تحصیل در رشته مهندسی عمران در کانادا

با توجه به اینکه رشته مهندسی عمران از جمله رشته های مورد نیاز بازار کار در کانادا است، دانشجویان خارجی زیادی در تلاش برای اخذ پذیرش در رشته مهندسی عمران از دانشگاه های کانادا هستند.

چنانچه به تحصیل در رشته مهندسی عمران در کانادا علاقمند هستید با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را در ادامه این مقاله مشاهده فرمایید.

 

برترین دانشگاه های کانادا در رشته مهندسی عمران

 

 

 

مهندسی عمران در دانشگاه آلبرتا

 

دانشجویان مهندسی عمران در دانشگاه آلبرتا در زمینه های تحقیقاتی مختلفی از جمله بیومکانیک، ساخت و ساز، محیط زیست، مهندسی سازه، مواد، حمل و نقل و منابع آب آموزش می بینند. همچنین دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه آلبرتا فرصت انجام کار عملی در حوزه عمران را نیز خواهند داشت. شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آلبرتا حدودا 39500 دلار در سال است. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی داشتن آیلتس 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی آیلتس 7 الزامی است.

 

مهندسی عمران در دانشگاه واترلو

 

دانشگاه واترلو یک موسسه تحقیقاتی دولتی است که در ایالت انتاریو واقع شده است. رشته مهندسی عمران دانشگاه واترلو یکی از جامع ترین رشته های عمران در کانادا است و دانشجویان را برای طراحی و ساخت زیرساخت هایی مانند پل، بزرگراه و سد آماده می کند. دانشجویان با اخذ پذیرش در رشته مهندسی عمران دانشگا واترلو می توانند از فرصت کار عملی در محیط های عمرانی واقعی به مدت 6 ترم بهره مند شوند. به طور میانگین هر دانشجوی مهندسی عمران در دانشگاه واترلو می تواند مبلغ 17800 دلار بابت کار عملی در هر دوره کارآموزی به دست بیاورد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی عمران در دانشگاه واترلو 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است. شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران دانشگاه واترلو به طور میانگین 16446 دلار در سال است.

 

مهندسی عمران در دانشگاه تورنتو

 

رشته مهندسی عمران دانشگاه تورنتو یکی از گسترده ترین برنامه های آموزشی مهندسی عمران را در کانادا ارایه می کند. قرار گرفتن دانشگاه تورنتو در یکی از ناطق بزرگ شهری کانادا فرصت بیشتری برای دانشجویان جهت فعالیت و تحقیق عملی در زمینه عمران و شهرسازی فراهم می کند. دانشجویان می توانند از میان گرایش های مختلف مهندسی عمران مانند مهندسی سازه، برنامه ریزی حمل و نقل و ژئومکانیک یکی را انتخاب کنند. نمره آیلتس مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران دانشگاه تورنتو 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران دانشگاه تورنتو حدودا 17000 دلار در سال است.

برای دیدن مقاله شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور کانادا اینجا کلیک کنید.

 

مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل

 

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دواتی در شهر مونترال کانادا است. رشته مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل شامل مباحث مکانیک خاک، مکانیک سیالات، مهندسی سازه و محیط زیست می باشد. دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه مک گیل غالبا پس از گذراندن یک دوره مقدماتی حوزه ی مشخصی از مهندسی عمران را انتخاب می کنند و ادامه دوره ی تحصیل خود را در آن زمینه ادامه می دهند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران دانشگاه مک گیل حدود 45000  دلار کانادا است. نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است.

 

مهندسی عمران در دانشگاه کانکوردیا

 

دانشگاه کانکوردیا نیز در شهر مونترال واقع شده است. دانشگاه کانکوردیا در کانادا سه گرایش مختلف را برای مهندسی عمران ارایه می کند: زیرساخت که بر طراحی پل، سد و سایر سازه های بزرگ تمرکز دارد، محیط زیست که بر طراحی سیستم های مدیریت آب تمرکز دارد و مهندسی و مدیریت ساخت که دانش ضروری برای صنعت ساخت و ساز را آموزش می دهد.

پذیرش در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی دانشگاه کانکوردیا بر پایه ی نمرات دیپلم در دروس ریاضی و فیزیک و همچنین نمره آیلتس 6.5 انجام می شود.

 

بازار کار و حقوق مهندس عمران در کانادا

 

پیش بینی می شود که در بازه زمانی 2028-2019 تقاضا برای نیروی کار مورد نیاز در رشته مهندسی عمران در کشور کانادا به 19800 شغل برسد. بازار کار مهندسی عمران در ایالت های بریتیش کلمبیا، نیوبرنزویک، جزیره پرنس ادوارد و قلمرو یوکان بهتر است. میانگین درآمد مهندس عمران در کانادا 60000  دلار در سال است.

 

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این دو  مقاله  را نیز مطالعه نمایید: 

نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  - تحصیل در کانادا