کیان ویزا

ویزای شینگن چیست ؟

0.0
0.0/5
ویزای شینگن چیست ؟
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای شینگن چیست ؟

شرایط اخذ ویزای شینگن چگونست ؟ 

موافقت نامه ایی است که به برداشته شدن مرز بین 6 کشور اروپایی انجامید.این پیمان در سال 1985 بین پنچ کشور اروپای غربی به امضا رسید و کشورهای دیگر به تدریج به این پیمان ملحق شدند.
قرارداد شینگن  نام خود را از دهکده ای به همین نام در لوکزامبورگ گرفته است.

ویزای شینگن  چیست؟


ویزای شینگن
  برای سفرهای ترانزیتی و یا اقامت کوتاه مدت درون محدوده شینگن  است.که برای مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه میباشد.
ویزای شینگن  ویزای است  که به دارنده آن اجازه میدهد از راه هوا، دریا ، زمین وارد کشوهای عضو شینگن  شود.
برای ورود به منطقه شینگن  نیاز است که ویزای شینگن  داشته باشید این ویزا  ورود به 26 کشور عضو این پیمان را جواز میدهد و دارنده این ویزا  خواهد توانست برای برای مدت زمان و شرایط مشخص به هر یک از کشورهای عضو پیمان  شینگن  سفر کند.

انواع ویزای شینگن


ویزای اتحادیه شینگن:
ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا هست ،دارنده این ویزا اجازه دارد هر 6 ماه یکبار به مدت حداکثر 90 روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد که زمان مجاز اقامت در حوزه شینگن از زمان ورود فرد محاسبه میشود.
ویزای نوع A
این ویزا نوعی ویزای ترانزیت  فرودگاهی هست که دریافت آن به مسافر اجازه میدهد تا در یکی از فرودگاه های محدوده ی شینگن  پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از محدوده شینگن  سفر کند.
ویزای نوع B
این ویزا نوعی ویزای ترانزیتی هست که به همراه داشتن آن به مسافر اجازه میدهد تا برای مدت زمان حداکثر 5 روز از خاک کشوری در ناحیه شینگن  عبور کند.

ویزای نوع C
این ویزا در واقع کوتاه مدت هست و مدت اعتبار آن به هنگام صدور ویزا تعیین میشود.
ویزای نوع C  خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به 3 دسته تقسیم بندی میشود:
ویزای سینگل شینگن یا ویزای یکبار ورود
ویزای دوبار ورود شینگن
ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود

ویزای سینگل شینگن:
تنها برای یکبار ورود به یکی ازکشورهای حوزه شینگن اعتباردارد و به محض خروج از محدوده شینگن،اعتبار ویزای شما فارغ از این که مدت زمان آن به پایان رسیده یا نه،منقضی خواهد شد . بدیهی است که جابه جایی بین کشورهای عضو شینگن در این نوع ویزا مشکلی ندارد.

ویزای دوبار ورود شینگن:
ویزای دوبار ورود شینگن در بسیاری از موارد شرایط و الزاماتی مشابه با ویزای یکبار ورود دارد.
با این تفاوت که فرد دارنده این ویزا اجازه دارد در بازه 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا دو بار به کشوری در ناحیه شینگن وارد شود.البته شرایط و محدودیت های زمانی نیز برای این فرصت 2بار ورود وجود دارد.

ویزای مولتی شینگن:
این ویزا به فرد اجازه میدهد بدون محدودیت وبه دفعات وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شده و آن را ترک کند .تنها محدودیت ویزای مولتی شینگن به بازه زمانی آن بر میگردد.بدان معنی که این ویزا که اقامت و تردد در منطقه شینگن را به مدت حداکثر 90 روز به ازای هر 6 ماه از سال جواز خواهد داد.

ویزای شینگن چیست ؟

انواع ویزای شینگن
انواع ویزای شینگن

ویزای نوع D  یا ویزای ملی
این ویزا برای دانشجویان و تجار یا کسانی که مدت زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن  اقامت داشته باشند صادر میشود.برای نمونه ویزای شینگن  ملی میتواند در مواردی همچون افرادی که با هدف استفاده از خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره ایی تعیین شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن  دارد، پس از آن به کشور خود باز خواهند گشت وبه صورت یکبار ورود صادر شود.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای
این ویزا به فرد اجازه میدهد تا فقط به همان کشوری که  از آن ویزا  دریافت کرده یا چند کشور دیگر ناحیه شینگن  که در زمان اخذ ویزا مشخص شده سفر کند .صدور این ویزا در شرایط خاص صورت میگیرد.

شرایط اخذ ویزای شینگن

قطعا برای دریافت ویزای هر کشوری باید حداقل الزامات آن کشور را داشت باشید.گروه شرکت مهاجرتی کیان ویزا اطلاعاتی برا اساس تجربه بالایی که در زمینه ویزای شینگن  دارد شرایط زیر را برای مشتریان بررسی میکند.
مدارک متقاضی ،شرایط سنی متقاضی، سابقه سفر متقاضی

به طور کلی منعی، برای هیچ شخصی برای درخواست ویزای شینگن  وجود ندارد .اینکه شما سابقه سفر خوبی دارید یا نه نمیتواند  مانع درخواست ویزا شود.اما هدف از بررسی هایی که مشاورین کیان ویزا نسبت به پرونده شما انجام میدهند تلاش برای افزایش شانس صدور ویزا است.

ویزای شینگن چیست ؟


کشورهای عضو شینگن  چه کشورهایی هستند؟


26 کشور در لیست کشورهای شینگن  حضور دارند 22 کشور از این لیست عضو اتحادیه اروپا  هستند
و 4 کشور ایسلند و نروژ و سوئیس ولیختن اشتاین هم جز اتحادیه اروپا نیستند.اما در لیست کشورهای عضو شینگن  حضور دارد.

کشور های حوزه شینگن:اتریشیونان
هلندبلژیکمجارستان
نروژجمهوری چکایسلند
لهستاندانمارکایتالیا
پرتغالاستونیلتونی
اسلواکیفنلاندلیختن اشتاین
اسپانیافرانسهلیتوانیا
سوئیسآلمانلوکزامبورگ
سوئداسلونیمالت

هزینه ویزای شینگن چقدر هست؟


در ژانویه 2020 ،هزینه ویزای استاندارد شینگن از 60 یورو به 80 یورو (90 دلار) افزایش یافت تا اطمینان حاصل شود که کشورهای عضو منطقه شینگن میتوانند هزینه پردازش درخواست ها را بهتر پوشش دهند .
هزینه ویزای شینگن برای کودکان  بین 6 تا 12 سال از 35 یورو به 40 یورو (45 دلار) در ژانویه 2020 افزایش یافت .
کودکان زیر 6 سال میتوانند به صورت رایگان درخواست دهند .
هزینه ویزای شینگن برای اتباع روسیه 40 یورو است.

هزینه ویزا به یوروهزینه ویزا به دلار آمریکا 
80یورو88 دلاربالغ
40 یورو45 دلارکودکان 12_6 سال
رایگانرایگانکودکان 6 سال


آیا هزینه برای همه کشورهای شینگن یکسان است؟

هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت برای همه کشورها استاندارد شده است،بنابراین چه به فرانسه ،ایتالیا ،اسپانیا ،آلمان یا هر یک از 22 کشور شینگن دیگر سفر کنید،هزینه یکسانی دارد.

هزینه ویزای  شینگن چند بار ورود چقدر است؟
هزینه ویزای چند بار ورود مانند ویزای کوتاه مدت معمولی است (80 یورو یا 90 دلار )

گواهینامه واکسن برای ورود به حوزه شینگن چیست؟
هم وطنان عزیز که قصد ورود به کشور های اروپایی را دارند باید کارت واکسینه شدن  دو دوز خود را ارائه دهند.
قابل ذکر میباشد واکسن سینوفارم و برکت جز واکسن های مورد تایید کشورهای اروپایی نمیباشد.

کشور های عضو ویزای شینگن
کشور های عضو ویزای شینگن

مزایای ویزای شینگن:

از مهم ترین مزایای این ویزا این است که با دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه شما می توانید به ۲۵ کشور دیگر نیز سفر کنید.بنابراین در این صورت شما فقط یک بار مراحل دریافت ویزا را طی کرده اید اما می توانید به چندین کشور مختلف حوزه شینگن سفر کنید.طبق مطالب ذکر شده ویزای شینگن برای مقاصد توریستی بسیار مناسب است.این ویزا به متقاضی ها این امکان را می دهد که ۹۰ روز را در ۲۶ کشور اروپایی سفر کنند و لذت ببرند.بنابراین با این ویزا شما می توانید سفری راحت به حوزه شینگن داشته باشید.

از دیگر مزایای این ویزا این است که دانشجویان و پژوهشگران به مدت ۱ سال می توانند در حوزه شینگن به یادگیری و تحقیق بپردازند.

این ویزا جهت موققعیت های ضروری و همچنین موقعیت های اضطراری پزشکی نیز صادر می شود.

همچنین در نظر داشته باشید که این ویزا انواع ترانزیتی نیز دارد و با داشتن آن شما می توانید از کشور های حوزه شینگن عبور کنید و نیازی به درخواست ویزا برای عبور از هر کشور به صورت جداگانه ندارید.

یکی از نکات مثبتی که برای کشور ایران وجود دارد این است که از ۲۶ کشور حوزه شینگن ۱۷ کشور در داخل ایران سفارت دارند و وجود این سفارت ها کار شما را برای درخواست ویزای شینگن بسیار راحت تر می کند.شما عزیزان می توانید برای کسب ویزای تضمینی شینگن از راهنمایی های مشاورین موسسه مهاجرتی کیان ویزا استفاده کنید و بهترین مسیر را انتخاب کنید.

سریع ترین و راحت ترین راه اخذ ویزای شینگن:

حال که اهمیت ویزای شینگن را متوجه شدید قطعا یکی از سوالاتی که برای شما به وجود می آید این است که سریع ترین و راحت ترین راه اخذ ویزای شینگن چیست؟ اگر قصد سفر شینگن را دارید باید نکات مهم این مقاله را در نظر داشته باشید تا بتوانید آسان ترین راه اخذ ویزای شینگن را تجربه کنید،در ادامه مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

۵ راه موثر برای اخذ ویزای شینگن:

۱.کشور هایی که راحت تر ویزای شینگن صادر می کنند را بشناسید:

همانطور که می دانید منطقه ویزای شینگن از پرطرفدار ترین مقاصد سفر در دنیا محسوب می شود،بنابراین طبیعی است که متقاضیان برای اخذ ویزای شینگن با سخت گیری های زیادی روبه رو شوند.نکته قابل توجه این است که قوانین و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن در مناطق شینگن تقریبا یکسان است و تفاوت های بسیار جزئی وجود دارد.بنابراین برخی کشورها برای بررسی مدارک متقاضیان خوشبختانه سخت گیری کمتری اعمال می کنند.اگر متقاضیان برای کشورهایی که سخت گیری کمتری اعمال می کنند اقدام کنند،شانس صدور ویزای خود را افزایش می دهند.کشور هایی که بالاترین درصد صدور ویزای شینگن را داشته اند به ترتیب عبارتند از:ایسلند، فنلاند،لیتوانی،استونی و لتونی.این کشور ها تقریبا بین ۹۸-۹۹ درصد در صدور ویزای شینگن موفق بوده اند.بنابراین از این طریق و با کمک مشاوران تخصصی موسسه کیان ویزا شما عزیزان می توانید راحت ترین راه گرفتن ویزای شینگن را تجربه کنید.

سریع ترین راه گرفتن ویزای شینگن
سریع ترین راه گرفتن ویزای شینگن

از دیگر کشورهایی که می تواند برای اخذ ویزای شینگن از این طریق اقدام کرد ایتالیا،سوئیس و مجارستان هستند.کشور هایی که بالاترین درصد ریجکتی ویزای شینگن را داشته اند عبارتند از:مالت،فرانسه،بلژیک ،پرتغال،هلند و آلمان.لازم به ذکر است که شرایط سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا،کشور مورد نظر شما و همچنین کشور ایران جهت صدور ویزای تضمینی شینگن بسیار موثر هستند.

۲.اگر سفر سریع به شینگن را می خواهید،برای یک کشور کوچکتر عضو شینگن درخواست دهید(به عنوان مثال لوکزانبورگ)

۳.در صورت امکان برای ویزای کاری اقدام کنید:

اگر کارفرمای شما در حوزه شینگن شرکت خودش را دارد،شما می توانید برای ویزای کاری نیز اقدام کنید.این درواقع همان ویزای توریستی است اما ممکن است شانس شما را برای اخذ ویزای شینگن افزایش دهد. روند کار به این صورت است که در دعوتنامه خود[نیاز به سفر گهگاهی برای جلسات کاری]داشته باشید.اگر بتوانید از این طریق ویزای شینگن طولانی مدت بگیرید بسیار ارزشمند است.

۴.از گواهی تمکن مالی استفاده کنید:

اگر شما برای اولین بار در حال اقدام برای ویزای شینگن هستید،باید در نظر داشته باشید که احتمال دارد ویزای شما رد شود.چرا که دلایل بسیار زیادی وجود دارد که سفارت نمیتواند مطمئن شود که شما پس از خروج از کشور بازخواهید گشت.بنابراین برای غلبه با این مشکل شما می توانید گواهی تمکن مالی دریافت کنید.این نامه باید از یک منبع قابل اعتماد و معتبر مانند بانک برای شما تنظیم شود و ثابت کند به دلایلی شما قطعا بازخواهید گشت.از این طریق شما می توانید درصد ویزا شدن خود را افزایش دهید.

۵.قدر زمان را بشناسید و هرچه سریع تر برای ویزا اقدام کنید:

در نظر داشته باشید که هرچه سریع تر برای ویزا اقدام کنید و سریع تر مدارک خود را مهیا کنید به نفع شماست. در گذشته مراحل گرفتن ویزای شینگن بسیار سخت و زمان بر بود اما در حال حاضر خیلی مسائل تغییر کرده اند و در صورتی که مدارک شما آماده باشند سریع تر کار شما پیش خواهد رفت.تجربه نشان داده است که بعضی متقاضیان شاهد رد شدن ویزای خود بوده اند،فقط به دلیل اینکه تمام مدارک خود را از قبل فراهم نکرده بودند. اگر قصد دارید ویزای تضمینی شینگن را در کوتاه ترین مدت دریافت کنید با مراجعه به بهترین آژانس مهاجرتی برای مهاجرت،موسسه کیان ویزا،رویای خود را به حقیقت نزدیک کنید.

مدارک لازم برایاخذویزای شینگن(توسط موسسه کیان ویزا):

مدارک مورد نظر برای ویزای توریستی شینگن برای تمام کشورهای حوزه شینگن تقریبا یکسان هستند و تنها نکته مهم ترجمه مدارک است که برای کشورهای مختلف متفاوتند.در ادامه موارد مورد نظر را مورد بررسی قرار می دهیم:

کشورهایی که مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند:ایتالیا، مجارستان، چک، اتریش، سوئیس، فرانسه و هلند.

کشور اسپانیا به ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی نیاز دارد.کشور آلمان نیازی به ترجمه مدارک ندارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی شینگن:

۱.دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ رنگی و تمام رخ،بدون عینک،زمینه سفید،مربوط به ۶ ماه اخیر.

۲.اصل و ترجمه صفحات شناسنامه متقاضی اصلی و همراهان.(برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین و یا با یکی از والدین سفر می کنند نیاز به رضایت نامه محضری می باشد،همچنین این مدرک باید ترجمه شود و مهر تاییدیه دادگستری و امورخارجه داشته باشد.)

۳.اصل و ترجمه سند مالکیت و مدارک شغلی(بسته به شغل متقاضی:فیش حقوقی،جواز کسب،گواهی اشتغال به کار).

۴.اصل پاسپورت امضا شده با اعتبار حداقل۶ ماه.

۵.اصل گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی به مبلغ مورد نظر.

۶.کلیه مدارک شخصی(کارت ملی،سند ازدواج،کارت پایان خدمت و …)

۷.فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن(پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات موسسه کیان ویزا جهت تکمیل این فرم می باشد)

۸.بیمه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت.

بهترین آژانس مهاجرتی برای ویزای شینگن:

همانطور که تا اینجا متوجه شدید موارد زیادی در اخذ ویزای شینگن تاثیر گذار هستند،بنابراین انتخاب مرکزی مورد اعتماد،با تجربه بالا در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.برای اخذ ویزای تضمینی شینگن شما عزیزان می توانید با مراجعه به موسسه کیان ویزا و استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان، درصد ریجکتی خود را کاملا کاهش دهید.

بهترین آژانس مهاجرتی کیان ویزا
بهترین آژانس مهاجرتی کیان ویزا

در مقاله بعد میپردازیم به اخذ فوری ویزای شنگن ایتالیا و ویزای شینگن اسپانیا ، پس اگر قصد سفر به این دو کشور را دارید حتما مقاله بعد کیان ویزا را بخوانید .

چگونه از ترکیه ویزای شینگن بگیریم؟

با توجه به نزدیکی کشور ایران به ترکیه و عزیمت تعداد زیادی  ایرانیان به ترکیه به جهت اقامت در ترکیه به دلیل عدم نیاز به ویزا ،روز به روز  به تعداد ایرانیان  افزوده می شود  بسیاری از ایرانیان مقیم ترکیه خواستار اخذ ویزای شینگن جهت سفر به اروپا می باشند که باید درخواست خود را به سفارت آن کشور اروپایی ارائه  بدهند. حال یک نکته وجود دارد به این  منوال که اگر سفارت یک کشور در ایران وجود داشته باشد، شهروندان ایرانی جهت امور سفارت مثل اخد ویزای شینگن باید به سفارت همان کشور در ایران  رجوع کنند. درصورتی ایرانیان می توانند به سفارت آن کشور اروپایی در ترکیه مراجعه کنند که حتما اقامت آن کشو را اخذ کرده باشد حال یا اقامت موقت توریستی1  ساله یا تحصیلی یا از روش ها ی دیگر. درنهایت باید کارت اقامت را داشته باشد که به آن کشور  عضو  شینگن مراجعه کنند در غیر این صورت باید جهت اقدام  امورات کنسولی به سفارت آن کشور در ایران مراجعه کنند.  

مدراک و شرایط لازم همان گونه است که در کشو رایران مورد نیاز است.  

پس در نتیجه اگر شما کارت اقامت ترکیه را داشته باشید می توانید به سفارت  یکی از کشو رهای شینگن در ترکیه مراجعه و درخواست ویزای توریستی شینگن بدهید .

مدت زمان انجام پروسه با توجه به شلوغی یا عدم شلوغی و حجم درخواست ها بیشتر از دو هفته طول می کشد. 

پیشنهاد کیان ویزا:

  بر اساس تجربه پیشنهاد می گردد، در صورتی که به روشی غیر از خرید ملک در ترکیه اقامت گرفته اید از سفارت های داخل کشو ر ترکیه  اقدام به درخواست ویزای شینگن ننماید چون احتمال ویزا شدن شما بسیار پایین ترراز سفارت ها ی درون ایران می باشد .

سوالات متداول  ویزای شینگن

چه کسانی برای ورود به اروپا به ویزا نیاز دارند؟

تمامی اتباع کشورهای ثالث که هنوز به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شینگن نرسیده اند، باید قبل از ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

هزینه ویزای اروپا چقدر است؟

هزینه ویزای شینگن برای هر بزرگسال 80 یورو است. با این حال، بسته به سن متقاضی، ملیت و برخی عوامل دیگر، دسته‌هایی وجود دارند که باید هزینه کمتری بپردازند یا اصلاً هزینه‌ای ندارند.

بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن چیست؟

بیمه پزشکی مسافرتی شما باید برای کل اقامت شما در منطقه شینگن معتبر باشد و حداقل پوشش آن 30000 یورو برای فوریت های پزشکی باشد.

اگر درخواست ویزای شینگن من رد شد، چه کاری می توانم انجام دهم؟

هنگامی که درخواست ویزای شینگن رد می شود، متقاضی، نامه امتناع دریافت می کند که دلیل این تصمیم را توضیح می دهد. امتناع ویزای شینگن حق درخواست مجدد ویزای شینگن را در زمان دیگری از متقاضی سلب نمی کند.

اگر درخواست ویزای شینگن توسط یکی از کشورهای نماینده رد شود، درخواست تجدید نظر باید به مرجع مناسب در کشور مربوطه ارسال شود.

آیا می توانم در یکی از کشورهای عضو شینگن که دارای ویزای شینگن هستند کار کنم؟

پاسخ کوتاه به این سوال خیر است. در واقع، در بیشتر موارد، جستجوی کار با داشتن ویزای شینگن غیرقانونی است

اگر فقط ویزای شینگن دارید، اجازه کار در منطقه شینگن را ندارید. ویزا فقط به شما اجازه اقامت کوتاهی می دهد که برای گردشگری، تجارت یا ملاقات با خانواده و دوستان در نظر گرفته شده است.

اگر بخواهم ویزای شینگن را تمدید کنم چه کار کنم؟

در صورت وجود دلایل قابل اعتماد، شخصی، شغلی، پزشکی یا موارد دیگر، متقاضی باید به موسسات مربوطه در کشور محل اقامت شینگن مراجعه کرده و برای تمدید ویزای شینگن اقدام کند. ویزای شینگن تمدید شده به متقاضی این حق را می دهد که از همان منطقه شینگن که ویزای اصلی صادر شده است بازدید کند. تمدید ویزا ممکن است منجر به مدت اقامت بیش از 90 روز نشود .

کشور های حوزه ویزای شینگن :

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}