کیان ویزا

ویزای خود اشتغالی سوئد

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

برای اخذ اقامت کشور سوئد از طریق خود اشتغالی چه چیزهایی لازم است؟

پاسپورت معتبرداشته باشید (درصورتیکه تاریخ اعتبار پاسپورت شما رو به اتمام است، حتما آنرا تمدید کنید، چراکه طبق قانون در هیچ کشوری مجوز اقامت برای مدت طولانی تر ازتاریخ اعتبار پاسپورت به شما داده نمی شود).

 • دریک حرفه ی خاص یا راه اندازی کسب و کارشخصی خود تجربه کافی داشته باشید.
 • در زمینه فعالیت تجاری خود به زبان سوئدی و انگلیسی یا یکی از آنها مسلط باشید.
 • ثابت کنید که قرار است شخص شما کسب و کار یا شرکتی را در سوئد راه اندازی کنید، مسئولیت اجرایی آن با شما است و مالک حداقل 50 درصد از سرمایه یا سهام آن هستید.
 • خدمات یا محصولات شرکت شما درخاک کشور سوئد تولید شده یا در آن به فروش برسد.
 • تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده همراه خود برای دو سال اول اقامت در کشور سوئد را داشته باشید. میزان تمکن مالی مورد نیاز به شرح زیر است:
شخص متقاضی 200,000  کرون سوئد
همسر 100,000 کرون سوئد
هر یک از فرزندان 50,000  کرون سوئد
 • مدارک تمکن مالی قابل قبول ارائه کنید.
 • نشان دهید که به شبکه ای از مشتریان محصولات خود و اطلاعات تماس آنها در کشور سوئد دسترسی دارید.
 • ثابت کنید که بعد از دوره آزمایشی 2 ساله، حساب مالی شرکت شما تراز است و می توانید از عهده ی مخارج خود و اعضای خانواده برآیید. (میزان این دارایی بر اساس درآمد استاندارد کشور سوئد و پس از کسر هزینه مسکن محاسبه می شود).
 • ***لازم به ذکر است که طرح کسب و کار شما توسط اداره مهاجرت کشور سوئد ارزیابی مالی می شود.

  سه گام اولیه برای آغاز فعالیت تجاری در سوئد:

 • برای کسانی که قصد دارند کمتر از 3 ماه در این کشورشغل آزاد داشته باشند، نیازی به اخذ مجوز اقامت نیست.

نوع فعالیت تجاری خود را مشخص کنید.

رایج ترین و بهترین روش، ایجاد کسب و کار شخصی و انفرادی است. بدین ترتیب  شخص شما صاحب و مدیرمسئول کسب و کارخود هستید و پرداخت مالیات و بیمه را نیز به صورت شخصی انجام می دهید که اصطلاحا egenavgifter نامیده می شود.

شرکت خود را در سوئد به ثبت برسانید.

اگر می خواهید به تنهایی و بدون شراکت فعالیت کنید، لازم نیست شرکت یا موسسه خود را در اداره ثبت شرکت ها در کشور سوئد ثبت کنید؛ اما با ثبت شرکت یا کسب و کار می توانید برند تجاری خود را حفظ کنید. درغیر اینصورت ممکن است فرد دیگری شرکتی را به این نام ثبت کند.در صورتیکه می خواهید شرکت مسئولیت محدود، شرکت بازرگانی، شرکت مختلط غیر سهامی یا اتحادیه تجاری تاسیس کنید، باید حتما شرکت خود را در کشور سوئد به ثبت برسانید.

در سامانه پرداخت مالیات کشور سوئد ثبت نام کنید

تمام شرکت ها باید در اداره مالیات این کشور، نام و مشخصات خود را ثبت کنند.شخص می تواند درزمان ثبت نام برای مالیات تجارت انفرادی(F-tax)  یا مالیات بر ارزش افزوده(VAT) درخواست دهد و یا به عنوان کارمند نام خود را ثبت کند.

اطلاعاتی مختصر درباره ی انواع شرکت ها در سوئد

شرکت مسئولیت محدود در سوئد

این قبیل شرکت ها را می توان بصورت انفرادی یا شراکتی تاسیس کرد و به حداقل 50 هزار کرون سرمایه نیاز دارد. مسئولیت افراد در برابر بدهی های شرکت محدود به میزان سرمایه ایست که در شراکت هزینه کرده اند. اما مواردی نیز وجود دارد که تنها یک شخص مسئولیت پرداخت بدهی و مالیات را برعهده دارد.

شرکت سهامی در سوئد

در این نوع شرکت حداقل 2 شخص حقیقی یا حقوقی در شروع تجارت سهیم هستند؛ اگرچه نیازی نیست تک تک افراد در ابتدا سرمایه گذاری مالی انجام بدهند، اما همه شرکا بصورت انفرادی به ترتیب در برابر بدهی های شرکت مسئولیت دارند.

انجمن های اقتصادی در سوئد

در این نوع از شراکت برای شروع به حداقل 3 نفر متقاضی نیاز است و فعالیت های شرکت باید در جهت افزایش سود همه اعضا باشد. مسئولیت شخصی در برابر بدهی های شرکت نیز محدود به میزان سرمایه ایست که هر فرد زمان شراکت متقبل شده است.

سازمان های غیر انتفاعی

این قبیل سازمان ها در سوئد ممکن است به نوعی از فعالیت تجاری مشغول باشند، اما هدف از تشکیل آنها نباید افزایش سود اعضا باشد و باید با هدفی غیر از افزایش منفعت مالی تاسیس شده باشند.

سازمان های عام المنفعه در سوئد

این قبیل شرکت ها درحقیقت نهادهایی حقوقی هستند که با هدف مدیریت پروژه های عام المنفعه و توسعه اموال غیر منقول و کسب منفعت ازطریق آنها تاسیس می شوند. خیابان سازی، احداث پارکینگ، پارک بازی، پل، باند وسیع مخابراتی، انواع شبکه، پله برقی و آسانسور از این قبیل پروژه ها هستند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای خود اشتغالی سوئد

کپی ازصفحات پاسپورت نشان دهنده اطلاعات فردی، عکس، امضا، شماره پاسپورت، کشور محل صدور، تاریخ اعتبارو در صورت وجود اجازه اقامت فرد در سایر کشورها

نامه تمکن مالی از بانک دال برتوان مالی کافی  شما برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده تان در دو سال اول اقامت در کشور سوئد

نامه تمکن مالی از بانک برای خرید شرکت و تامین هزینه های برآورد شده آن

مدارک خرید یا قصد خرید شرکت

اساسنامه شرکت یا برگه ثبت سهام

مدارک پرداخت تمامی مبلغ یا بخشی از مبلغ خرید شرکت یا کسب و کار مربوطه توسط شما

قراردادهای منعقد شده با مشتریان و تامین کنندگان با ذکر تمام جزئیات

حساب های 2 سال اخیر شرکت (در صورتیکه مشغول به فعالیت باشد)

ترازنامه و صورتحساب سود و زیان شرکت تا آخرین ماه سال مالی جاری

مدارک نشان دهنده تسلط شما به زبانهای انگلیسی و سوئدی یا یکی از انها

مدارک تحصیلی

معرفی نامه از کارفرماهایی که قبلا با آنها همکاری کرده اید.

گواهی ثبت شرکت که خارج از کشور سوئد دریافت کرده اید.

توجه کنید که  مدارک فوق باید به زبانهای سوئدی یا انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند و یک کپی ازاصل همه آنها نیزلازم است.

در صورت داشتن تمکن مالی کافی، اعضای خانواده شما نیزمی توانند به طور همزمان برای مجوز اقامت اقدم کنند و تا پایان اقامت شما را در این کشور همراهی کنند. اگر همراهان شما در سوئد بالای 16 سال باشند، می توانند مجوز کار این کشور را نیز دریافت کنند.

اعضای خانواده عبارتند از:

 • همسر
 • فرزندان مجرد زیر 18 سال

درخواست اقامت سوئد برای اعضای خانواده

شما و اعضای خانواده می توانید همزمان برای اخذ مجوز اقامت کشور سوئد اقدام کنید. اگر اعضای خانواده شما موفق به اخذ مجوز کار و اقامت کشور سوئد شوند، می توانند بدون محدودیت در هرشغلی و برای هر کارفرمایی مشغول به کار شوند.

موفقیت در اخذ ویزای خود اشتغالی سوئد

درصورت موفقیت پرونده، ممکن است مجوز اقامت 2 ساله سوئد را دریافت کنید اما این اقامت تنها تا زمان اعتبار پاسپورت امکان پذیر است. اگر تاریخ پاسپورت شما به اتمام برسد، اجازه اقامت در این کشور را نخواهید داشت.

در صورت دریافت اجازه اقامت بیش از 3 ماه در سوئد، برای شما کارت اقامت صادرمی شود. در این کارت علاوه بر سایر اطلاعات شخصی، عکس و اثر انگشت شما نیز ثبت شده است .

مدت زمان تصمیم گیری درباره پرونده شما حداقل 3 ماه است و روند صدورکارت اقامت سوئد به محض مشخص شدن نتیجه ی پرونده آغاز می شود. در ضمن تحت هیچ شرایطی امکان سرعت بخشیدن به روند بررسی پرونده وجود ندارد.

تهیه و ارسال کارت اقامت سوئد به سفارت یا کنسولگری ممکن است تا 4 هفته بعد ازخبر دریافت اقامت طول بکشد. ضروریست که هنگام ورود به کشور سوئد، همراه با پاسپورت کارت اقامت این کشوررا نیز ارائه کنید.

حق کار کردن در سایر شرکت ها در کشور سوئد

در صورت موفقیت دراخذ اقامت کشور سوئد از طریق خود اشتغالی، تنها می توانید در شرکتی که تاسیس کرده اید فعالیت کنید و حق کار کردن در سایر موسسات و سازمان ها را ندارید.

اگرتا 4 ماه بعد از دریافت مجوز کار کشور سوئد، موفق نشوید کسب و کار خود را در سوئد راه اندازی کنید، ممکن است مجوز کار شما باطل شود و دیگر حق کارکردن در این کشور را نخواهید داشت.

رد شدن درخواست اقامت سوئد

اگر درخواست اقامت شما از سوی اداره مهاجرت کشور سوئد پذیرفته نشود، حداکثر 3 هفته از زمان اعلام نتیجه فرصت دارید اعتراض خود را به نتیجه اعلام کنید.

تمدید مجوز اقامت کشور سوئد

درصورتی که قصد ادامه زندگی در کشور سوئد را دارید، باید برای تمدید مجوز اقامت خود اقدام کنید. در صورت موفقیت درکسب درآمد از طریق کسب و کارشخصی خود ، انجام حسابرسی های شرکت بطور صحیح و منظم ، دریافت مجوزهای لازم  و حضور بیش از 6 ماه در سال در سوئد، می توانید بعد از 2 سال اقامت موقت، برای اقامت دائم سوئد درخواست دهید.

هزینه های درخواست ویزای خوداشتغالی سوئد

هزینه ثبت درخواست  2000 کرون سوئد
هزینه ثبت درخواست برای همراهان بزرگسال  1500 کرون سوئد
هزینه ثبت درخواست برای همراهان زیر 18 سال  750 کرون سوئد

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

 آشنایی با کشور سوئد

 سوئد از طریق  اعضای خانواده

https://www.swedenabroad.se/en : سایت سفارت سوئد در ایران “مشاوره رایگان”

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}