University College London (UCL ) بورسیه های کالج دانشگاهی لندن

کالج دانشگاهی لندن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی کشور انگلیس واقع در مرکز شهر لندن است که در رتبه بندی یا رنکینگ جهانی QS در سال ۲۰۲۰ جایگاه هشتم دنیا، رتبه چهارم اروپا و رتبه اول دانشگاه های شهر لندن را به خود اختصاص داده است.

برای تحصیل در کالج دانشگاهی لندن، مدرک کارشناسی مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر با حداقل معدل ۱۷ و مدرک زبان معتبر آیلتس آکادمیک با نمره ۶.۵ (حداقل ۵.۵ در تمام مهارت ها) و تافل اینترنتی با نمره ۹۲، لازم است.

هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه UCL در سال ۲۰۲۰ در مقطع کارشناسی از ۱۹۷۲۰ پوند تا ۳۱۲۷۰ پوند و در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۵۲۲۰ تا ۴۶۶۱۰ پوند برای رشته های کورس محور و از ۲۰۱۷۰ تا ۲۸۴۱۰ برای رشته های تحقیقاتی، متغیر است. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه UCLنیز ۲۰۵۳۰ پوند در سال است.

 

هزینه سالانه زندگی یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در شهر لندن در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰ هزار پوند تخمین زده شده است که شامل هزینه های محل اقامت، خورد و خوراک، سفر و سایر مایحتاج روزانه دانشجویان می شود.

 

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه UCL در مقطع کارشناسی تنها به شهروندان انگلستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعلق می گیرد و در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی بویژه شهروندان کشور ایران بسیار محدود است.  اما در مقطع دکترا دپارتمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCL امکانات بیشتری را برای دریافت بورسیه های تحقیقاتی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است.

 

به منظور دریافت بورسیه های کالج دانشگاهی لندن باید ابتدا با فراهم نمودن مدارک کافی برای اخذ پذیرش این دانشگاه اقدام نمایید و سپس به طور همزمان و جداگانه در خواست بورسیه مورد نظر خود در مهلت زمانی مقرر ثبت کنید. در صورت دریافت نتیجه پذیرش دانشگاه UCL و آفر یا پیشنهاد تحصیلی بدون قید و شرط از این دانشگاه، بورسیه مورد نظر به طور خودکار در اختیار شما قرار می گیرد.

 

بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه

 

به طور کلی دانشگاه UCL ۲ نوع بورسیه کارشناسی ارشد در اختیار دانشجویان ایرانی قرار می دهد که یکی از آنها بورسیه دولتی شونینگ(Chevening Scholarships) است که در اختیار تمام دانشگاه های سرتاسر انگلستان از جمله UCL  قرار داده شده است و دیگری بورسیه خانواده اردلان(Ardalan Family Scholarship) است.

 

بورسیه شونینگ انگلستان

 

بورسیه شوونینگ انگلستان ویژه دوره ۱ ساله تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درتمامی دانشگاه های انگلستان از جمله UCLو مختص کسانیست که سابقه تحصیلی و فعالیت های مدیریتی درخشان و حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت در کشور محل اقامت خود دارند. مدرک کارشناسی با معدل ۱۷ به بالا و مدارک معتبر زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل ۶.۵ و تافل اینترنتی حداقل ۷۹ از دیگر شرایط دریافت این بورسیه است.

 بورسیه شونینگ علاوه بر بورسیه تحصیلی، فرصت های شغلی یا فلوشیپ های متعددی نیز در اختیار افراد با تجربه با سوابق شغلی درخشان قرار می دهد که در حال حاضر شامل شهروندان کشور ایران نمی شود.

برای اطلاع بیشتر از جزییات بورسیه شونینگ انگلستان به مقاله جداگانه ای که در مورد این بورسیه تهیه شده مراجعه کرده یا با گروه مشاوران و وکلای مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید.

 

 

بورسیه خانواده اردلان

 

 بورسیه خانواده اردلان از سال ۲۰۱۰ و با حمایت شخصی یک فرد نیکوکار برای فراهم کردن امکانات تحصیل ایرانیان درUCLدر اختیار متقاضیان قرار می گیرد و ویژه تحصیل در مقطع فوق لیسانس تمامی رشته های کورس محور این دانشگاه به مدت ۱ سال است.

 دریافت کنندگان  بورسیه خانواده اردلان می توانند شهروند هر کشوری باشند، اما باید مدرک کارشناسی خود را از کشور ایران گرفته و ملیت ایرانی داشته باشند. برای دریافت بورسیه خانواده اردلان نیز باید علاوه بر ثبت درخواست جداگانه، پذیرش یا آفر تحصیلی کالج دانشگاهی لندن در رشته مورد نظر خود را دریافت کرده باشید.  

بورسیه اردلان هر سال تنها به ۱ نفر تعلق می گیرد و ارزش سالانه آن ۱۸۷۵۰ پوند است.

 

بورسیه های دانشگاه UCL در مقطع دکترا

 

 

بورسیه های مقطع دکترا در به سه دسته کلی زیر تقسیم می شوند

 

 

  • بورسیه های دکترا در بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCL یا GRS

(Graduate Research Scholarships)

 

  • بورسیه های تحقیقاتی دکترا ویژه دانشجویان بین المللی یا ORS

(Overseas Research Scholarships)

 

  • بورسیه فرصت تحقیقاتی UCL ویژه دانشجویان BME یا اقلیت های قومی نژادی

(UCL Research Opportunity Scholarship)

 

در ادامه به معرفی این بورسیه ها می پردازیم:

 

بورسیه های دکترا در بخش تحصیلات تکمیلی(GRS) دانشگاه UCL

 

 این بورسیه با هدف جذب استعداد های درخشان هر ساله به ۲۵ نفر از فارغ التحصیلان ممتاز سراسر جهان تعلق می گیرد که شرایط دریافت آن عبارتند از:

 

 

  • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با معدل ۱۷ به بالا

 

  • آفر تحصیلی یا تکمیل ثبت نام در دانشگاه UCL در یکی از برنامه های تحقیقاتی تمام وقت یا پاره وقت (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ پذیرش دانشگاه UCL با مشاوران و وکلای مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در تماس باشید یا فرم مشاوره رایگان را  در وب سایت این مؤسسه تکمیل فرمایید تا مشاوین موسسه کیان ویزا با شما تماس بگیرند.)

 

 بورسیه GRS دانشگاه UCL شهریه کامل دوره ها  به نرخی که برای دانشجویان شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شهروندان انگلستان در نظر گرفته می شود، معادل ۵۳۱۴ پوند در سال (قابل تغییر) و نیز حقوق یا مقرری سالانه دانشجویان تمام وقت به مبلغ ۱۷۴۳۲ پوند در سال (قابل تغییر) را پوشش می دهد. بورسیه GRS علاوه بر این مبلغ۱۲۰۰ پوند را برای تامین هزینه های تحقیقات به صورت سالانه در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

لازم به توضیح است که مبلغ شهریه دانشگاه UCL برای دانشجویان شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و انگلستان(UK/EU rate) با مبلغی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود، متفاوت است و بورسیه های دکترای دانشگاه UCL یا فقط مبلغ معادل شهریه UK/EU را بر عهده می گیرند و یا ما به تفاوت مبلغ UK/EU با مبلغ بین المللی را پرداخت می کنند.

 

در مورد بورسیه GRS چنانچه گفته شد هزینه شهریه دانشجویان تنها تا سقف مبلغ EU/UK پرداخت شده و تامین بقیه هزینه بر عهده خود دانشجویان است.

دانشجویان تمام وقت به مدت ۳ سال و دانشجویان پاره وقت به مدت ۵ سال می توانند از حمایت های مالی بورسیه GRS استفاده نمایند.

 

گام اول برای دریافت بورسیه GRS ثبت درخواست پذیرش دانشگاه UCL در برنامه تحقیقاتی مورد نظر است و همزمان با آن و در گام دوم باید در مهلت مقرر با بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCL  تماس گرفته و مدارک لازم برای ثبت درخواست بورسیه را برای آنها ارسال نمایید. برای ثبت درخواست بورسیه نیازی به در دست داشتن پذیرش دانشگاه نیست، اما شرط لازم برای دریافت بورسیه GRS اخذ پذیرش از واحد تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCL برای تحصیل در مقطع دکترای تحقیقاتی است.

 

 

 

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر درباره روش های اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل رایگان در کشور انگلستان با وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی  کیان ویزا در ارتباط باشید ویا فرم مشاوره رایگان موجود در وب سایت کیان ویزا را تکمیل بفرمایید.

 

 

بورسیه های تحقیقاتی دکترا ویژه دانشجویان بین المللی یاORS

 

 

این بورسیه با هدف جذب استعداد های درخشان هر ساله به ۳۵ نفر از فارغ التحصیلان ممتاز سراسر جهان تعلق می گیرد که شرایط دریافت آن عبارتند از:

 

 

  • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با معدل ۱۷ به بالا

 

  • آفر تحصیلی یا تکمیل ثبت نام در دانشگاه UCL در یکی از برنامه های تحقیقاتی تمام وقت یا پاره وقت

 

  • توان پرداخت بخشی از شهریه دوره

 

هزینه شهریه ای که بورسیه ORS تقبل می کند معادل مابه تفاوت نرخ UK/EU و نرخ بین المللی شهریه هاست که پرداخت بقیه شهریه بر عهده خود دانشجویان خواهد بود و به مدت ۳ سال در دوره های تمام وقت و ۵ سال در دوره های پاره وقت پرداخت خواهد شد. تامین هزینه های محل اقامت و خورد و خوراک و سایر مایحتاج زندگی در طول سال های تحصیل نیز به عهده خود دانشجویان است.

 

لازم به ذکر است که از بورسیه ORS به طور همزمان با بورسیه GRS و سایر بورسیه های دیگر نیز می توان استفاده کرد و روند دریافت آن مشابه بورسیه GRS است.

 

بورسیه فرصت تحقیقاتی ویژه دانشجویان یا اقلیت های قومی

این بورسیه ویژه افراد پاکستانی، بنگلادشی و سیاه پوستانیست که شهروندی دائم انگلستان را دارند و شامل ایرانیان مقیم انگلستان یا شهروندان کشور ایران نمی شود.

به منظور کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر درباره روش های اخذ مجوز تحصیلی کشور انگلستان با مشاوران و وکلای باتجربه مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا  تکمیل نمایید.

 

سؤالات متداول:

 

سطح دانشگاه ucl  تا چه حد بالاست؟

 

دانشگاه ULC در رتبه بندی یا رنکینگ جهانی QS در سال ۲۰۲۰ جایگاه هشتم دنیا، رتبه چهارم اروپا و رتبه اول دانشگاه های شهر لندن را به خود اختصاص داده است.

 

شرایط پذیرش دانشگاه UCLچیست؟

 

برای تحصیل در کالج دانشگاه لندن باید مدرک کارشناسی مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر با معدل ۱۷ به بالا و مدرک زبان  آیلتس آکادمیک ۶.۵(حداقل ۵.۵ در تمام مهارت ها) و تافل اینترنتی ۹۲ ، در اختیار داشته باشید.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاهULC به چه صورت است؟

 

هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه UCL در سال ۲۰۲۰ در مقطع کارشناسی از ۱۹۷۲۰ پوند تا ۳۱۲۷۰ پوند و در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۵۲۲۰ تا ۴۶۶۱۰ پوند برای رشته های کورس محور و از ۲۰۱۷۰ تا ۲۸۴۱۰ برای رشته های تحقیقاتی، متغیر است. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه UCLنیز ۲۰۵۳۰ پوند در سال است.

 

آیا دانشگاه ULC برای ایرانیان نیز بورسیه دارد؟

 

به طور کلی دانشگاه UCL ۲ نوع بورسیه کارشناسی ارشد در اختیار دانشجویان ایرانی قرار می دهد که یکی از آنها بورسیه دولتی شونینگ(Chevening Scholarships) است که در اختیار تمام دانشگاه های سرتاسر انگلستان از جمله UCL  قرار داده شده است و دیگری بورسیه خانواده اردلان(Ardalan Family Scholarship) است.

 

چگونه می توان در مقطع دکترا از دانشگاه UCL بورسیه تحصیلی گرفت؟

 

گام اول برای دریافت بورسیه های دکترا ثبت درخواست پذیرش دانشگاه UCL در برنامه تحقیقاتی مورد نظر است و همزمان با آن و در گام دوم باید با در مهلت مقرر با دانشگاه UCL  تماس گرفته و مدارک لازم برای ثبت درخواست بورسیه را برای آنها ارسال نمایید. برای ثبت درخواست بورسیه نیازی به در دست داشتن پذیرش دانشگاه نیست، اما شرط لازم برای دریافت بورسیه اخذ پذیرش از واحد تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCL برای تحصیل در مقطع دکترای تحقیقاتی است.

 

 

منابع:

 

https://warwick.ac.uk

https://www.chevening.org

https://www.ucl.ac.uk

 

 

 

 

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان یا ویزای عمومی - برترین دانشگاه های اقتصاد در انگلستان - -کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان -  هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان  

https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران