اقامت

این مجوز اقامت به شما به عنوان فارغ التحصیل یکی از رشته های درمانی اجازه می دهد تنها تا زمان اعتبار آن در این کشور زندگی کنید. این مجوز همچنین امکان زندگی در سایر کشورهای حوزه ی شنگن را به مدت 90 روز به شما میدهد که این اقامت باید در طول صد و هشتاد روز آخر مهلت اقامت شما در کشور دانمارک باشد.

توجه داشته باشید که این مجوز تنها محدود به اقامت در این کشورهاست و شامل کارکردن در هیچ کدام از این کشورها نمی شود.

کلاس زبان دانمارکی

با داشتن اجازه اقامت در کشور دانمارک می توانید در دوره های زبان دانمارکی که بخشی از هزینه ی آن را شهرداری محل سکونت شما می پردازد، شرکت نمایید. شهرداری منطقه محل سکونت شما موظف است دوره های زبان دانمارکی را به شما ارائه کرده و یا شما را به آموزشگاه های زبان معرفی کند.

در این کلاس ها به شما و سایر اتباع خارجی زبان دانمارکی آموزش داده خواهد شد. چنانچه پس از گذشت یک ماه از ثبت آدرس شما در این کشور پیشنهادی جهت شرکت در دوره های زبان دانمارکی دریافت نکردید، می توانید با شهرداری منطقه خود تماس بگیرید.

چه مدت می توانید در کشور دانمارک اقامت داشته باشید؟

در صورتیکه پزشک یا دندانپزشک هستید:

در ابتدا اجازه اقامت سه ساله به شما داده خواهد شد و چنانچه مدرکی دال برگذراندن آزمون زبان دانمارکی ارائه کنید، این مجوز برای دو سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

درصورتیکه پرستار هستید:

تنها اجازه اقامت برای مدت سه سال را خواهید داشت و این مجوز بیش از این مدت قابل تمدید نیست.

نکته بسیار مهم این است که جهت تمایل به تمدید اقامت متقاضی باید حتما در این 3 سال دوره کارآموزی خود را پشت سر بگذراند و همچنین بتواند مدرک زبان دانمارکی را ارائه دهد.

در صورتیکه تاریخ پاسپورت شما تمام شود:

مجوز شما برای اقامت در دانمارک شما تنها تا مدت 90 روز قبل از تاریخ ابطال گذرنامه معتبر است. اگر تاریخ اعتبار گذرنامه شما کمتر از مدت زمان اجازه اقامت شما در کشور دانمارک باشد،مدت اجازه اقامت نیز کوتاه تر خواهد شد.  البته پس از تمدید گذرنامه می توانید برای  تمدید مهلت اقامت درخواست دهید که البته  این کار باید حداقل سه ماه قبل از اتمام تاریخ مجوز اقامت انجام شود.

آیا اجازه اقامت به خانواده شما نیز تعلق می گیرد؟

اجازه اقامت در کشور دانمارک با هدف اخذ پروانه فعالیت حرفه ای برای کادر درمان به خانواده این افراد اجازه می دهد آن ها را در این کشور همراهی کنند. خانواده شما شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می شود.

مهم ترین و اولین مرحله برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک چیست؟

همانطور که از مطالبی که ارائه شد متوجه شدید، پروسه مهاجرت کادر درمان به دانمارک بسیار طولانی می باشد.بنابراین این روند نیازمند دقت بسیار بالایی جهت تکمیل مدارک است.اولین مرحله جهت اخذ ویزای دانمارک معادل سازی مدارک کاری و تحصیلی فرد متقاضی است.

آیا پس از دریافت ویزای کادر درمان دانمارک، متقاضی می تواند اقامت این کشور را دریافت کند؟

بله! اشخاصی که موفق به اخذ ویزای کادر درمان دانمارک می شوند بعد از گذشت 5 سال از روزی که مشغول به کار شدند، با مراجعه به سفارت کشور دانمارک می توانند درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور ثبت برسانند.

حقوق پرستاران در دانمارک چگونه است؟

میانگین حقوق یک پرستار در دانمارک از 40.000 کرون دانمارک در ماه شروع می شود.

موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا جهت ارائه کلیه خدمات مهاجرتی و مشاوره جهت تصمیم گیری بهتر،در اختیار شماست.تنها کافیست از طریق شماره تماس های 09300660818 و 07136240541 با مشاورین تخصصی ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

روش های مهاجرت به دانمارک

سفارت دانمارک در ایران : https://iran.um.dk