آزمون آیلتس کسب نمایند.

متخصصان تغذیه که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، لازم است قبل از ثبت نام در HCPC موارد زیر را در نظر بگیرند. در نظر داشته باشید که برای کسب اطلاعات تخصصی تر درمورد مهاجرت کارشناسان تغذیه و متخصصان تغذیه بهتر است با مشاورین ما در ارتباط باشید.

در صورتی که مایلید به عنوان پزشک به انگلستان مهاجرت کنید، مقاله مهاجرت پزشکان به انگلستان کیان ویزا را مطالعه نمایید.

مهاجرت کارشناس تغذیه به انگلیس

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

الزامات متخصصان تغذیه برای مهاجرت به انگلستان

 • ارائه مدرک آزمون OET، یا مدرک   آیلتس و یا تافل
 • ارائه شواهد دانش و مهارت های عملی خود
 • درخواست اخذ ویزای درجه ۲
 • ثبت نام کامل در HCPC

الزامات و شرایط زبان انگلیسی

هر متخصص یا پزشک بین المللی، صرف نظر از تخصص، تجربه یا کشور مبدا، باید نشان دهد که مهارت کافی در زبان انگلیسی را دارد. شما می توانید با ارائه یکی از مدارک زبان زیر، دانش زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانید:

 • آیلتس، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • OET  آزمون زبان انگلیسی حرفه ای

ثبت نام در HCPC

پس از گذراندن آزمون زبان انگلیسی خود، اکنون می توانید برای ثبت نام کامل برای دریافت مجوز کار در HCPC اقدام کنید. متخصصان کادر درمان خارج از اتحادیه اروپا، باید به این شورا ثابت کنند که دانش و مهارت کافی برای فعالیت ایمن در انگلستان را دارند. برای انجام این کار، به عنوان متخصص تغذیه، پس از دریافت مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا OET،  اکنون زمان آن است که در آزمون هایی که شورای حرفه های پزشکی انگلستان، برای ارزیابی مهارت‌های علمی و عملی پزشکان و متخصصان کادر درمان در نظر گرفته است، شرکت نمایید.

شرایط ثبت نام در آزمون شورای حرفه های پزشکی انگلستان

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، کلیه متخصصان کادر درمان که قصد دارند به عنوان یکی از اعضای حوزه بهداشت و سلامت در بریتانیا فعالیت کنند، لازم است در HCPC ثبت نام نمایند.‌ این افراد ملزم به تبعیت از دستورالعملهای این سازمان هستند.

شرایط ثبت نام کارشناسان تغذیه، متخصصان تغذیه و کلیه کارکنان کادر درمان در GMC و HCPC به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • ملیت متخصص
 • کشوری که فرد متخصص در آن تحصیل کرده‌  و گواهینامه تحصیلی اولیه خود را از آنجا دریافت کرده‌ است.
 • نوع فعالیتی که فرد متخصص مایل است انجام دهد.
 • گذراندن یک دوره کارآموزی پس از پایان تحصیلات خود

در ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه تحصیلی شما، مورد قبول شورای حرفه های پزشکی انگلستان است. علاوه براین دانش آموختگان رشته های پزشکی، باید مهارت ‌ها و صلاحیت حرفه‌ ای خود را به نمایش بگذارند. همچنین کلیه متخصصان تغذیه متقاضی لازم است قبل از اقدام به ثبت ‌نام، دانش زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

چه نوع ثبت نامی برای شما مناسب تر است؟

در وب سایت GMC (شورای عمومی بهداشت انگلستان) اطلاعاتی در مورد درخواست پیوستن به ثبت نام ارائه شده است که می‌تواند در تشخیص و انتخاب مناسبترین نوع ثبت نام برای مهاجرت به عنوان کارشناس و متخصص تغذیه به شما کمک‌ کند. به طور کلی متخصصان این حوزه، نیز مانند سایر کارکنان کادر درمان به ثبت نام‌ کامل نیاز دارند.

پس از ثبت نام در GMC و یا  وHCPC کسب نمره قبولی در آزمون این شورا، اکنون می توانید برای اخذ ویزا درجه دو انگلستان، از این کشور درخواست اخذ ویزای کار کنید. در ادامه، ویزای درجه دو و نحوه اخذ آن را شرح خواهیم داد.

مقاله مهاجرت فیزیوتراپیست ها به انگلستان کیان ویزا، اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کشور انگلستان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شرایط اخذ ویزای Tier2 یا ویزای درجه دو

پزشکان و متخصصان تغذیه که قصد دارند ویزای درجه دو انگلستان را دریافت کنند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت کنند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای درجه دو، داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

همچنین فرد متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک یا متخصص تغذیه در این کشور آغاز نمایند.

این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا فرد دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

علاوه براین، پزشکان و متخصصانی که موفق به اخذ ویزای درجه دو شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که فرد متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

همراهان متخصصان و‌ پزشکان می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا به کار مشغول شوند.

اخذ اقامت دائمی متخصصان کادر درمان در انگلستان / اخذ اقامت دائمی کارشناسان کادر درمان در انگلستان

در صورتی که مایلید بیش از مدت زمان اقامت ویزای درجه دو، در این کشور بمانید، لازم است بدانید که تا زمانی که شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید، می‌توانید به دفعات متعدد این ویزا را تمدید نمایید.

حتی قادرید پس از پایان دوره ۵ ساله این ویزا، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

کارشناس تغذیه
کارشناس تغذیه

مدارک مورد لزوم جهت اخذ ویزای کار به عنوان کارشناس و متخصص تغذیه از انگلستان

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک معتبر و ترجمه آنها
 • سه قطعه عکس
 • برخورداری از پیشنهاد کاری توسط کارفرما
 • تمکن مالی
 • قبولی در آزمون ارزیابی مهارت های علمی و عملی
 • اخذ نمره ۷.5 آیلتس
 • رسید مربوط به پرداخت‌ هزینه‌های لازم برای صدور ویزا
 • اطلاعات بیومتریک

درآمد متخصص تغذیه در انگلستان /  درآمد کارشناس تغذیه در انگلستان

به طور میانگین میزان دستمزد متخصصان تغذیه در بریتانیا بین ۲۳۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ پوند است. نرخ شروع برای متخصصان تغذیه واجد شرایط، حدود ۲۴۹۰۷ پوند در  NHS  است.‌ متخصصان تغذیه پس از چند سال تجربه، قادر خواهند بود درآمدی معادل ۳۷۹۸۰ پوند در انگلستان داشته باشند.

سخن پایانی

با توجه به نقش مهمی که کارشناسان و متخصصان تغذیه در سلامت افراد و جامعه دارند، بسیاری از کشورها از جمله انگلستان تقاضای بسیاری برای جذب متخصصان این حوزه دارند. بنابراین متخصصان می توانند به راحتی در کشورهای دیگر فعالیت خود را آغاز کنند.

چنانچه شما عزیزان به عنوان یک کارشناس و متخصص تغذیه یا سایر کارکنان حوزه سلامت و ‌مراقبت های بهداشتی قصد مهاجرت به کشور انگلستان یا دیگر نقاط جهان را دارید، از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت، شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}