کیان ویزا

ویزای کادر درمان به انگلستان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای کادر درمان به انگلستان

غالبا فارغ التحصیلان رشته های درمانی از جمله پزشکان و پرستاران به دلیل کیفیت کار و زندگی همواره به کشور انگلستان به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی فکر می کنند.

بر اساس آمار، سیستم درمانی کشور انگلیس سالانه به 5000 پرستار نیاز دارد. گزارش ها نشان می دهد که تعداد کل پرستاران مشغول به کار در انگلستان بین سال های 2010 تا 2019 به میزان 5 درصد افزایش داشته است که همچنان کافی نیست و در نتیجه کشور انگلستان همچنان به پرستار، پزشک و سایر فارغ التحصیلان رشته های درمانی نیاز دارد. با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید تا از چگونگی و شرایط لازم برای مهاجرت به انگلستان مطلع شوید.

مهارت در زبان انگلیسی

پزشكان خارجی و اعضای کادر درمان باید قبل از اقدام برای صدور مجوز فعالیت در انگلستان اطمینان حاصل کنند که می توانند تسلط خود به زبان انگلیسی را با ارایه مدرک آیلتس اثبات کنند.  نمره آیلتس مورد قبول کشور انگلستان برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در حال حاضر 7.5 ( نمره حداقل 7 در هر کدام از مهارت های آزمون ) است. این قانون ممکن است در آینده تغییرات اندکی داشته باشد.

تایید صلاحیت حرفه ای و تجربه کاری

پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر درمان خارجی باید جهت اخذ مجوز فعالیت در انگلستان جزئیات کلیه تجربیات خود در زمینه ی تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم پزشکی، تجربیات غیر پزشکی و سایر فعالیت های خود در پنج سال گذشته یا از زمان فارغ التحصیلی ارایه دهند. همچنین ممکن است نیاز باشد جهت پوشش فعالیت های غیر پزشکی خود از مراجع ذیصلاح و یا کارفرماها درخواست تاییدیه و گواهی نمایند و یا از سازمان ناظر بر فعالیت پزشکان و سایر اعضای کادر درمان (نظام پزشکی، نظام پرستاری،…) گواهی تاییدیه صلاحیت حرفه ای دریافت کنند.

آزمون های تخصصی پزشکی PLAB

آزمون هیئت ارزیابی تخصصی و زبانشناسی PLAB در واقع مهارت و دانش فارغ التحصیلان خارجی رشته های درمانی از جمله پزشکی و پرستاری را جهت فعالیت در انگلستان بررسی می کند. آزمون PLAB شامل دو بخش است. بخش اول PLAB   یک آزمون کتبی چند گزینه ای شامل 180 پرسش است. بخش دوم PLAB  آزمونی عملی و بالینی است که OSCE  نامیده می شود. متقاضی باید پیش از درخواست ثبت نام برای اخذ مجوز فعالیت کادر درمان در انگلستان، هر دو بخش آزمون PLAB  را بگذراند.

مفاد بخش اول آزمون PLAB  شامل شرایط عمومی یا حاد بیمار (موارد شایع در بخش اورژانس) و مدیریت شرایط بیمار در مراقبت های طولانی مدت است و از وظایف تخصصی پزشک عمومی در محتوای آزمون پرسشی مطرح نمی شود.

بخش اول آزمون PLAB  چهار بار در سال در بریتانیا و برخی کشور های دیگر برگزار می شود. نزدیک ترین محل برگزاری آزمون PLAB برای متقاضیان ایرانی، کشور امارات است.

هزینه شرکت در بخش اول آزمون PLAB  در حال حاضر 239 پوند است.

بخش دوم آزمون PLAB  شامل 16 سناریوی درمانی است که هر کدام 8 دقیقه طول می کشد و به صورت عملی مثل مشاوره پزشکی به صورت آزمایشی برگزار می شود. آزمون عملی PLAB در طول سال در مرکز ارزیابی ویژه آزمون  PLAB در شهر منچستر انگلستان برگزار می شود.

هزینه شرکت در آزمون عملی PLAB در حال حاضر 875 پوند است.

آزمون های پرستاری و مامایی

متقاضیان مهاجرت به انگلستان به عنوان پرستار و ماما باید در شورای پرستاری و مامایی انگلستان (NMC) ثبت نام کنند. متقاضیان پرستاری و مامایی برای کار در انگلستان در دو مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرند. موسسه مهاجرتی کیان ویزا در ادامه به شرح روند ارزیابی پرستار و ماما در کشور انگلستان می پردازد.

بخش اول: آزمون چندگزینه ای که در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود.

بخش دوم: آزمون عملی که صرفا در انگلستان برگزار می شود.

قوانین کشور انگلستان برای متقاضیان پرستاری و مامایی

  • ارایه مدرک زبان انگلیسی و گذراندن آزمون چندگزینه ای کامپیوتری برای شرکت در آزمون عملی
  • فارغ التحصیلان خارجی رشته های پرستاری و مامایی می توانند پس از گذراندن مرحله اول آزمون به دنبال فرصت های شغلی موجود در کشور انگلستان باشند و از یک کارفرمای انگلیسی نامه اسپانسرشیپ (COS) دریافت کنند.
  • متقاضی پرستاری یا مامایی در کشور انگلیس پس از دریافت نامه اسپانسرشیپ یا پیشنهاد کاری از انگلستان باید تا 3 ماه از تاریخ شروع همکاری که در این نامه قید شده است، آزمون عملی را در کشور انگلستان با موفقیت سپری کند.
  • متقاضیان می توانند تا 3 بار در آزمون عملی رشته های پرستاری و مامایی کشور انگلستان شرکت کنند.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

آشنایی با کشور انگلستان

ویزای کاری انگلستان

:https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}