کیان ویزا

ویزای کادر درمان به انگلستان

0.0
0.0/5
ویزای کادر درمان به انگلستان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت کادر درمان به انگلیس

مهاجرت پرستار و ماما

غالبا فارغ التحصیلان رشته های درمانی از جمله پزشکان و پرستاران و ماماها به دلیل کیفیت کار و زندگی همواره به کشور انگلستان به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی فکر می کنند.

 

 

بر اساس آمار، سیستم درمانی کشور انگلیس سالانه به 5000 پرستار نیاز دارد. گزارش ها نشان می دهد که تعداد کل پرستاران مشغول به کار در انگلستان بین سال های 2010 تا 2019 به میزان 5 درصد افزایش داشته است که همچنان کافی نیست و در نتیجه کشور انگلستان همچنان به پرستار، پزشک و سایر فارغ التحصیلان رشته های درمانی نیاز دارد. با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید تا از چگونگی و شرایط لازم برای مهاجرت به انگلستان مطلع شوید.

مهاجرت پرستار به انگلیس / مهاجرت ماما به انگلیس

هرساله افراد بسیار زیادی برای داشتن آینده شغلی بهتر تصمیم به مهاجرت می گیرند.عجیب نیست که شما به عنوان پرستار و یا ماما جز این دسته از افراد باشید.سوالاتی که ممکن است در شروع و ادامه این مسیر برای شما پیش بیایند عبارتند از:

شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس چیست؟

درآمد پرستار در انگلیس چقدر است؟

هزینه های زندگی در انگلیس چگونه است؟

چه مواردی درصد ویزا شدن پرستاران را افزایش می دهد؟

مدارک موردنیاز جهت مهاجرت پرستاران چیست؟

چه نمره زبانی برای پرستاران جهت مهاجرت نیاز است؟

پروسه مهاجرت پرستاران به انگلیس چقدر زمان بر است؟

آیا امکان کار در حین تحصیل رشته پرستاری وجود دارد؟

بازار کار پرستاری در انگلیس چگونه است؟

بازار کار مامایی در انگلیس چگونه است؟

آزمون های پرستاری و مامایی کدامند؟

برای رسیدن به پاسخ سوالات بالا پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید و با تماس با شماره 09300660818 با ما در ارتباط باشید.همچنین با سرچ کلمه “انگلستان” در همین وبسایت ما به راحتی دیگر مقالات مربوط به این کشور را مشاهده بفرمایید.

تایید صلاحیت حرفه ای و تجربه کاری

پزشکان، پرستاران،ماما ها و سایر اعضای کادر درمان خارجی باید جهت اخذ مجوز فعالیت در انگلستان جزئیات کلیه تجربیات خود در زمینه ی تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم پزشکی، تجربیات غیر پزشکی و سایر فعالیت های خود در پنج سال گذشته یا از زمان فارغ التحصیلی ارایه دهند. همچنین ممکن است نیاز باشد جهت پوشش فعالیت های غیر پزشکی خود از مراجع ذیصلاح و یا کارفرماها درخواست تاییدیه و گواهی نمایند و یا از سازمان ناظر بر فعالیت پزشکان و سایر اعضای کادر درمان (نظام پزشکی، نظام پرستاری،…) گواهی تاییدیه صلاحیت حرفه ای دریافت کنند.همچنین متقاضی باید مدرک اصلی فارغ التحصیلی مورد تاییدکشور خودش را داشته باشد و سوابق کار متناسبی را بتواند ارائه دهد.

مهارت در زبان انگلیسی

پزشكان خارجی، پرستاران، ماما ها و دیگر اعضای کادر درمان باید قبل از اقدام برای صدور مجوز فعالیت در انگلستان اطمینان حاصل کنند که می توانند تسلط خود به زبان انگلیسی را با ارائه مدرک آیلتس اثبات کنند.  نمره آیلتس آکادمیک مورد قبول کشور انگلستان برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در حال حاضر 7-7/5 ( نمره حداقل 7 در هر کدام از مهارت های آزمون ) است. متقاضی نباید در هیچکدام از بخش های این آزمون کمتر از نمره 6.5 را کسب کند.این قانون ممکن است در آینده تغییرات اندکی داشته باشد.نکته قابل توجه دیگر این است که مدرک زبان متقاضی هنگام درخواست نباید بیش از 2 سال از تاریخ اخذ آن گذشته باشد و به طور کلی در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید برا مهاجرت اقدام کنید می توانید با آیلتس 5 شروع کنید.

در ادامه باید بگوییم آزمونی دیگر وجود دارد که مورد تایید انگلستان می باشد.نمره مورد نظر جهت قبولی آزمون OET حداقل درجه C+ در رایتینگ و حداقل نمره B در لسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ می باشد.

آزمون OET  چیست؟

این آزمون، آزمون تخصصی زبان مشاغل علوم پزشکی می باشد که مخفف عبارت Occupationsl English Test می باشد.به طور کلی این آزمون برای مشاغل کادر درمان و علوم پزشکی است و هدف آن سنجش سطح زبان فرد از نظر حرفه ای و تخصصی است.

برای اصلاع بیشتر از مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان را بخوانید .

پروسه مهاجرت پرستار و ماما به انگلیس

اولین مرحله جهت مهاجرت به کشور انگلیس برای پرستاران و ماماها و شروع به کار شدن ثبت نام در شورای پرستاری و مامایی(NMC) می باشد(Nursing and Midwifery Council).پیش از شروع این مرحله متقاضی فرم خود ارزیابیNMC  را باید پر کند،این فرم صلاحیت شخص را جهت درخواست ثبت نام NMC مشخص می کند.در این فرم متقاضی تایید می کند که از سلامت روحی و جسمی کامل برخوردار است و شخصی مناسب برای حرفه پرستاری می باشد. درنظر داشته باشید که پس از این مرحله اولین قدم تعیین عنوان رشته شما می باشد که با توجه به موقعیت کاری شما مشخص می شود.این عناوین به صورت زیرهستند:

 • پرستار بزرگسال (RNA) یا Adult nurse.
 • ماما (RM) یا Midwife.
 • پرستار سلامت روان (RNMH) یا Mental health nurse.
 • پرستار کودک (RNC) یا Childrens nurse.
 • پرستار رشته های کم توانی و اختلال یادگیری (RNLD) یا Learning disabilities nurse.

لازم به ذکر است که افرادی که رشته پرستاری در ایران را آموزش دیده اند،تحصیلات عمومی گذرانده اند،بنابراین اغلب باید برای Adult nurse یا پرستار بزرگسالان اقدام کنند.

آزمون CBT پرستاری

این آزمونComputer-based Test  حاوی 120 سوال چند گزینه ای می باشد. ثبت نام این آزمون مبتنی بر رایانه است و در چندین مرکز آزمون در کل جهان انجام می پذیرد.زمان این آزمون 4 ساعت است و برای قبول متقاضی باید 68درصد نمره کلی را کسب کند.اگر متقاضی موفق به قبول شدن دراولین اقدام نباشد تا 2 بار دیگر می تواند در این آزمون شرکت کند.در نظر داشته باشید که شرکت در این آزمون نیازمند سطح مناسبی از دانش زبان انگلیسی می باشد.

سوالات آزمون CBT:

این آزمون از 50 سوال مرتبط با شایستگی های عمومی پرستاری و مامایی تشکیل شده است. 50 سوال دیگر کاربرد شایستگی های خاص پرستاری در رشته بخصوصی از پرستاری می باشد که در قسمت بالا سعی در توضیح آن به صورت مختصر داشتیم.

20 سوال دیگر این آزمون مربوط به شایستگی های خاص مورد نیاز برای رشته ایست که پرستار آن زمینه را مورد درخواست قرار داده است که شامل موارد زیر می باشد:

 • CCU
 • ICU
 • NICU
 • Mental Health

آزمون های تخصصی پزشکی PLAB

آزمون هیئت ارزیابی تخصصی و زبانشناسی PLAB در واقع مهارت و دانش فارغ التحصیلان خارجی رشته های درمانی از جمله پزشکی و پرستاری را جهت فعالیت در انگلستان بررسی می کند. آزمون PLAB شامل دو بخش است. بخش اول PLAB   یک آزمون کتبی چند گزینه ای شامل 180 پرسش است. بخش دوم PLAB  آزمونی عملی و بالینی است که OSCE  نامیده می شود. متقاضی باید پیش از درخواست ثبت نام برای اخذ مجوز فعالیت کادر درمان در انگلستان، هر دو بخش آزمون PLAB  را بگذراند.

مفاد بخش اول آزمون PLAB  شامل شرایط عمومی یا حاد بیمار (موارد شایع در بخش اورژانس) و مدیریت شرایط بیمار در مراقبت های طولانی مدت است و از وظایف تخصصی پزشک عمومی در محتوای آزمون پرسشی مطرح نمی شود.

بخش اول آزمون PLAB  چهار بار در سال در بریتانیا و برخی کشور های دیگر برگزار می شود. نزدیک ترین محل برگزاری آزمون PLAB برای متقاضیان ایرانی، کشور امارات است.

هزینه شرکت در بخش اول آزمون PLAB  در حال حاضر 239 پوند است

بخش دوم آزمون PLAB  شامل 16 سناریوی درمانی است که هر کدام 8 دقیقه طول می کشد و به صورت عملی مثل مشاوره پزشکی به صورت آزمایشی برگزار می شود. آزمون عملی PLAB در طول سال در مرکز ارزیابی ویژه آزمون  PLAB در شهر منچستر انگلستان برگزار می شود.در ادامه اطلاعات بیشتری در درباره آزمون OSCE در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار می دهیم.

آزمون OSCE یا آزمون پرستاری بالینی

این آزمون مخفف عبارت Objective Structured Clinical Examination می باشد و به عنوان دومین آزمون مورد نیاز شورای پرستاری انگلیس شناخته می شود. این آزمون دانش بالینی فرد متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد و در خود انگلیس تکمیل می شود.روش برگذاری آزمون OSCE به این صورت است که سناریوهای بیماری را در یک محیط باز شبیه سازی می کنند و با توجه به شرایط پرستاران و ماما ها باید مهارت و توانایی خود را ثابت کنند.

برنامه ONP و اقدامات پس از آزمون OSCE

پس از گذشت 15 روز کاری از آزمون شورای پرستاری و مامایی نتیجه آزمون را برای متقاضیان ایمیل می کنند.سپس متقاضی باید  یک دوره 20 روزه تحت عنوان ONP را جهت ارزیابی توانایی هایش پشت سر بگذراند و مشغول به تمرین عملی در محیط مراقبت های بهداشتی بریتانیا باشد.

هزینه های مهاجرت پرستاران به انگلیس / هزینه های مهاجرت ماما به انگلیس

هزینه های در نظر گرفته شده برای کل پروسه مهاجرت پرستار و ماما به انگلیس بااحتساب هزینه آزمون های CBT وOSCE تقریبا 1170 پوند می باشد.البته در نظر داشته باشید که بسته به شرایط امکان افزایش این هزینه نیست وجود دارد.واضح است که این مبلغ هزینه های پرواز،اقامت،ویزا و زندگی در انگلیس را در بر نمی گیرد.در ادامه مطلب سعی داریم هزینه های مهاجرت پرستار به انگلستان را به تفکیک در اختیارتان قرار دهیم.

هزینه اقدامات لازمه جهت مهاجرت پرستاران

هزینه آزمون CBTمبتنی بر رایانه (پرداخت به مرکز آزمون) 83 پوند در هر آزمون
هزینه معاینه بالینی ساختار یافته عینی OSCE 794پوند
هزینه ثبت نام NMC 153 پوند
هزینه بررسی صلاحیت NMC 140پوند

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت پرستار به انگلیس

متقاضی باید در این مرحله مدارک زیر را برای ارائه به سفارت فراهم کند.در نظر داشته باشید که این مدارک باید به صورت ترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ارائه شوند.با ارائه این مدارک مابقی فرایند مهاجرت پرستار به انگلستان در خود کشور انگلیس به پایان می رسد و هدف در نظر گرفته شده اخذ مجوز کار و ویزای Tier2 می باشد. مدارک مورد نیاز:

 • مجوز نظام پرستاری یا مجوز حرفه ای مراقبت های بهداشتی .
 • گواهی سابقه کار.
 • اصل مدرک تحصیلی.
 • گواهی سابقه کیفری.
 • گواهی پزشکی و سلامت جسم و روان.
 • مدرک زبان با نمره مورد نظر.
 • گواهی اثبات پشتیبانی مالی.
 • در صورت تغییر نام و نام خانوادگی،گواهی تغییر نام.
 • داشتن سابقه کار مرتبط با حرفه.

اخذ اقامت انگلیس برای پرستاران و ماما ها

در نظر داشته باشید که پس از گذشت 5 سال کار و زندگی در انگلیس درخواست شما جهت اخذ اقامت دائم انگلستان امکان پذیر است.اگر تمایل به اخذ تابعیت این کشور را داشته باشید باید 10 سال کار و زندگی را بگذرانید.

شرایط سنی مهاجرت پرستاران به انگلیس / شرایط سنی مهاجرت ماما به انگلیس

بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت بریتانیا جهت سنجش شرایط پرستاران برای مهاجرت به انگلیس،شراط سنی بخصوصی مد نظر نیست، آنچه مهم است آمادگی جسمی و روحی متقاضی و خصوصا تجربه، سوابق کاری،رزومه تحصیلی کاری و شرایط شغلی افراد است که تاثیر گذارند.به طور کلی بهتر است که افراد زیر 50 سال اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی پرستاران به انگلستان / مهاجرت تحصیلی پرستاران به انگلستان

تحصیل در رشته پرستاری و مامایی بسیار پرطرفدار است.رقابت در این رشته ها بسیار بالاست و متقاضیان این رشته ها می بایست مهارت های خاصی داشته باشند و همچنین از نظر شخصیتی نیز مستقل و محکم باشند تا در کار های فردی و گروهی خود بتوانند فشار را تحمل کنند.جهت مهاجرت تحصیلی به انگلستان شرط تحصیل در این رشته گذراندن دوره A-LEVEL یا Foundation  است که با نمره بالا باید باشد،همچنین معدل کل بالا و مدرک زبان آیلتس 6 آکادمیک نیز مورد نیاز هستند.دوره کارشناسی 3 ساله می باشد و دوره کارشناسی ارشد2 ساله است.بعد از این دوره ها دانشجویان وارد یکی از 4 حوزه ای که بالاتر ذکر کردیم(کودک، بزگسال، کم توان در یادگیری و سلامت روان) مشغول به کار می شوند.پرستارانی که تمایل دارند در مقطع فوق لیسانس در انگلیس مشغول به تدریس شوند باید ابتدا مدرک لیسانس پرستاری مورد تایید دانشگاه های انگلیس را ارائه دهند و همچنین آیلتس 6.5 را داشته باشند.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت پرستار و ماما به انگلیس، از طریق شماره تماس 09300660818  با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید.

دوره A-LEVEL چه دوره ایست؟

دوره A-level  در انگلیس جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر و رنک بالا برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مهندسی، حقوق و … در نظر گرفته می شود و افراد از 16 تا 19 سالگی واجد شرایط جهت تحصیل در این دوره هستند.در نظر داشته باشید که ممکن است این دوره بین 1/5 الی 2 سال زمان ببرد و نیازمند دانش بالای زبان و همچنین مدرک آیلتس 5 می باشد.در ادامه مطلب سعی داریم دانشگاه های پرستاری در انگلستان را نام ببریم.

برترین دانشگاه های انگلیس جهت تحصیل دررشته پرستاری و مامایی:

 • University of York
 • Cardiff University
 • Kingston University London
 • University of Glasgow
 • Manchester Metropolitan University
 • University of Liverpool
 • University of Edinburgh
 • University of Northampton
 • Swansea University
 • University of Sheffield

بازار کار پرستاری در انگلیس/ بازارکار مامایی در انگلیس

همانطور که می دانید پرستاران از مهم ترین نیروهای کادر درمان هستند. بنابراین هر دو رشته مامایی و پرستاری از مشاغل مورد نیاز انگلیس می باشند. نرخ بیکاری در انگلیس بسیار پایین است.از نظر بازار کار باید گفت فارغ التحصیلان این رشته کمتر از 6 ماه پس از تحصیلات خود وارد بازار کار مرتبط با مدرک تحصیلی خود می شوند.

حقوق پرستار در انگلستان/ حقوق ماما در انگلیس

از مهم ترین سوالات متقاضی مهاجرت پرستار مسائل حقوق و درآمد این حرفه است.قطعا اگر شما پرستار یا ماما باشید، دانستن میانگین حقوق تان در انگلیس کمک بزرگی به تصمیمات مهاجرتی تان می کند.با توجه به این که پرستاران و ماما ها تحت عناوین شغلی متنوعی مشغول به کار هستند و همچنین تجربیات و سوابق کاری مختلفی  دارند،دستمزد متفاوتی در نظر گرفته می شود.اما به عنوان مثال می توان گفت حقوق یک پرستار با 5 سال تجربه کار عددی بین 33000تا 35000 پوند در سال است.در ادامه سعی داریم میزان درآمد را به شما اطلاع دهیم.

ولز ایرلند شمالی اسکاتلند انگلیس تجربه و سابقه پرستار
17.787 پوند 17.406 پوند 18.843 پوند 17.787 پوند شخص تازه کار
23.023 پوند 22.795 پوند 23.597 پوند 23.023 پوند پرستار
28.050 پوند 27.772 پوند 28.748 پوند 28.050 پوند پرستار ارشد
33.222 پوند 32.893 پوند 34.050 پوند 33.222 پوند پرستار پیشرفته
42.414 پوند 41.995 پوند 43.471 پوند 42.414 پوند پرستار ارشد a
49.242 پوند 84.756 پوند 50.470 پوند 49.242 پوند پرستار ارشد b
59.090 پوند 58.504 پوند 60.563 پوند 59.090 پوند پرستار ارشد c
70.206 پوند 70.206 پوند 72.675 پوند 70.206 پوند پرستار ارشد d
84.507 پوند 84.507 پوند 86.532 پوند 84.507 پوند سطح مشاور

مرخصی پرستاران و ماماها در انگلیس

این کشور برای نیروهای کار خود ارزش بسیار زیادی قائل می شود و اهمیت بسیار زیادی به کادر درمان می دهد.ا این رو مشاغل پرستاری دارای تعطیلات با حقوق می باشند.به عنوان یک پرستار،شما در هر سال برای استراحت 27 روز حقوق دریافت می کنید و همچنین 8 روز در سال به صورت رسمی تعطیل هستید و حقوق دریافت می کنید.

مزایای مهاجرت کادر درمان به انگلیس

سعی داشتیم در محتوای متن این مقاله برخی موراد را درباره مهاجرت کادر درمان به انگلیس مورد بررسی قرار دهیم،در این قسمت به طور کلی برخی از مزایای مهاجرت کادر درمان به انگلستان را مشاهده می کنید:

 • اخذ اقامت دائم به وسیله ویزای کار پرستاری
 • بالا بودن میزان درآمد
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان پرستاران
 • بالا بودن سطح خدمات و رفاه کشور انگلیس
 • داشتن اعتبار بالای مراکز آموزشی کادر درمان این کشور
 • پایین بودن نرخ بیکاری در انگستان
 • داشتن ثبات مالی و اقتصادی و همچنین داشتن تنوع فرهنگی بالا

پیشنهاد کیان ویزا :

روش های مهاجرت به انگلستان

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

هزینه های زندگی در کشور انگلیس

قوانین کشور انگلستان برای متقاضیان پرستاری و مامایی

 • ارایه مدرک زبان انگلیسی و گذراندن آزمون چندگزینه ای کامپیوتری برای شرکت در آزمون عملی
 • فارغ التحصیلان خارجی رشته های پرستاری و مامایی می توانند پس از گذراندن مرحله اول آزمون به دنبال فرصت های شغلی موجود در کشور انگلستان باشند و از یک کارفرمای انگلیسی نامه اسپانسرشیپ (COS) دریافت کنند.
 • متقاضی پرستاری یا مامایی در کشور انگلیس پس از دریافت نامه اسپانسرشیپ یا پیشنهاد کاری از انگلستان باید تا 3 ماه از تاریخ شروع همکاری که در این نامه قید شده است، آزمون عملی را در کشور انگلستان با موفقیت سپری کند.
 • متقاضیان می توانند تا 3 بار در آزمون عملی رشته های پرستاری و مامایی کشور انگلستان شرکت کنند.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

سوالات متداولی که ممکن است برای شما پرستاران، ماما ها و کادر درمان پیش بیاید

 1. هزینه زندگی در انگلستان به چه صورت است؟

هزینه زندگی در این کشور بسته به سطح کیفیت زندگی و شرایط انتخابی متغیر است اما به طور کلی عددی بین 800 پوند تا 1500 پوند در نظر گرفته شده است.جهت اطلاع بیشتر از هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه های زندگی در انگلستان را در وبسایت ما مطالعه کنید.

 1. آیا امکان اخذ جاب آفر برای مهاجرت پرستاران از ایران وجود دارد؟

خیر.همانطور که گفته شد مهاجرت پرستار به انگلیس از طریق کار باید مراحل معادل سازی ازجمله آزمون هایی که توضیح داده شد را پشت سر بگذرانند.اما لازم به ذکر است که در پاره ای از مواقع شرکت های خصوصی،مثل شرکت هایی که که خدمات به سالمندان ارائه می دهند برای پرستاران جهت پست های غیر تخصصی می توانند جاب آفر صادر کنند.

 1. آیا داشتن مدرک زبان معتبر برای دریافت ویزای مورد نظر الزامی است؟

از شرط های بسیار مهم برای دریافت ویزای انگلیس داشتن مدرک زبان معتبر با حداقل نمره گفته شده است.در غیر این صورت شانس شما برای دریافت ویزا پایین می آید.در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان می توانید با مشاورین موسسه کیان ویزا در ارتباط باشید.

آشنایی با کشور انگلستان

:https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}