کیان ویزا

ویزای تحصیلی و کار برای رشته علوم آزمایشگاهی

0.0
0.0/5
ویزای تحصیلی و کار برای رشته علوم آزمایشگاهی
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای تحصیلی و کار برای رشته علوم آزمایشگاهی

یکی از محبوب ترین و مهم ترین رشته های علوم پزشکی رشته علوم آزمایشگاهی است. تصمیمات پزشکی مهم مانند برسی،تشخیص و درمان اکثر بیماری ها بر اساس تفسیر و تحلیل نتایج آزمایشگاه است.متقاضیان این رشته تمایل دارند در دانشگاه های معتبر جهان رشته خود را با کیفیت بالا پشت سر بگذرانند.هر ساله دانشجویان بین المللی از کشور های مختلف برای اخذ پذیرش این دانشگاه های معتبر اقدام می کنند و به رقابت می پردازند.

بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی

اهمیت این رشته در حیطه پرشکی غیرقابل انکار است.کشورهای زیادی هر ساله با کمبود نیروی کار در این رشته مواجه می شوند.از علت ای مهم آن این است که متخصصان رشته علوم آزمایشگاهی با گذر زمان و کسب تجربه در طول سال های متوالی بازنشسته میشوند.در نظر داشته باشید که تعداد افراد آموزش دیده برای ورود به این حرفه بسیار کم است و این مسئله باعث می شود بعضی کشور ها کارشناسان با تجربه و ماهر علوم آزمایشگاهی را از کشور های دیگر جذب کنند.از جمله کشورهایی که با کمبود نیروی متخصص علوم آزمایشگاهی روبه رو هستند عبارتند از:کانادا ،چین ،ژاپن ،آمریکا ،آلمان ،انگلستان ،سوئد، ،سوئیس ،امارات ،عربستان ،دانمارک و هلند.

مقالات خواندنی کیان ویزا :

اخذ فوری ویزای شینگن اسپانیا

روشهای مهاجرت به قطر

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

درآمد رشته علوم آزمایشگاهی در کشورهای مختلف

همانطور که ذکر شد،کاربرد این رشته بسیار حائز اهمیت است. متخصصان این رشته با توجه به تخصص خود می توانند در آزمایشگاه های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.به عنوان مثال خون شناسان می توانند در آزمایشگاه ها و همچنین مراکز انتقال خون کار کنند.همچنین افرادی که در رشته ایمنی شناسی تحصیل می کنند،می تواند در حوزه انواع الرژی و آسم مشغول به کار شوند.همچنین شخص می تواند با ادامه تحصیل به عنوان استاد دانشگاه تدریس کند و یا به عنوان محقق در حوزه تحقیقاتی مشغول به کار باشد.

ویزای تحصیلی و کار
ویزای تحصیلی و کار

از نظر درآمد، کار در این رشته در کشور های مختلف،درآمد مختلفی را به دنبال دارد.به عنوان مثال میانگین حقوق این رشته در آمریکا چیزی تقریبا نزدیک به 66 هزار دلار در سال است.امکان افزایش این درآمد نیز با توجه به تجربه و شرایط مربوطه و همچنین نوع تخصص تا 85 هزار دلار در سال و حتی بیشتر از آن هم وجود دارد.

درآمد درنظر گرفت شده برای رشته علوم آزمایشگاهی در کشور کانادا نیز سالیانه به طور میانگین چیزی تقریبا نزدیک به 48هزار دلار کانادا و حتی بیشتر از این مبلغ نیز  می باشد.میانگین مبلغ در نظر گرفته شده برای درآمد یک تکنسین در کشورر آلمان نیز چیزی نزدیک به 46هزار یورو در سال می باشد.البته بسته به موقعیت شغلی پاداش و مزایایی برای کارشناسان در نظر گرفته می شود.

در کشور فرانسه نیز کارشناسان می توانند درآمدی نزدیک به 37 هزار یورو در سال به صورت مانگین داشته باشند.

طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده میانگین درآمد تکنسین علوم آزمایشگاه در کشور استرالیا تقریبا 82 هزار دلار در سال می باشد.افراد می توانند با توجه به تخصصشان در زمینه های مختلف این رشته مانند کارشناسی آزمایشگاهی ایمونولوژی،کارشناس آزمایشگاهی آندرولوژی_جنین شناسی ،تکنسین آزمایشگاه،مسئول کیفیت و ….مشغول بکار شوند.همچنین یک متقاضی رشته علوم آزمایشگاهی می تواند در کشور اسپانیا مشغول بکار شود و به صورت میانگین سالیانه درآمدی نزدیک به 32 هزار یورو را برای خود رقم بزند.

میانگین درآمد رشته علوم آزمایشگاهی در رشته ترکیه نزدیک به 65 هزار لیر می باشد.همچنین میزان درآمد کارشناس علوم آزمایشگاهی در ایتالیا تقریبا 35 هزار یورو به صورت میانگین می باشد.اگر ب عنوان یک تکنسین علوم آزمایشگاه قصد شاغل شدن در کشور سوئد را داشته باشید،درآمد در نظر گرفته شده برای شما به صورت میانگین تقریبا نزدیک به 370 هزار کرون در سال می باشد.

بورسیه رشته علوم آزمایشگاهی

شرط گرفتن بورسیه رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه های معتبر خارجی برای مقطع کارشناسی ارشد داشتن ریزنمرات و معدل بالا در دوره کارشناسی می باشد.به طور کلی اگر قصد تحصیل به صورت بورسیه در مقطع دکتری را نیز داشته باشید باید سابقه تحصیلی درخشانی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد ارائه دهید.در نظر داشته باشید که داشتن مقالات علمی معتبر نیز می تواند به سوابق شما کمک بزرگی کند.یکی دیگر از مواردی که درصد بورسیه شدن را برای متقاضی چند برابر می کند داشتن مدرک زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس یا تافل با نمرات بالا می باشد.

دانشگاه های متعددی بورسیه تحصیلی برای رشته علوم پزشکی در نظر گرفته اند.به عنوان مثال دانشگاه اوتاگو نیوزلند به دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی ارشد این رشته بورسیه اعطا می کند و همچنین سالانه مبلغ 15هزار دلار نیوزلند را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.کارشناسان و متخصصان رشته علوم آزمایشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان این رشته می توانند از طریق مراجعه به سایت موسسه کیان ویزا،فرم ارزیابی را تکمیل کنند و با مشاوره رایگان با کارشناسان تخصصی کیان ویزا از موقعیت های شغلی مرتبط با رشته خود مطلع شوند و راحت ترین راه مهاجرت را انتخاب کنند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

نمونه برترین دانشگاه های رشته علوم آزمایشگاهی در خارج از کشور

  • دانشگاه آبرن: این دانشگاه در آمریکا می باشد و بسیار مجهز است. موضوعات مختلف علوم آزمایشگاهی در حیطه های مختلف را برای دانشجویان در نظر گرفته است. شرایط به این صورت است که دانشجویان ابتدا یک دوره 4 ساله را در رشته فناوری پزشکی پشت سر می گذارند و بعد دوره کارآموزی که 1 سال زمان می برد را پشت سر می گذرانند.
  • دانشگاه آماریلو: رشته علوم آزمایشگاهی در این دانشگاه 23 ماه در طول 6 ترم زمان می برد .این دانشگاه در تگزاس واقع است و دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن می توانند در مراکز مختلفی مشغول به کار شوند.

روند در نظر گرفته شده جهت اخذ ویزا در رشته علوم آزمایشگاهی

در نظر داشته باشید که اگر قصد مهاجرت به کشوری دیگر جهت تحصیل و کار با رشته علوم آزمایشگاهی دارید در ابتدا باید تیم مشاوره معتبر را جهت ارائه مشاوره و راهنمایی انتخاب کنید،موسسه کیان ویزا جهت ارائه مشاوره برای انواع کشورها با ویزا های مختلف بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.در ادامه مطلب در رابطه با مواردی که جهت اخذ ویزای تحصیلی علوم آزمایشگاهی باید در نظر گرفته شود و مدارک مورد نظر جهت اپلای رشته علوم آزمایشگاهی نیاز است را مورد بررسی قرار می دهیم:

  • داشتن مدارک شناسایی به طور کلی(شناسنامه،کارت ملی،پاسپورت،عکس مناسب و …)
  • ارائه گواهی عدم سوپیشینه و تمکن مالی مورد نیاز
  • داشتن نامه پذیرش دانشگاه و ارائه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ترجمه مدارک مورد نیاز
  • پر کردن فرم درخواست،درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت
  • داشتن مدرک زبان مورد نظر با نمره مورد نیاز
  • ارائه مقالات معتبر،توصیه نامه،انگیزه نامه،رزومه کاری

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}