شرایط کار در حرفه پرستاری سالمندان با ویزای کار کشور آلمان

برای فعالیت در شغل پرستاری سالمندان در کشور آلمان باید ویزای کاری و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان به مدرک تحصیلی یا گواهی آموزش های فنی و حرفه ای نیاز است،بنابراین بعد از دریافت مدرک زبان آلمانی در سطح B2، باید مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای خود در رشته های مرتبط با پرستاری را به تایید سازمان های مربوطه در کشور آلمان برسانید و برای دریافت ویزا اقدام کنید.

از جمله موارد مورد نیاز دیگر برای اخذ ویزای کاری کشور آلمان، پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از یک مؤسسه در خاک کشور آلمان برای فعالیت در حرفه پرستاری سالمندان است.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این زمینه پیشنهاد می شود با وکلای مهاجرت مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در تماس باشید و یا برای دریافت خدمات مشاوران این شرکت به صورت رایگان، فرم درخواست مشاوره را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

شهروندان کشورهای خارجی که قصد دارند در کشور آلمان در حرفه پرستاری سالمندان کار و فعالیت کنند باید نشان دهند که مهارت و تخصص لازم در این رشته را دارند(حداقل ۲ سال تجربه کاری). علاوه بر این باید مدرک معتبر تسلط به زبان آلمانی حداقل B2، شرایط جسمانی مساعد و گواهی عدم سوءپیشینه کیفری نیز داشته باشند.

درآمد حرفه پرستاری سالمندان در کشور آلمان

 درآمد حدودی  شاغلین در حرفه پرستاری سالمندان در کشور آلمان حداقل ۴۱ هزار یورو و حداکثر ۷۱ هزار یورو در سال تخمین زده شده است. به این ترتیب متوسط درآمد سالانه شغل پرستاری سالمندان حدود ۵۸ هزار یورو متوسط درآمد ساعتی نیز ۲۸ یورو است.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این زمینه پیشنهاد می شود با وکلای مهاجرت مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در تماس باشید و یا برای دریافت خدمات مشاوران این شرکت به صورت رایگان، فرم درخواست مشاوره را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

پرسش های متداول

آیا بدون مدرک دانشگاهی و با مدرک دیپلم نیز می توان در رشته پرستاری سالمندان در کشور آلمان مشغول به کار شد؟

برای کار در رشته پرستاری سالمندان مدرک دیپلم کافی است، اما برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای یا هر مدرک پایان دوره دیگر از مؤسسات  و آموزشگاه های مجاز و معتبر آموزش پرستاری و رشته های مرتبط با آن لازم است.

درآمد شغل پرستاری سالمندان در کشور آلمان چقدر است؟

متوسط درآمد سالانه در این شغل حدود ۵۸ هزار یورو متوسط درآمد ساعتی نیز ۲۸ یورو است.

دوره های آموزش پرستار سالمند در کشور آلمان به چه صورت است؟

دوره های تربیت پرستار سالمندان در کشور آلمان ۳ ساله و شامل ۲۱۰۰ ساعت کلاس آموزشی تئوری و ۲۵۰۰ ساعت آموزش عملی در بیمارستان ها یا خانه سالمندان است.

آیا برای فعالیت درشغل پرستاری سالمندان در کشور آلمان باید مجوز کار گرفت؟

فعالیت در رشته پرستاری سالمندان در کشور آلمان نیازی به مجوز کار و گذراندن آزمون های مربوط به آن ندارد.

هزینه دوره های تربیت پرستاردر کشور آلمان چقدر است؟

دوره های تربیت پرستار در کشور آلمان به صورت رایگان برگزار می شوند.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

پیشنهاد کیان ویزا :

روش های مهاجرت به المان

اوسبیلدونگ آلمان

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشورآلمان 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم آلمان ممتاز و خوب

https://teheran.diplo.de/ir-fa : سفارت آلمان در ایران