مهاجرت به ایالت مانیتوبا در کانادا از طریق خرید زمین کشاورزی

بسیاری از افراد دارای سابقه و تجربه ی کاری در حوزه ی کشاورزی و مزرعه داری که تمایل دارند به کانادا مهاجرت کنند،ممکن است بتوانند از این طریق اقامت دایم کانادا را کسب کنند.برای اطلاعات بیشتر درباره راه های دریافت اقامت کلیک کنید .

گروه خدمات مهاجرتی کیان ویزا سعی کرده است در این مقاله به ارایه ی شرایط و چگونگی خرید زمین کشاورزی در مانیتوبا بپردازد.

 

مسیر مهاجرتی به مانیتوبا با سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

 

برنامه مهاجرتی خرید زمین کشاورزی در مانیتوبا به طور خاص با هدف حمایت از متقاضیان واجد شرایطی که مایل به شروع فعالیت مزرعه داری درایالت مانیتوبا هستند، در نظر گرفته شده است. این افراد باید تجربه کار در مزرعه ، سرمایه گذاری کافی و قصد ایجاد و اجرای یک عملیات مزرعه داری در ایالت مانیتوبا را داشته باشند. فعالیت مزرعه داری آن ها باید به صنعت کشاورزی فعلی مانیتوبا مربوط باشد و محصولات اولیه ی کشاورزی را براساس تولیدات فعلی ایالت مانیتوبا تولید کند (برای مثال، محصولات میوه ، گندم ، سیب زمینی و زنبورداری).

 اگر علاقه مند به راه اندازی مزرعه ای هستید که فعالیتی به جز تولید محصولات اولیه کشاورزی داشته باشد، ممکن است واجد شرایط برنامه مهاجرت کارآفرینی مانیتوبا شوید.

 

مرحله اول: تحقیق در مورد ایالت مانیتوبا

 

 

متقاضی سرمایه گذاری در حوزه ی کشاورزی ایالت مانیتوبا باید علاوه بر این که واجد حداقل شرایط لازم این روش مهاجرتی باشد، باید فرم علاقمندی به سرمایه گذاری در کشاورزی مانیتوبا را تکمیل کند. این فرم شامل اطلاعات تحصیلی متقاضی، تجربه ی کار در زمین کشاورزی، سازگاری برای زندگی و اقامت در ایالت مانیتوبا، میزان دارایی خالص، میزان آشنایی و تسلط به زبان های انگلیسی یا فرانسه، تحقیقات در مورد کسب و کار در مانیتوبا و هر گونه بازدید تحقیقاتی از این ایالت در کانادا است.

به شدت توصیه می شود که پیش از اقدام برای خرید زمین کشاورزی در مانیتوبا، تحقیقات جامعی در مورد عملیات مزرعه داری و کشاورزی در مانیتوبا انجام دهید. تقاضای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مانیتوبا باید کاملا بر اساس وضعیت حوزه ی کشاورزی در این ایالت باشد.

 

 

شرایط لازم :

 

 

حداقل 3 سال سابقه ی مالکیت و فعالیت در زمین کشاورزی داشته باشید. این سابقه ی کاری باید با مدارک قابل قبول اثبات شود.

تجربه ی کاری در زمینه ی کشاورزی

باید یکی از مدارک آزمون های بین المللی زبان انگلیسی یا فرانسه را ارایه کنید.

سطح تسلط به زبان

حداقل 300000 دلار کانادا سرمایه گذاری در زمین کشاورزی لازم است.

یک طرح تجاری قابل قبول برای توضیح چگونگی سرمایه گذاری و فعالیت در زمین کشاورزی مربوطه ارایه کنید.
 

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی


سفر به ایالت مانیتوبا برای بررسی وضعیت حوزه ی کشاورزی و مزرعه داری الزامی است.
 

بازدید تحقیقاتی از مانیتوبا

زمین کشاورزی مربوطه باید در مناطق روستایی مانیتوبا باشد. شما باید در زمین کشاورزی خریداری شده زندگی کنید و حضوری مستمر و فعالانه در اداره روزانه آن داشته باشید.

فعالیت های مزرعه داری


باید سازگاری خود را از لحاظ تجربه ی کار در زمینه ی کشاورزی، دانش فنی و تجربه در فعالیت های کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی اثبات کنید.
 

سازگاری ثبات اقتصادی

حداقل 500000 دلار کانادا

ممکن است نیاز باشد اسناد مالی شما ارزیابی شود.

دارایی خالص

 

دوم: تکمیل فرم های علاقمندی به خرید مزرعه و طرح کسب و کار

       

 

پس از بازدید از ایالت مانیتوبا و تحقیق در مورد وضعیت حوزه ی کشاورزی در این ایالت، باید اطلاعات مربوط به سابقه ی مزرعه داری و کشاورزی و همچنین طرح خود برای فعالیت کشاورزی در مانیتوبا را ارایه دهید.

 

سوم: ارسال فرم های مربوطه

 

تمامی فرم ها و اطلاعات مورد نیاز ایالت مانیتوبا باید در این مرحله ارسال شود. در این مرحله مشخص می شود که آیا واجد شرایط ارسال درخواست برای اقامت دایم کانادا جهت فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه ی کشاورزی مانیتوبا هستید یا خیر.

 

مرحله ی چهارم: ارزیابی تقاضای خرید زمین کشاورزی در مانیتوبا

 

بررسی و ارزیابی هر درخواست خرید مزرعه در مانیتوبا ممکن است همراه با مصاحبه ی حضوری باشد. اگر درخواست شما واجد شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی خرید زمین کشاورزی باشد، گواهینامه نامزدی برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا را دریافت می کنید. متقاضیانی که در این مرحله پذیرفته می شوند، باید قراردادی مبنی بر واریز سپرده ای به مبلغ 75000 دلار کانادا امضا کنند.

توجه داشته باشید که در این مرحله هنوز اقامت دایم کانادا را دریافت نکرده اید.

 

مرحله ی پنجم: ارسال درخواست اقامت دایم کانادا

 

پس از دریافت گواهینامه نامزدی استانی مانیتوبا، می توانید درخواست اخذ اقامت دایم کانادا را به دولت کانادا ارسال کنید.

 

مرحله ی ششم: راه اندازی و شروع به کار مزرعه داری در مانیتوبا

پس از دریافت اقامت دایم کانادا می توانید وارد این کشور شده و فعالیت کشاورزی خود را آغاز کنید. مرکز مشاوره ی کسب و کار در مانیتوبا BCU  می تواند اطلاعات، بازخوردها و راهنمایی های لازم را برای راه اندازی و اداره ی فعالیت کشاورزی شما در مانیتوبا در اختیار شما قرار دهد

 

 

 خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود: برنامه مهاجرتی کشاورزی و صنایع غذایی کانادا 

 

برای  اطلاعات بیشتر  درباره ی  مالیات در کانادا و دیگر مشاغل مانیتوبا  روی هرکدام کلیک کنید. 

 

     https://mfa.gov.ir/  :سایت وزارت امور خارجه ایران