کیان ویزا

چگونه می توان اقامت امارات متحده ی عربی را گرفت؟

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ایا میتوان اقامت وتابعیت امارات متحده ی عربی را گرفت ؟

 

شهروندی امارات از طریق سرمایه گذاری

واجد شرایط بودن برای شهروندی امارات متحده عربی از طریق سرمایه گذاری یا استعداد:

در فوریه 2021، امارات متحده عربی تغییرات قابل توجهی در قانون شهروندی امارات ایجاد کرد.دولت اجازه  می دهد تا سرمایه گذاران واجد شرایط و افراد دارای استعدادهای ویژه به همراه خانواده هایشان تابعیت شوند.

شهروندی امارات متحده عربی از طریق سرمایه گذاری این یک تغییر اساسی در سنت شورای همکاری خلیج فارس است که هرگز تابعیت اعطا نمی کند، بلکه فقط اجازه اقامت و ویزا را به اتباع خارجی اعطا می کند.

هدف امارات متحده عربی جذب استعدادهای ویژه و همچنین سرمایه گذارانی است که می توانند به اقتصاد امارات کمک کنند. کابینه امارات متحده عربی، شوراهای اجرایی و دادگاه‌های محلی مقاماتی هستند که واجد شرایط شهروندی امارات متحده عربی را معرفی می‌کنند.

واجد شرایط بودن برای شهروندی امارات متحده عربی از طریق سرمایه گذاری یا استعداد:

ویزای اقامت طولانی مدت امارات متحده عربی در دو بازه زمانی 10 ساله و 5 ساله در دسترس است.

واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت 10 ساله امارات

ویزای اقامت 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار درخواست بدهید، آماده‌اید سرمایه‌گذاری عمومی حداقل 10 میلیون درهم انجام دهید.

روش های سرمایه گذاری در امارات

  • حداقل سپرده 10 میلیون درهم در یک صندوق سرمایه گذاری محلی
  • تشکیل یک تجارت با حداقل سرمایه 10 میلیون درهم در امارات
  • مشارکت با یک شرکت موجود یا جدید با ارزش سهام حداقل 10 میلیون درهم
  • سرمایه گذاری حداقل 10 میلیون درهم در تمام روش های ذکر شده در بالا؛ شرط آن است که سرمایه گذاری در بخش هایی غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60 درصد کل سرمایه گذاری نباشد.

الزامات

  • شما باید ثابت کنید که سرمایه کافی دارید و برای انجام سرمایه گذاری وام دریافت نمی کنید
  • شما متعهد می شوید که سرمایه گذاری را حداقل برای سه سال نگه دارید
  • شما تا 10 میلیون درهم صلاحیت مالی دارید

ویزای طولانی اعضای خانواده و همکاران

 ویزای طولانی مدت امارات میتواند شامل همسروفرزندان شما می شود.همچنین میتوانیدویزای خودرا برای یک مدیر اجرایی و یک مشاورتمدید کنید. سرمایه گذاران بین المللی نیز واجد شرایط درخواست مجوز ورودچندگانه برای یک دوره شش ماهه هستند.

اقامت امارات  ازطریق تحصیل

چنانکه ذکر شد کشور امارات دارای 9.4 میلیون جمعیت می باشد و از آنجاییکه یکی از بالاترین اولویت های امارات متحده عربی همیشه آموزش بوده است سطح آموزش در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که قصد  تحصیل در کشورامارات را دارند می توانند از این طریق اقامت تحصیلی ویزای این کشور را بدست آورند. به شکلی که پس از پذیرش از دانشگاه های این کشور، از طریق نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی امارات درخواست دهند که معمولا این ویزا برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت برای 12 ماه صادر می شود و اگر دوره تحصیلی شما بلند مدت باشد این ویزا به میزان طول دوره تحصیلی صادر داده خواهد شد.

دانشگاه های در کشور امارات

کشور امارات دارای طیف وسیعی از دانشگاه ها اعم از دانشگاه های دولتی و خصوصی است که دانشگاه های دولتی مختص شهروندان کشور امارات می باشد و دانشگاه های خصوصی و بین المللی هستند که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی را ممکن می سازند. دانشگاه های آمریکایی شارجه و دبی، دانشگاه علم و صنعت عجمان، دانشگاه ابوظبی که در ابوظبی و العین شعبه دارد. دانشگاه الحسن و دانشگاه علم و صنعت خلیفه از دانشگاه های خصوصی کشور امارات هستند که رنکینگ خوبی دارند و همچنین بعضی از دانشگاه های کشورهای دیگر نیز وجود دارد که در دبی شعبه دارند مانند دانشگاه سوربن که بر اساس استانداردهای دانشگاه سوربن فرانسه هدایت می شود.

دانشگاه نیویورک اولین دانشگاه جامع علوم انسانی و لیبرال است که دانشگاهی آمریکایی است، دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ جان هاپکینز که در مقطع  دکترا در زمینه بهداشت عمومی در امارات است و موسسات دیگری از ایالات متحده مثل دانشگاه واشنگتن، دانشگاه بوستون و موسسه فناوری روچستر هستند که بخاطر وجود این دانشگاه ها در دبی بسیاری از دانشجویان برای اینکه در نهایت بتوانند با ورود به این دانشگاه ها به کشورهای مزبور انتقالی بگیرند، تحصیل در کشور امارات را انتخاب می کنند.

هزینه تحصیل در کشور امارات

اما هزینه تحصیل در کشور امارات بر خلاف تصور عامه مردم پایین نیست و سالیانه حدود 12 هزار دلار هزینه دوره تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کشور امارات خواهد بود که در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی و یا کشوری مثل کانادا هزینه پایینی نیست. علاوه بر آن پس از تحصیل در کشور امارات اشخاص می توانند در صورت استخدام کاری و یا سرمایه گذاری اقامت خود را در کشور امارات تمدید کنند و درغیر اینصورت مدت اقامت آن ها غیرقابل تمدید است و بایستی به کشور خود بازگردند. بنابراین مؤسسه MIE پیشنهاد می کند با دریافت مشاوره در صورت امکان از ابتدا بطور مستقیم برای تحصیل در کشورهای اروپایی یا کشور کانادا اقدام کنید.

اقامت امارات از طریق ازدواج

اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولا امکان پذیر است. زیرا اغلب کشورهای جهان به دلیل اهمیت به بنیاد خانواده، این امکان را برای زوجین برقرار خواهند کرد که بتوانند در کنار هم زندگی کنند. اما بطور قطع شرایط و قوانین کشورهای مختلف متفاوت است در کشور امارات قوانین موجود حکم می کند که اگر مرد خارجی با زن اماراتی ازدواج کند اجازه اقامت در کشور امارات به او داده خواهد شد اما تابعیت امارات به او داده نخواهد شد. اگر مرد اماراتی با زن خارجی ازدواج کند، ازدواج آن ها واقعی باشد و به مدت 3 سال با یکدیگر زندگی کنند به زن اقامت و تابعیت داده خواهد شد به شرط اینکه از تابعیت قبلی خود خارج شود. بطور کلی از هر راهی که اقدام کنید درصورت اقامت به مدت 30 سال در کشور امارات می توانید در این کشور درخواست اقامت دائم و تابعیت داشته باشید.

اقامت امارات از طریق تولد

کشور امارات در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی می کند و تنها با تولد فرزند در کشور امارات به کودک تابعیت داده نمی شود. مگر اینکه پدر و مادر کودک نامعلوم باشد. یا اینکه کودک پدر یا مادر اماراتی داشته باشد. همینطور در صورتی که طفل از پدری نامعلوم و مادری اماراتی متولد شده باشد، به وی تابعیت امارات اعطا می شود. تنها در این حالت ها با تولد فرزند در خاک امارات به او تابعیت امارات داده می شود.

اقامت امارات از طریق پناهندگی

قوانين كشور امارات، نظیر سایر كشورهاي عربي به گونه ای است که چندان از مهاجران استقبال نمي شود و قوانين پناهندگي در اين كشور خيلي تحت تاثير قوانين حقوق بشر نمي باشد. کشور امارات هیچگونه مسئولیتی در قبال پناهندگان قبول نمی کند، هرچند با توجه به اینکه پناهندگی به طور کلی وضعیتی مبهمی دارد و پناهندگان از نظر اجتماعی در سطح مطلوبی نیستند ما نیز پناهندگی را پیشنهاد نمی کنیم و هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهیم.

اقامت امارات برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در این روش اقامتی افرادی که دارای سابقه ویژه و درخشان هنری و فرهنگی و ورزشی هستند برای اخذ اقامت درخواست می دهند. کشورهایی که این شرایط را برای نخبگان و افراد خاص مهیا کرده اند اندک هستند. کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا از این برنامه های مهاجرتی استقبال کرده و شرایط را برای ورود و اقامت این اشخاص مهیا می کنند. کشور آمریکا شرایط ورود هنرمندان را با ویزای eb1 امکان پذیر کرده است و افرادی که دارای رزومه درخشان و بین المللی در زمینه های هنر، کار، تجارت و ورزش دارند می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام کنند و این ویزا نهایتا به گرین کارت ( اقامت دایم ) امریکا ختم می شود. در کانادا برنامه خود اشتغالی برای جذب این اشخاص وجود دارد. خود اشتغالی یکی از روش های اخذ اقامت دایم کاناداست. کشور امارات برنامه ای برای اقامت هنرمندان و افراد موفق نداشته و شرایطی را برای کار و اقامت این افراد مهیا نکرده است. بنابراین هنرمندان و افراد موفقی که تمایل دارند با توجه به توانمندی های فردی خود جهت اقامت اقدام کنند امارات مقصد مناسبی برای آن ها نخواهد بود.

اقامت امارات و هزینه های زندگی درامارات

هزینه های زندگی در امارات در شهرهای دبی، ابوظبی و شارجه نسبتا بالا است که البته می توان گفت کیفیت و استانداردهای  زندگی در این شهرها فوق العاده است. هزینه اقامت در یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر دبی ماهیانه در حدود ۸۰۰۰ درهم است. ماهیانه در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰درهم هزینه های آب، برق و گاز در نظر گرفته می شود. می توان گفت هزینه های زندگی یک فرد مجرد بطور ماهیانه در حدود ۴۰۰۰ درهم است. هزینه های اقامت برای یک خانواده چهار نفره درحدود ۱۲ هزار درهم در ماه برآورد می شود. در ارتباط با هزینه خورد و خوراک در امارات نمی توان مبلغ مشخصی را ذکر کرد چنانچه شما عادت به خرید از فروشگاه های معروف و یا برندهای معتبر دارید هزینه خورد و خوراک بیشتری در ماه خواهید داشت. اما اگر از فروشگاه ها و بازارهای محلی خرید کنید در هزینه های شما صرفه جویی می شود. امارت کشوری است که می توانید درآن بسیار لوکس و تجملاتی زندگی کنید. همه چیز بستگی به سبک زندگی شما دارد. بیمه سلامت دولتی در امارات فقط برای کسانی وجود دارد که ملیت اماراتی دارند بنابراین هزینه های بیمه خصوصی را نیز باید در امارات در نظر بگیرید. دبی یکی از گرانترین شهرهای دنیا برای اقامت به حساب می آید.

اقامت امارات و اخذ تابعیت امارات

اقامت امارات و اخذ تابعیت امارات از جمله مسایل مهم برای مهاجرانی است که از طرق مختلف نظیر تحصیل و کار و سرمایه گذاری برای اقامت امارات اقدام می کنند. اما چنانچه ملاحظه فرمودید در هیچکدام از راه های ذکر شده نمی توان تابعیت و پاسپورت امارات را به دست آورد. اقامتی که در کشور امارات برای مهاجرین صادر می شود صرفا اقامت موقت بوده و فقط در شرایطی که شخص ۳۰ سال در امارات اقامت داشته باشد می تواند برای اخذ اقامت دایم امارات اقدام نماید. فقط با ازدواج با مرد اماراتی و پس از ۳ سال اقامت در امارات است که می توان اقامت دایم و سپس تابعیت امارات را به دست آورد. که البته تابعیت در صورتی به زوجه اعطا می شود که  تابعیت قبلی خود را ترک نماید. قانون تابعیت مضاعف در امارات به رسمیت شناخته نمی شود. چنانچه شخصی که تابعیت امارات دارد تابعیت کشور دیگری را بگیرد تابعیت امارات از وی سلب می شود.

اقامت امارات و راه های اخذ اقامت امارات در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به شرایط سخت امارات برای اعطای اقامت دایم امارات و تابعیت امارات توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام از مشاوره حقوقی در زمینه مهاجرت برخوردار شوید. مشاوران متخصص می توانند شما را در امر مهاجرت و انتخاب کشور مناسب با توجه به شرایط تحصیلی، سنی و مالی شما یاری کنند. دقت بفرمایید که مهاجرت شامل پروسه ای حقوقی است که نیاز به مشورت با کارشناسان حرفه ای در این زمینه دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت امارات،  با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید تا از راهنمایی و مشاوره تلفنی رایگان در زمینه اقامت امارات بهره مند شوید.

 

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
دیگر اطلاعات مهاجرتی
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}