کیان ویزا

ویزای خانوادگی سوئد

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای خانوادگی سوئد

صورتی که یکی از اعضای خانواده شما از جمله فرزندان بالای 18 سال، پدرو مادر، همسرفعلی یا همسرآینده ی شما در کشور سوئد زندگی می کند و اقامت دائم این کشور را دارد، می توانید به اقامت کشور سوئد اقدام نمایید.

برای دریافت اقامت سوئد از طریق اعضای خانواده باید ثابت کنید با عضو خانواده خود در گذشته و بلافاصله پیش از ورود او به کشور سوئد، در یک مکان زندگی می کرده و از نظر اجتماعی و عاطفی به هم وابسته اید و زندگی دور از هم برای شما سخت است. درخواست اقامت شما باید به فاصله زمانی اندکی پس از اخذ اقامت دائم سوئد توسط فردی که قرار است در کشور سوئد به او ملحق شوید، ثبت شود؛ در صورتیکه دیر اقدام کنید و این فاصله زمانی طولانی شود، موفق به اخذ مجوز اقامت نخواهید شد.

با داشتن شرایط زیر، زن، شوهر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند اقامت کشور  سوئد را دریافت کنند

  • شهروندی، اقامت دائم، اقامت موقت یا پناهندگی کشورسوئد
  • توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و افرادی که قرار است با اخذ اقامت کشور سوئد به شما بپیوندند.
  • محل اقامت و فضای کافی برای زندگی در کنارتمامی اعضای خانواده
  •  18 سال سن (همسر شما نیز باید 18 سال تمام داشته باشد)

چنانچه شهروند کشور سوئد هستید یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده اید، به همسر آینده شما نیز مجوز اقامت داده می شود تا بتوانید با وی در این کشورزندگی کنید.

در مواد خاص در صورت داشتن اقامت دائم، پارتنریا شخصی که قرار نیست به ازدواج شما درآید نیز می تواند برای پیوستن به شما از کشور سوئد مجوز اقامت دریافت کند.

بررسی تمکن مالی و شرایط محل اقامت و منزل شما در کشور سوئد بر عهده اداره امور مهاجرت این کشور است و بلافاصله پس از ثبت درخواست و تحویل مدارک انجام می شود. چنانچه در کشور سوئد زندگی می کنید اما منابع مالی و فضای زندگی کافی برای حمایت از اعضای خانواده خود را در اختیار ندارید، برای دریافت مجوز اقامت اقدام نکنید وتا زمان تهیه امکانات لازم صبرکنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ اقامت سوئد از طریق اعضای خانواده

برای اثبات تمکن مالی باید درآمد ثابت حاصل از شغل داشته باشید که برای پرداخت مخارج شما و اعضای خانواده شما کافی باشد. درآمد حاصل از شغل شامل حقوق و دستمزد کاری، بیمه بیکاری، کمک هزینه بیماری و مستمری بازنشستگی نیز می شود.

علاوه بر این در صورت داشتن ثروت و سرمایه هنگفتی که با تکیه بر آن بتوانید مخارج خود و اعضای خانواده خود را تامین کنید، تمکن مالی شما اثبات شده است.

درآمد لازم برای کسب اقامت کشور سوئد برای اعضای خانواده

درآمد شما باید با کسر اجاره منزل مطابق با “درآمد استاندارد” کشور سوئد باشد و بتواند هزینه های خوراک، پوشاک، بهداشت و درمان، تلفن، برق منزل، بیمه و سایر مایحتاج زندگی را پوشش دهد.

این درآمد در سال 2020 عبارتست از

500 کرون سوئد یک فرد بزرگسال
8264 کرون سوئد همسر
2654 کرون سوئد فرزندان زیر 6 سال
3055 کرون سوئد فرزندان هفت سال و بالاتر

فضای مسکونی لازم برای اقامت اعضای خانواده در سوئد

منزل مسکونی شما باید فضا و امکانات کافی برای زندگی در کنار اعضای خانواده را داشته باشد. یک آشپزخانه کوچک و یک اتاق خواب برای زندگی 2 نفر و تعداد اتاق های بیشتر در صورت داشتن فرزند الزامی است، بدین صورت که حداکثر 2 نفر از فرزندان مجازند با هم در یک اتاق زندگی کنند.

اجاره نامه مسکن نیز در صورت داشتن تاییدیه صاحب خانه یا تاییدیه شورای تعاونی مسکن یا آژانس املاک، قابل قبول است. زندگی در منزل دیگران یا در منزل پدر و مادر به عنوان محل اقامت پذیرفته نمی شود.

مسکن ارایه شده باید هنگام ورود اعضای خانواده به کشور سوئد تا حداقل 1 سال قابل سکونت باشد.

موارد معافیت از اثبات تمکن مالی جهت اخذ اقامت سوئد

درموارد زیر برای دریافت اقامت کشور سوئد نیازی به اثبات تمکن مالی ندارید.

  • زیر 18 سال باشید.
  • پناهنده کشور سوئد یا تحت حمایت این کشور باشید و اعضای خانواده شما ظرف مدت 3 ماه بعد از دریافت اقامت شما، برای دریافت مجوز اقامت سوئد اقدام کرده باشند.
  • عضو خانواده شما درخواست تمدید اقامت سوئد کرده باشد.

البته این معافیت تنها درصورتی ممکن است که امکان پیوستن مجدد شما به خانواده در هیچ کدام از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که خانواده شما وابستگی عمیقی به آن دارند، وجود نداشته باشد. به علاوه باید سالهای طولانی با اعضای خانواده خود زندگی کرده و با هم روابط نزدیکی داشته باشید.

درمورد خانواده هایی که فرزندان سوئدی دارند و همه اعضای خانواده می خواهند با هم به این کشور نقل مکان کنند، درصورتیکه هیچیک از اعضای خانواده تا بحال به این کشور نرفته باشد،  اثبات تمکن مالی لازم نیست.

اگربه تنهایی به کشور سوئد آمده و فرزندان یا همسر شما بعدا می خواهند به شما ملحق شوند، باید به عنوان کسی که در این کشور زندگی می کند، توان خود برای حمایت مالی از آنها را به اثبات برسانید.

هزینه درخواست مجوز اقامت سوئد از طریق اعضای خانواده برای هر شخص بالغ 2000 کرون سوئد و برای کودکان زیر 18 سال 1000 کرون است. لازم به ذکر است در صورت عدم موفقیت پرونده، هزینه ها غیرقابل برگشت است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

راهکارهای جذب افراد به بازار کار کشور سوئد

 ویزای خود اشتغالی کشور سوئد

https://www.swedenabroad.se/en : سایت سفارت سوئد در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}