دانشگاه های ارایه دهنده رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف حدود 1400 دانشجوی خارجی دارد. اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه گوئلف نیازمند نمره آیلتس حداقل 6.5 است و شهریه تحصیل در این رشته حدود 18000 دلار در سال است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون که در اوتاوا واقع شده است، در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی کامپیوتر دانشجو می پذیرد. دانشگاه کارلتون بیشتر بر طراحی بازی های کامپیوتری، امنیت کامپیوتر و اینترنت و مدیریت داده تمرکز دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کارلتون حدود 28000 دلار کانادا در سال است. نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اوتاوا

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اوتاوا  اصول اولیه پردازش اطلاعات را با کاربرد عملی آن در دنیای اطراف ما ترکیب می کند. غالبا رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اواتاوا بر حوزه های پایگاه داده، هوش مصنوعی، گرافیک کامپیوتر، امنیت و طراحی الگوریتم تمرکز دارد. شهریه تحصیل در دانشگاه اوتاوا به طور میانگین 18000 دلار کانادا در سال است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در گرایش های مکاترونیک، مهندسی نرم افزار، سلامت الکترونیک، توسعه پایگاه داده، طراحی سیستم های اطلاعاتی و برنامه ریزی دانشجو می پذیرد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر حدود 1400 دلار به ازای هر واحد درسی است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در حوزه های هوش مصنوعی، بازی های کامپیوتری، روباتیک و گرافیک کامپیوتر فعال است. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا حدود 39500 دلار است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه مموریال

دانشگاه مموریال نیوفاندلند در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی کامپیوتر دانشجو می پذیرد. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد داشتن تحصیلات کارشناسی مرتبط و برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط ضروری است. شهریه تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند در مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر حدود 1499 دلار به ازای یک ترم و شهریه  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر حدودا 1200 دلار به ازای یک ترم است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز تحصیل در دوره‌های علوم کامپیوتر در کانادا

 • ریز نمرات تمام سوابق تحصیلی. کلیه رونوشت ها باید اصل باشند. (ریزنمرات می تواند شامل تمام دوره های گذرانده شده توسط دانشجویان بین المللی نظیر دوره‌های تمام وقت، دیپلم یا آنلاین باشد)
 • صورت های مالی برای اثبات توانایی مالی دانشجویان برای مدیریت هزینه های زندگی و شهریه خود در طول تحصیل در کانادا. (صورت‌حساب‌های بانکی یا مدارک دارایی نقدی باید ارائه شود.)
 • توصیه نامه در زمان ارسال درخواست آنلاین
 • نمرات آزمون استاندارد ACT GRE، و SAT
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی از طریق نمرات آیلتس و تافل
 • گواهی سابقه کار
 • انگیزه نامه
 • ویزا و پاسپورت معتبر
 • گزارش های پزشکی
 • عکس سایز پاسپورت
 • برگه تایید هزینه درخواست

هزینه دوره کارشناسی در رشته‌های علوم کامپیوتر در کانادا

با اینکه به طور دقیق نمی‌توان هزینه تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتر در کانادا را مشخص کرد، اما  می‌توان گفت هزینه تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتر به طور میانگین می‌تواند از ۱۵۳۵ تا ۵۵۵۰۰ دلار کانادا در سال برای دوره کارشناسی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات متغیر باشد. از طرف دیگر، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر به طور متوسط ​​بین ۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار کانادا است.

معمولا تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کالج های خصوصی کانادا، گران‌تر هستند و بسته به محیط و امکاناتی که ارائه می‌دهند هزینه بیشتری از دانشجویان دریافت می‌کنند.

دوره‌های تحصیلی ارائه شده در رشته علوم کامپیوتر در کانادا

دانشگاه­های کانادا برنامه های متنوعی را در زمینه علوم کامپیوتر به دانشجویان ارائه می دهند نظیر: علوم داده، هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده ها، امنیت سایبری، شبکه های کامپیوتری، مخابرات، اینترنت، مهندسی کامپیوتر، تجارت الکترونیک، سیستم های اطلاعاتی، رباتیک  و بسیاری رشته‌های دیگر ……

مشاغل برتر رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کانادا

فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در کانادا، تقریباً در هر جایی که از رایانه استفاده می شود، می تواند حرفه مناسب خود را پیدا کنند. این افراد می‌توانند در حوزه‌های مالی، حمل و نقل، تولید، بیمه، مراقبت های بهداشتی و غیره فعالیت کنند.

آنها می توانند به عنوان برنامه نویس کامپیوتر، برنامه نویس هوش مصنوعی، تحلیلگر تحقیقات بازار، تحلیلگر سیستم، یا متخصص ارتباطات راه دور فعالیت خود را آغاز کنند.

در کانادا تقاضای بسیار زیادی برای استخدام فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر، در بخش نرم افزار وجود دارد. این تقاضا شامل بخش هایی است که محصولات نرم افزاری را طراحی و توسعه می دهند (مانند پایگاه های داده و UI/UX). همچنین صنایعی که محصولاتی با خدمات نرم افزاری یکپارچه ایجاد می کنند نیز تقاضای بسیاری برای استخدام این قبیل افراد دارند‌.

برای موفقیت بیشتر در حوزه کاریایی، مدرک علوم کامپیوتر را می توان با هر مدرک دیگری (هنر، علم، مهندسی، پزشکی یا تجارت) تلفیق کرد.

به عنوان مثال، افرادی که هم دارای مدرک علوم کامپیوتر و هم مدرک کشاورزی هستند، می توانند در حوزه فناوری کشاورزی فعالیت کنند. یا افرادی که هم دارای مدرک علوم کامپیوتر و هم مدرک بهداشت و پزشکی هستند می توانند در حوزه بیوتکنولوژی به فعالیت خود ادامه دهند. معمولا  افرادی که در حوزه نقشه‌برداری ماهواره‌ای کار می‌کنند، هم با علم کامپیوتر و هم حوزه جغرافیای فیزیکی آشنایی دارند.

میزان درآمد مهندسان کامپیوتر در کانادا

به طور کلی مهندسان کامپیوتر در کانادا از درآمد قابل توجهی برخوردارند. از آنجا که علوم کامپیوتر بسیار متنوع است و دارای بازار کار بسیار گسترده‌ای می‌باشد، فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در حوزه‌های مختلفی مشغول به کار شوند.‌ مهندسان کامپیوتر برحسب حرفه‌ای که انجام می‌دهند، درآمد متفاوتی کسب می‌کنند. اما به طور میانگین می‌توان گفت که درآمد این قبیل افراد بین ۴۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال است. معمولاً مهندسان کامپیوتر تازه‌کار درآمدی معادل ۶۵۰۰۰ دلار کانادا در سال دارند. مهندسان کامپیوتری که از مهارت‌های فوق‌العاده‌ای برخوردارند می‌توانند درآمدی معادل ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال داشته باشند.در صورت تمایل جهت اخذ مشاوره بیشتر پیشنهاد می کنیم با شماره 09300660818 تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما مشورت کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل علوم کامپیوتر در کانادا

۱-هزینه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

در کانادا، هزینه تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتر می تواند از ۱۵۳۵ تا ۵۵۵۰۰ دلار کانادا در سال برای کارشناسی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات متغیر باشد. از طرف دیگر، مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر به طور متوسط ​​بین ۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار کانادا هزینه دارد.

۲-آیا تقاضا برای استخدام مهندسان علوم کامپیوتر در کانادا وجود دارد؟

البته، حرفه‌های مرتبط با علوم کامپیوتر یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا به حساب می‌آیند. تحصیل در  رشته‌های علوم کامپیوتر تقریباً تضمین می کند که بتوانید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی کار مناسب خود را پیدا کنید. یکی دیگر از مزایای مهم تحصیل در این حوزه، این است که بسیاری از افراد به آموزشهای اضافی پس از پایان دوره متوسطه نیاز ندارند.

۳-آیا ارزش را دارد که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم کامپیوتر به کانادا مهاجرت کنید؟

بله، گذراندن دوره کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر در کانادا بسیار ارزشمند است، زیرا  فارغ‌التحصیلان این رشته بلافاصله  پس از اتمام دوران تحصیل خود می‌توانند در مشاغل پردرآمد در این کشوراستخدام شوند.

۴-آیا می توانید بدون پیش زمینه علوم و ریاضی در رشته علوم کامپیوتر در کانادا تحصیل کنید؟

اگر می‌خواهید یک دوره مناسب علوم کامپیوتر یا هر دوره برنامه‌نویسی را بگذرانید، باید پیش‌زمینه ریاضی و علوم داشته باشید، در غیر این صورت هیچ پذیرشی نخواهید گرفت. کاری که می توانید انجام دهید این است که کدنویسی را بیاموزید.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

 تحصیل در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در کانادا  , نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  وتحصیل در کانادا  و شهریه دانشگاه ها در کانادا

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir