تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

رشته مهندسی کامپیوتر (که مهندسی سیستم های کامپیوتری یا علوم سیستم ها و اطلاعات نیز نامیده می شود) در واقع دو رشته مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر را با هم ترکیب می کند.

با توجه به اینکه افراد زیادی علاقمند به اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا هستند، کیان ویزا اطلاعات مفیدی در این مقاله در رابطه با شرایط و چگونگی تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا گرد آورده است.

 

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

 

تقریبا تمامی دانشکده های علوم در دانشگاه های کانادا رشته مهندسی کامپیوتر را ارایه می دهند. تکمیل تحصیلات دوره دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم با نمرات قابل قبول در دروس ریاضی و فیزیک اولین شرط لازم برای پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا است. برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا، داشتن مدرک مرتبط در مقطع قبل الزامی است. پذیرش در مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر در کانادا می تواند مستقیما پس از دوره کارشناسی باشد (که در این مورد نیاز به سابقه تحقیقاتی و انتشار مقالات مرتبط در ژورنال های معتبر است) یا پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر باشد.

 

آنچه مهندس کامپیوتر در طول دوران تحصیل در کانادا می آموزد

 

دانشجویان مهندسی کامپیوتر در کانادا با پایه و اساس اصول علوم مهندسی مانند ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، علوم کامپیوتر و نظریه مدارهای الکتریکی شروع به تحصیل می کنند. دوره های مدارها ، الکترونیک ، منطق دیجیتال ، سیستم های ریزپردازنده و طراحی سیستم های دیجیتال در مرحله بعدی تدریس می شود. دوره های نرم افزاری نیز قابل توجه است، از اجرای سطح پایین ساختارهای داده گرفته تا طراحی نرم افزاردر سطح بالا. پس از گذراندن دوره های اصلی، دانشجویان مهندسی کامپیوتر در کانادا می توانند دوره های سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته تری را در زمینه هایی مانند مهندسی مدار یکپارچه ، معماری سیستم رایانه ، شبکه های رایانه ای ، مدل سازی و شبیه سازی سیستم ، سیستم های پایگاه داده و گرافیک رایانه انتخاب کنند.

دانشجویان همچنین در سال های بالاتر وارد حوزه های شبکه ارتباطات رایانه ای شامل پروتکل های انتقال اطلاعات قابل اعتماد و ایمن، سوئیچینگ و مسیریابی از طریق شبکه های چند منظوره و شبکه های بی سیم می شوند. تمامی این دروس به منظور آماده سازی دانشجو برای تحصیلات تکمیلی احتمالی در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا طراحی شده است.

بیشتر دوره های تحصیلی مهندسی کامپیوتر د رکانادا به شدت بر فعالیت آزمایشگاهی و طراحی مهندسی تأکید دارد. دانشجویان این فرصت را پیدا می کنند که دانش تئوری خود را در مورد رایانه در یک موقعیت واقعی امتحان کنند و به روش های خاص خود برای رفع عیب بپردازند.

 

 

 

 

دانشگاه های ارایه دهنده رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

 

 

 

 

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه گوئلف

 

دانشگاه گوئلف حدود 1400 دانشجوی خارجی دارد. اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه گوئلف نیازمند نمره آیلتس حداقل 6.5 است و شهریه تحصیل در این رشته حدود 18000 دلار در سال است.

 

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کارلتون

 

دانشگاه کارلتون که در اوتاوا واقع شده است، در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی کامپیوتر دانشجو می پذیرد. دانشگاه کارلتون بیشتر بر طراحی بازی های کامپیوتری، امنیت کامپیوتر و اینترنت و مدیریت داده تمرکز دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کارلتون حدود 28000 دلار کانادا در سال است. نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است.

 

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اوتاوا

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اوتاوا  اصول اولیه پردازش اطلاعات را با کاربرد عملی آن در دنیای اطراف ما ترکیب می کند. غالبا رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه اواتاوا بر حوزه های پایگاه داده، هوش مصنوعی، گرافیک کامپیوتر، امنیت و طراحی الگوریتم تمرکز دارد. شهریه تحصیل در دانشگاه اوتاوا به طور میانگین 18000 دلار کانادا در سال است.

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه مک مستر

 

دانشگاه مک مستر در گرایش های مکاترونیک، مهندسی نرم افزار، سلامت الکترونیک، توسعه پایگاه داده، طراحی سیستم های اطلاعاتی و برنامه ریزی دانشجو می پذیرد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر حدود 1400 دلار به ازای هر واحد درسی است.

 

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا

 

دانشگاه آلبرتا در حوزه های هوش مصنوعی، بازی های کامپیوتری، روباتیک و گرافیک کامپیوتر فعال است. شهریه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آلبرتا حدود 39500 دلار است.

 

مهندسی کامپیوتر در دانشگاه مموریال

 

دانشگاه مموریال نیوفاندلند در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی کامپیوتر دانشجو می پذیرد. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد داشتن تحصیلات کارشناسی مرتبط و برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط ضروری است. شهریه تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند در مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر حدود 1499 دلار به ازای یک ترم و شهریه  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر حدودا 1200 دلار به ازای یک ترم است.

 

 

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید: 

 تحصیل در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در کانادا  , نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  وتحصیل در کانادا  و شهریه دانشگاه ها در کانادا

 

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir