طرح کارآموزی یا اشتغال با اهداف آموزشی و سازش با محیط

 

پس از گذراندن آزمون زبان دانمارکی جهت آشنایی بیشتر با محیط و آموزش های بیشتر در دوره ی کارآموزی شرکت می کنید.

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که سازمان ایمنی بیمار کشور دانمارک شغل مورد نظر شما را تایید و برای آن مجوز صادر می کند. همچنین باید ظرف مدت 12 ماه پس از قبولی در امتحان زبان سطح 3 ، در شغل مورد نظر مشغول به کار شوید. اگر تا قبل از اتمام این مهلت 12 ماهه مشغول به کار نشوید، باید مجددا درخواست تازه ای را به سازمان ثبت کشور دانمارک ارائه دهید.

 

دراین صورت سازمان ایمنی بیمار کشور دانمارک نیازی به مرور مجدد درخواست شما ندارد، اما چنانچه مدت زمان تحصیل شما تا قبل از تاریخ ثبت درخواست جدید بیش از6 سال باشد، باید مجددا مدارکی برای قانون 6 ساله تحصیل ارائه دهید.

 

 بر اساس قانون 6 ساله پرستارانی که بیش از 6 سال از زمان اخذ مدرک تحصیلی آن ها می گذرد، باید مدارک مربوط به سابقه کار را نیز ارایه کنند.

 

 

 

مجوز موقت

قبل از شروع دوره ی کارآموزی  به این مجوز احتیاج دارید. پس از دریافت پیشنهاد شغلی جدید باید برای مجوز موقت به سازمان ایمنی بیمار دانمارک درخواست دهید.

برای درخواست مجوز موقت باید سوابق کاری خود را بروز و ارسال نمایید. همچنین مطمئن شوید مسولین کشوری که قبلا در آن به عنوان کادر درمانی مشغول به کار بوده اید ، می توانند برای سازمان ایمنی بیماران کشور دانمارک معرفی نامه ای  بفرستند که نشان دهنده "فعالیت خوب و موثر" شما در آن مکان باشد و یا مستقیما فرم مربوطه این سازمان را پر کنند.

 

 

ارزیابی مدارک و صدور مجوز موقت

 

سازمان ایمنی بیمار کشور دانمارک، ارزیابی مدارک و صدور مجوز را حداکثر 14 روز پس از دریافت مدارک انجام می دهد.

 

 

 

ارزیابی مثبت

اگر پس از پایان دوره کارآموزی، محل کار شما گزارش مثبتی از عملکرد شما در طوا آن دوره ارایه دهد، پروانه فعالیت به عنوان پرستار به شما اعطا خواهد شد.

 

 

ارزیابی منفی

اگر کارفرما ارزیابی منفی از عملکرد شما ارایه نماید، و اثبات شود که مهارت های بالینی و ارتباطی شما پیشرفت قابل ملاحظه ای نخواهد کرد، سازمان ایمنی بیمار کشور دانمارک برای مراحل بعدی تصمیم گیری خواهد کرد.

 

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید: 

 

 آشنایی با کشور دانمارک    -  لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک   -     حقوق مشاغل مختلف در کشور دانمارک - تعداد ویزای کار صادر شده توسط کشور دانمارک برای متقاضیان ایرانی

 

 

وزارت امور خارجه : https://iran.um.dk/fa-ir