مشاغل با قابلیت استخدام بالا در انگلستان

ما در این مقاله به بررسی مشاغل با قابیلت استخدام بالا نظیر کامپیوتر،اقتصاد،وکالت، ریاضیات، مهندسی،پزشکی و دندان پزشکی و معماری در انگلستان خواهیم پرداخت.

فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در بازار کار این کشور بسیار مورد توجه هستند. هر نوع بنگاه اقتصادی برای حفظ ثبات مالی خود به یک اقتصاد دان حرفه ای نیاز دارد.

مشاغل با قابلیت استخدام بالا در انگلستان 

اقتصاد در انگلستان 

فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در بازار کار این کشور بسیار مورد توجه هستند. هر نوع بنگاه اقتصادی برای حفظ ثبات مالی خود به یک اقتصاد دان حرفه ای نیاز دارد. بنابراین، در صورت در دست داشتن این مدرک تحصیلی فرصت های شغلی بی شماری در  این کشور در دسترس شما خواهد بود.

بر اساس اطلاعات رسمی دولت انگلستان، در کنار رشته های تحصیلی نظیر پزشکی و ریاضیات، اقتصاد جز آن دسته از رشته هایی است که بیش از 30 درصد از فارغ التحصیلان این کشور را به خود اختصاص داده است. از لحاظ آماری، با در دست داشتن این مدرک می توان در این کشور سالانه حدود 40000 پوند درآمد داشت.

علوم رایانه (کامپیوتر) در انگلستان  

امروزه تقریباً تمامی کارهای روزمره از طریق یک صفحه نمایش انجام می شود. این امر سبب افزایش نیاز کشورها به متخصصان علوم کامپیوتر شده است. به عبارتی کشورهای مختلف امروزه به افرادی نیاز دارند که توانایی حفظ و محافظت از سیستم های شبکه در مقابل حملات مجازی را داشته باشند. داشتن مدرک این رشته، فرصت های شغلی بیشماری را در انگلستان در اختیارتان قرار می دهد.

از آنجایی که افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه تعدادشان کم است لذا در بازار کار با تقاضای پایینی رو به رو است، به عبارت دیگر این امر قابلیت استخدام بالای فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان را تضمین می کند. با تمامی تفاسیر، اگر از طریق این  حرفه وارد بازار کار شوید، درآمد شما به گونه ای خواهد بود که در پیشبرد اهداف مالیتان با مشکل رو به رو نخواهید شد. آمارهای رسمی سال 2017 از درآمد سالانه 30 هزار پوندی شاغلین این حرفه حکایت می کند.

وکالت در انگلستان 

مدرک وکالت در انگلستان فراتر از مرزهای ملی اعتبار دارد، بنابراین موقعیت مکانی شما بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه اهمیت چندانی در یافتن شغل ندارد، چراکه برای فارغ التحصیلان رشته وکالت از دانشگاه های انگلستان فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد.

مدرک وکالت نه تنها فرصت های بی شمار شغلی برای شما ایجاد می سازد بلکه ارزش و اعتبار بالایی دارد. طبق تخمین های زده شده، یک فارغ التحصیل وکالت پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود  می تواند سالانه به درآمدی بالغ بر 35000 پوند دست پیدا کند.

ریاضیات در انگلستان 

ریاضیات یک رشته چالش برانگیز است، اما اگر فرد با استعدادی باشید، با افتخار می توانیم بگوییم که با انتخاب این رشته تحصیلی در انگلستان، شما یکی از با ارزش ترین مدارک تحصیلی دنیا را دریافت کرده اید. اختلاف میان نیاز بالا به ریاضیدانان و تقاضای پایین آن در بازار کار، شاخص اصلی برای تعیین میزان اشتغال این رشته به شمار می رود.

یکی از جنبه های افتخار انگلستان، استخدام ریاضیدانان این کشور در برترین آموزشگاه های ریاضی و برخورداری آنان از موقعیت های شغلی بی نظیر در سراسر کشور است. طبق آمارهای رسمی ارائه شده در سال 2017، فارغ التحصیلان این رشته پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود به 40 هزار پوند درآمد سالانه دست پیدا کرده اند.

مهندسی در انگلستان 

توانایی ساخت، طراحی و تولید یک دستگاه قطعاً از بی نظیرترین حس های دنیا است. اما تحصیل در رشته مهندسی قطعاً مزایای بیشتری را با خود به همراه دارد. مهندسین فارغ التحصیل از انگلستان به صورت همزمان از موقعیت های استخدامی و درآمدهای مالی بالا برخوردار هستند.

بخشی از مشاغل در انتظار فارغ التحصیلان رشته مهندسی در انگلستان:

  • مهندسی هوا و فضا
  • مهندسی عمران
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی محیط زیست
  • مهندسی ساخت و ساز
  • مهندسی ارتباطات از راه دور
  • مهندسی شیمی
  • مهندسی نرم افزار
  • مهندسی پزشکی

در میان تمامی مشاغل ذکر شده، مهندسی نرم افزار، مهندسی محیط زیست، مهندسی پزشکی و مهندسی هوا و فضا جز مشاغل با قابلیت استخدام بالا شناخته شده اند.

بر خلاف فرصت های شغلی صحبت شده در بالا، رقابت در بازار کار بر سر این مشاغل بسیار زیاد بوده، اما درآمدهای مالی ناشی از این رشته های تحصیلی با همین سرعت افزایش پیدا نمی کند. به عبارتی یک مهندس فارغ التحصیل از رشته های ذکر شده پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود تنها به درآمدی بالغ بر 33 هزار پوند در سال دست پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید که نوع رشته تحصیلی شما نیز در افزایش و کاهش این مبلغ نیز موثر می باشد.

پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان 

انگلستان برای برخورداری از سیستم پزشکی جهانی و کیفیت بی نظیر مدارس پزشکی همیشه مورد تحسین و ستایش قرار دارد. ارائه دوره های تحصیلی نوآورانه از ویژگی های بارز این دانشگاه ها است.  ترکیب رویکرد تئوری و عملی در آموزش یکی از بارزترین و مهم ترین ویژگی های دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان است.

شما در طول مطالعات پزشکی خود در انگلستان، بیشتر اوقات خود را به اقدامات عملی در بیمارستان ها خواهید پرداخت و از نزدیک با بیماران رو به رو خواهید شد. پزشکان جوان در کنار استادان حرفه ای خود مجموعه کاملی از مهارت های شخصی مورد نیاز در این راستا فرا خواهند گرفت.

هر چند فارغ التحصیلان این رشته با گزینه های محدودی برای انتخاب مواجه هستند، اما موقعیت های شغلی بالا در بازار کار، نتیجه نهایی تحصیل در این رشته بی نظیر و پیوند عالی میان  مرکز ارائه خدمات بهداشت و سلامت ملی با فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان است. دندان پزشکی در میان تمامی رشته های پزشکی بیشترین تقاضا را داشته و مدرک آن بسیار با ارزش است. یک فارغ التحصیل پزشکی به طور متوسط پس از گذشت 5 سال از دوره تحصیلی خود می تواند به درآمدی بالغ بر 45 هزار پوند در سال دست پیدا کند.

معماری در انگلستان 

دوره کم اهمیت بودن ساخت و ساز و طراحی اشیاء دیگر به پایان رسیده، امروزه صنعت معماری به سرعت در حال تغییر است و لحظه به لحظه به سمت حرفه ای شدن پیش می رود؛ در نتیجه تقاضا برای این شغل در بازار برای صاحبین استعداد در این زمینه و فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های برتر بسیار زیاد است.

علاوه بر فرصت های شغلی بی شمار، فارغ التحصیلان رشته معماری درآمد بسیاری خواهند داشت. طبق آمارهای سال 2017، معماران پس از گذشت 5 سال از دوره تحصیلی خود به درآمدی بالغ بر 30 هزار پوند در سال دست پیدا کرده اند.