بورسیه های دانشگاه آکسفورد انگلیس

برای دریافت بورسیه های فول فاند دانشگاه آکسفورد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا لازم است ابتدا شرایط کلی پذیرش در این دانشگاه را داشته باشید.

از جمله شرایط مهم معدل ۱۷ و در برخی رشته ها ۱۸کارشناسی و یا معدل ۱۴کارشناسی ارشد است. شرط دیگر مدرک زبان معتبر با نمرات بالاست که شامل نمره ۷ به بالا در آزمون آیلتس(حداقل ۶.۵ در هر بخش) و نمره ۱۰۰به بالا در آزمون تافل اینترنتی(نمرات ۲۲ در بخش شنیداری، ۲۴ در بخش روخوانی و درک مطلب، ۲۵ در بخش صحبت کردن و ۲۴ در بخش نوشتاری) است.

رقابت برای دریافت بورسیه های دانشگاه آکسفورد بسیار شدید است و تعداد بسیار محدودی برای مثال ۵ نفر از کل متقاضیان موفق به دریافت آن می شوند. در این حالت طبیعتا شانس بیشتر متعلق به کسانیست که نمرات بالاتر و سوابق تحصیلی درخشان تری داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با وکلای مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در این زمینه مشورت نمایید.

 

ثبت درخواست بورسیه های دانشگاه آکسفورد نیز همزمان با ثبت درخواست پذیرش این دانشگاه و در مهلت زمانی ۱ سپتامبر تا ۸ ژانویه هر سال صورت می گیرد .

 

لازم به ذکر است که در برخی موارد بورسیه دانشگاه آکسفورد به صورت مشترک با بورسیه دانشگاه های دیگر در اختیارمتقاضیان قرار داده می شود که در این صورت ممکن است ثبت درخواست از طریق پورتال همان دانشگاه انجام شده و یا محل تحصیل دانشجویان در دانشگاه، کالج یا مدارس دیگری باشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با وکلا و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید.

 

 در ادامه به بررسی تعدادی از بورسیه های این دانشگاه که شامل شهروندان کشور ایران نیز می شود، خواهیم پرداخت.

 

بورسیه ارتگن

 

بورسیه ارتگن تنها در رشته های علوم انسانی و در دانشکده های علوم کلاسیک(شامل باستان شناسی کلاسیک)، زبان و ادبیات انگلیسی، هنرهای زیبا(تنها در رشته دکترای تاریخ هنر معاصر)، تاریخ(شامل تاریخ هنر و تاریخ معماری)، زبانشناسی، لغت شناسی و آواشناسی، زبان های مدرن و باستانی(شامل اکثر زبان های اروپایی و ادبیات آنها)، موسیقی، شرق شناسی(شامل شرق دور و خاور میانه و زبان های متنوع آنها)، فلسفه، الهیات و ادیان،زیبایی شناسی فیلم و مطالعات زنان، به متقاضیان تعلق می گیرد.

 

لازم به ذکر است که بورسیه ارتگن ویژه دانشجویانیست که در یکی از رشته های علوم انسانی نامبرده شده در دانشگاه ثبت نام و شروع به تحصیل کنند و دانشجویانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه آکسفورد هستند نمی توانند از این بورسیه استفاده کنند.

 

متقاضیان بورسیه ارتگن برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ از یکم ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ تا هشتم ژانویه سال ۲۰۲۱ فرصت دارند برای پذیرش دانشگاه آکسفورد در رشته مورد نظر خود اقدام و فرم های مربوطه آنلاین را تکمیل نمایند. هزینه ثبت درخواست پذیرش در دانشگاه آکسفورد ۷۵ پوند انگلیس است.

 

بورسیه ارتگن دانشگاه آکسفورد تمامی هزینه های تحصیل دانشجویان را پوشش داده و علاوه بر این سالانه مبلغ کمک هزینه معیشتی ۱۵۲۸۵ پوند را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که بطور معمول برای زندگی ۱ نفر در شهر آکسفورد کافیست.

 

 

بورسیه مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد

 

 بورسیه مرکز مطالعات اسلامی ویژه شهروندان کشورهای اسلامی سرتاسر جهان از جمله ایران است که به صورت تمام وقت و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه شده و تمام هزینه های شهریه دانشجویان را پوشش می دهد.ارزش این بورسیه ۱۵۰۰۹ پوند در سال است.

 

برای دریافت بورسیه مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد نیز همچون سایر بورسیه ها باید در مهلت زمانی مقرر یعنی از ۱ سپتامبر تا ۸ ژانویه هر سال درخواست پذیرش دانشگاه آکسفورد را ثبت کرده،و لازم است بدانید پذیرش دانشجویان معمولا بر اساس توانایی ها علمی، معدل مدرک کارشناسی و نمرات آزمون های زبان انجام می شود.

 

 

بورسیه مشترک دانشگاه آکسفورد و برنامه تحقیقاتی ادوارد پنلی آبراهام

(Oxford-EP Abraham Research Fund Graduate Scholarship)

 

این بورسیه فول فاند در مجموع به ۳ نفر از میان شهروندان تمام کشورهای دنیا و در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی پزشکی تعلق می گیرد.  طول این بورسیه نیز ۴ سال و به صورت تمام وقت است.محل فعالیت های تحقیقاتی پذیرفته شدگان این رشته کالج لینکلن(Lincoln College) است  که بعد از ۱ یا ۲ هفته دوره آموزشی بلافاصله به فعالیت های تحقیقاتی در آزمایشگاه و تحت نظر تیم اساتید مشغول خواهند شد.

 

ارزش این بورسیه ۱۷۰۰۰ پوند در سال است و تمامی شهریه ۴ سال دوره را نیز پوشش میدهد و علاوه بر این ۵۳۰۰ پوند نیز برای تحقیقات و سفر در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

توجه کنید که ارائه دهنده این رشته تحصیلی  مدرسه پاتولوژی سر ویلیام دان(Sir William Dunn School of Pathology) است و توسط بودجه تحقیقاتی ادوارد پنلی آبراهام متعلق به این دانشگاه حمایت می شود. مدرسه  دان در حقیقت یک مدرسه تحقیقاتی با کلاس جهانی واقع در مرکز تاریخی شهر آکسفورد است که در زمینه بیوپزشکی و با هدف کشف مکانیسم های سلولی و مولکولی انواع بیماری ها، فعالیت می کند و فرصت انجام انواع پژوهش در زمینه های مختلفی چون بیولوژی سلولی، سلول های بنیادی، انواع عفونت، ایمنی، سرطان و پایداری ژنوم ها را  در اختیار دانشجویان قرار میدهد.

 

 

بورسیه ویدن فلد-هافمن دانشگاه آکسفورد و کمبریج انگلستان

 

 

این بورسیه فول فاند انگلستان برای فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه های کشورهای در حال توسعه از جمله کشور ایران  در نظرگرفته شده و هدف آن پرورش استعدادهای برجسته و دارای توان مدیریت و رهبری در عرصه های مختلف است. این بورسیه شامل ۱۰۰ درصد هزینه های تحصیل دانشجویان بعلاوه کمک هزینه معیشتی به ارزش حداقل ۱۵۰۰۹ پوند می باشد.

 

 بورسیه ویدن فلد- هافمن که بیشتر از نوع بورسیه های مدیریت محور است تا تحقیقات محور، شامل شهروندان اکثر کشورهای در حال توسعه از جمله ایران نیز می شود و برای پذیرش در آن، باید  ابتدا پذیرش رشته مورد نظر خود در دانشگاه آکسفورد را دریافت کنید و هنگام پر کردن فرم پذیرش  قسمت مربوط به درخواست بورسیه ویدن فلد-هافمن را تکمیل نمایید. در اینجا یادآور می شویم که پذیرش در دانشگاه آکسفورد نیازمند پیشینه تحصیلی بسیار قوی و معدل بالاست، بدین ترتیب که در برخی رشته ها  معدل ۱۷ به بالای کارشناسی و معدل ۱۴ به بالای کارشناسی ارشد مورد نیاز است.در صورتیکه تصمیم دارید دراین باره اقدام نمایید حتما از مشاوره رایگان متخصصین امر مهاجرت در شرکت حقوقی کیان ویزا بهره مند شوید.

 

 

دوره های بورسیه ویدن فلد- هافمن که بیشتر گرایش مدیریتی دارد عبارتند

 

 

از کارشناسی حقوق مدنی و رشته های مدیریت کسب وکار(MBA)،  مدیریت و سیاست گذاری دولتی، کارشناسی ارشد مطالعات آفریقا، تنوع زیستی، مدیریت و حفاظت از محیط زیست، سیاست اجتماعی، کامپیوتر، مطالعات معاصر کشور چین، مطالعات دیپلماتیک، اقتصاد توسعه، آموزش، مدیریت تغییرات زیست محیطی،اقتصاد مالی، دیپلماسی و مدیریت جهانی، بهداشت جهانی، بهداشت جهانی و پزشکی مناطق گرمسیری، تاریخ اسلام، مطالعات دین یهود، مطالعات کشور کره، مطالعات کشورهای آمریکای لاتین، حقوق مالی، مدلسازی ریاضیاتی و محاسبات علمی، مطالعات مهاجرت، خاورمیانه معاصر، مطالعات کشورهای جنوب آسیا، طبیعت، جامعه و مدیریت محیط زیست، مطالعات پناهندگی و مهاجرت اجباری، اینترنت و مدیریت منابع آب در مقطع کارشناسی ارشد .

 

 

پرسش های متداول

 

آیا شهروندان کشور ایران می توانند از دانشگاه های انگلستان بورسیه فول فاند بگیرند؟

 

بله. در صورت داشتن سوابق تحصیلی و در مواردی سوابق شغلی درخشان و معدل بالای کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته های مختلف برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه گرفته و در دانشگاه های سرتاسر انگلستان تحصیل کنند.

 

 

آیا بورسیه های فول فاند دانشگاه آکسفورد انگلیس به دانشجویان ایرانی نیز تعلق می گیرد؟

 

بلی . در صورت داشتن معدل بالای ۱۷ و در مواردی ۱۸ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدرک زبان آیلتس۷ و تافل اینترنتی ۱۰۰ و دریافت پذیرش دانشگاه آکسفورد ،دانشجویان ایرانی نیز می توانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از این دانشگاه بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

 

بورسیه های انگلستان که به دانشجویان ایرانی تعلق می گیرند، کدامند؟

 

بورسیه های فول فاند دانشگاه آکسفورد و بورسیه شونینگ از جمله مهمترین بورسیه هایی هستند که شامل شهروندان ایران نیز می شوند.

 

 

آیا دانشگاه آکسفورد در رشته حقوق نیز بورسیه دارد؟

 

بله این دانشگاه در رشته حقوق مدنی به متقاضیان شانس دریافت بورسیه را داده است.

 

منابع:

 

https://www.ox.ac.uk

https://www.ox.ac.uk

https://www.studyin-uk.com

 

 

 

 

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان یا ویزای عمومی - برترین دانشگاه های اقتصاد در انگلستان - -کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان -  هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان  

https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران