کیان ویزا

ویزای استارت اپ ترکیه

0.0
0.0/5
ویزای استارت اپ ترکیه
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

استارت آپ ترکیه

ترکیه کشوری زیبا و منحصر به فرد است که مملو از تاریخ، فرهنگ و میراث است. اما این تنها چیزی نیست که این کشور با آن  شناخته شده است. ترکیه فرصت های سرمایه گذاری زیادی را برای سرمایه گذاران در سراسر جهان ارائه داده است . وقتی به سرمایه گذاری در  ترکیه فکر می کنید، مطمئناً با مزایای بسیار زیادی روبرو خواهید شد. جدای از آن، همیشه  کار آفرینان باید نوع گزینه های سرمایه گذاری در دسترس را بررسی کنند تا گزینه ای را انتخاب کنید که با نیازها و نیازهای شما مطابقت دارد

با وجود اینکه دلایل زیادی برای سرمایه گذاری کار آفرینان  در ترکیه  وجود دارد، بیایید به دلایل قانع کننده نگاهی بیندازیم

موقعیت استراتژیک

ترکیه نقش خود را به عنوان پل طبیعی بین آسیا و اروپا ایفا می کند، استانبول برای ارائه دسترسی استراتژیک به تمام بازارهای کلیدی در این مناطق است. . استانبول هفتمین شهر اروپاست که بیشترین سرمایه گذاری در آن انجام شده است. 

یازدهمین اقتصاد قوی در جهان

اقتصاد ترکیه در سال های اخیر شاهد رشد بی سابقه ای بوده است. در حالی که رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داد و از سال 2003 تا 2020 از رتبه 18 به یازدهم جهانی صعود کرده است .

مشوق های سرمایه گذاری خارجی

هدف دولت ترکیه تشویق همه سرمایه‌گذاری‌های خارجی است و می‌خواهد دسته‌های مختلفی از دارایی‌های مبتنی بر انگیزه ایجاد کند که همه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای با آن مواجه خواهند شد

نوآوری یک میراث فرهنگی در استانبول است

فعالیت کارآفرینی و استارت آپ  برای ترکیه یک اقدام حیاتی است زیرا این کشور قصد دارد از یک اقتصاد کارآمدی به یک اقتصاد مبتنی بر نوآوری تبدیل شود. استانبول بدون شک بازاری وسوسه انگیز برای کارآفرینی است.  ویزای استارت اپ ترکیه

پناهندگی در کشور ترکیه

ترکیه پنجمین بازار بزرگ سرمایه گذاری

طی 15 سال گذشته، اقتصاد استانبول تغییرات ساختاری سریعی را تجربه کرده است. نقش اقتصادی تعیین کننده استانبول از یک مرکز خدماتی به یک مرکز شهری پویا با ارتباطات بین المللی قوی و چندوجهی تبدیل شده است که با افزایش چشم انداز گسترده ترکیه به طور چشمگیری تقویت شده است. طبق گزارش اتاق بازرگانی استانبول، بیش از 400 هزار شرکت فعال هستند. سال گذشته 45 هزار  استارت‌آپ  در ترکیه تأسیس شده است که نشان‌دهنده سرزندگی اکوسیستم کارآفرینی در شهر است

چه کسانی می توانند برای ویزای سرمایه گذاری ترکیه اقدام کنند؟

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید برای ویزای سرمایه گذاری ترکیه اقدام کنید:

 • شما یک بزرگسال هستید.
 • شما سابقه جنایی ندارید.
 • شما هرگز به صورت غیرقانونی در ترکیه اقامت نکرده اید.

ویزای استارت اپ ترکیه چگونه است ؟
ویزای استارت اپ ترکیه چگونه است ؟

دریافت شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری 

 • برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری توسط دولت در سال 2018 معرفی شد و بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات متمرکز است. این برنامه دارای یک فرآیند درخواست ساده است و سرمایه گذاران می توانند از درآمد اجاره سود ببرند
 • مدت زمان مورد انتظار برای فرآیند درخواست 6 ماه است.

پنچ بخش ایده آل برای سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه به دلیل نیروی کار جوان، پویا و ماهر در کشوری با جمعیت تقریبا 80 میلیون نفری کشوری مناسب برای سرمایه گذاری است. علاوه بر این، مشوق های دولتی و  معافیت های مالیاتی  را برای سرمایه گذاران جذاب تر کرده است.

اکنون بیایید به سودآورترین و مطمئن ترین زمینه ها برای سرمایه گذاری در ترکیه نگاه کنیم .

1) فناوری اطلاعات و فناوری

ترکیه در سال های اخیر اهمیت زیادی در تحقیق و توسعه فناوری نشان داده است. امروزه بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه دارای بخش فناوری هستند و این بخش‌ها ورود سرمایه‌گذاران به این بازار را آسان‌تر می‌کنند.

ترکیه مکانی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری به ویژه سرمایه گذارانی است که مایل به سرمایه گذاری در توسعه نرم افزار، بیوتکنولوژی، فناوری نانو و الکترونیک هستند. اگرچه شرکت های داخلی و خارجی زیادی در این بخش فعالیت می کنند، اما هنوز شکاف ها و فرصت های زیادی در بازار وجود دارد که بخش فناوری اطلاعات و فناوری ارائه می دهد.

گرفتن اقامت با خرید ملک در ترکیه

2) ساخت و ساز و املاک و مستغلات

بازار ساخت و ساز و املاک و مستغلات مهم ترین بخش هایی هستند که اقتصاد ترکیه را فعال نگه می دارند. دلایل اصلی برای پر جنب و جوش بودن بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات به دلیل رشد بیش از حد سریع جمعیت و پروژه های نوسازی شهر است. بنابراین بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات برای مدتی دیگر همچنان برای سرمایه گذاران بسیار جالب و سودآور است . ویزای استارت اپ ترکیه

6 درصد از فروش املاک و مستغلات از سپتامبر 2017 از سوی خریداران خارجی است و  انتظار می رود افزایش یابد. علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک نیازی به مجوز اقامت ندارند. سرمایه گذاران خارجی که حداقل 250000 دلار سرمایه گذاری می کنند، حق دارند برای شهروندی ترکیه درخواست دهند.

آژانس های برتر مد و مدلینگ در کشور ترکیه

3) نساجی و پوشاک

ابتدا باید این واقعیت را بپذیریم که چین اکثریت بازار نساجی در جهان را در اختیار دارد. با این حال، بخش نساجی و آماده پوشیدن ترکیه نیز دارای مزایای زیادی است. کیفیت ارائه شده، غنای مواد اولیه، برآورده کردن الزامات خاص، انعطاف پذیری و مزیت موقعیت ترکیه در ارتباط با تقاضای عمده اروپا و خاورمیانه. به این دلایل، بازار نساجی همیشه برای سرمایه گذاران پر جنب و جوش و جالب خواهد بود.

علاوه بر مشوق های فعلی، برنامه تشویقی جدیدی نیز در سال 2019 برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری در بخش نساجی هستند، اجرا خواهد شد. علاوه بر این سرمایه‌گذارانی که به‌ویژه در استان‌های شرقی کشور در زمینه نساجی سرمایه‌گذاری می‌کنند، مشوق‌های بیشتری برای تشویق خواهند داشت.

ویزای استارت اپ ترکیه در کیان ویزا
ویزای استارت اپ ترکیه در کیان ویزا

ویزای استارت اپ ترکیه

ثبت شرکت در کشور ترکیه

4) انرژی و منابع طبیعی

بخش انرژی، بخش بسیار مهمی برای تقریباً تمام فعالیت های اقتصادی از نظر اجرای بی پایان است. از این نظر، کسری انرژی ترکیه 130 میلیارد دلار است و انتظار می‌رود ترکیه در این زمینه سرمایه‌گذاری کند تا این کسری را کاهش دهد. با مشوق های همه جانبه ای که به سرمایه گذاران در بخش انرژی و منابع طبیعی داده می شود، نشان دهنده علاقه ترکیه به این حوزه است.

5) محیط زیست و بازیافت

اقدامات جدی که برای از بین بردن تخریب های ناشی از صنعتی شدن، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و گرم شدن کره زمین انجام می شود، بخش محیط زیست و بازیافت را مهم و جالب تر می کند. ترکیه که هنوز در حال مذاکره برای ورود به اتحادیه اروپا و امضای توافقنامه کیوتو است، نشان می دهد که این موضوع چقدر برای این کشور اهمیت دارد. دولت اعلام کرده است که بین 7 تا 9 میلیارد یورو در این بخش سرمایه گذاری خواهد کرد زیرا موضوع بسیار اهمیت دارد  

راهنمای مالیاتی                   

ترکیه یکی از رقابتی ترین نرخ های مالیات شرکتی را در میان کشورهای عضو OECD دارد. قانون مالیات شرکتی ترکیه دارای مقررات واضح، عینی و هماهنگ است که مطابق با استانداردهای بین المللی است. قوانین مالیاتی ترکیه را می توان در سه عنوان اصلی طبقه بندی کرد: 

1. مالیات بر درآمد 

قوانین مالیاتی ترکیه شامل دو مالیات بر درآمد اصلی است، یعنی مالیات بر درآمد شخصی و مالیات بر درآمد شرکت. 

1.1. مالیات بر درآمد شخصی

درآمد اشخاص حقیقی مشمول مالیات بر درآمد شخصی است. درآمد به عنوان مقدار خالص تمام درآمدها و درآمدهای به دست آمده توسط یک فرد در طی یک سال تقویمی تعریف می شود. درآمد یک فرد ممکن است شامل یک یا چند عنصر درآمدی باشد که به شرح زیر فهرست شده است:

 • سود کسب و کار
 • حقوق و دستمزد
 • درآمد از 
 • خدمات شخصی مستقل
 • درآمد حاصل از اموال غیرمنقول و حقوق (درآمد اجاره)
 • درآمد حاصل از اموال منقول (درآمد حاصل از سرمایه گذاری)
 • سایر درآمدها و درآمدها
 • نرخ مالیات بر درآمد افراد
 • سود کشاورزی


نرخ های مالیات بر درآمد افراد قابل اعمال برای سال 2021 به شرح زیر است: 

1.2. مالیات بر درآمد شرکت ها

در صورتی که عناصر درآمدی مندرج در قانون مالیات بر درآمد حاصل از شرکت ها باشد، مالیات بر اشخاص حقوقی این شرکت ها اعمال می شود. مودیان شرکتی که در قانون تعریف شده است به شرح زیر است:

شرکت های سرمایه ای، تعاونی ها، بنگاه های اقتصادی دولتی، بنگاه های اقتصادی متعلق به انجمن ها و بنیادها، سرمایه گذاری های مشترک است

در ترکیه، نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها برای سال 2021( 25 درصد )و برای سال 2022( 23 درصد) است.

2. مالیات بر مخارج 

2.1. مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

نرخ های مالیات بر ارزش افزوده به طور کلی 1٪، 8٪ و 18٪ تعیین شده است. کالاها و خدمات تجاری، صنعتی، کشاورزی و حرفه ای مستقل، کالاها و خدمات وارداتی به کشور و تحویل کالاها و خدمات در نتیجه سایر فعالیت ها مشمول مالیات بر ارزش افزوده می باشند. 

2.2. مالیات بر مصرف ویژه (SCT)

چهار گروه محصول اصلی وجود دارد که مشمول SCT با نرخ های مختلف مالیاتی هستند: 

 • فرآورده های نفتی، گاز طبیعی، روغن روان کننده، حلال ها و مشتقات حلال ها 
 • اتومبیل و سایر وسایل نقلیه، موتور سیکلت، هواپیما، هلیکوپتر، قایق بادبانی
 • تنباکو و فرآورده های تنباکو، مشروبات الکلی 
 • محصولات لوکس

2.3. مالیات بر معاملات بانکی و بیمه

معاملات بانکی و شرکت های بیمه همچنان از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند اما مشمول مالیات تراکنش های بانکی و بیمه می شوند. این مالیات بر درآمد بانک ها مانند سود وام اعمال می شود. با وجود اینکه نرخ عمومی 5 درصد است، برخی از معاملات مانند سود معاملات سپرده بین بانک ها مشمول مالیات 1 درصدی می شوند

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

2.4. تمبر مالیاتی

حق تمبر برای طیف گسترده ای از اسناد، از جمله قراردادها، یادداشت های پرداختنی، مشارکت های سرمایه، اعتبار اسنادی، ضمانت نامه ها، صورت های مالی و حقوق و دستمزد اعمال می شود. حق تمبر به عنوان درصدی از ارزش سند با نرخ هایی از 0.189٪ تا 0.948٪ اخذ می شود یا به عنوان قیمت ثابت (قیمت از پیش تعیین شده) برای برخی اسناد دریافت می شود.

3. مالیات بر ثروت 

سه نوع مالیات بر ثروت وجود دارد: 

 • مالیات بر دارایی
 • مالیات وسایل نقلیه موتوری
 • مالیات بر ارث

جهت اطلاعت بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

مقالا مرتبط به کشور ترکیه :

خرید خانه ارزان قیمت در ترکیه

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}