گواهینامه فنی معماری در دانشگاه فریزر ولی که حدودا 10 ماه به طول می انجامد، یکی از انتخاب های آسان تر برای تحصیل معماری در کانادا است.

شما به عنوان دانشجوی معماری در این دوره می آموزید چگونه نقشه ساختمانهای مسکونی و تجاری را که برای دریافت مجوز ساخت و ساز در کانادا ضروری است، تهیه کنید. همچنین با نحوه استفاده از تکنیک های طراحی، استانداردهای ساخت و ساز در صنعت و کدهای ساختمانی در کانادا آشنا خواهید شد. در طول این برنامه تحصیلی معماری، چندین برنامه CAD از جمله اتوکد نیز به شما آموزش داده می شود. شهریه دوره ۱۰ ماهه معماری در دانشگاه فریزر ولی حدودا ۶۶۰۰ دلار کانادا و نمره آیلتس مورد نیاز ۶/۵ است.

رشته معماری در دانشگاه کارلتون کانادا

رشته تحصیلی معماری در دانشگاه کارلتون پایه و اساس گسترده ای برای مطالعات معماری  ایجاد می کند که دانشجو در طول آن به تحصیل در زمینه معماری ، طراحی ، برنامه های چندرسانه ای و همچنین مطالعات عمومی در مهندسی ، تاریخ هنر و علوم اجتماعی می پردازد. دانشجو می تواند در یکی از حوزه های حفاظت و پایداری، طراحی و شهرنشینی به طور تخصصی به تحصیل در رشته معماری بپردازد.

دروس اصلی سال اول معماری در دانشگاه کارلتون  شامل نقاشی ، طراحی استودیو ، چندرسانه ای ، تاریخ / تئوری و فناوری است. در سالهای بعد دوره هایی را در زمینه حفظ و پایداری ، شهرسازی و فلسفه و نقد می گذرانید. دروس اصلی معماری در دانشگاه کارلتون با منتخبی از سایر رشته ها مانند تاریخ هنر ، طراحی صنعتی ، جغرافیای شهری و مهندسی تکمیل می شود.

نمره آیلتس مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته معماری دانشگاه کارلتون حداقل 6.5 و شهریه حدودا 35000 دلار کانادا در سال است.

تحصیل در کشور کانادا
تحصیل در کشور کانادا

کالج جرج براون کانادا

رشته معماری در کالج جرج براون کانادا شما را برای استفاده از شیوه های فعلی صنعت معماری ، مهندسی و ساخت و ساز  آماده می کند و در طول تحصیل به حوزه های طراحی ساختمان، پایداری، کدهای ساختمانی و مقررات علم ساختمان، قانون ساخت و ساز و قراردادها، نگارش فنی، مشخصات فنی، برنامه ریزی و بودجه بندی، مدل سازی اطلاعات ساختمان و کار با نرم افزار CAD می پردازد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته معماری کالج جرج براون حداقل 6 و میزان شهریه حدودا 14300 دلار کانادا در سال است.

برای اطلاع بیشتر به دو مقاله  شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور کانادا وتحصیل در کانادا مراجعه کنید.

وزارت امور خارجه ایران :https://mfa.gov.ir/