بورسیه های دانشگاه کمبریج انگلیس

برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانشگاه کمبریج انگلیس باید ابتدا از این دانشگاه در رشته مورد نظر خود که بورسیه نیز به آن تعلق می گیرد، پذیرش بگیرید، بدین ترتیب به طور خودکار و در بیشتر موارد بدون نیاز به ثبت درخواست جداگانه و پر کردن فرم های مربوطه، می توانید از بورسیه مربوط به آن رشته استفاده کنید.

شرایط کلی پذیرش در دانشگاه کمبریج انگلیسداشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل ۱۷ و در برخی رشته ها ۱۸.۵ و نمرات حداقل ۷ در آزمون بین المللی زبان آیلتس آکادمیک و حداقل ۱۰۰ در آزمون تافل اینترنتی است. در مواردی ممکن استنمرات آزمون های GRE و GMAT نیز به همراه سایر مدارک لازم از جمله تقاضانامه کتبی متقاضی و معرفی نامه اساتید لازم باشد.

 برای آگاهی از ریز مدارک مورد نیاز، هزینه های پذیرش و روش های اخذ ویزا و مجوز تحصیلی کشور انگلیس، بهتر است با وکلا و مشاورین مؤسسه مهاجرتی  کیان ویزا در ارتباط باشید.

 

در ادامه به بررسی انواع بورسیه های دانشگاه کمبریج(Cambridge Trust Scholarships) که در اختیار دانشجویان بین المللی از جمله فارغ التحصیلان ممتاز شهروند کشور ایران قرار می گیرد، می پردازیم.

 

بورسیه  بوستانی دانشگاه کمبریج انگلیس در رشته دکترای فلسفه

Boustany Cambridge Pembroke Scholarship in Philosophy

 

دریافت کنندگان بورسیه بوستانی در دانشکده پمبروک(Pembroke College)که سومین دانشکده دانشگاه کمبریج واقع در مرکز این شهر است، به تحصیلات خود ادامه خواهند داد. این بورسیه هر ۳ سال یک بار در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که اولین پذیرش آن درسال ۲۰۱۸ انجام شده است .

برای دریافت بورسیه بوستانی دانشگاه کمبریج انگلیس در رشته فلسفه نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست و دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه کمبریج در این رشته، کفایت می کند، بدین ترتیب که هنگام تکمیل فرم پذیرش دانشگاه کمبریج باید در قسمت مربوط به تامین هزینه ها(Funding)،بورسیه مورد نظر خود را علامت گذاری کنید.

بورسیه بوستانی در رشته دکترای فلسفه شامل هزینه شهریه دانشگاه، مقرری سالانه و هزینه های دوره کارآموزیست و برای دریافت آن باید به طور مستقیم از پورتال دانشگاه کمبریج اقدام کرده و پس از پر کردن فرم های مربوطه و ارسال مدارک لازم در مهلت زمانی تایین شده، منتظر اعلام نتیجه پذیرش دانشگاه کمبریج  بمانید.

 

بورسیه بوستانی دانشگاه کمبریج در رشته دکترای نجوم

Boustany Scholarship in Astronomy

 

دریافت کنندگان بورسیه بوستانی در رشته دکترای نجوم، در کالج یا دانشکده پمبروک دانشگاه کمبریج انگلیس واقع در مرکز این شهر، مشغول به تحصیل خواهند شد. این بورسیه هر ۳ سال یکبار در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و آخرین دوره پذیرش آن در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بوده است.

 

در صورتی که موفق به کسب پذیرش از انستیتیو نجوم دانشگاه کمبریج انگلیس شوید، باید به صورت جداگانه نیز برای دریافت بورسیه بوستانی از طریق وب سایت مربوط به بنیاد بوستانی، درخواست خود را ثبت کنید.

 

 پذیرفته شدگان بورسیه بوستانی دانشگاه کمبریج انگلیس باید در دانشکده پمبروک به تحصیلات خود ادامه دهند و ملزم به گذراندن دوره ۲ ماهه کارآموزی هستند.

بورسیه بوستانی شامل شهریه دانشگاه، مقرری سالانه و هزینه های سفر و دوره های کارآموزیست.

 

بورسیه مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه کمبریج انگلیس

Cambridge Cancer Center PhD Studentship

 

بورسیه مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا به فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مورد نیاز این مرکز تعلق می گیرد که در ۱۲ زمینه تصویربرداری پیشرفته سرطان؛ سرطان ریه و روده؛ سرطان سینه؛ بیولوژی سلولی و مولکولی؛ تشخیص زودهنگام سرطان؛ سرطان خون، مغز استخوان و غدد لنفاوی؛ نوروآنکولوژی؛ نوآوری در آنکولوژی؛ سرطان تخمدان؛ سرطان در کودکان؛ سرطان پانکراس و سرطان پروستات و اورولوژی مشغول به فعالیت و پژوهش است.

 

بورسیه دکترا درمرکز تحقیقات سرطان دانشگاه کمبریج انگلیس، هزینه های شهریه دانشگاه را به طور کامل پوشش داده و مبلغی را نیز به عنوان حقوق یا مقرری به صورت سالیانه در اختیار پذیرفته شدگان قرار می دهد. برای دریافت بورسیه مرکز تحقیقات سرطان نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست و دریافت پذیرش این مرکز  کافیست.

 

بورسیه بین المللی دانشگاه کمبریج انگلیس

Cambridge International Scholarhip

 

بورسیه بین المللی دانشگاه کمبریج به فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه کمبریج انگلیس با سوابق تحصیلی و تحقیقاتی درخشان برای ورود به دوره دکترای تحقیقاتی در تمامی رشته ها تعلق می گیرد، نیازی به ثبت درخواست جداگانه ندارد و شهریه کامل دانشگاه و مقرری سالانه دانشجویان را پوشش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

 

بورسیه شرودر دانشگاه کمبریج در رشته مطالعات کشورآلمان

Cambridge Schroder Scholarship in German Studies

 

دریافت بورسیه شرودر دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا نیاز به ثبت درخواست جداگانه ندارد و متقاضیان باید هنگام تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج در رشته مطالعات کشور آلمان،کالج عیسی مسیح(Jesus College) را به عنوان دانشکده اول خود انتخاب کرده و در صورت دریافت پذیرش در این رشته، به طور خودکار از بورسیه متعلق به آن استفاده کنند. ارزش بورسیه شرودر بسته به عوامل مختلف متفاوت است.

 

بورسیه توشیبای ژاپن دانشگاه کمبریج انگلیس

Cambridge Toshiba Japan and the World Graduate Scholarship

 

 بورسیه توشیبای دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا و توسط بخش مطالعات آسیا و خاورمیانه دانشگاه کمبریج با حمایت مالی بنیاد بین المللی توشیبای ژاپن ارائه می شود و هدف فعالیت های تحقیقاتی آن افزایش نقش ژاپن در میان سایر کشورها و برجسته کردن آن در سطح جهان است.

 

 بورسیه توشیبای دانشگاه کمبریج نیاز به ثبت درخواست جداگانه ندارد وشهریه کامل دانشگاه و مقرری معیشتی سالیانه دانشجویان را پوشش می دهد.

 

 

 

بورسیه بین المللی چارتر دانشگاه کمبریج انگلیس

Charter Cambridge International Scholarship

 

بورسیه بین المللی چارتر کمبریج ويژه تحصیل در مقطع دکتراست که هر ۳ سال یکبار به دانشجویان تمامی رشته ها تعلق می گیرد و دریافت کنندگان آن باید در کالج سنت ادموند(Saint Edmund’s College)به تحصیلات خود ادامه دهند. آخرین پذیرش این بورسیه در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بوده است و نیازی به ثبت درخواست جداگانه ندارد.بورسیه بین المللی چارتر دانشگاه کمبریج شهریه کامل دانشگاه را پوشش داده و به دریافت کنندگان مبلغی را به عنوان حقوق سالانه می پردازد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشیدو یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

بورسیه شونینگ-کمبریج

 

بورسیه شونینگ-کمبریج دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد در اختیار متقاضیان کشورهای تحت پوشش بورسیه شونینگ قرار داده می شود.

 

برای دریافت بورسیه شونینگ-کمبریج علاوه بر اخذ پذیرش دانشگاه کمبریج انگلیس در رشته مورد نظر باید فرم بورسیه شونینگ را از طریق وب سایت آن تکمیل و ارسال نمایید یا به عبارت دیگر به طور جداگانه درخواست خود را برای دریافت بورسیه ثبت کنید. بورسیه شونینگ-کمبریج شهریه دانشگاه، مقرری سالانه و برخی از دیگر مخارج دانشجویان را پوشش می دهد.

 

بورسیه چرچیل-جعفر

 

 بورسیه چرچیل-جعفر دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا در رشته های مهندسی نفت و زمین شناسی ارائه می شود و دریافت کنندگان آن باید در کالج چرچیل(Churchill College)دانشگاه کمبریج به تحصیلات خود ادامه دهند.

بورسیه چرچیل-جعفر نیاز به ثبت درخواست جداگانه ندارد و متقاضیان باید هنگام ثبت درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج، کالج چرچیل را به عنوان کالج اول خود انتخاب نمایند.

با دریافت بورسیه چرچیل-جعفرشهریه دانشگاه و حقوق سالانه دانشجویان تحت پوشش قرار می گیرد.

 

بورسیه چرچیل-فیزر

 

بورسیه چرچیل-فیزر دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا در رشته های بیولوژی و بیوتکنولوژی و برای تحصیل در کالج چرچیل در اختیار دانشجویان می گیرد، اما پذیرش آن بصورت سالانه انجام نمی شود.دریافت کنندگان بورسیه چرچیل-فیزر ملزم به تحصیل در کالج چرچیل هستند و هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی سالانه آنها تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که مبلغ این بورسیه متغیر است چرا که ممکن است برخی از دانشجویان از منابع دیگر بورسیه نیز استفاده کرده باشند.

 

بورسیه چرچیل-پوچوبراسکی Churchill Pochobradsky Studentship)

بورسیه چرچیل-پوچوبراسکیدر مقطع دکترا و در رشته های مهندسی و مهندسی شیمی به متقاضیان تعلق می گیرد و محل تحصیل دانشجویان نیزکالج چرچیل است. بورسیه چرچیل-پوچوبراسکی نیازی به ثبت درخواست جداگانه ندارد و متقاضیان هنگام تکمیل فرم پذیرش دانشگاه کمبریج در رشته مورد نظر باید کالج چرچیل را انتخاب اول خود قرار دهند.بورسیه چرچیل-پوچوبراسکی هزینه کامل دانشگاه و هزینه معیشتی سالانه دانشجویان را پرداخت می کند.

 

بورسیه دوک ادینبرگ دانشگاه کمبریج انگلیس

Duke of Edinburg Cambridge International Scholarship

بورسیه دوک ادینبرگ با حمایت مالی دانشگاه کمبریج انگلیس هر ۳ سال یکبارو در تمامی رشته ها به متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا تعلق می گیرد و پذیرش بعدی آن برای سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ است. بورسیه دوک ادینبرگ نیازی به ثبت درخواست جداگانه ندارد وهزینه شهریه دانشگاه و مقرری سالانه دانشجویان را تحت پوشش قرار می دهد.

 

 

بورسیه گولبنکیان یووال دانشگاه کمبریج انگلیس

Gulbenkian Yuval Cambridge Studentship at Churchill College

 

بورسیه گولبنکیان یووال دانشگاه کمبریج انگلیس در مقطع دکترا برای تمامی رشته های دانشگاه کمبریج قابل استفاده است، اما به صورت هر ساله ارائه نمی شود.

بورسیه گولبنکیان یووال نیاز به ثبت درخواست جداگانه ندارد و ویژه دانشجویان کالج چرچیل است، بدین ترتیب که هنگام ثبت درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج در رشته مورد نظر، باید این کالج را انتخاب اول خود قرار دهید. شهریه کامل دانشگاه و مقرری سالانه تنها موارد تحت پوشش این بورسیه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

 

بورسیه همیلتن دانشگاه کمبریج انگلیس

Hamilton Cambridge International Scholarship

 

بورسیه همیلتن دانشگاه کمبریج انگلیس شامل تمامی رشته ها در مقطع دکترا می شود و دریافت کنندگان آن ملزم به تحصیل در کالج سلوین(Selwyn College) هستند. این بورسیه به صورت هر ساله ارائه نمی شود، اما برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ پذیرش دارد.

متقاضیان بورسیه همیلتن دانشگاه کمبریج بایدهنگام تکمیل فرم پذیرش دانشگاه کمبریج، در قسمت مربوطه کالج سلوین را انتخاب اول خود قرار دهند.شهریه کامل دانشگاه و هزینه زندگی سالانه دانشجویان توسط این بورسیه پرداخت می شود.

 

 

 

بورسیه کالج هاگزهال دانشگاه کمبریج انگلیس

Hughes Hall Cambridge International Scholarship

 

بورسیه کالج هاگزهال دانشگاه کمبریج انگلیس متعلق به کسانیست که از دانشگاه کمبریج در رشته مورد نظر خود پذیرش گرفته و قصد ادامه تحصیل در کالج هاگز را دارند و یا در حال حاضر دانشجوی این کالج هستند. برای این بورسیه نیاز به ثبت درخواست جداگانه نیست و شهریه دانشگاه و هزینه کمک معیشتی سالانه به دریافت کنندگان تعلق می گیرد.

 

 

بورسیه کارشناسی ارشد بانک توسعه اسلامی دانشگاه کمبریج انگلیس

Islamic Development Bank(IsDB) Cambridge Masters Scholarship

 

بورسیه بانک توسعه اسلامی متعلق به شهروندان کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی ست و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای رشته های علوم و تکنولوژی ارائه می شود.برای دریافت این بورسیه علاوه بر پذیرش دانشگاه کمبریج باید برای بانک توسعه اسلامی نیز درخواست پذیرش دهید.

شهریه کامل دانشگاه، مقرری سالانه و یک عدد بلیط اکونومی برگشت به کشور مبدا از جمله هزینه های تحت پوشش این بورسیه است.

 

بورسیه لگو دانشگاه کمبریج(LEGO Cambridge Scholarship)

 

بورسیه تحقیقاتی لگو دانشگاه کمبریج در مقطع دکترا در «مرکز تحقیقاتی بررسی نقش بازی در آموزش و پرورش» وابسته به دانشگاه کمبریج و توسط بنیاد لگو(LEGO Foundation) ارائه می شود و نیازی به ثبت درخواست جداگانه ندارد. هزینه شهریه دانشگاه و حقوق سالانه تنها موارد تحت پوشش بورسیه لگوی دانشگاه کمبریج انگلستان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

 

بورسیه آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی دانشگاه کمبریج انگلیس

LMB Cambridge Scholarship

 

 بورسیه آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی دانشگاه کمبریج ویژه کسانیست که از دانشگاه کمبریج در رشته دکترای زیست شناسی مولکولی پذیرش گرفته اند و نیازی نیست که برای دریافت آن به طورجداگانه ثبت درخواست کنند.این بورسیه شهریه کامل دانشگاه دانشجویان را تامین کرده و مبلغی را به عنوان مقرری سالانه در اختیار آنها قرار می دهد.

 

 

بورسیه امید دانشگاه کمبریج انگلیس

 

بورسیه امید دانشگاه کمبریج انگلیس ویژه شهروندان کشور ایران بوده و در مقطع کارشناسی ارشد و بدون نیاز به ثبت درخواست جداگانه به پذیرفته شدگان این دانشگاه در تمام رشته ها به غیر از مدیریت ارشد کسب و کار(MBA)و مدیریت بازرگانی، تعلق می گیرد.

 

برای دریافت این بورسیه متقاضیان باید هنگام تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج ،کالج سنت ادموند(St.Edmund)را انتخاب اول خود قرار دهند و بدین ترتیب از کمک های این دانشگاه در پرداخت شهریه کامل دانشگاه و نیز مقرری معیشتی سالانه برخوردارشوند.

 

بورسیه جان لارنس دانشکده کویین دانشگاه کمبریج انگلیس

 

Queens’ College John Lawrence Scholarship

 

 

بورسیه جان لارنس دانشگاه کمبریج انگلیس ویژه مقطع دکتراست و درتمامی رشته ها به شهروندان آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا تعلق می گیرد. پذیرش بعدی بورسیه جان لارنس برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ خواهد بود.

 

برای دریافت بورسیه جان لارنس نیاز به ثبت درخواست جداگانه نیست، اما باید در زمان تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج، کالج کویین را انتخاب اول خود قرار دهید و بدین ترتیب بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه و با دریافت مبلغی به عنوان کمک هزینه معیشتی سالیانه، در این کالج به تحصیلات خود ادامه دهید.

 

 

بورسیه استفن توماس دانشکده کویین دانشگاه کمبریج

Queens’ College Stephen Thomas Studentship

 

 

بورسیه استفن توماس دانشگاه کمبریج ویژه دانشجویان دکترا در رشته های مهندسی و کامپیوتر است و برای دریافت آن باید ابتدا در رشته های نام برده از دانشگاه کمبریج پذیرش گرفته و هنگام تکمیل فرم درخواست، کالج کویین را انتخاب اول خود قرار بدهید. بدین ترتیب به صورت خودکار برای دریافت این بورسیه نامزد می شوید ونیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست.

 

بورسیه استفن توماس شهریه های دانشگاه را به طور کامل پوشش داده و به دانشجویان مقرری کمک معیشتی سالانه اهدا می کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

 

بورسیه روان ویلیامزدانشگاه کمبریج

Rowan Williams Cambridge Studentship

 

بورسیه روان ویلیامز دانشگاه کمبریج ویژه تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی کلیه رشته ها و مخصوص شهروندان کشورهاییست که دچار ناپایداری یا بحران های شدید سیاسی اقتصادی اجتماعی اند. برای دریافت بورسیه روان ویلیامزعلاوه بر دریافت پذیرش مستقیم دانشگاه کمبریجدر رشته مورد نظر خود، باید به طور جداگانه نیز از طریق پورتال سایت کمبریج تراست(Cambridge Trust) درخواست دریافت بورسیه را ثبت کرده و با ارائه مدارک کافی ثابت کنید مورد تبعیض نژادی، خشونت، رنج و عذاب وسوء استفاده قرار داشته یا در معرض خطر اعدام یا نقض حقوق بشر هستید. برای دریافت بورسیه روان ویلیامز نیاز به دریافت پناهندگی نیست.

 

موارد تحت پوشش بورسیه روان ویلیامز دانشگاه کمبریج عبارتند از شهریه دانشگاه، هزینه مخارج سالانه، هزینه های سفر و دریافت ویزا

 

 

بورسیه بین المللی شلومبرگر دانشگاه کمبریج انگلیس

Schlumberger Cambridge International Scholarship

 

 

بورسیه شلومبرگر دانشگاه کمبریج ویژه مقطع دکترا در رشته های فیزیک، شیمی، مهندسی مواد، ریاضیات، آمار، زمین شناسی، مکانیک جامدات و سیالات، کامپیوتر، ابزار دقیق و سایر رشته های تحت پوشش مرکز تحقیقات شلومبرگردر دانشگاه کمبریج انگلیس است.

 

بورسیه شلومبرگر هزینه کامل شهریه و هزینه های سالانه زندگی یک نفر دانشجو را پوشش می دهدوبرای دریافت آن نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست .

 

 

بورسیه اسماتس دانشگاه کمبریج انگلیس

 

بورسیه اسماتس دانشگاه کمبریج توسط بنیاد یادبود جان کریستسن اسماتس(رییس سابق دانشگاه کمبریج) در مقطع دکترا و در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی و بیشتر به منظور تحقیق درباره کشورهای مشترک المنافع، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.بورسیه اسماتس دانشگاه کمبریج هزینه های شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویان را به طور کامل پوشش می دهد و  برای دریافت آن نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست .

 

بوسیه اسنودان دانشگاه کمبریج انگلیس

 

بورسیه اسنودان دانشگاه کمبریج توسط بنیاد اسنودان در مقطع کارشناسی ارشد تمامی رشته ها ارائه می شود و ویژه دانشجویان با ناتوانی های جسمی-حرکتی است. ارزش این بورسیه حداکثر ۳۰ هزار پوند است و برای دریافت آن نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست و اخذ پذیرش دانشگاه کمبریج کافی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

 

بورسیه ولکام دانشگاه کمبریج انگلیس

 

 

بورسیه بنیاد ولکام دانشگاه کمبریج انگلیس یک بورسیه صرفا تحقیقاتی ویژه رشته های بیوپزشکی، پزشکی و دامپزشکی در مقطع دکتراست . بورسیه ولکام مابه تفاوت شهریه دانشگاه کمبریج به پوند و به نرخ واحد پول کشور محل اقامت دانشجویان را پرداخت می کند. تامین بقیه هزینه دانشجویان نیز بنا به صلاحدید بخش مربوطه صورت می گیرد.

 

برای دریافت بورسیه ولکام نیاز به ثبت درخواست جداگانه نیست ودریافت پذیرش مستقیم از دانشگاه کمبریج در یکی از رشته های نامبرده کافیست.

 

بورسیه ولکام دانشگاه کمبریج در رشته آنکولوژی

Wellcome Trust Oncology PhD Studentship

 

 بورسیه ولکام دانشگاه کمبریج انگلیس برای تحصیل و تحقیق در مقطع دکترا در یک دوره ۴ ساله در رشته آنکولوژی در نظر گرفته شده است و بدون نیاز به ثبت درخواست به پذیرفته شدگان دانشگاه کمبریج در این رشته تعلق می گیرد. این بورسیه هزینه های شهریه، مقرری معیشتی و سایر هزینه ها را(با صلاحدید بخش آنکولوژی) دربر می گیرد.

 

 

بورسیه مؤسسه وولف دانشگاه کمبریج انگلیس

 

 بورسیه انستیتیو وولف دانشگاه کمبریج ویژه مقطع دکترا در رشته برخورد ادیان (یهودیت، مسیحیت و اسلام)  و نیز مقطع کارشناسی ارشد در رشته مطالعات خاور میانه و ارتباط میان مسلمانان و یهودیان است.  بورسیه انستیتیو وولف دانشگاه کمبریج هزینه های شهریه و مخارج زندگی سالانه دانشجویان را در می گیرد و برای دریافت آن نیازی به ثبت درخواست جداگانه نیست.

 

بورسیه یوسف جمیل دانشگاه کمبریج انگلیس

 

 بورسیه یوسف جمیل دانشگاه کمبریج در مقطع دکترا و با هدف گسترش تحقیقات در زمینه کشاورزی پایدار و ارگانیک بیابانی در رشته های گیاه پزشکی،تولید انرژی های تجدید پذیرو آموزش و پرورش در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

 

بورسیه یوسف جمیل دانشگاه کمبریج هزینه شهریه و مخارج زندگی دانشجویان را علاوه بر هزینه تحقیقات پوشش می دهد و برای دریافت آن نیاز به ثبت درخواست جداگانه نیست،چرا که اخذ پذیرش دانشگاه کمبریج در یکی از رشته های مرتبط، دانشجویان را به طور خودکار برای دریافت بورسیه انتخابی آنها نامزد می کند.

 

مجددا یادآور می شویم که برای برخوردار شدن از حمایت مالی هر یک از بورسیه های معرفی شده باید هنگام ثبت درخواست پذیرش دانشگاه کمبریج انگلیس و پر کردن فرم های مربوطه در قسمت فاندینگ(Funding) نام بورسیه مورد علاقه خود را علامت گذاری کنید، تا در صورت موفقیت در اخذ پذیرش دانشگاه، به طور خودکار از بورسیه مورد نظر بهره مند شوید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان با گروه وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید یا با پر کردن فرم مشاوره آنلاین از خدمات آنها بهره مند شوید.

 

پرسش های متداول

 

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه های کشور انگلیس چیست؟

 

برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانشگاه های انگلیس با شرط داشتن سوابق تحصیلی درخشان و حداقل معدل ۱۷ مقطع کارشناسی و مدرک زبان آیلتس آکادمیک ۷ و تافل اینترنتی۱۰۰، باید ابتدا به طور مستقیم از دانشگاه های این کشور در رشته مورد نظر خود پذیرش گرفته و سپس به طور خودکار از بورسیه های مختلف دانشگاه های این کشور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده کنید.

 

آیا بورسیه های دانشگاه های انگلیس شامل شهروندان کشور ایران نیز می شود؟

بلی.  شهروندان کشور ایران با شرط داشتن سوابق تحصیلی درخشان و حداقل معدل ۱۷ مقطع کارشناسی و مدرک زبان آیلتس آکادمیک ۷ و تافل اینترنتی۱۰۰ و اخذ پذیرش دانشگاه های کشور انگلیس در رشته مورد نظر خود، میتوانند از بورسیه های مختلف دانشگاه های این کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا استفاده کنند.

 

آیا دانشگاه کمبریج انگلیس به  شهروندان کشور ایران بورسیه تحصیلی می دهد؟

بلی . دانشگاه کمبریج بورسیه های بین المللی متعددی دارد که حدود ۳۰ عدد آنها توسط بنیاد کمبریج است که در اختیار متقاضیان شهروند کشور ایران نیز قرار می گیرد.

 

آیا دانشگاه های انگلیس در مقطع کارشناسی نیز بورسیه تحصیلی در اختیار شهروندان کشور ایران قرار می دهند؟

بورسیه های بین المللی دانشگاه های انگلیس در مقطع دکترا بسیار محدود هستند و شانس زیادی برای دریافت آنها ندارید، اما در مقطع کارشناسی ارشد و به ویژه در مقطع دکترا در رشته های مختلف براحتی می توان از دانشگاه های کشور انگلیس بورسیه های فول فاند دریافت کرد.

 

پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روش های اخذ مجوز تحصیلی دانشگاه های انگلستان با گروه مشاوران و وکلای برجسته مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و در صورت تمایل فرم مشاوره آنلاین وب سایت کیان ویزا را تکمیل بفرماییدتا مشاورین کیان ویزا با شما تماس بگیرند.

 

 

 

 

 

 

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان یا ویزای عمومی - برترین دانشگاه های اقتصاد در انگلستان - -کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان -  هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان  

https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران 

 

منبع:

 

https://www.cambridgetrust.org