مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دولتی در شهر مونترال کانادا است. رشته مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل شامل مباحث مکانیک خاک، مکانیک سیالات، مهندسی سازه و محیط زیست می باشد. دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه مک گیل غالبا پس از گذراندن یک دوره مقدماتی حوزه ی مشخصی از مهندسی عمران را انتخاب می کنند و ادامه دوره ی تحصیل خود را در آن زمینه ادامه می دهند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران دانشگاه مک گیل حدود 45000  دلار کانادا است. نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی عمران در دانشگاه مک گیل 6.5 و مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است.

مهندسی عمران در دانشگاه کانکوردیا

دانشگاه کانکوردیا نیز در شهر مونترال واقع شده است. دانشگاه کانکوردیا در کانادا سه گرایش مختلف را برای مهندسی عمران ارایه می کند: زیرساخت که بر طراحی پل، سد و سایر سازه های بزرگ تمرکز دارد، محیط زیست که بر طراحی سیستم های مدیریت آب تمرکز دارد و مهندسی و مدیریت ساخت که دانش ضروری برای صنعت ساخت و ساز را آموزش می دهد.

پذیرش در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی دانشگاه کانکوردیا بر پایه ی نمرات دیپلم در دروس ریاضی و فیزیک و همچنین نمره آیلتس 6.5 انجام می شود.

بازار کار و حقوق مهندس عمران در کانادا

پیش بینی می شود که در بازه زمانی 2028-2019 تقاضا برای نیروی کار مورد نیاز در رشته مهندسی عمران در کشور کانادا به 19800 شغل برسد.. میانگین درآمد مهندس عمران در کانادا 60000  دلار در سال است.

محدوده شغلی برای مهندسان عمران در کانادا

فرصت های گسترده ای در زمینه مهندسی عمران در بخش های مختلف و همچنین صنایع وجود دارد. برخی از بهترین جنبه های شغلی و متوسط حقوق آنها عبارتند از:

مهندس عمران 50,700 دلار کانادا
سرپرست مدنی 110000 دلار کانادا
مدیر ارشد پروژه 115,440- دلار کانادا
مدیر قرارداد 44,925 دلار کانادا
تکنسین مهندسی عمران 50000 دلار کانادا

بازار کار و حقوق مهندس عمران در کانادا

پیش بینی می شود که در بازه زمانی 2028-2019 تقاضا برای نیروی کار مورد نیاز در رشته مهندسی عمران در کشور کانادا به 19800 شغل برسد. بازار کار مهندسی عمران در ایالت های بریتیش کلمبیا، نیوبرنزویک، جزیره پرنس ادوارد و قلمرو یوکان بهتر است. میانگین درآمد مهندس عمران در کانادا 60000  دلار در سال است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این دو  مقاله  را نیز مطالعه نمایید:

نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  – تحصیل در کانادا

1-کدام یک از زیر شاخه های مهندسی عمران در کشو ر کانادا مورد تقاضا است ؟

مهندسی ژئو تکنیک ،مهندسی محیط زیست ، مهندسی ساخت و ساز و مهندسی منابع آب از رشته های مورد تقاضا در در کشو رکانادا می باشند .

2- آیا کشور کانادا کشور مناسبی برای مهاجرت مهندسان عمران است ؟

بله ،  فرصت های شغلی بسیار زیادی برای مهندسان عمران در این کشور وجود دارد ، همچین در نظر داشته باشید رشته ی  مهندسی عمران جز مشاغل با در آمد بالا د راین کشور محسوب می شود .

 3-کدام دانشگاه برای مهندسی عمران در کانادا بهترین است؟

پاسخ: برخی از دانشگاه های کانادا به دلیل برنامه های مهندسی عمران خود در سطح جهانی رتبه بندی شده اند. اینها عبارتند از UTornoto، UBC، دانشگاه مک گیل، دانشگاه واترلو. جدای از اینها، بیش از 70 دانشگاه در کانادا برای کارشناسی ارشد مهندسی عمران وجود دارد