کارشناس علوم آزمایشگاهی در کانادا تحت عناوین مختلفی مشغول به کار می شود: – تکنولوژیست پیشرفته ثبت شده – تکنولوژیست پاتولوژی – تکنولوژیست اتوپسی – تکنولوژیست بیوشیمی – تکنولوژیست بانک خون – تکنولوژیست ایمنی شناسی – تکنولوژیست آزمایشگاه پزشکی – تکنولوژیست ترکیبی آزمایشگاه و اشعه ایکس – تکنولوژیست میکروبیولوژی – تکنولوژیست سرم شناسی – تکنولوژیست سلول شناسی

شرایط مورد نیاز جهت فعالیت کارشناس علوم آزمایشگاهی در کانادا

فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در خارج از کشور کانادا باید برای اخذ مجوز فعالیت و مهاجرت کاری به کانادا مراحل خاصی را بگذراند. گروه مهاجرتی کیان ویزا مراحل مهاجرت کاری کارشناس علوم آزمایشگاهی به کشور کانادا را در ادامه شرح می دهد:

  • ثبت نام در نهاد ناظر بر رشته علوم آزمایشگاهی در ایالت های نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیوبرنزویک، کبک، انتاریو، مانیتوبا، ساسکچوان و آلبرتا در کانادا
  • غالبا مجوز از انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا نیز از سوی کارفرماهای کانادایی الزامی است.
  • ارایه مدرک آیلتس یا مدرک زبان فرانسه الزامی است.

ارزیابی مدارک تحصیلی رشته علوم آزمایشگاهی برای کانادا

پیش از شرکت در آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری شما مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از مدارک مانند سابقه کاری باید مستقیما از سوی کارفرما به انجمن علوم پزشکی کانادا ارسال شود. مدت زمان ارزیابی مدارک از سوی انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا غالبا 4 تا 6 هفته است.

<هزینه ارسال درخواست ارزیابی مدارک توسط انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا 975 دلار و هزینه گزارش فنی 875 دلار است.

اخذ مجوز از انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا

برای اینکه بتوانید به عنوان کارشناس علوم آزمایشگاهی در کشور کانادا فعالیت کنید، باید از انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا تاییدیه بگیرید.این تاییدیه برای فعالیت در زمینه علوم آزمایشگاهی در ایالت های آلبرتا، ساسکچوان، نیوفاندلند و لابرادور، مانیتوبا، انتاریو، نیوبرنزویک و نوا اسکوشیا الزامی است.

باید توجه داشت که بسیاری از کارفرماها در سایر ایالت های کانادا نیز مجوز انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا را برای اعطای پیشنهاد شغلی را از متقاضی می خواهند.

 روند اخذ مجوز از انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا شامل آزمون کتبی است که باید در کشور کانادا به صورت حضوری انجام شود.

در صورت موفقیت در اخذ مجوز از انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا، متقاضی می تواند از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت کاری و دریافت اقامت دایم کانادا اقدام کند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا

به طورکلی به دو روش می توان واجد شرایط شرکت در آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا شد

  • گذراندن دوره های تحصیلی  EQual™ ( منظور از دوره های EQual™ ، دوره هایی است که در موسسات مورد تایید کشور کانادا برگزار می شود.)
  • ارزیابی مدارک تحصیلی و سوابق کاری (که پیش از این اشاره شد.)

ساختار آزمون علوم آزمایشگاهی در کانادا

آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا به صورت چندگزینه ای همراه با تصاویر است و 3 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد. نتایج آزمون 45 روز بعد منتشر خواهد شد.

اگر متقاضی شرکت در آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا به هر دلیلی نتواند برای حضور در کانادا ویزا بگیرد، فقط یک بار می تواند آزمون خود را به تعویق بیندازد.

میانگین حقوق کارشناس علوم آزمایشگاهی در کانادا

میزان حقوق یک تکنولوژیست علوم آزمایشگاهی در کانادا به طور میانگین 67577 دلار در سال است. افراد تازه کار در حوزه علوم آزمایشگاهی در کانادا به طور میانگین با حقوق 35400 دلار در سال شروع به کار می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله را نیز مطالعه نمایید:

 مهاجرت پزشکان , مجوز فعالیت پرستار

روش های مهاجرت به کانادا

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir