تحصیل در رشته معماری در کانادا

تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری در کانادا ارتباطی نزدیک با سایر رشته ها مانند هنر و طراحی دارد. معماری در تاریخ بشر و انسان شناسی بسیار دارای اهمیت بوده است.

اگر شما هم علاقمند به تحصیل در رشته معماری در کشور کانادا هستید، مقاله کیان ویزا در رابطه با شرایط و چگونگی تحصیل در رشته معماری در کانادا را مطالعه کنید.

 

رشته معماری در کانادا

 

فردی که قصد تحصیل در رشته معماری در کانادا را دارد، باید استعداد خاصی در توجه به جزییات، زیبایی و ماندگاری داشته باشد. به عنوان دانشجوی رشته ی معماری در کانادا با سبک های مختلف معماری، علم طراحی، سازه های طراحی، معماری منظره و طراحی های سه بعدی آشنا می شود. همچنین نرم افزارهای رایانه ای طراحی مانند AutoCAD را  یاد می گیرید که به شما در برنامه ریزی ، تحلیل و بهینه سازی کار طراحی کمک می کند.

 

تحصیل  در رشته معماری در کانادا  قوانین طراحی معماری در این کشور را می آموزد. یادگیری نحوه کار با بافت، رنگ، کنتراست، روشنایی و جنبه های دیگر طراحی و معماری به شما این امکان را می دهد که در طول تحصیل در طراحی ساختمان متخصص شوید. البته باید اطمینان حاصل کنید که دیدگاه شما در معماری مطابق با استانداردهای ایمنی و منابع موجود در کشور کانادا

توسعه یابد.

برخی از دوره های تحصیلی معماری در کانادا، دانشجویان را در حوزه های تجزیه و تحلیل معماری معاصر، طراحی و توسعه شهری ، سیاست طراحی شهری ، طراحی مسکونی و ساخت و ساز سبز آموزش می دهند.. پس از فارغ التحصیلی در رشته معماری در کانادا می توانید به عنوان معمار، تکنسین طراح داخلی، طراح شهری، نقشه بردار ساختمان، مدیر ساخت و ساز، معمار منظره یا مهندس سازه مشغول به کار شوید.

 

 

رشته معماری در دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا درخواست دانشجویان را برای تحصیل در رشته معماری تا 15 ژانویه هر سال برای ترم پاییز می پذیرد. غالبا نمرات دبیرستان در دروس جغرافیا و تاریخ برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس معماری در دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای اهمیت است. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته معماری در دانشگاه بریتیش کلمبیا 6.5 است و شهریه تحصیل حدودا 1300 دلار به ازای هر واحد درسی است.

 

 

 

 

 

 

تکنسین معماری در دانشگاه فریزر ولی کانادا

 

گواهینامه فنی معماری در دانشگاه فریزر ولی که حدودا 10 ماه به طول می انجامد، یکی از انتخاب های آسان تر برای تحصیل معماری در کانادا است.

شما به عنوان دانشجوی معماری در این دوره یاد می گیرید چگونه نقشه ساختمانهای مسکونی و تجاری را که برای دریافت مجوز ساخت و ساز در کانادا ضروری است، تهیه کنید. همچنین می آموزید که چگونه با استفاده از تکنیک های طراحی، استانداردهای ساخت و ساز در صنعت و کدهای ساختمانی در کانادا را درک کنید. در طول این برنامه تحصیلی معماری، چندین برنامه CAD از جمله اتوکد نیز به شما آموزش داده می شود. شهریه دوره 10 ماهه معماری در دانشگاه فریزر ولی حدودا 6600 دلار کانادا و نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

 

رشته معماری در دانشگاه کارلتون کانادا

 

رشته تحصیلی معماری در دانشگاه کارلتون پایه و اساس گسترده ای برای مطالعات معماری  ایجاد می کند که دانشجو در طول آن به تحصیل در زمینه معماری ، طراحی ، برنامه های چندرسانه ای و همچنین مطالعات عمومی در مهندسی ، تاریخ هنر و علوم اجتماعی می پردازد. دانشجو می تواند در یکی از حوزه های حفاظت و پایداری، طراحی و شهرنشینی به طور تخصصی به تحصیل در رشته معماری بپردازد.

دروس اصلی سال اول معماری در دانشگاه کارلتون  شامل نقاشی ، طراحی استودیو ، چندرسانه ای ، تاریخ / تئوری و فناوری است. در سالهای بعد دوره هایی را در زمینه حفظ و پایداری ، شهرسازی و فلسفه و نقد می گذرانید. دروس اصلی معماری در دانشگاه کارلتون با منتخبی از سایر رشته ها مانند تاریخ هنر ، طراحی صنعتی ، جغرافیای شهری و مهندسی تکمیل می شود.

نمره آیلتس مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته معماری دانشگاه کارلتون حداقل 6.5 و شهریه حدودا 35000 دلار کانادا در سال است.

 

کالج جرج براون کانادا

 

رشته معماری در کالج جرج براون کانادا شما را برای استفاده از شیوه های فعلی صنعت معماری ، مهندسی و ساخت و ساز  آماده می کند و در طول تحصیل به حوزه های طراحی ساختمان، پایداری، کدهای ساختمانی و مقررات علم ساختمان، قانون ساخت و ساز و قراردادها، نگارش فنی، مشخصات فنی، برنامه ریزی و بودجه بندی، مدل سازی اطلاعات ساختمان و کار با نرم افزار CAD می پردازد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته معماری کالج جرج براون حداقل 6 و میزان شهریه حدودا 14300 دلار کانادا در سال است.

 

برای اطلاع بیشتر به دو مقاله  شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور کانادا وتحصیل در کانادا مراجعه کنید.

 

وزارت امور خارجه ایران :https://mfa.gov.ir/