ویزای کار فصلی در کشور فنلاند

کار فصلی در کشور فنلاند به معنای کار در صنایع کشاورزی و گردشگری است

کار فصلی در کشور فنلاند به معنای کار در صنایع کشاورزی و گردشگری است که در برخی از فصل های سال رواج بیشتری داشته و می توان به مدت حداکثر ۹ ماه در آن فعالیت کرد.

فهرست مشاغل فصلی فنلاند

 

مشاغل مربوط به حوزه ی کشاورزی در کشور فنلاند عبارتند از:

 

 • تولید محصولات کشاورزی و دامداری و تمام مشاغل و خدمات مربوط به آن به استثنای شکار حیوانات
 • کشت و کار در جنگل ها و تمام مشاغل مربوط به آن

 

مشاغل مربوط به گردشگری در فنلاند عبارتند از:

 

 • مشاغل و خدمات مربوط به محل اقامت گردشگران
 • تمام مشاغل مربوط به پیست های اسکی
 •  مشاغل مربوط به آژانس های گردشگری و مدیریت تور
 • مشاغل مربوط به راهنمای تور یا رزرواسیون
 • مشاغل مربوط به پارک و شهربازی
 • فعالیت های هنری و سرگرمی و مشاغل و خدمات مربوط به آن
 • مشاغل حمل و نقل دریایی و جابجایی مسافران

 

برای فعالیت در هر یک از شغل های نامبرده در کشور فنلاند باید مجوز کار فصلی در فنلاند را داشته باشید و برای دریافت مجوز کار فنلاند نیز باید ازکارفرمای مربوطه در کشور فنلاند قرارداد کاری داشته باشید.

 

مجوز کار فصلی فنلاند تنها برای مشاغل مربوط به جنگلداری، کشاورزی، دامداری،گردشگری و فستیوال ها و جشن های فصلی صادر می شود. اما در صورتیکه بخواهید برای چیدن تمشک جنگلی به کشور فنلاند بیایید، در صورت اقامت کمتر از ۳ ماه نیازی به مجوز کار ندارید.

فعالیت در مشاغل آزاد نیز بدون داشتن قرارداد کاری از طرف کارفرمای شرکت فنلاندی مجاز نیست و برای این منظور باید برای مجوز اقامت کارآفرینی فنلاند درخواست بدهید.

 

قرارداد کار فصلی از چندین کارفرما در کشور فنلاند

 

کار فصلی برای بیش از یک کارفرما در کشور فنلاند مجاز است. برای مثال، افرادی که برای چیدن تمشک جنگلی به فنلاند می آیند، می توانند با یک یا چند کارفرمای دیگر نیز قرارداد کاری امضا کنند.

در صورت داشتن چندین قرارداد کاری در فنلاند باید در مرحله ثبت درخواست، اطلاعات و مدارک مربوط به همه آنها را ارائه کنید و یا در طول مدت زمانی که پرونده شما توسط اداره مهاجرت کشور فنلاند بررسی می شود، مدارک خود را کامل کنید.

در صورتیکه قرارداد کار فصلی شما در فنلاند برای مقاطع متفاوتی از سال و در فصل های مختلف باشد، باید برای هر مقطع زمانی مجوز کار جداگانه ای کسب کنید. برای مثال اگر طبق قرارداد کاری باید در ماه های می و ژوئن و سپس پس از چند ماه بیکاری دوباره در ماه های سپتامبر و اکتبر در فنلاند مشغول به کار شوید، باید برای هر کدام از این دو دوره کاری مجوز کار جداگانه ای از کشور فنلاند دریافت کنید.

 در صورتیکه بعد از تمام شدن مهلت اقامت خود در فنلاند بدون ویزا به کار مشغول باشید، شما و کارفرما هر دو مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرید.

پرداخت حداقل حقوق مصوب توسط کارفرمای فنلاندی

 

کارفرمای شما در کشور فنلاند با امضای قرارداد کاری، موظف می شود حداقل حقوق تصویب شده در صنفی که در آن مشغول به کار هستید را به شما پرداخت کند.

علاوه بر این کارفرمای شما در فنلاند باید تعداد ساعات کاری و دستمزد ساعتی شما را طوری تنظیم کند که بر اساس مصوبه های تایید شده، حداقل حقوق ماهانه شما در فنلاند از 1,236 یورو کم تر نباشد.

 

قرارداد کاری در فنلاند

فرم TY6- plus یکی از فرم های ثبت درخواست مجوز کار فنلاند است که باید توسط کارفرمای مربوطه تکمیل و به مدارک شما ضمیمه شود. این فرم حاوی تمام اطلاعات لازم درباره کارمند، کارفرما و شرایط استخدام در فنلاند است.

 

مدارک لازم برای ثبت درخواست مجوزکار فصلی در کشور فنلاند

 

 • کپی رنگی از صفحه اطلاعات شخصی و تمام صفحات پر شده پاسپورت
 • فرم TY6-Plus تکمیل شده توسط کارفرما
 • کپی رسید پرداخت هزینه رسیدگی به پرونده

 

اگر تصمیم دارید برای بیش از یک کارفرما در کشور فنلاند کار کنید، باید جزئیات اطلاعات ضروری مربوط به هر یک از آنها را به مدارک خود ضمیمه کنید. البته این کار را می توانید بعد از به جریان افتادن روند رسیدگی به پرونده خود توسط اداره مهاجرت کشور فنلاند و درحین آن نیز انجام دهید.

 

محل اقامت مناسب در کشور فنلاند

متقاضی باید برای مدت اقامت خود در کشور فنلاند محل مناسبی در نظر بگیرد که تمام شرایط امنیتی و بهداشتی استاندارد فنلاند از قبیل سیستم گرمایشی، آب گرم برای شستشو، حمام، سرویس بهداشتی مناسب و فضای کافی برای استراحت و خواب را داشته باشد.

 

 

 

 

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید: 

ویزاهای کاری صادر شده توسط دولت فنلاند  - مهاجرت به کشور فنلاند  - مشاغل مورد نیاز و اخذ اقامت  کاری کشور فنلاند

 

سفارت فنلاند در ایران :https://mfa.gov.ir