کیان ویزا

چگونه می توان اقامت کانادا را گرفت؟

0.0
0.0/5
چگونه می توان اقامت کانادا را گرفت؟
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

چگونه می توان اقامت کانادا را گرفت؟

درجه سختی مراحل  مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا به شرایط شما بستگی دارد. علاوه بر این، به اولویت ها و اهدافی که برای خود تعیین کرده اید نیزوابسته است. راه های مختلف زیادی برایمهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت (pr)  کانادا وجود دارد که در این مقاله به بررسی انواع راه های موجود می پردازیم.

به دلیل جمعیت کم در کانادا،کانال های جدیدی برای مهاجرت به این کشور توسط دولت کانادا باز شده که مسیر را برای افرادی که قصد مهاجرت دارند ساده تر کرده است..اخیرا، کم شدن قوانین مهاجرتی و ساده گرفتن کشور کانادا به مهاجران باعث شده که متقاضیان مشتاق به کشور کانادا، مسیر های متعددی برای ورود به خاک کانادا و گرفتن اقامت این کشور را داشته باشند

در زیر ساده ترین راه های برای گرفتن اقامت و مهاجرت به کانادا آمده است.

ساده ترین راه برای دریافت اقامت کانادا pr

1.برنامه اکسپرس اینتری

Express Entry Program

(برای حرفه ای ها و کارگران تجاری)

2.برنامه نامزدی استانی

Provincial Nomination Programm

( برای کسانی که نمی توانند مدارک مورد نیاز اکسپرس اینتری را فراهم کنند)

3.برنامه سرمایه گذار تجاری

Business Investor Program

(شروع از حداقل سرمایه گذاری 150 هزار دلار کانادا)

4.مجوز کار

Work Permit

(با LMIA از یک کارفرمای کانادایی)

5.ویزای تحصیلی

Study Visa

(برای افراد زیر لیسانس یا فارغ التحصیلان)

6.ویزای بازدید کننده

Visitor Visa

(تغییر به LMIA پس از رسیدن به کانادا)

7.برنامه نامزد مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP)

 • Atlantic Immigration Nominee Program (AIPP)

در این مقاله، ساده ترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا و برخی از گزینه های بسیار محبوب مهاجرت به کانادا را بررسی می کنیم.

1.برنامه اکسپرس اینتریExpress Entry بدون پیشنهاد شغلی (Job Offer)

از زمانی که سیستم اکسپرس اینتری در سال 2015 معرفی شد، به لطف فرآیندهای آسان آن به یک راه مهاجرتی بسیار محبوب تبدیل شده است. همچنین این سریعترین راه برای کارگران ماهر برای مهاجرت به کانادا زیر شش ماه است. از این رو، به عنوان ساده ترین راه برای دریافت اقامت دائم (PR) کانادا در نظر گرفته می شود.

اکسپرس اینتری  بر حسب امتیاز بندی میباشد که توسط سیستم رتبه بندی جامع(CRS) انجام می شود. این ابزار به محاسبه امتیاز داوطلب بر اساس فاکتورهای کلیدی مانند سن،  مدرک زبان، تجربه کاری و تحصیلات و … کمک میکند. امتیاز متقاضیان واجد شرایط توسطIRCC    یا سازمان “مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا” تعیین می شود. متقاضیانی که امتیاز مورد نظر را کسب کنند، برای مهاجرت و اخذ ویزای PR کانادا مناسب تلقی می شوند.  بر این اساس، برای انها دعوتنامه صادر می شود. برنامه اکسپرس اینتری در بین مردم به عنوان ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا شناخته می شود. اخیراً، امتیاز قرعه کشی اکسپرس انتری در 10 دسامبر 2021 اعلام شد، امتیاز 698 بود. پس از کسب امتیاز، داوطلب می تواند به راحتی فرآیند اقامت دایم  کانادا را شروع کند.

اخیراً کانال های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت چند ساله کانادا هموارتر شده است. این بیان می کند که کانادا تا پایان سال 2021  به بیش از 3 میلیون نفر اقامت دایمPR  کانادا را از طریق مسیر اکسپرس انتری اهدا خواهد کرد.

سه زیر مجموعه برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری وجود دارد. ·     برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

بر اساس برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، نامزدهایی که حداقل امتیاز 67 از 100 را در شبکه ارزیابی خود کسب کنند، برای مهاجرت مناسب در نظر گرفته می شوند.

·     برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)  برای برنامه تجارت ماهر فدرال، نشان دادن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی الزامی است. باید برای استخدام تمام وقت برای حداقل یک سال باشد. در کنار این، گواهی صلاحیت در مشاغل تاجر نیز الزامی است. ·     کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کلاس تجربه کانادا (CEC) یک مدل مهاجرت برای متقاضیانی است که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند. این مدل بر کارگران با استعداد و ماهری متمرکز است که به طور موثر در کانادا کار می کنند و مایل به تربیت افراد ماهر در این کشور هستند.

2.برنامه نامزدهای استانی (PNP)

برنامه نامزد استانی برای کسانی است که نتوانستند شرایط اکسپرس اینتری را برآورده کنند. PNP کانادا ساده ترین راه برای مهاجرت به اینجاست. کانادا به استان های خود این حق را می دهد که بر اساس شغل مورد تقاضا و نیاز بازار کار در آن استان، افراد ماهر را دعوت و آنها را برای مهاجرت به کشور معرفی کنند. به طور عمده، دو راه برای دستیابی به نامزدی استانی وجود دارد. داوطلب می تواند از طریق  اکسپرس اینتری کانادا  وارد برنامه استانی شود یا می تواند مستقیماً به استان درخواست دهد. استان های مختلف شرایط متفاوتی دارند. پس از انتخاب، نامزد واجد شرایط با دریافت 600 امتیازی که از برنامه استانی گرفته است واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری میشود.

کانال های محبوب مهاجرت از طریق برنامه نامزدی استانی (PNP) عبارتند از:

 • برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP)
 • برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP)
 • نوا اسکوشیا PNP
 • برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک
 • برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP)
 • برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی منیتوبا (MPNP)
 • برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEIPN)

3. برنامه سرمایه گذار تجاری

اگر پول دارید، پس از طریق این مسیر، دریافت اقامت دائم در کانادا بسیار آسان است. این دسته هم برای صاحبان مشاغل و هم برای مدیران کسب و کار در کشورهای خارجی که به دنبال راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند مناسب است. برای این کار، می توانید از طریق ویزای استارت آپ یا برنامه های مهاجرت تجاری استانی اقدام کنید.

برای دریافت اقامت دائم کانادا (PR)از طریق دسته‌های سرمایه‌گذار

برخی از برنامه‌های نامزد استانی (PNP) نیز ارائه میشود، مانند:

 • برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP) – دسته تجاری – جریان شرکتی
 • جریان سرمایه گذار کسب و کار مانیتوبا.
 1. 4. اجازه کار با پیشنهاد شغلی

اگر ماهر هستید و پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده اید، می توانید این دسته بندی را به عنوان یک گزینه معتبر برای مهاجرت انتخاب کنید. دولت کانادا ترجیح میدهد تا کارفرما نیروی مورد نیاز خود را  از افراد محلی منطقه پیدا  کند. بنابراین، مسئولیت اثبات اینکه تخصص شما مورد نیاز هست و همچین فردی در کانادا یافت نشده ،بر عهده کارفرما و شما است. کارفرما باید درخواست  ارزیابی(LMIA) را به اداره کار کانادا  برای حمایت از پرونده شما ارسال کند. علاوه بر این، باید با ارائه مدرک  تحصیل و تجربه کاری خود ثابت کنید که به اقتصاد کانادا کمک خواهید کرد.

تنها نقطه ضعف این روش  این است که شما  برای کار در یک تخصص زیر نظر یک کارفرما مجوز کار گرفته اید و در صورتی که داوطلب بخواهد کارفرما یا موقعیت کاری را تغییر دهد، باید درخواست توسط مقامات تایید شود.

5.ویزای تحصیلی

کانادا دارای یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا با برنامه درسی گسترده و جهت گیری عملی برای هر رشته است. برای ویزای تحصیلی در کانادا، متقاضی باید توسط یک دانشگاه برای تحصیل پذیرفته شود و این فرآیند شامل ارسال بیانیه هدف از تحصیل، توصیه نامه و مقالاتی در مورد علاقه شما به دوره به همراه گواهینامه ها و مدارک تحصیلی شما است. .

پس از پذیرش در دانشگاه بر اساس مدارک شما، فرآیند درخواست مجوز دانشجویی شروع می شود که داوطلب می تواند فقط در وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) درخواست دهد و نامه پذیرش دانشگاه را برای سوابق به همراه کلیه موارد پیوست کند.

پس از گذراندن دوره ی تحصیلی خود  در کانادا شما میتوانید با برنامه “کلاس تجربه کاناداCEC

اقامت موقت تحصیلی خود را به اقامت دایم طی یک پروسه کوتاه مدت تبدیل کنید.

6. ویزای بازدید کننده

اگرچه این یک راه دائمی برای مهاجرت نیست، اما یکی از ساده ترین راه ها برای یک دوره کوتاه است. ویزای توریستی کانادا دو نوع است – ویزای یکبار ورود و چند بار ورود و حداکثر برای مدت شش ماه اختصاص داده می شود. شرایط و الزامات زیادی برای این دسته وجود ندارد فقط اینکه داوطلب باید از سلامت کامل برخوردار باشد، پاسپورت معتبر و منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود و خانواده اش داشته باشد. متقاضی همچنین می تواند به صورت آنلاین برای ویزای بازدید کننده اقدام کند.

راه های متفاوتی وجود دارد که پس از ورود ویزای کوتاه مدت توریستی خود را به ویزای دیگری تبدیل کنید. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید فرم ارزیابی را در سایت کیان ویزا پر کنید تا مشاورین ما شما را در این امر راهنمایی کنند.

7.برنامه نامزد مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP)

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP) برای کمک به کارفرمایان برای یافتن فرد مناسب معرفی شده است. این یک مسیر کارفرما محور برای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی است. استان های تحت پوشش برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس عبارتند از: نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، و نیوفاندلند و لابرادور. این یک برنامه محبوب است که اخیراً در مارس 2017 معرفی شد و در مارس 2019 یک تمدید دو ساله دریافت کرد که منجر به نرخ موفقیت بالایی شد.

سه دسته از برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس وجود دارد – کارگر ماهر متوسط، کارگر با مهارت بالا و برنامه فارغ التحصیل بین المللی. همه این مسیر ها شرایط متفاوتی دارند .

در برنامه AIPP پروسه انجام کار تقریبا 6 ماه طول میکشد.از آنجایی که این یک برنامه کارفرما محور است، هدف کمک به کارگران ماهر است که در اسرع وقت به کانادا مهاجرت کنند.

نامزدها این حق را دارند که پس از مدتی از منطقه ای که به او اجازه AIPP را داده بود به استان دیگری نقل مکان کنند. قبل از جابجایی، هوشمندانه است که قابلیت کار را در استان جدید آزمایش کنید.

در این مقاله  ما سعی کردیم که روش های متداول گرفتن اقامت کشور کانادا را برسی کنیم. برای ارزیابی شرایط شما توسط متخصصین مهاجرت کیان ویزا شما میتوانید فرم ارزیابی ما در سایت پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم .

پیشنهاد کیان ویزا :

روش های مهاجرت به کانادا

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}