مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دواتی در شهر مونترال کانادا است. رشته مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل شامل مباحث مکانیک خاک، مکانیک سیالات، مهندسی سازه و محیط زیست می باشد. دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه مک گیل غالبا پس از گذراندن یک دوره مقدماتی حوزه ی مشخصی از مهندسی عمران را انتخاب می کنند و ادامه دوره ی تحصیل خود را در آن زمینه ادامه می دهند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران دانشگاه مک گیل حدود 45000  دلار کانادا است. نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است.

مهندسی عمران در دانشگاه کانکوردیا

دانشگاه کانکوردیا نیز در شهر مونترال واقع شده است. دانشگاه کانکوردیا در کانادا سه گرایش مختلف را برای مهندسی عمران ارایه می کند: زیرساخت که بر طراحی پل، سد و سایر سازه های بزرگ تمرکز دارد، محیط زیست که بر طراحی سیستم های مدیریت آب تمرکز دارد و مهندسی و مدیریت ساخت که دانش ضروری برای صنعت ساخت و ساز را آموزش می دهد.

پذیرش در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی دانشگاه کانکوردیا بر پایه ی نمرات دیپلم در دروس ریاضی و فیزیک و همچنین نمره آیلتس 6.5 انجام می شود.

بازار کار و حقوق مهندس عمران در کانادا

پیش بینی می شود که در بازه زمانی 2028-2019 تقاضا برای نیروی کار مورد نیاز در رشته مهندسی عمران در کشور کانادا به 19800 شغل برسد. بازار کار مهندسی عمران در ایالت های بریتیش کلمبیا، نیوبرنزویک، جزیره پرنس ادوارد و قلمرو یوکان بهتر است. میانگین درآمد مهندس عمران در کانادا 60000  دلار در سال است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این دو  مقاله  را نیز مطالعه نمایید:

نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  – تحصیل در کانادا