تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسی مکانیک از جمله رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان تحصیل در حوزه مهندسی است.

چنانچه به ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کشور کانادا فکر می کنید، حتما به اطلاعات گردآوری شده توسط گروه مهاجرتی کیان ویزا درباره اخذ پذیرش و تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا نگاهی بیندازید.

 

مهندسی مکانیک در کانادا

 

رشته مهندسی عموماً با یافتن راه حل هایی برای مشکلات دنیای واقعی به صورت تحلیلی و با استفاده از مهارت های ریاضی سروکار دارد. از جمله نکات قابل توجه در مورد مهندسی در کانادا این اعتقاد است که مهندسین باید مهارت های ارتباطی خوبی نیز داشته باشند و همچنین در مورد مسائل تجاری ، حقوقی و اجتماعی که بر توسعه محصولات فن آوری و فرآیندهای مورد نیاز برای پاسخگویی به مطالبات اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد، مهارت داشته باشند.

شما به عنوان یک مهندس مکانیک در کانادا یاد میگیرید که سیستم های مختلفی مانند موتور ، توربین ، تجهیزات تولید صنعتی ، سیستم های انتقال مواد ، روبات ، ماشین آلات و مکانیزم های مختلف را طراحی ، شبیه سازی، مونتاژ و آزمایش کنید. مهندسان مکانیک در کانادا در بسیاری از بخش های اقتصادی مانند تولید برق، حمل و نقل و انرژی تجدید پذیر مشغول به کار می شوند و از علوم مهندسی برای حل مشکلات پیچیده ی دنیای امروز استفاده می کنند.

 

 

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد در کانادا

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد کانادا حدودا 28400 دلار کانادا در سال است. کم ترین نمره آیلتس مورد قبول برای پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد کانادا 6.5 است.

 

 

رشته مهندسی مکانیک در موسسه فنی آلبرتای جنوبی در کانادا

موسسه فنی آلبرتای جنوبی در کانادا دوره ای دو ساله در رشته مهندسی مکانیک ارایه می دهد. دانشجو در طول سال اول رشته مهندسی مکانیک، موضوعات مختلفی از جمله ریاضیات و فیزیک پایه، طراحی رایانه ای (CAD) و برخی دوره های تخصصی را می گذراند تا برای ورود به یکی از سه گرایش تخصصی مکانیک آماده شود. پس از اتمام موفقیت آمیز سال اول مهندسیمکانیک، انتخاب رشته اصلی اتفاق می افتد.

 

گرایش های تخصصی زیر در رشته مهندسی مکانیک در موسسه فنی آلبرتای جنوبی موجود است:

  • طراحی و تحلیل
  • طراحی و توسعه
  • طراحی و اتوماسیون

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک حدودا 16069 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

 

 

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا کانادا

 

دانشگاه آلبرتا در کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک دانشجو می پذیرد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 18 تا 24 ماه و تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک حداقل 36 ماه به طول می انجامد. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 10500 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است. شهریه تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 9465 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

 

 

 

 

 

 

 

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا

 

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا توسط هیئت اعتبار سنجی مهندسی کانادا کاملاً تأیید شده است. دانشجو پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کارلتون در رشته مهندسی مکانیک، شرایط لازم برای ثبت نام به عنوان مهندس حرفه ای در کانادا را اخذ کرده است.

این برنامه تحصیلی مهندسی مکانیک دو بخش اساسی دارد: طراحی و علوم مهندسی. گروه مهندسی دانشگاه کارلتون کانادا تأکید ویژه ای بر طراحی، پویایی، ترمودینامیک ، مکانیک جامدات، مواد، مکانیک سیالات، سیستم های کنترل و روباتیک و انتقال حرارت دارد. علاوه بر این، دانشجو می تواند گرایش و تخصص مورد نظر خود در رشته مهندسی مکانیک را از طیف گسترده ای از موضوعات کاربردی از جمله کنترل صدا، تبدیل انرژی و تولید برق، فرآیندهای تولید، آیرودینامیک و مکانیک پرواز ، مهندسی وسایل نقلیه، طراحی فضاپیما، کنترل اتوماتیک و مهندسی زیست پزشکی انتخاب کند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا حدودا 39797 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

 

 

 

رشته مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر کانادا

 

کالج سنت کلر در کانادا دوره هایی سه ساله و دو ساله در رشته مهندسی مکانیک ارایه می دهد که به دریافت دیپلم حرفه ای می انجامد. برنامه تحصیلی مهندسی مکانیک کالج سنت کلر کانادا به دلیل کاهش زمان عملی برای صدور گواهینامه تحصیلی شناخته شده است. دانشجوی مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر باید آماده باشد تا برای کارآموزی عملی به هر نقطه ای در انتاریو برود و بداند که این کار بدون حقوق است. کالج سنت کلر تضمین کرده است که برای دانشجویانی که قوانین و دوره های کارآموزی و تحصیلی را به درستی گذرانده اند، به میزان 100٪ فرصت شغلی در زمینه مهندسی مکانیک فراهم کند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر کانادا حدودا 20000 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز 5.5 است.

 

 

برای اطلاع از تحصیل در کانادا و شرایط دریافت بورسیه درکانادا  کلیک کنید.

وزارت امور خارجه :   https://mfa.gov.ir