کیان ویزا

ویزای توریستی بدون تمکن مالی

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

با توجه به قوانین موجود در سفارتخانه هر کشور، تمکن مالی و گردش حساب بالا از الزامات صدور ویزا میباشد . درعین‌حال با داشتن تجربه کاری دفتر مهاجرتی کیان ویزا  ، ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیز ‌به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

ویزای توریستی چیست؟

از مهم‌ترین ملزومات هر سفر خارجی، ویزا است. این سند توسط نمایندگان قانونی سفارت‌ها و کشورها برای شهروندان سایر کشورها صادر می‌شود و انواع مختلفی دارد. یکی از رایج‌ترین و پر تقاضاترین انواع ویزا، ویزای توریستی است که به راه‌های مختلف برای گردشگران صادر می‌گردد.ویزای توریستی همان‌گونه که از نامش پیداست، برای اقامت سفری کوتاه‌مدت در کشوری خارجی صادر می‌گردد. همانند سایر انواع ویزا، برای اخذ ویزای توریستی نیز مدارک و اسنادی موردنیاز است. کامل‌ترین نوع ویزای توریستی، ویزای شینگن است.

در این نوع ویزا به متقاضی اجازه داده می‌شود برای مدت‌ زمان مشخص در کشورهای منظقه شینگن، اقامت داشته و بر اساس مجوز ویزا رفت‌وآمد نماید.

ویزای توریستی بدون تمکن مالی

ازجمله مهم‌ترین مدارک موردنیاز جهت دریافت این نوع از ویزا، می‌توان به مدارک گردش حساب و تمکن مالی اشاره کرد. این مدارک نمایانگر این است که فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی توانایی پرداخت هزینه‌های خود برای اقامت در کشور مقصد را دارد.به‌علاوه با استناد بر این مدارک، متقاضی می‌تواند کنسولگری و سفارت را متقاعد نماید که پس از اتمام دوره ویزا توریستی از خاک کشور مقصد خارج‌شده و به وطن خود بازخواهد گشت. به دلیل این تضمین، اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی کاری دشوار است.

پرینت گردش حساب، موجودی یا مانده‌حساب بانکی، اصلی‌ترین مدارک مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی محسوب می‌شوند. مانده‌حساب نباید کمتر از حداقل ۶۰ میلیون تومان باشد. این مبلغ به افسر ویزا این اطمینان را می‌دهد که شما توانایی تأمین هزینه‌های سفر خود به اروپا را خواهید داشت.

بهتر است سعی کنید در زمان مراجعه به سفارت حتماً این مبلغ در حسابتان موجود باشد. درصورتی‌که نمی‌توانید این مبلغ را تهیه نماید، کارشناسان  ما در کیان ویزا می‌توانند امور مربوط به اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی را برای شما انجام دهند.

رزرو بلیت، واچر هتل، بیمه مسافرتی، اسناد و مدارک ملکی، شغل مناسب یکی از مهم‌ترین معیارهای مدنظر سفارت برای صدور ویزا خواهد بود که حتی در اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیز شانس تائید ویزا را افزایش خواهند داد.

موارد مؤثر در اخذ ویزای توریستی بدون تمکن مالی.

وضعیت تملک: داشتن املاک باارزش احتمال برگشت شما به کشور را بالابرده و طبیعتاً تأثیر مثبت بر نحوه صدور ویزای شما دارد.

گردش حساب: پرینت حساب بانکی، وضعیت تجاری و مانده‌حساب شمارا در داخل کشور نشان می‌دهد و جزو تأثیرگذارترین مدارک در تایید شدن ویزاست.

تاریخچه سفر: مهرهای پاسپورت شما و اینکه قبل از اقدام برای ویزای جدید به چه جاهایی سفرکرده‌اید، بسیار مهم است

بیمه تأمین اجتماعی: سابقه بیمه کاری یکی از مواردی ست که سابقه کاری شمارا اثبات می‌کند ولی نبود آن‌هم دال بر عدم صدور ویزا نمی‌باشد.

جایگاه شغلی: موقعیت شغلی جزو موارد تعیین‌کننده اساسی است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد.

خرید ملک در ترکیه

اخذ بورسیه بدون تمکن مالی

زمانی که می خواهید تا به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی اقدام کنید، یکی از موارد مهمی که در کنار اطلاعات هویتی و مدارک تحصیلی از اهمیت بسیار زیادی برای دانشگاه و سفارت کشور مورد نظر برخوردار است، تمکن مالی شما برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در خارج از کشور است.

در واقع اگر دارای توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی دانشجویی در خارج از کشور نباشید، احتمال موفقیت شما در اخذ نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه و ویزای تحصیلی سفارت کم خواهد بود.

اما در این میان، برخی از متقاضیان به سبب داشتن شایستگی تحصیلی، نمرات، معدل و رزومه تحصیلی درخشان، این امکان را دارند تا به طور همزمان به همراه درخواست پذیرش تحصیلی برای بورسیه و کمک هزینه تحصیلی نیز اقدام کنند.

در صورتی که فرد دارای شرایط لازم برای اخذ کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه باشد، ممکن است تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی و یا بخشی از آن توسط موسسه بورسیه و یا دانشگاه خارجی تامین شود.

از این رو، بسیاری از متقاضیانی که دارای توان مالی کافی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیستند، سعی می کنند تا از این گزینه در جهت دستیابی به اهداف خود استفاده کنند. اما سوالی که در این رابطه برای خیلی از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور پیش می آید این است که آیا بدون تمکن مالی می شود برای بورسیه اقدام کرد؟

در جواب باید بگوییم که این موضوع بستگی به نوع کمک هزینه تحصیلی و یا همان بورسیه دانشجو دارد. از نگاه دپارتمان پذیرش دانشگاه و خصوصاً سفارت صادر کننده ویزای تحصیلی، بهتر است تا حد امکان، اتکای دانشجو به کمک هزینه دانشگاهی و بورسیه تحصیلی نباشد و فرد دارای تمکن مالی شخصی لازم برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور نیز باشد.

اما ممکن است برخی از افراد، شرایط مالی لازم را نداشته و تنها با استفاده از بودجه بورسیه امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند، در این صورت، تنها آن دسته از بورسیه های فول فاند مورد پذیرش سفارت و دانشگاه قرار گرفته و فرد می تواند بدون ارائه نامه تمکن مالی، برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اقدام کند.

یعنی اگر دانشجو به واسطه داشتن نمرات، معدل، پروژه، مقالات و رزومه تحصیلی درخشان خود موفق به کسب بورسیه تحصیلی کامل و یا همان فول فاند شود، این امکان را دارد تا در مدت زمان تحصیل در خارج از کشور از مزایای پوشش کامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه دانشجویی، هزینه خورد و خوراک و زندگی دانشجویی و رفت و آمد محدود به کشور مبدا برخوردارشود .

حتی این امکان برای دانشجویان بین المللی مقاطع تکمیلی وجود دارد که در هنگام تحصیل به کار دانشجویی برای دانشگاه پرداخته و حقوق ایده آل دریافت کنند. بر همین اساس، در صورتی که دانشجو دارای چنین شرایطی باشد و تضمین سازمان و یا دانشگاه ارائه دهنده بورسیه جزو مدارک تحصیلی وی باشد، نیازی به ارائه نامه تمکن مالی مجزا نداشته و می تواند از برگه بورسیه به عنوان یک دعوت نامه ارزشمند و قوی استفاده کند.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که این مهم تنها برای افراد معدودی اتفاق می افتد و بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی تنها محدود به پرداخت شهریه دانشگاه شده و سایر موارد از جمله هزینه های زندگی، خوابگاه دانشجویی، تجهیزات تحصیلی و موارد این چنینی را پوشش نمی دهد.

از این رو، زمانی که فرد موفق به اخذ چنین بورسیه تحصیلی می شود، باید علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه، نامه بورسیه، مدارک تحصیلی و هویتی و مدرک زبان، نامه تمکن مالی بانکی را نیز برای اثبات توانایی مالی لازم برای پوشش هزینه های پیش روی تحصیلی در خارج از کشور ارائه دهد.

در صورتی که هرگونه ابهامی در مورد توانایی و تمکن مالی دانشجو در خارج از کشور وجود داشته باشد و ارائه برگه بورسیه برای پوشش هزینه های تحصیلی وی کفایت نکند، احتمال رد و یا همان ریجکت ویزای تحصیلی از سوی سفارت بسیار زیاد خواهد بود.

آیا بدون تمکن مالی می شود برای بورسیه اقدام کرد؟
 

این موضوع بستگی به نوع کمک هزینه تحصیلی و یا همان بورسیه دانشجو دارد. از نگاه دپارتمان پذیرش دانشگاه و خصوصاً سفارت صادر کننده ویزای تحصیلی، بهتر است تا حد امکان، اتکای دانشجو به کمک هزینه دانشگاهی و بورسیه تحصیلی نباشد و فرد دارای تمکن مالی شخصی لازم برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور نیز باشد.
 

شرایط اعطا و یا عدم اعطای ویزای شینگن براساس مدارک متقاضی بررسی می‌شود . مدارک ویزای شینگن برای درخواست هر یک از انواع ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری متفاوت است . توجه داشته باشید که ممکن است یک سری از کشورهای عضو شینگن مدارک بیشتری از شما درخواست کنند . البته که در ابتدا مدارک مورد نیاز برای شما توضیح داده می شود .

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

شما برای درخواست هر یک از انواع ویزای توریستی، دانشجویی، کاری و سرمایه‌گذاری باید مدارک زیر را ارائه کنید :

فرم درخواست ویزای شینگنبرای هریک از متقاضیان ویزای شینگن (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود. در صورت نیاز می‌توانید تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به گروه مسافرتی ویزالند بسپارید !

۲ قطعه عکسعکس ویزای شینگن باید دارای پس زمینه سفید باشد . همچنین توجه داشته باشید که سایز این عکس‌ها باید ۳.۵x۴.۵ باشد ، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و میان چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود . عکس ویزای شینگن نباید با عکس پاسپورت یکسان باشد. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای شینگن اهمیتی ندارد و عکس‌ها باید فرمت پاسپورتی باشند .

گذرنامه معتبر پاسپورت‌ها باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد . همچنین پاسپورت‌ها نباید دارای اطلاعات ناخوانا باشد . در صورتی که گذرنامه قبلی شما دارای ویزای شینگن باشد ، باید آن را هم ارائه کنید . (از تمامی ویزاهای قبلی خود کپی رنگی تهیه کنید و به سفارت تحویل دهید)

ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

بیمه مسافرتیبیمه مسافرتی ویزای شینگن باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد. همچنین بیمه مسافرتی شینگن باید کل مدت زمان اقامت شما در کشورهای حوزه شینگن را نیز پوشش دهد. در صورت نیاز می‌توانید بیمه مسافرتی را از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

مدارک شغلی مورد نیاز ویزای شینگن برای اثبات وضعیت شغلی‌تان در کشور محل اقامت‌تان، باید اسناد زیر را ارائه کنید :

  • کارمندانکارمندانی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند، باید از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار ارائه کنند. سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد ایشان، تاریخ شروع به کار، مدت زمان مرخصی و موافقت با مرخصی ایشان و اطلاعات کارفرما حتما باید در این نامه ذکر شود. (کارمندان دولتی باید فیش حقوقی ۲ ماه آخر خود را به همراه اصل و ترجمه حکم کارگزینی ارائه کنند)
  • خویش فرمایانخویش فرمایان باید اصل و ترجمه جواز کسب و یا گواهی ثبت شرکت خود و برگه های مربوط به پرداخت مالیات را ارائه کنند .
  • دانش‌آموزان دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه و مدرسه ارائه کنند . در متن گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی ، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود .
  • بازنشستگانارائه نامه بازنشستگی از سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی ۲ ماهه آخر.
  • بیکاران و یا خانه‌دارانارائه سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند)

ارائه واچر هتل و یا اجاره‌نامه منزلشما باید مدارک مربوط به محل اقامت‌تان در حوزه شینگن را به افسران ویزا ارائه کنید. برای اثبات محل اقامت‌تان می‌توانید واچر هتل، اجاره‌نامه یک منزل یا خوابگاه و یا مدارک مربوط به محل اقامت میزبان‌تان (دعوت‌کننده) به افسران ویزا ارائه کنید. در صورت نیاز می‌توانید واچر هتل‌تان از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

تمکن مالی و گردش حسابتمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب ویزای شینگن نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد.(مدت زمان گردش حساب برای هر کشوری متفاوت است)

نکته مهم: بیشترین آمار ریجکتی ویزای شینگن مربوط به تمکن مالی می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزا برای شما صادر نشده است به مبلغ تمکن مالی خود دست نزنید! چرا که ممکن است شما مبلغی از حسابتان برداشت کنید و در آن زمان، سفارت کشور مقصد تمکن مالی شما را استعلام کند. در استعلام سفارت شینگن مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت ویزای شینگن شما رد می‌شود .

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیمارزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما باید با تاریخ اقامت‌تان در منطقه شینگن منطبق باشد. در صورت نیاز می‌توانید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگنزمانی که در سفارت و یا دفتر کارگزاری ویزای کشور مقصد حضور دارید، باید هزینه درخواست ویزای شینگن خود را پرداخت کنید. پس از پرداخت یک رسید به شما داده می‌شود و یک رسید به مدارک‌تان اضافه می‌شود.

اثبات وضعیت اقامت در کشور محل اقامتبرای افسران ویزا فقط این نکته اهمیت دارد که وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌تان به چه شکل است. سند ملکی، اجاره‌نامه و یا حتی قولنامه می‌تواند وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌تان اثبات کند و لزومی به ارائه سند ملکی نیست.

دعوت‌نامه (در صورت وجود)دعوتنامه ویزای شینگن می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت‌نامه مدت زمان اقامت، نسبت شما با دعوت کننده، محل اقامت شما، تاریخ ورود و خروج از منطقه شینگن و همچنین اثبات حمایت مالی از شما حتما باید ذکر شود.

مدارکی که به افسران ویزا اثبات می‌کند شما به کشور محل اقامت‌تان بازمی‌گردیدبرای افسران ویزا مهم است که پس از اتمام مدت زمان اقامت‌تان در حوزه شینگن حتما به کشور مادری و یا محل اقامت‌تان بازگردید. مدارک زیر به افسران ویزا کمک می‌کند تا در مورد بازگشت شما به کشورتان بهتر تصمیم گیری کنند.

  • گواهی اشتغال به کار در متن گواهی اشتغال به کار حتما باید سمت شغلی، مدت زمان مرخصی، تاریخ شروع به کار، حقوق دریافتی و اطلاعات شرکت محل کارتان ذکر شود. گواهی شغلی متقاضی فقط در صورتی که سابقه بیمه تامین اجتماعی نیز ارائه شود ، معتبر است .
  • گواهی اشتغال به تحصیل در متن گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی ، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود .
  • سابقه بیمه تامین اجتماعی سوابق شغلی متقاضیان ویزای شینگن فقط در صورت ارائه سابقه بیمه تامین اجتماعی معتبر است .

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن براساس نوع ویزای درخواستی

با توجه به نوع ویزای شینگن درخواستی (توریستی، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ترانزیت و غیره) مدارک زیر را نیز به همراه مدارک بالا ارائه کنید.

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای ترانزیت شینگن:

ویزای معتبر کشور مقصد (در صورتی که برای ورود به کشور مقصد نیاز به ویزا داشته باشید)

بلیط هواپیما به کشور مقصد دوم

بلیط کشتی به کشور مقصد دوم

قرارداد کاری شرکت کشتیرانی (برای کارکنان کشتی‌رانی)

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای توریستی شینگن (با هدف بازدید از دوستان و یا خانواده):

دعوت‌نامه

اگر دعوت‌کننده هزینه‌های سفر شما را متقبل می‌شوند، حتما در متن دعوتنامه ذکر شود و فیش حقوقی و مدارک شغلی دعوت کننده نیز پیوست شود .

اثبات روابط خانوادگی و یا دوستی

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای تحصیلی شینگن :

به جای یک فرم شینگن، دو فرم باید تکمیل کنید .

نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و یا مدرسه در کشور شینگن . در متن نامه پذیرش باید اطلاعات شما، طول دوره آموزشی و تعداد ساعات تحصیل در هفته ذکر شود .

مدارک تحصیلی به همراه گواهینامه یکسان سازی مدارک با اطلاعات تحصیلی کشورهای حوزه شینگن .

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای تجاری شینگن :

نامه توضیحی از هدف شما برای تجارت / کار / سرمایه گذاری در کشورهای حوزه شینگن

مشخصات شرکت و یا مجموعه ای که در آن می‌خواهید تجارت / کار / سرمایه گذاری کنید .

دعوت‌نامه از شرکت و یا مجموعه‌ای که می‌خواهید در آن کار / تجارت / سرمایه گذاری کنید .

ارائه اسناد دیگر که اثبات کننده روابط تجاری شما و یا شرکت شما با شرکت و یا مجموعه در کشور شینگن می‌باشد .

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای پزشکی شینگن :

تائیدیه پزشک / درمانگاه / بیمارستان مبنی بر اینکه ادامه درمان در کشور محل اقامت‌تان امکان پذیر نیست .

دعوت‌نامه و یا تائیدیه رسمی از سوی پزشک / درمانگاه / بیمارستان در کشور شینگن .


برای سفر به برخی از کشورها باید ویزای شینگن را اخذ کرد . اما چه کشورهایی و چرا باید این ویزا را اخذ کرد . تاریخچه ویزای شینگن به سال 1985 یعنی حدود سه دهه پیش باز می گردد. دو کشور آلمان و فرانسه با یکدیگر عهد نامه ای را امضا کردند تا بتوانند به تجارت رونق ببخشند  . 

بر اساس این عهدنامه دو کشور متعهد شدند تا مرزها را نادیده بگیرند . بر این اساس مردم می توانستند به راحتی و بدون اخذ ویزا از کشور آلمان به فرانسه و برعکس سفر کنند . پس از این با افزایش رونق اقتصادی در این دو کشور، کشورهای دیگر هم به این عهدنامه پیوستند .

این عهدنامه و مرزها به قدری گسترش یافت که در سال 2011 تعداد این کشورها به بیست و شش کشور رسید . این عهدنامه در همین سال در دهکده کوچکی به نام شینگن ؛ در کشور لوکزامبورگ به امضا رسید . بر اساس این عهدنامه کلیه شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند در این بیست و شش کشور تردد کنند .

با بین المللی شدن توافق نامه شینگن مردم دیگر کشورها نیز خواهان ورود به این حوزه شدند . به این ترتیب با ارائه معتبرترین ویزای شینگن به مردم دیگر کشورها دروازه های کشورهای این حوزه به روی مردم باز شد . راحت ترین کشور برای ویزای شینگن به شهروندان دیگر کشورها این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانند به این کشور سفر کنند .

در حقیقت شهروندان کشورهای دیگر با اخذ ویزای یکی از کشورهای این حوزه می توانند به کشورهای دیگر این حوزه هم سفر کنند . البته قوانین کنترل کننده ای در این باره وجود دارد که با توجه به قوانین کشورها متفاوت است . اگر می خواهید از بی نظیرترین کشورهای جهان دیدن کنید، ویزای شینگن به شما این امکان را خواهد داد .

سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن

در این جدول به راحترین و پرتقاضا ترین کشورهای حوزه شینگن اشاره می کنیم :

نام کشورحجم پذیرشحجم تقاضاتوضیحات
ایسلندزیادتقریبا زیاداین کشور طی چند سال اخیر حدود 99 درصد متقاضیان ویزای خود را قبول کرده است.
فنلاندزیادتقریبا زیادکشور فنلاند گزینه خیلی خوبی برای ایرانینان می باشد. این کشور به حدود 98 درصد از متقاضیان این کشور ویزا داده است.
لیتوانیتقریبا زیادتقریبا زیادلیتوانی حدود 97 درصد از متقاضیان خود را به این کشور راه داده است. فقط در نظر داشته باشید این کشور در ایران سفارت ندارد و برای انگشتنگاری باید به کشور های اطراف مانند ترکیه سفر کنید.
استونیتقریبا زیادکماستونی یکی از کشورهای اسکاندیناوی می باشد که شرایط خیلی خوبی برای ویزادهی دارد. حتما از این کشور دیدن کنید چون گزینه خوبی برای سابقه سفر و اخذ ویزای شینگن می باشد.
لتونیتقریبا زیادتقریبا کملتونی تا سال 2014 شرایط خوبی برای ویزادهی داشت اما طی چند سال گذشته قدری سخت گیری های خود را بیشتر کرده است.
لهستانتقریبا زیادکملهستان به صداقت در هدف از سفر بسیار حساس می باشد. حتما با دقت خیلی زیاد مدارکتان را برای ارائه به این سفارت آماده کنید.
یونانزیادخیلی زیادیونان که طی دهه گزینه همواره یکی از پر تقاضا ترین کشور برای ایرانیان بوده است. این کشور تقریبا سینوسی در ویزادهی عمل می کند. معمولا در طول سال مدتی به خوبی ویزا داده و در ادامه سال به میزان زیاد درخواست ها را ریجکت می کند.
لوکزامبورگزیادکملوکزامبورگ معمولا زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. اما جایگزین خیلی خوبی برای سفر به حوضه شنگن و اروپا می باشد. راستی برای درخواست ویزای این کشور باید به سفارت بلژیک مراجعه کنید.
ایتالیامتوسطخیلی زیادخوب الان رسیدیم به پرتقاضا ترین کشور در بین متقاضیان ایرانی. ایتالیا همیشه در تمام طول سال شاهد ترافیک بالای درخواست ویزا برای ایرانیان می باشد. باید اعلام کنیم که تقریبا گزینه خوبی برای سفر به اروپا می باشد. در حال حاضر باید به کارگزاری ckgs مراجعه کنید و نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت نمی باشد.
هلندکمخیلی زیادهلند این کشور زیبا اگر این سخت گیری جند سال اخیر را نداشت بهشت گردشگران بود. اما طی چند سال گذشته این کشور به مسافرانی که دعوتنامه ندارند با سختگیری های فراوان اجازه سفر می دهد. برای ویزای این کشور باید به کارگزاری vfs مراجعه کنید.
فرانسهکمخیلی زیادفرانسه معمولا برای ویزا اولی ها گزینه خوبی نیست. این کشور هرچقدر که برای ویزا دوم و سومی ها راحت ویزا می دهد، برای ویزا اولی ها با سختگیری و وسواس فراوان ویزا می دهد. برای درخواست ویزا باید به vfs مراجعه کنید.

سوالات متداول در خصوص این نوع ویزا :

 1_ برای ویزای شینگن چه مقدار بودجه باید نشان دهم ؟

صورت حساب بانکی – این باید حداقل موجودی 3000 یورو را در 6 ماه گذشته نشان دهد. اگر این مبلغ را در بانک خود ندارید ، می توانید به جای آن اظهارات یکی از اعضای خانواده/سرپرست را به همراه نامه همراه خود نشان دهید که حامی مالی سفر و اقامت شما هستند .

 2_ اگر بیکار باشم می توانم برای شینگن اقدام کنم ؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که از خوانندگان خود می گیریم این است که “اگر بیکار هستم می توانم برای ویزای شینگن اقدام کنم؟”. پاسخ کوتاه این است که ممکن است. حتی اگر بیکار هستید می توانید برای ویزای شینگن اقدام کنید .  ویزای شینگن منحصراً برای متقاضیان شاغل یا افرادی که دارای مشاغل هستند نیست .

3 _آیا برای ویزای بازدید صورت حساب بانکی لازم است؟

صورت حساب بانکی شرط اساسی درخواست ویزا برای ویزای دانشجویی یا ویزای بازدید است. اثبات قدرت مالی کلید موفقیت آمیز درخواست ویزا برای هر کشوری است.  تقریباً هر کشوری قبل از اعطای ویزا می خواهد از قدرت مالی شما مطلع شود .

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}