کیان ویزا

کار در لهستان

0.0
5/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

بررسی وضعیت اقتصادی در لهستان

با توجه به اقتصاد قوی ، سطح درآمدی مطلوب و فرصت های کاری فراوان لهستان یکی از پرطرفدارترین مقاصد اروپایی برای کار و اقامت می باشد.

نرخ بیکاری در لهستان 5 درصد بوده و این آمار بسیار دلگرم کننده ای برای مهاجرین می باشد.

مهم ترین شرط برای افراد مقاضی برای کار در لهستان می بایست پیشنهاد رسمی از کارفرمای لهستانی می باشد. در واقع افراد متقاضی نمی توانند مستقیما درخواست ویزای کاری بدهند و می بایست یک کارفرما یا اسپانسر لهستانی داشته باشند.

هزینه زندگی در کشور لهستان

حداقل حقوق دریافتی پس از کسر مالیات و سایر کسورات با در نظر گرفتن 40 ساعت کار در هفته در حدود 1200 یورو در ماه می باشد. بر اساس آخرین آمار میانگین درآمد در لهستان معادل 4200 یورو در ماه می باشد. در صورت داشتن تحصیلات و مهارت کافی لهستان دارای قابلیت قابل توجهی در زمینه ارتقاء شغلی برای مهاجران می باشد

هزینه زندگی در کشور لهستان

هزینه های زندگی در کشور لهستان بسیار مقرون به صرفه است و اگر بخواهیم با هزینه های زندگی در ایران مقایسه  ای داشته باشیم ، شاخص هزینه زندگی لهستان در سال 2021 در مقایسه با ایران به شرح ذیل می باشد:

هزینه های زندگی حدود 2 درصد پایین تر از هزینه زندگی در ایران می باشد. هزینه اجاره منزل حدود 8 درصد ارزان تر از هزینه اجاره خانه در ایران است.

با توجه به آمار های موجود به طور کلی هزینه زندگی در لهستان در سال 2021 برای یک نفر حدود ۸۵0 یورو در ماه می باشد

میانگین هزینه اجاره منزل در لهستان از 350 یورو تا 650 یورو میباشد

اخذ ویزای بلندمدت لهستان

برای ورود به کشور لهستان با توجه به این که این کشور عضو شینگن می باشد می بایست از طریق سفارت لهستان در تهران برای اخذ ویزای تایپ D یا همان ویزای ملی اقدام نمود.

اگر از کشوری خارج از حوزه شینگن اقدام می کنید ، مجوز کار بر اساس نوع کارفرما در انواع ذیل ارائه می گردد :

گروه A :

برای نیروهای کار خارجی که توسط یک کمپانی لهستانی به کار گرفته می شوند.

گروه B :

نیروی کار خارجی که می بایست به عنوان عضو هیئت مدیره یک شرکت کارآفرینی ، زمان مشخصی را در خاک کشور لهستان اقامت داشته باشد.

گروه C :

نیروهای کار خارجی که برای یک کمپانی غیر لهستانی کار می‌ کنند ولی برای بیش از 30 روز در یک کمپانی لهستانی مشغول به کار بوده اند.

گروه D :

نیروی کار خارجی برای یک کمپانی غیر لهستانی کار می‌ کند اما برای مدت بیش از 3 ماه در کشور لهستان مشغول به انجام یک خدمت یا ماموریت کاری بوده ، که مطابق با قوانین لهستان می تواند برای 6 ماه آینده نیز در لهستان اقامت داشته باشد.

گروه E :

نیروهای کاری خارجی که برای کمپانی های غیر لهستانی کار می کنند و برای انجام کار موقت مانند صادرات و واردات مجاز می باشند که وارد خاک لهستان بشوند.

عموماً اعتبار مجوز کار در کشور لهستان بیشتر از سه سال نمی باشد. اما در برخی موارد خاص برای مدت 5 سال نیز صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری لهستان

جهت درخواست روادید کاری در سفارت لهستان بایستی مدارک زیر توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و مهر دادگستری و امورخارجه را دارا باشد :

 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل برای 6 ماه دارای اعتبار بوده و دارای حداقل دو صفحه خالی نیز باشد؛
 • عکس رنگی 3.5 * 4.5 با استاندارد های پاسپورت؛
 • ارائه نامه تمکن مالی؛
 • ارائه مدارک هویتی و عقدنامه در صورت تاهل؛
 • ارائه مدارک سکونتی در لهستان؛
 • دعوتنامه رسمی از طرف کارفرما و قرارداد کاری؛
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا.

مزایای دریافت ویزای کاری و اقامت لهستان

 • پایین بودن هزینه های زندگی در کشور لهستان و بالا بودن درآمدها و پایین بودن نرخ بیکاری؛
 • دارا بودن حق شهروندی ضمنی اتحادیه اروپا؛
 • بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی. کشور لهستان برخلاف گذشته تاریخی پرآشوب و جنگ و خونریزی در حال حاضر از ثبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و امنیت بالایی برخوردار است؛
 • امکان استفاده از تسهیلات بانکی کشور لهستان. در صورتی که متقاضی بتواند کار مناسب و مطابق با مدرک تحصیلی خود بیابد و به کار و اشتغال در این کشور بپردازد پس از چند سال می تواند اقامت لهستان را اخذ کند و با اخذ اقامت این کشور از حقوق شهروندی مانند دیگر شهروندان این کشور برخوردار شود که امکان استفاده از تسهیلات بانکی یکی از این امتیازهای شهروندی لهستان می باشد؛
 • بالا بودن کیفیت زندگی و استانداردهای کلی زندگی در اروپا؛
 • بالا بودن امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی لهستان.

جاب آفر،خیال راحت مهاجرت

یکی از جذاب ترین روشهای مهاجرتی به کشورهای اروپایی، ویزای کاری و اقامت از طریق جاب آفر است. مهم ترین عنصر در این روش مهاجرتی، جلب رضایت کارفرمای خارجی است تا بعد از بررسی رزومه متقاضیان و اطمینان از احراز شرایط لازم برای موقعیت شغلی موردنظر، بتواند اقدامات ضروری از قبیل صدور اجازه کار، ارسال مدارک به سفارت کشور مدنظر را انجام دهد.

همانطور که می دانید کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا  بوده و در قاره اروپا قرار گرفته است؛ از این رو اگر بخواهید به عنوان یک شهروند غیراروپایی و خارجی به کار قانونی و تمام وقت در این کشور مشغول شوید، نیازمند دریافت مجوز کار work permit و یک ویزای بلند مدت لهستان برای منظور استخدام و کار از طریق یک شرکت واسط و یا استخدام مستقیم توسط یک شرکت بومی در لهستان هستید.لازم به ذکر است که دو مدرک مهم ویزای شینگن کار لهستان و مجوز کار در این کشور بدون دیگری فاقد اعتبار محسوب می شوند.

به طور معمول مجوز کار این کشور با اعتبار حداکثر دو ساله صادر می شود و ویزای کار بلند مدت این کشور نیز معمولاً دارای اعتباری یکساله و قابل تمدید است. از این رو شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای ادامه کار در لهستان، پیش از پایان موعد ویزا برای تمدید آن از طریق کنسولگری اقدام نمایید

جهت اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرید .

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
دیگر اطلاعات مهاجرتی کشور لهستان
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}