کیان ویزا

ویزای کار اروپا

0.0
0.0/5
ویزای کار اروپا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای کار اروپا

در سال های اخیر اغلب کشورهای اروپایی با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه شده اند، بسیاری از این کشورها که رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرده اند، ساخت و ساز و صنایع خود را به طور چشمگیری توسعه داده اند، از این رو در برخی از صنایع به نیرو کار ماهر نیاز پیدا کرده اند.‌ کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای رفع کمبودهای خود در بخش های ساخت و ساز و برخی از صنایع از افراد واجد شرایط با مهارت های فنی بهره می گیرند.

بنابراین در اغلب کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصت های بی شماری برای کار و یافتن فرصت های شغلی جدید وجود دارد. این کشورها برای تسریع در جذب کارگر ماهر از کشورهای سراسر جهان، شرایط اعطای ویزای کار خود را به متقاضیان آسان تر کرده اند.‌

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فنلاند، فرانسه و، هلند به کارگران ساختمانی نظیر عایق کار، داربست بند، جوشکار، نجار، برقکار و بسیاری کارگران ماهر دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد با تهیه این مقاله روند اخذ ویزای کار بهترین و آسانترین کشورهای اروپایی را برای کارگران ماهر به طور کامل شرح دهد، بنابراین با مطالعه این مقاله اطلاعات‌ لازم در مورد مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق اخذ مجوز کار را کسب خواهید کرد.

ویزای کار اروپا
ویزای کار اروپا

مقاله مرتبط :

مهاجرت برقکار

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت نیروی کار به هلند

ویزای کاری کشور لیتوانی

بدیهی است ‌افرادی که در  کارهای فنی و ساختمانی مهارت دارند، به سادگی می توانند حرفه مناسب خود را پیدا کنند. لیتوانی یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که به تخصص این قبیل افراد نیاز دارد. این کشور اقتصاد بسیار خوبی دارد و توانسته است نرخ‌ بیکاری را تا حد مطلوبی کاهش دهد.

چنانچه به عنوان برقکار، نجار، جوشکار، عایق کار، داربست بند با هر نیروی کار ماهری قصد دارید به یک کشور اروپایی مهاجرت کنید، لیتوانی می تواند یک انتخاب شایسته برای شما باشد. برای اخذ ویزای این کشور باید یک پیشنهاد کار از طرف یک‌ کارفرمایی که شهروندی لیتوانی را دارد، دریافت کنید.

افرادی که بتوانند اجازه کار یک‌ ساله این کشور را دریافت کنند، می توانند در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنند.

در صورتی که مایل باشید به سرعت ویزای کار این کشور را دریافت کنید دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، با اینکه برای اخذ ویزای کار کشورهای اروپایی نیازی به ارائه هیچ نوع مدرک زبان انگلیسی ندارید، اما باید بتوانید با استفاده از زبان انگلیسی در این کشورها کار و زندگی کنید.

متقاضیانی که از سوابق کاری بسیار خوبی برخوردارند، راحت تر می توانند جذب بازار کار این کشور شوند.

معمولا ویزای کار لیتوانی یک ساله است. اما در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کند. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمایید.

ویزای کاری کشور آلمان

آلمان که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، اخیرا با ارائه شیوه های جدید مهاجرتی، اعطای ویزای کار به کارگران ماهر از سراسر جهان را بسیار تسهیل کرده است.

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین چنانچه در هر یک از شغل های ذکر شده مهارت دارید می توانید برای یافتن حرفه مناسب از این کشور درخواست ویزا کنید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان مجرب کیان ویزا تماس بگیرید.

یکی از الزامات پذیرفته شدن متقاضیان در آلمان  سن آنهاست که باید کمتر از۳۵ سال باشد. متقاضیانی که قصد دارند ویزای کار این کشور را دریافت کنند، باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند، اما نیازی به ارائه مدرک زبان نظیر آیلتس یا تافل ندارند. متقاضیانی که دارای سوابق کاری ۲ تا ۳ سال هستند شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار این کشور دارند.

آنها همچنین باید ثابت کنند که می توانند قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارند، پرداخت‌ نمایند.

ویزای کار اروپا در کیان ویزا
ویزای کار اروپا در کیان ویزا

ویزای کار کشور فنلاند

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، فنلاند نیز یکی از دیگر کشورهای اروپایی است که با کمبود نیروهای ماهر در حرفه هایی نظیر عایق کاری، برق کاری، جوشکاری، تجاری و داربست بندی و بسیاری دیگر از مشاغل فنی مواجه است. بدین ترتیب این کشور از میان استادکاران ماهر در این حوزه ها از سراسر کشورهای جهان افراد واجد شرایط را برای رفع نیازهای خود انتخاب می کند و به با اعطای مجوز کار به آنها اجازه می دهد تا برای کار به این کشور سفر کنند.

فنلاند برای این منظور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به این کشور راه اندازی کرده است. لازم به ذکر است که افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند. بنابراین برای بالا یردن شانس خود برای دریافت ویزای این کشور،زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. همانطور که پیشتر نیز بیان کردیم، برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، اما باید قادر باشد به این زبان صحبت کنید. علاوه براین، داشتن سابقه کاری به مدت دو تا سه سال می تواند امتیاز شما را برای دریافت مجوز کار افزایش دهد.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

ویزای کار کشور فرانسه

چنانچه مهارت بسیار خوبی در مشاغل ساختمانی نظیر برقکاری، نجاری، عایق بندی، داربست بندی و سایر حرفه های فنی دارید، فرانسه یک انتخاب شایسته برای اخذ ویزای کار و زندگی برای شما خواهد بود.‌ به طور کلی فرانسه از ثروتمندترین و قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌ شود و دارای بازار کار بسیار خوبی است. کارگران در فرانسه از یک زندگی ایده آل برخوردار خواهند شد. این کشور در سال‌ های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر و افراد متخصص در مشاغل ساختمانی نموده است. کلیه افراد و استاد کارانی که  در حرفه های ساختمانی مهارتی دارند می توانند برای دریافت مجوز کار از فرانسه اقدام کنند.

این کشور برای اعطای ویزای کار به نیروهای توانمند و ماهر مجوزی به نام پاسپورت استعداد اعطا می کند. این مجوز در اغلب کشورهای اروپایی به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» معروف است.

به منظور اینکه بتوانید کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید باید یک قرارداد کار که ۱۲ماه اعتبار داشته باشد را با یک کارفرمای فرانسوی امضا کنید. شرایط دیگر آن این است که حقوقی معادل با  ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کنید.

علاوه براین، باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشید و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ توانید مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برسانید. برای افزایش شانس خود برای دریافت این نوع ویزا، زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید. با وجود اینکه برای دریافت مجوز کار ملزم به ارائه مدرک زبان نیستید، اما برخورداری از دانش و مهارت در زبان انگلیسی یک امتیاز محسوب می شود.

چنانچه بتوانید گذرنامه استعداد این کشور را دریافت کنید، می توانید حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنید و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید، می توانید این ویزا را تمدید نمایید.‌ افرادی که موفق شوند با تمدید ویزای کاری خود چند سال در این کشور زندگی و‌ کار کنند، می توانند برای اخذ اقامت دائم فرانسه اقدام نمایند.

کیان ویزا
کیان ویزا

ویزای کار کشور هلند

زندگی و کار در کشور زیبای هلند می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت شما باشد. هلند در سال های اخیر با کمبود نیروی کار ماهر روبرو شده است، بنابراین برای رفع کمبود خود در این حوزه ها به افراد واجد شرایط اجازه می دهد تا به این کشور سفر کنند و فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمایند. فرآیند اخذ ویزای هلند شبیه به دیگر کشورهای اروپایی است، تنها ممکن است در برخی موارد جزئی با سایر کشورها تفاوت داشته باشد.

کارگران و استادکاران ماهر در حرفه های نجاری، جوشکاری، عایق بندی، برق کاری، داربست بندی و سایر حرفه های مرتبط با ساختمان و کارگران برخی صنایع  نیز از جمله نیروی کار ماهری هستند که این کشور به آنها نیاز دارد، بنابراین شما نیز می‌ توانید به عنوان یکی از این نیروهای کار شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشور هلند با مشاوران کیان ویزا تماس بگیرید.

در صورتی که به عنوان نیروی کارگر ماهر یا هر یک از استادکاران در مشاغل ساختمانی مهارت خاصی دارید و مایلید از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.

در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند. بدیهی است که شهروندان برخی از کشورها برای  ورود و اقامت در هلند به ویزا یا اجازه اقامت نیاز ندارند که این امر به کشور مبدا متقاضیان بستگی دارد، اما ایران نیز از جمله کشورهایی است که شهروندان آن باید برای دریافت ویزای کار هلند، به این کشور درخواست دهند.

به طور کلی هلند ویزای های کاری مختلفی را به متقاضیان ارائه می دهد. هریک از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک کارگر مهاجر زندگی و کار کنید، باید ویزای کار کارگر ماهر این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید و به عنوان یک‌ کارگر، باید حداقل دستمزدی که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. کارفرمای شما باید ثابت کند که این موقعیت توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد. همانطور که بارها بیان کردیم برخورداری از دانش زبان انگلیسی یک امتیاز محسوب می شود و شانس پذیرش شما برای اخذ ویزای کار تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد.

هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت عایق کاران و داربست بندها را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی فهرستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به جذب کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}