کیان ویزا

هزینه تحصیل در انگلستان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی انگلستان، مدت دوره های تحصیلی مختلف، مدارک و صلاحیت های مورد نیاز برای ورود به مقاطع مختلف تحصیلی انگلستان از مباحث ذکر شده در این مقاله است.” “هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

اعتبار تحصیلات عالی انگلستان و هزینه های تحصیلات عالی توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. هزینه تحصیلات در دانشگاه های مختلف و بر اساس منطقه انتخابی دانشگاه (انگلستان، اسکاتلند و ولز) متفاوت است، در این صورت اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید، بررسی وب سایت های این دانشگاه ها و آگاهی از هزینه های آن، پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت توصیه ما به شما است. مطمئناً از هزینه های بالا تحصیل در این کشور اطلاع دارید، شاید برایتان جال باشد اما هزینه های تحصیل برای ساکنین این کشور نیز بسیار بالا است، اما خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از بورسیه های تحصیلی بیشمار این کشور به تحصیل خود ادامه دهید.

دانشجویان بین المللی بخش قابل توجهی از جمعیت دانشجویی دانشگاه های انگلیس را تشکیل می دهند. بریتانیا بعد از آمریکا، دومین مقصد تحصیلی محبوب دانشجویان بین المللی قرار دارد. اگر تصمیم دارید یکی از میلیون ها دانشجوی بین المللی انگلستان باشید، به جرئت می توانیم بگوییم که از دیگران قدم ها جلوتر هستید و آینده ای بسیار درخشان در انتظارتان خواهد بود.

اما همانطور که می دانید، ادامه تحصیل در انگلستان آسان نبوده و نیازمند صرف هزینه بسیار است. نظام آموزشی انگلستان و مدارک تحصیلات عالی این کشور در سراسر جهان مورد تایید دانشگاهها و کارفرمایان است.

هزینه اغلب دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی در انگلستان توسط دولت تامین می شود، البته دانشگاه باکینگهام و کالج دانشگاه BPP که هر دو جز موسسات خصوصی رده بالا هستند از این قاعده مستثنی هستند. افراد محصل در انگلستان از رتبه بندی دانشگاه های این کشور آگاهی دارند.

 تا کنون نام گروه راسل به گوشتان خورده است؟ این گروه مجموعه ای از 24 دانشگاه تحقیقاتی عمومی بریتانیا است و برخی از معتبرترین دانشگاه های این کشور را شامل می شود.

دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و دانشگاه یورک از جمله معتبرترین دانشگاه های این کشور هستند. تمامی دانشگاه های نامبرده جز دانشگاهای مشهور انگلستان بوده  و افراد زیادی ، حتی خود شهروندان بریتانیا و دانشجویان بین المللی نیز رویای تحصیل در این دانشگاه ها را در سر می پرورانند.

برای اطلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

ویزای تحصیلی انگلستان

داشتن ویزای تحصیلی از الزامات اقامت در انگلستان به عنوان دانشجوی بین المللی است.دریافت ویزای دانشجویی انگلستان نسبت به سایر کشورها تا حدودی آسان تر است. در اینجا ما اقدامات و مدارک لازم برای پیشبرد شما در این مسیر را در اختیارتان قرار می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

ویزای تحصیلی انگلستانTier4 نام دارد و دو نوع است:

  • ویزای Tier4 عمومی که برای محصلین در نظر گرفته شده است
  • ویزای Tier4 مخصوص کودکان 4 الی 17 سال

دانشگاه هایی که می خواهند دانشجوی بین المللی را پذیرش کنند باید وضعیت اسپانسری ویزای Tier4 را در وزارت داخله کنترل و مرکز ساماندهی مهاجران بررسی نمایند.

شرایط لازم برای افراد 6 سال به بالا برای دریافت ویزایTier4 عمومی

  • پذیرفته شدن در یک دوره تحصیلی در انگلستان
  • اثبات مهارت زبان انگلیسی
  • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور انگلستان.

اگر خارج از این کشور برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرده باشید، در این صورت متحمل پرداخت هزینه ای بیشتر (بالغ بر 335 پوند) خواهید بود. فراموش نکنید، سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی می بایست برای ویزا درخواست ارائه داده باشید. توجه داشته باشید که حتی در صورت پیشبرد صحیح مراحل بالا ، امکان درنظرگیری مصاحبه برای تعیین صلاحیت شما نیز وجود دارد.

سطح دوره های آموزشی نظام تحصیلی بریتانیا

بر اساس آیین نامه های حقیقی آموزشی در نظام آموزشی بریتانیا، آموزش عالی سطوح زیر را شامل می شود:

 دوره های تحصیلی  مدارک  مورد نیاز  مدت دوره تحصیلی
 دوره کارشناسی

Undergraduate یا Bachelor

 این دوره مدارک زیر را شامل می شود:

مدارک عمومی، وضعیت دبیر  ماهر،ارائه مجوز به دانشجو برای فعالیت  یک ساله در زمینه مرتبط با   رشته تحصیلی

 3 الی 4 سال
 دوره کارشناسی ارشد

Master   یا postgraduate

  مدرک لیسانس یا مدرک پایه،               مدرک  SVQ (صلاحیت حرفه ای        اسکاتلند)، مدرک NVQ (صلاحیت        حرفه ای ملی)، مدرک HND (دیپلم         عالی ملی) و مدرک NHC  تحصیل بر اساس رشته تحصیلی: 1 الی   1.5 سال

تحصیل بر اساس تحقیق و پژوهش : 2    سال

  دکتری یا PHD   3 سال

دوره کارشناسی ارشد معمولاً 3 ساله پایان می یابد، اما دانشگاه اسکاتلند در این مورد استثنا قائل شده و دانشجویان محصل در این دانشگاه این دوره را 4 ساله تمام می کنند.

و اما می رسیم به “دوره های تحصیلی ساندویچی” در انگلستان، تعداد بسیاری از دانشگاه این کشور دوره های کارشناسی 4 ساله ارائه می دهند که بدین نام شهرت یافته اند. در حقیقت، دانشجویان در سال سوم دوره تحصیلی خود یک سال را به فعالیت در حیطه مربوط به رشته تحصیلی خود می گذرانند.

برخی از دانشگاه های بریتانیا برنامه های “fast-track” یا “برنامه های سریع الاجرا” ارائه می دهند که در این صورت دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی به مدرک کارشناسی ارشد نیز دست پیدا کنند. دانش آموزان با شرکت در این برنامه می توانند بر خلاف سیستم سنتی مقطع کارشناسی، با ادامه تحصیل یک ساله خود به این مدرک دست پیدا کنند. این برنامه نسبت به دوره های 3 ساله کارشناسی هزینه های کمتری داشته، البته دانشجویان باید توجه داشته باشند که این دوره یک دوره بسیار فشرده است چرا که برنامه های درسی سنگین تر بوده و عملاً میزان تعطیلات در این دوره نیز کمتر خواهد بود.

در شرایطی که دانشجو کارشناسی خود را در یک دانشگاه معتبر گذرانده باشد، حتی اگر لزوماً مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های انگلستان دریافت نکرده باشد، در این صورت معمولاً پس از گذران یک سال تحصیلی و در صورتی که مدرک تحصیلی شما مبتنی بر تحقیق باشد پس از گذران 2 سال تحصیل، مدرک کارشناسی ارشد به آن اعطا می گردد؛ حال اگر این دوره تحصیلی 3 ساله شود امکان دریافت مدرک دکترا نیز میسر می گردد. در واقع صرفاً اعتبار دانشگاه در اینجا حائز اهمیت است.

بیشتر برنامه های درسی نظام آموزشی انگلستان توسط خود دانشگاه تعیین می گردد، در حقیقت هیچ گونه موسسه آموزشی بریتانیایی و دولت در تعیین این مفاد درسی نقش ندارند. آموزگاران تنها اشخاصی هستند که قادر به تغییر و ارائه برنامه آموزشی هستند و دولت در این راستا حرف بسیار دارد. Ofsted دفتر استانداردهای آموزش و پروش از سوی دولت بریتانیا برای تعیین استانداردهای آموزشی ایجاد شده است. اغلب کشورها قوانین خاصی را برای معلمان در نظر می گیرند، بنابراین این برنامه هم با تحصیل تدریس در کشور خودتان تفاوتی ندارد. دولت انگلیس به دلیل مقررات سختگیرانه و استانداردهای بالای برنامه های آموزشی معلمین، بهترین برنامه های آموزشی را ارائه می دهد.

حتی در صورت تعیین مفاد آموزشی از سوی دانشگاه، دفتر دسترسی عادلانه (OfFA) بریتانیا برتعیین و پذیرش روش های هر دانشگاه نیز نظارت دارد. این دفتر برای علاقه مندان به فعالیت در دانشگاه ایجاد شده است. این دفتر دسترسی عادلانه به تحصیلات تکمیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی نیز قرار می دهد.  دسترسی عادلانه یعنی تمامی افراد با فرهنگ، نژاد، ملیت و معلولین از حق تحصیل در این دانشگاه ها بهره مند باشند.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

هزینه های زندگی در کشور انگلیس

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}