کیان ویزا

مهاجرت کاری به کشور امارات

0.0
0.0/5
ویزای کار در کشور امارات
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

شرایط گرفتن ویزای کار در کشور امارت چیست ؟ ، برای ویزای کاری امارات چه مدارکی لازم است؟

ویزای کار و مهاجرت کاری به امارات

با حقوق معاف از مالیات و صنایع پر رونق، به راحتی می توان فهمید که چرا مهاجران از سراسر جهان برای کار در امارات متحده عربی هجوم می آورند. امارات متحده عربی که اغلب از آن به عنوان امارات یاد می شود، جذاب ترین مکان خاورمیانه برای بسیاری از مشاغلی است که به دنبال راه اندازی کسب و کار در این  شغل هستند.اگر می خواهید در امارات کار کنید باید ویزای اقامت و مجوز کار (مدرک اشتغال) داشته باشید. برای گرفتن مجوز کار دبی قبل از مهاجرت به امارات، اولین قدم این است که کار پیدا کنید. سپس کارفرمای شما مسئولیت دارد که از طرف شما برای مجوز کار و ویزای اقامت درخواست دهد، زیرا آنها اسپانسر شما خواهند بود .

شرایط گرفتن ویزای کار در کشور امارت چیست ؟ ، برای ویزای کاری امارات چه مدارکی لازم است؟

این فرآیند پس از اخذ مجوز آغاز شده است. پس از این، مهاجر می تواند وارد کشور شود و به مدت دو ماه در آنجا بماند. پس از آن کارفرما مسئولیت تکمیل آزمایشات پزشکی، مهر مجوز اقامت کاری بر روی پاسپورت کارمند خود و دریافت کارت شناسایی مقیم امارات متحده عربی و کارت کار خواهد بود .

این امکان وجود دارد که با ویزای بازدیدکننده – مانند ویزای هنگام ورود یا ویزای توریستی – وارد دبی شوید و سپس زمانی که در آنجا هستید شغلی پیدا کنید و کارفرمای احتمالی شما حامی شما باشد. با این حال، شما نمی توانید تضمین کنید که شغلی پیدا خواهید کرد و تا زمانی که ویزای شما تایید نشده باشد، نمی توانید کار کنید .

در دبی، کارفرمایان ملزم به ارائه بیمه درمانی برای کارکنان خود هستند. به عنوان حامی، این مسئولیت آنهاست که نوعی پوشش اولیه را ارائه دهند. با این حال، اگر می‌خواهید یا نیاز به پوشش بیشتری دارید، یا هنوز در امارات مشغول به کار نیستید، ممکن است لازم باشد شرایط محلی و سازگار را در نظر بگیرید .

از مارس 2019، نوع حرفه  دیگر شرطی برای یک کارگر خارج از کشور برای حمایت مالی از خانواده نیست.. اکنون یک کارگر خارجی می تواند اعضای خانواده خود را بدون توجه به شغلشان به امارات بیاورد و به شرط رعایت «ضوابط درآمدی» یعنی حداقل دستمزد که حداقل 4000 درهم حقوق دارد، ویزای اقامت صادر کند. 

مهاجرت کاری به امارات
مهاجرت کاری به امارات

چند درصد از نیروی کار را مهاجران در امارات تشکیل می دهند؟

مهاجران 90  درصد از جمعیت ساکن امارات را تشکیل می دهند (برآوردهای 2010) و تا 95 درصد از نیروی کار آن را .  (دبی 2017)

 سازمان ملل متحد تخمین می زند که 88 درصد از جمعیت خارجی هستند. مهاجران در امارات معمولاً از هند، پاکستان، بنگلادش، فیلیپین و ایران هستند.

چگونه می توانم از کشور امارت جاب آفر کسب کنم ؟

شما می توانید با ثبت نام در پورتال های شغلی، حضور در نمایشگاه های شغلی آنلاین، جستجوی آگهی ها و ثبت نام در آژانس های کاریابی، کار جستجو کنید.

اگر کار در امارات به شما پیشنهاد می شود، باید پیشنهادشغلی  صادر شده توسط وزارت امارات  تایید شود، و همچین پیشنهاد شغلی و مدارک  شما به تایید سفارت امارت برسد.

آیا می توانم با مدرک کوتاه مدت کار پیدا کنم؟

گرفتن مدرک ، دیپلم یا گواهی یا دوره کوتاه مدت یا هر نوع تحصیلی برای شما شغل ایجاد نمی کند اما به بهبود  شغل شما کمک می کند دوره هایی   که برای کار در امارت  محبوب تر هستند شامل:

حسابداری، مالی و بانکداری، هواپیمایی ، آرایشگر ، آموزش مدیریت بازرگانی ، علم داده ، مهندسی ، مدیریت محیط زیست ، طراحی مد .

هزینه های مجوز کار در امارات متحده عربی

کارفرمای شما باید هزینه درخواست ویزای اقامت شما را پوشش دهد. اینکه آنها چقدر باید بپردازند بستگی به این دارد که شغل شما در کدام سطح مهارت طبقه بندی شده است. .

کارگران سطح 1 کسانی هستند که دارای مدرک لیسانس یا مدارک مشابه هستند. این مورد شامل مشاغلی مانند پزشکان، حسابداران و معلمان باشد. هزینه ویزا 300 درهم است..

چهار زیرمجموعه برای سطح 2 وجود دارد. آنها شامل افرادی می شوند که دیپلم را به پایان رسانده اند و در زمینه های حرفه ای مانند مکانیک کار می کنند. هزینه از 500 درهم تا 2000 درهم متغیر است..

برای افرادی که دارای مدارک سطح پایین تر هستند (به عنوان مثال کسانی که در نقش های اداری کار می کنند)، هزینه 5000 درهم است

 ویزای کار برای افراد 65 سال یا بالاتر، 5000 درهم اضافی هر دو سال هزینه دارد.

علاوه بر هزینه های درخواست، هزینه ای برای صدور کارت شناسایی نیز وجود دارد. این بسته به اینکه برنامه به صورت حضوری یا آنلاین ساخته شده باشد متفاوت است.  

هزینه های مجوز کار در امارات متحده عربی
هزینه های مجوز کار در امارات متحده عربی

شرایط گرفتن ویزای کار در کشور امارت چیست ؟

برای اجازه کار در امارات متحده عربی، شما و شرکت استخدام کننده باید شرایط زیر را داشته باشید:

شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.

مجوز شرکتی که شما را استخدام می کند باید معتبر باشد.

شرکت نباید هیچ گونه تخلفی داشته باشد.

کاری که انجام می دهید باید با ماهیت شرکتی که شما را استخدام می کند مطابقت داشته باشد.

شرایط گرفتن ویزای کار در کشور امارت چیست ؟ ، برای ویزای کاری امارات چه مدارکی لازم است؟

برای ویزای کاری امارات چه مدارکی لازم است؟

یکی از سوالاتی که در ذهن افراد جویای کار وجود دارد این است که چگونه می توان به عنوان یک خارجی در دبی کار پیدا کرد.

هنگام درخواست ویزای کار برای امارات متحده عربی، به چندین مدرک پشتیبانی نیاز دارید، مانند:

اصل پاسپورت شما به همراه کپی پاسپورت.

یک تصویر در اندازه پاسپورت، مطابق با الزامات امارات متحده عربی.

کپی مدارک تحصیلی شما مدارک تحصیلی شما باید توسط سفارت یا کنسولگری امارات متحده عربی در کشور شما.

گواهی پزشکی صادر شده توسط یک مرکز بهداشتی مورد تایید دولت در امارات.

مدارک شرکتی که شما را استخدام می کند، مانند مجوز تجاری شرکت یا کارت شرکت.

کارمند ممکن است پس از اخذ ویزای اقامت برای مجوز کار اقدام کند. برای دریافت مجوز کار، کارمند به تمام مدارک ذکر شده در بالا و همچنین فرم درخواست مجوز کار، که باید به زبان عربی تکمیل شود، و یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از یک شرکت در امارات نیاز دارد.

گرفتن شناسه امارات

برای کارمندان غربالگری پزشکی که باید برای ویزای اقامت درخواست دهند، شناسه امارات مورد نیاز است. برای درخواست کارت شناسایی، کارمند باید ویزای ورود خود را به همراه گذرنامه اصلی و کپی ارائه کند.

پس از تایید مجوز کار، کارمند می تواند رسما شروع به کار کند.

برخی از مشاغل مورد تقاضا در دبی که از نظر فرصت های شغلی پررونق هستند عبارتند از:

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری، حسابداری، مدیریت امنیت، بازار یابی، ساخت و ساز، آی تی، مهمان نوازی، گردشگری، مهندسی، توسعه تجاری، لجستیک.

کیان ویزا
کیان ویزا

آیا می توانید ویزای کار امارات را تمدید کنید؟

بله، می توانید،  انواع ویزای اقامت امارات برای 1 تا 3 سال صادر می شود و قابل تمدید می باشد. اسپانسر شما باید ویزای کار امارات را ظرف 30 روز قبل از انقضای آن تمدید کند.

روش تمدید ویزای کار امارات مشابه زمانی است که برای اولین بار ویزای خود را دریافت کردید: حامی شما باید از اداره کل اقامت و امور خارجی در ارگان مربوطه درخواست دهد.

آیا کشور امارت حقوق مشخص شهروندان خود را به مهاجران که از طریق ویزای کار وارد کشورش شدند پرداخت می کند ؟  نزدیک به 90 درصد از افرادی که در امارات زندگی می کنند مهاجر هستند. از آنجایی که آنها از سراسر جهان می آیند، نمی توان میانگین دستمزد را بر اساس ملیت فهرست کرد. در عوض، حقوق احتمالی شما به سوابق کاری ،  سابقه تحصیلی، کارفرما، ملیت و سایر  فاکتور ها بستگی دارد.

میانگین حقوق در ماهعنوان شغلی
48.000 درهمدندان پزشک
22.000_36.000 درهمجراحان
16.800_80.000 درهمپزشک عمومی      
15400 درهمپرستار
15.500_27.000 درهممهندس عمران
93.000_134.000 درهممدیر مالی گروه
35.000_50.000 درهممدیر ساخت/ساز
41.000_52.000 درهممعمار
21.000_31.000 درهممدیر فروش
15.000_25.000 درهممهندس عمران

سوالات متداول

مدت زمان انجام ویزای کار دبی چقدر است؟

در حالت ایده آل، شما می توانید مجوز کار خود را در دبی ظرف یک هفته دریافت کنید. البته این به عوامل دیگری نیز بستگی دارد ..

اعتبار ویزای کاری من در دبی چقدر است؟

مدت زمان ویزای اقامت به حامی مالی شما و همچنین ماهیت شغل شما بستگی دارد. اما عمدتا  برای یک ، دو یا سه سال صادر می شود.

هزینه های مجوز کار دبی چقدر است؟

هزینه مجوز کار  100 درهم است

آیا برای شروع کار جدید در شهر به مجوز کار نیاز دارم؟

حداقل سن کار در دبی 18 سال است. مهاجران بالای 18 سال که شرایط کار در دبی را دارند واجد شرایط مجوز کار دبی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که مجوز کار توسط کارفرمای شما درخواست می شود، او همچنین مسئول پرداخت هزینه مجوز کار امارات متحده عربی و تمدید آن در صورت نیاز است.

جدا از آگاهی از شرایط اقتصادی فعلی و بازار کار، بهتر است از سیاست های استخدام و ویزا برای کارگران در دبی مطلع باشید.

چه کسانی واجد شرایط ویزای کار امارات هستند؟

هر خارجی که بالای 18 سال سن داشته باشد می تواند در امارات متحده عربی کار کند، مشروط بر اینکه استانداردهای تعیین شده توسط وزارت منابع انسانی امارات را رعایت کند. حداکثر سن برای افرادی که می توانند در امارات استخدام شوند وجود ندارد، اما برای کارگران بالای 65 سال، شرکت  باید هزینه بیشتری پرداخت کند. 

جهت اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما دراسرع وقت با شما تماس بگیرند.

چگونه با ویزای همسر در امارات کار کنیم؟

در امارات متحده عربی، کارفرمای یک کارگر تحت حمایت می تواند به شرط رعایت شرایط قانونی ،کفالت را به همسر همراه نیز تعمیم دهد.

هنگامی که شرایط قانونی، مانند حقوق و مسکن مناسب، برآورده شد، عضو خانواده همراه می‌تواند اجازه اقامت برای اقامت طولانی مدت در امارات متحده عربی تحت حمایت خانواده را دریافت کند.

قبل از شروع کار همسر همراه، مجوز کار باید توسط دولت تایید و صادر شود.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}