کیان ویزا

مهاجرت کادر درمان اسکاندیناوی

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

نیاز به کادر درمان در اسکاندیناوی

کشورهای حوزه اسکاندیناوی از مقاصد محبوب میان کادر درمان می باشند بالاخص کشور های دانمارک و سوئد ، دراین مقاله سعی شده شرایط و روند مهاجرت کادر درمان به این کشو رها را برای شما شرح دهیم.

دانمارک

در حال حاضر، کشور دانمارک به فارغ التحصیلان برخی از رشته های گروه علوم درمانی  از جمله پزشکی، پرستاری ، دندانپزشکی و… نیاز دارد و در این راستا اقامتی سه ساله ویژه متقاضیان در نظر گرفته است..

چنانچه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا پرستاری و …. تحصیل کرده اید، می توانید جهت مهاجرت به کشور دانمارک اقدام نمایید. این نوع ازاقامت، امکان یادگیری زبان دانمارکی وگذراندن آزمون های تخصصی جهت اخذ پروانه فعالیت به عنوان پزشک، دندانپزشک و پرستار ……در کشور دانمارک را  برای شما فراهم می کند .

لازم به ذکر است که این نوع از اقامت که به منظور کسب پروانه فعالیت به شما داده می شود، حق کار کردن در کشور دانمارک را به شما نمی دهد. بنابراین باید به طور جداگانه برای دریافت اجازه کار در این کشور درخواست دهید.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

شرایط لازم برای مهاجرت به اسکاندیناوی:

1.تاییدیه از مرجع حفظ ایمنی و سلامت بیمار کشور دانمارک

مدرک تحصیلی شما در حوزه ی درمان باید توسط سازمان حفظ ایمنی و سلامت بیماران کشور دانمارک مورد ارزیابی و تایید قرار گیرد. چنانچه این ارزیابی اولیه مثبت باشد و مدرک تحصیلی شما مورد تایید قرار گیرد ( قابل معادل سازی با مدرک آموزشی کشور دانمارک)، به شما ویزایی سه ساله جهت اخذ مجوز فعالیت حرفه ای در کشور دانمارک اعطا می شود.

2.اثبات تمکن مالی

باید اثبات کنید که از سرمایه کافی برای حمایت مالی از خود و اعضای خانواده در شش ماه اول زندگی در کشور دانمارک برخوردار هستید. تمامی مستندات و اسناد مالی مربوط را در زمان ارسال درخواست ارایه می نمایید. مدارک مالی(تمکن مالی) شما باید نشان دهنده ی یکی از موارد زیر باشد:

میزان تمکن مالی (به کرون دانمارک) تعداد همراهان
36.432DKK شخص متقاضی بدون همراه
  4.DKK 72.864 متقاضی به همراه همسر
 5.DKK 87.420 متقاضی به همراه همسر و فرزندان
 6.DKK 72.858 متقاضی به همراه فرزندان بدون همسر

روند اعطای مجوز:

 1. ارزیابی مدرک تحصیلی

اولین مرحله این است که مدرک تحصیلی خود را به تایید مرجع حفظ سلامت بیماران در کشور دانمارک برسانید. روند ارزیابی مدارک ممکن است حد اکثر شش ماه به طول بینجامد. در صورت دریافت تاییدیه از این سازمان می توان جهت دریافت اجازه اقامت سه ساله در کشور دانمارک درخواست داد. دو مرحله ی بعدی را پس از اخذ ویزا و ورود به کشور دانمارک انجام می دهید.

 1. یادگیری زبان

  دانمارکی و گذراندن آزمون زبان

پس از ورود به دانمارک باید بلافاصله در دوره های زبان دانمارکی ویژه ی کادر پزشکی شرکت نمایید. باید بتوانید آزمون زبان دانمارکی سطح 3 را با موفقیت سپری کرده و نمرات حداقلی 10، 7، 7 را کسب نمایید. این آزمون دو بار در سال در ماه های مه-ژوئن و نوامبر-دسامبر  برگزار می شود برای شرکت در این آزمون می توانید از طریق آموزشگاه های مختلف در سراسر کشور دانمارک اقدام نمایید.

 1. استخدام باهدف سازگاری وآموزش (دوره ی کارآموزی)

در صورتی که آزمون زبان دانمارکی را با موفقیت پشت سر بگذارید، می توانید به منظور سازگاری بیشتر با محیط و کسب آموزش های لازم مشغول به کار شوید. هدف از این دوره ارزیابی مهارت های بالینی و ارتباطی شما در رابطه با اقامت کاری در دانمارک است. متقاضی موظف است این دوره ی کارآموزی را طی یک سال پس از شرکت درآزمون زبان دانمارکی بگذراند. این دوره حداقل شش ماهه است.

با اخذ این اقامت سه ساله از چه حقوقی برخوردار می شوید؟

کار در اسکاندیناوی

اجازه اقامت با هدف دریافت پروانه صلاحیت به عنوان پزشک، دندانپزشک  یا پرستار در کشور دانمارک  به معنای اجازه کار در این کشور نیست. بنابرین باید به طور جداگانه درخواست مجوز کار بدهید. این موضوع شامل دوره کارآموزی نیز می شود. همچنین می توانید برای اجازه کار در سایر مشاغل درخواست دهید. دراین صورت باید قرارداد یا پیشنهاد کاری ویژه ای مطابق با حقوق و شرایط استخدامی استاندارد کشور دانمارک ارائه کنید.

این مجوز تنها تا پایان مهلت اجازه اقامت شما در کشور دانمارک به منظور اخذ پروانه فعالیت در رشته های پزشکی معتبر خواهد بود و پس از آن اجازه ادامه کار در آن شغل را نخواهید داشت. درواقع اجازه فعالیت در مشاغل دیگر تنها به منظورکسب درآمد و کمک به تامین مخارج زندگی در طول این سه سال زندگی در کشور دانمارک به شما داده می شود.

اقامت اسکاندیناوی

این مجوز اقامت به شما به عنوان فارغ التحصیل یکی از رشته های درمانی اجازه می دهد تنها تا زمان اعتبار آن در این کشور زندگی کنید.این مجوز همچنین امکان زندگی در سایر کشورهای حوزه ی شینگن را به مدت 90 روز به شما میدهد که این اقامت باید در طول صد و هشتاد روز آخر مهلت اقامت شما در کشور دانمارک باشد.

توجه داشته باشید که این مجوز تنها محدود به اقامت در این کشورهاست و شامل کارکردن در هیچ کدام از این کشورها نمی شود.

کلاس زبان دانمارکی

با داشتن اجازه اقامت در کشور دانمارک می توانید در دوره های زبان دانمارکی که بخشی از هزینه ی آن را شهرداری محل سکونت شما می پردازد، شرکت نمایید. شهرداری منطقه محل سکونت شما موظف است دوره های زبان دانمارکی را به شما ارائه کرده و یا شما را به آموزشگاه های زبان معرفی کند.

در این کلاس ها به شما و سایر اتباع خارجی زبان دانمارکی آموزش داده خواهد شد. چنانچه پس از گذشت یک ماه از ثبت آدرس شما در این کشور پیشنهادی جهت شرکت در دوره های زبان دانمارکی دریافت نکردید، می توانید با شهرداری منطقه خود تماس بگیرید.

چه مدت میتوانید در کشور دانمارک اقامت داشته باشید؟

در صورتی که پزشک یا دندانپزشک هستید

در ابتدا اجازه اقامت سه ساله به شما داده خواهد شد و چنانچه مدرکی دال برگذراندن آزمون زبان دانمارکی ارائه کنید، این مجوز برای دو سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

درصورتی که پرستارهستید

تنها اجازه اقامت برای مدت سه سال را خواهید داشت و این مجوز بیش از این مدت قابل تمدید نیست.

سوئد

در لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئد در سال ۲۰۲۰ گروه شغلی مربوط به خدمات بهداشت و درمان از لحاظ نیاز بازار کار و جذب نیروهای مهاجر در رتبه اول قرار دارد.

شرایط ویژه کاری برای گروه درمانی در کشور سوئد

مهاجرت مشاغل گروه بهداشت و درمان به کشور سوئد به قصد شروع کار و فعالیت در این  رشته ها همچون بسیاری از مشاغل دیگر نیازمند دریافت مجوز کار کشورسوئد است و در حقیقت مهاجرت کاری به کشور سوئد بدون دریافت مجوز کار امکان پذیر نیست. برای دریافت مجوز کار کشور سوئد اولین مرحله، دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این کشور است.

برای دریافت جاب آفر در کشور سوئد، می توانید با ویزای توریستی ۹۰ روزه به این کشور سفر کرده و پس از پیدا کردن شغل و کارفرمای مورد نظراز داخل خاک این کشور برای دریافت مجوز کار اپلای کنید. روش دیگر دریافت جاب آفر از طریق وکلای مهاجرت است.

علاوه بر مجوز کار، مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد به قصد کار و فعالیت حرفه ای در این کشور نیازمند دریافت لایسنس یا مجوز رسمی فعالیت در این رشته هاست. سازمان مسؤول صدور مجوز فعالیت رسمی در مشاغل گروه درمانی کشور سوئد، سازمان ملی بهداشت و خدمات درمانی(NBHW) مشابه نظام پزشکی در کشور ایران است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت مشاغل درمانی به کشور سوئد با وکلای با تجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مربوط به مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

مراحل مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد

مراحل مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد عبارتند از:

 • فراگیری زبان سوئدیو دریافت مدرک TISUS سطح B2
 • ثبت درخواست ارزیابی مدارک تحصیلیو به تایید رساندن مدارک
 • شرکت در آزمون های سنجش مهارت و دوره های تخصصی لازم و دریافت مجوز فعالیت رسمی در مشاغل گروه درمانی در کشور سوئد
 • دریافت مجوز اقامت تحصیلی و گذراندن دوره های تخصصی لازم در کشور سوئد
 • جستجوی کار و دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور سوئد
 • دریافت مجوز کار کشور سوئد
 • دریافت مجوز اقامت کاری کشور سوئد

مراحل دریافت مجوز فعالیت کادر درمان در کشور سوئد

به طور کلی شرایط ويژه کاری برای گروه درمانی و مراحل دریافت مجوز فعالیت در رشته پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی در کشور سوئد عبارتند از:

(۱) ثبت درخواست ارزیابی مدارک تحصیلی

(۲) ارائه مدرک زبان سوئدی TISUS یا مدارک مشابه دیگر

(۳) شرکت در آزمون های مهارت تخصصی تئوری و عملی و کسب نمرات لازم

(۴) گذراندن دوره های آموزشی

(۵) گذراندن آزمون حقوق و مقررات رشته های علوم پزشکی در کشور سوئد

(۶) اپلای برای دریافت مجوز رسمی فعالیت در مشاغل گروه درمان در کشور سوئد

مهاجرت پرستاران به کشور سوئد

مهاجرت پرستاران به کشور سوئد به دلیل نیاز این کشور به مشاغل پرستاری و کمک پرستاری از طرفی ناشی از رشد منفی جمعیت و افزایش تعداد سالمندان و از طرف دیگر باز نشسته شدن بسیاری از نیروهای کار این کشور است. مهاجرت پرستاران به کشور سوئد در نهایت منجر به فعالیت آنها در رشته هایی چون پرستاری اورژانس، پرستاری سالمندان،پرستاری اتاق عمل، پرستاری کودکان، پرستاری بیماران اعصاب و روان و پرستاری رادیوگرافی و عکس برداری خواهد شد.

لازم به ذکر است که طول دوره های آموزشی پرستاری عمومی در سطح کارشناسی در کشور سوئد، ۳ سال است و حداقل مدرک تحصیلی لازم برای دریافت مجوز کار کشور سوئد، مدرک کارشناسی است.

مهاجرت پرستاران به کشور سوئد به قصد اشتغال به کار، برای آنها درآمد متوسط ماهانه ۳۷۷۰۰ کرون سوئد را به دنبال خواهد داشت.

مهاجرت پزشکان به کشورسوئد

مهاجرت پزشکان به کشور سوئد می تواند بخشی از نیاز روزافزون این کشور به پزشکان عمومی و پزشکان خانواده برای کار در کلینیک های دولتی و خصوصی را تامین کند. بر اساس گزارش انجمن پزشکی کشور سوئد،در حال حاظر این کشور به ۱۴۰۰پزشک عمومی و خانواده نیاز دارد. دلیل اصلی کمبود نیروی پزشک در کشور سوئد افزایش سن پزشکان فعال در این زمینه، افزایش تعداد سالمندان نیازمند به خدمات درمانی در کشور سوئد و در کل روند رو به پیری جمعیت کشور سوئد است.

مهاجرت پزشکان به کشور سوئد و اشتغال به کار در مراکز درمانی خصوصی و دولتی این کشور منجر به کسب درآمد متوسط ماهانه ۴۰۰۰۰کرون برای پزشکان عمومی و تا ۷۰۰۰۰کرون برای پزشکان متخصص خواهد شد.

مهاجرت دندانپزشکان به کشور سوئد

مهاجرت دندانپزشکان به کشور سوئد با گذراندن مراحلی که در بالا شرح داده شد، منجر به فعالیت رسمی آنها در بخش خصوصی به عنوان دندانپزشک عمومی، در بخش های دولتی زیر نظر نهاد های مربوطه استانی، در بیمارستان ها به عنوان کارمند بیمارستان و در دانشگاه ها و دانشکده های دندانپزشکی به عنوان کارمند دانشگاه در سمت استاد، دانشیار یا استادیارخواهد شد.

مهاجرت دندانپزشکان به کشور سوئدو فعالیت رسمی آنها در این شغل منجر به کسب درآمد متوسط ماهانه ۶۹۲۰۰کرون سوئد در سال ۲۰۲۰  خواهدشد.لازم به ذکر است که درصد زیادی از دندانپزشکان کشور سوئد را مردان و زنان مهاجر از سایر کشورها تشکیل می دهند.

مهاجرت روانشناسان به کشور سوئد

مهاجرت روانشناسان به کشور سوئد و اشتغال به کار آنها برای تمام کسانی که مدرک روانشناسی دارند مستلزم گذراندن دوره های کارآموزی یک ساله است. این موضوع حتی شامل کسانیکه مدرک خود را از کشور سوئد، یا یکی از کشورهای اروپایی دریافت کرده اند نیز می شود.

مهاجرت روانپزشکان به کشور سوئد و کسب درآمد متوسط ماهانه  ۶۸۹۰۰کرون سوئد در سال ۲۰۲۰ در سمت استاد روانپزشکی و درآمد متوسط ماهانه ۶۳۸۰۰ کرون سوئد به عنوان روان درمانگر، بسیاری از افراد را برای مهاجرت به این کشور تشویق می نماید.

مهاجرت تکنسین علوم آزمایشگاهی به کشور سوئد

مهاجرت تکنسین علوم آزمایشگاهی به کشور سوئد نیز همچون سایر مشاغل گروه درمانی،نیازمند گذراندن دوره های آموزشی تکمیلی در کشور سوئد و اخذ مجوز فعالیت رسمی و مجوز کار این کشور است.درآمد متوسط ماهانه تکنسین های آزمایشگاه  های پزشکی درکشور سوئد34400 کرون در سال است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت مشاغل درمانی به کشورهای اسکاندیناوی  با وکلای با تجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مربوط به مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}