کیان ویزا

ویزای کار هلند

0.0
0.0/5
ویزای کار هلند
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای کاری هلند

در واقع ویزای کاری هلند همان مجوز اقامت این کشور است که برای شهروندان بین المللی که متقاضی کار در این کشور هستند، صادر می‌ شود. هلند یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپاست که اخیرا با کمبود نیروهای کار ماهر روبرو شده است، بنابراین برای رفع کمبود خود در این حوزه ها به افرادی که در حرفه های ساختمانی دارای مهارت هستند، اجازه می دهد تا برای کار به هلند وارد شوند. بنابراین چنانچه در حرفه هایی نظیر جوشکاری، برقکاری، نجاری، عایق بندی، داربست بندی و مشاغل دیگر دارای مهارت هستید و از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردارید می‌ توانید برای اخذ ویزای کار هلند اقدام کنید.

معمولاً افرادی که از اتحادیه اروپا برای کار به هلند سفر می کنند، نیازی به دریافت ویزای کار این کشور ندارند، اما متقاضیان سایر کشورهای غیر اتحادیه اروپا از جمله ایران باید برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنند.

در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد در این مقاله ویزای کاری هلند و نحوه اخذ آن را برای افرادی که قصد دارند از طریق دریافت ویزای کار این کشور به هلند مهاجرت کنند، شرح دهد. چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنم این مقاله را به طور کامل مطالعه فرمایید.

شرایط اخذ ویزای کاری هلند

همانطور که گفتم در صورتی که قصد دارید برای کار به هلند سفر کنید باید برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنید. به طور کلی هلند ویزای های کاری متفاوتی را به متقاضیان کار در این کشور ارائه می دهد که هر یک از این ویزاهای کاری هلند شرایط منحصر به فردی دارد. اینکه کدام یک از ویزاهای کار برای شما مناسب است، بستگی به کاری دارد که قصد دارید در این کشور انجام دهید.‌

چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک نیروی کار ماهر زندگی و کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کارگر ماهر این کشور درخواست دهید. به طور کلی شرایط ویزای کار ، به نوع ویزاهای کاری بستگی دارد که این کشور در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اما برای دریافت این ویزا، باید  یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت نمایید. از شرایط دیگر دریافت ویزای کار کارگر ماهر این است که متقاضی باید از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشد، اما توجه داشته باشید که نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. همچنین برای دریافت این ویزا باید از۲ تا ۳ سال سابقه کار برخوردار باشید.

با توجه به نوع ویزای کاری که نیاز دارید، شرایط دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

ویزاینمایشگاهیآلمان

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت راننده به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت جوشکار به المان

ویزای کار هلند
ویزای کار هلند

انواع ویزای کار هلند

در سال ۲۰۲۱، دولت هلند برای جذب کارگران ماهر خارجی به این کشور به صورت سالانه اقدام به اعطای ویزای کاری مختلف به افراد دارای مهارت بالا کرد.

در واقع ویزای کاری هلند به کارگران خارجی با مهارت بالا اجازه می دهد تا ۴ سال در این کشور بمانند و‌ کار کنند‌. کارگران ماهر می توانند از طریق دریافت مجوز کار دائمی معمولی هلند یا کارت آبی اتحادیه اروپا  برای کار به این کشور سفر کنند. افرادی که موفق شوند کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت نمایند این امکان به آنها داده می شود که در هر یک از ۲۵ کشور از ۲۷ کشور اروپایی کار کنند.

در حقیقت دولت هلند برای رقابت با سایر کشورهای توسعه یافته جهان مانند کانادا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا ویزای کاری خود را راه اندازی کرد و موفق شد میلیون ها کارگر ماهر را از سراسر جهان به دلیل مجوزهای کاری مطلوب و حقوق های بالا جذب کند.

لازم به ذکر است که هر نوع از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فرد خود است‌. به عنوان مثال:  ویزای کار با حقوق معمولی هلند به کارگران ماهری اعطا می شود  که تصمیم‌ دارند در هلند به عنوان یک کارگر معمولی کار کنند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کارگر عادی هلند عبارتند از:

 • ●        برخورداری از یک قرارداد کاری با یک کارفرما هلندی
 • دریافت حداقل دستمزد برای کارکنان بالای ۲۳ سال
 • ارائه شواهد از طرف کارفرمای شما مبنی بر اینکه موقعیت کاری پیشنهادی به شما توسط هیچ شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده است.

مجوز کارهای فصلی هلند

ویزای کار هلند برای کار فصلی به افرادی اعطا می شود که به طور فصلی در هلند در بخش کشاورزی فعالیت می کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته قابل صدور است.

شرایط ویزای کار فصلی هلند عبارتند از:

 • امضای قرارداد کار با یک کارفرما در هلند
 • اخذ مجوز GVVA (مجوز اقامت و اجازه کار ترکیبی)
 • دریافت حداقل دستمزد یا درصدی از حقوق

ویزای کار نیروی ماهر هلند

به طور کلی متقاضیانی که دارای مهارت و دانش بسیار بالایی هستند افراد خارجی به شمار می روند که قرار است به اقتصاد دانش بنیان هلند کمک کنند. افرادی که تمایل دارند به عنوان یک مهاجر با مهارت بالا در هلند به کار مشغول شوند، باید بتوانند در این کشور میزان تعیین شده ای از درآمد را کسب نمایند. این افراد در صورتی که زیر ۳۰ سال سن دارند، باید حداقل ۳۲۹۹ یورو درآمد داشته باشند. چنانچه بالای ۳۰ سال سن دارند، حداقل دستمزد آنها باید ۴۵۰۰ یورو باشد.

سایر شرایطی که برای یک مهاجر بسیار ماهر اعمال می شود عبارتند از:

 • متقاضی باید یک قرارداد با یک کارفرما یا موسسه تحقیقاتی در هلند امضاء کند.
 • کارفرما باید یک حامی شناخته شده توسط IND باشد.
 • برای محققان علمی: قرارداد کاری شما از طرف موسسه امضا خواهد شد.
 • برای محققان علمی: قرارداد باید شامل شرح شغل و کد مطابق با سیستم طبقه‌ بندی مشاغل دانشگاه (UFO) باشد.
موسهه مهاجرتی کیان ویزا
موسهه مهاجرتی کیان ویزا

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز کار محسوب می شود که اغلب کشورهای اتحادیه اروپا از طریق اعطای آن به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهند در کشورهای اروپایی به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا زندگی و کار کنند. چنانچه کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید، برای کار در هلند دیگر به اخذ ویزای کار این کشور و مجوز کار آن نیاز نخواهید داشت. برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باید شرایط زیر برخوردار باشید:

 • برخورداری از قرارداد کار که حداقل ۱۲ ماه اعتبار داشته باشد.
 • دیپلم تحصیلات عالی از یک برنامه حداقل سه ساله
 • گواهی تحصیلات عالی شما باید توسط Nuffic ارزیابی شود.
 • ●        باید بتوانید ثابت کنید که استانداردهای انجام حرفه خود را رعایت می کنید.
 • باید میزان دستمزد مورد نیاز برای دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید که حداقل ۵۲۷۲ یورو در ماه است.
 • شرکتی که برای آن کار خواهید کرد  در ۵ سال گذشته به دلیل نقض ماده ۲ قانون استخدام اتباع بیگانه یا عدم پرداخت (یا عدم پرداخت کافی) مالیات، دستمزد یا حق بیمه کارفرما جریمه نشده باشد.

نحوه درخواست اخذ ویزای کار هلند

درخواست ویزای کار هلند به ملیت شما و همچنین نوع کاری که انجام خواهید داد بستگی دارد. برای کار در هلند، هم به یک مجوز اقامت برای استقرار در این کشور و هم به یک مجوز کار جداگانه برای اجازه کار نیاز خواهید داشت. با این حال، برخی از متقاضیان می‌ توانند برای یک مجوز واحد که هر دوی این مجوزها را در برمی گیرد، درخواست دهند. این مجوز به نام GVVA شناخته می شود و می تواند برای یک تا سه سال صادر شود.

در اغلب موارد، کارفرمای شما باید برای مجوز کار یا مجوز GVVA برای شما درخواست دهد. کارفرما می تواند این کار را مستقیماً از طریق IND پس از دریافت تمام مدارک مورد نیاز از شما انجام دهد. پس اینکه کارفرمای شما، مدارکتان را ارسال کرد IND درخواست کارفرما را به آژانس کار هلند (UWV) ارسال می کند، این نهاد پس از ارزیابی درخواست کارفرما در مورد اعطای ویزا به شما به IND مشاوره می دهد.

مهاجرت به هلند همراه با کیان ویزا
مهاجرت به هلند همراه با کیان ویزا

افرادی که باید برای اخذ مجوز واحد (GVVA) درخواست دهند

به طور کلی کارگران خارجی که با ویزای کار به هلند می آیند و برای مجوز GVVA درخواست می دهند عبارتند از:

 • مهاجران کارگری منظم
 • کارآموزان
 • معلمان آموزش بین المللی
 • برخی از اتباع خارجی که در صنعت رستوران آسیایی کار می کنند

افرادی که به اجازه اقامت و اجازه کار (TWV) به طور جداگانه نیاز دارند

در صورتی که نمی توانید برای مجوز واحد درخواست دهید، کارفرمای شما باید از طرف شما برای یک مجوز کار جداگانه درخواست دهد. با این حال، شما یا کارفرمایتان می توانید برای دریافت اجازه اقامت در هلند درخواست دهید. چنانچه خودتان درخواست می دهید، می توانید آن را از طریق سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود انجام دهید.

افرادی که نیازی به دریافت مجوز واحد GVVA ندارند عبارتند از:

 • مهاجران کاری با ویزای کوتاه مدت
 • کارگران فصلی
 • دانش آموزان
 • پناهجویان
 • افراد منتقل شده درون شرکتی
 • پناهندگان
 • کارگران در یک سال تحصیلی
 • اعضای خانواده دارندگان مجوز GVVA
 • ارائه دهندگان خدمات
 • دریانوران

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی  را دارند.‌ در این مقاله ویزای کار هلند و نحوه دریافت آن را به طور کامل شرح دادیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشور یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}