کیان ویزا

ویزای توریستی انگلستان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای توریستی انگلستان

به طور کلی بریتانیا همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. به نظر می رسد “رفاه“ اصلی ترین دلیل افراد برای انتخاب انگلستان برای مهاجرت است.

برای گذراندن تعطیلات یا ملاقات با خانواده ، بستگان یا دوستان باید برای “ویزای توریستی استاندارد” درخواست دهید. ویزای استاندارد در واقع جایگزین ویزای خانواده، ویزای عمومی، ویزای ملاقات با فرزندان، ویزای تجاری، ویزای توریستی تحصیلی، ویزای معالجات پزشکی، ویزای ورزشی، ویزای اجراکنندگان برنامه های هنری، ویزای کارآفرینان آینده نگر، ویزای معالجات پزشک خصوصی، ویزای گردشگری و ویزای مقاصد تایید شده گردشگری(ADS) می باشد.مدت زمان صدور ویزای توریستی

برای این ویزا باید حداقل 3 ماه قبل از زمان مورد نظر برای حضور در انگلستان، اقدام کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی

مدت اعتبار این نوع ویزا حداکثر6 ماه است؛ چنانچه مشمول یکی از موارد زیر می شوید ممکن است به شما اجازه اقامت طولانی تر نیز داده شود:

 • معالجات پزشکی خصوصی: دراین حالت اقامت شما تا 11 ماه قابل تمدید و هزینه آن 190 پوند است.
 • فرصت مطالعاتی: در این صورت اقامت شخص شما و همسر همراه شما تا 12 ماه قابل تمدید و هزینه آن 190 پوند است.

اگر نیاز است برای مدت طولانی تر و به دفعات به انگلستان رفت و آمد کنید، باید برای ویزای استاندارد توریستی بلند مدت اقدام کنید که به شما فرصت اقامت 2ساله، 5ساله و 10 ساله در این کشور را می دهد و حداکثر مدت مجاز اقامت شما در هر بار ورود به انگلستان 6ماه است.

اگر هنگام اقدام برای ویزای توریستی بلند مدت سن شما کمتر از 18 سال باشد، ویزای شما تنها تا 6 ماه پس از رسیدن به سن 18 سالگی اعتبار خواهد داشت

هزینه ها:

هزینه ویزای توریستی استاندارد 95 پوند است.

هزینه ی ویزای توریستی بلند مدت بسته به مدت اقامت شما متفاوت خواهد بود:

مدت اقامت هزینه
2 سال 361 پوند
5 سال 655 پوند
10 سال 822 پوند

لطفا توجه داشته باشید که با ویزای توریستی مجاز به کار کردن در انگلستان نیستید و تنها به مدت 30 روز مجاز به تحصیل در این کشور هستید مشروط بر اینکه هدف اصلی شما از اقامت، تحصیل نباشد.

پیشنهاد کیان ویزا :

روش های مهاجرت به انگلستان

برای اصلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

مدارک لازم

 • پاسپورت یا مدارکی که نشان دهنده سفرهای قبلی شما باشد.
 • مدارک  تمکن مالی شامل:
   • نامه  بانک
   • نامه  موسسات مالی
   • فیش حقوقی بهمراه نامه اشتغال به کار از کارفرما(با ذکر تاریخ شروع به کار، میزان حقوق دریافتی، سمت کاری و اطلاعات تماس  شرکت مذکور)
 • مدارک تمکن مالی مربوط به شخص سومی که قرار است پشتیبان مالی شما باشد(اعم از اینکه شخصا ساکن انگلستان  ویا از نظر قانونی واقع درخاک انگلستان باشد) .این شخص می تواند حقوقی( یک شرکت یا موسسه) و یا حقیقی مثل دوست یا خویشاوند شما باشد. مدارک ارائه شده باید ثابت کنند شخص موردنظر منابع  کافی برای حمایت مالی ازشما وهمچنین خود و خانواده تحت حمایتش را دارد.
 • مدارک شهروندی: اگر زمان درخواست ویزا ساکن کشوری غیر از محل تولدتان هستید و حق اقامت شما در آن کشور در گذرنامه تان قید نشده باشد، باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهنده قانونی بودن اقامت شما در آن کشورباشد.
 • اگر در فرم درخواست خود را مشغول به کار یا درحال تحصیل تمام وقت معرفی کرده اید باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهنده جزئیات شغلی و تحصیلی شما باشد، ازجمله:
   • نامه از کارفرما روی سربرگ شرکت نشان دهنده سمت شغلی، میزان حقوق و طول مدت اشتغال به کارشما
   • نامه از موسسه آموزشی که در آن مشغول به تحصیل هستید روی سربرگ موسسه تایید کننده ثبت نام و مدت زمان مرخصی تحصیلی
 • در صورتی که صاحب شرکت و کسب کار خاصی هستید و بصورت خویش فرما فعالیت می کنید باید مدارک ثبت شرکت نشان دهنده نام صاحب شرکت و تاریخ شروع به کارآنرا نیز ارائه کنید.
 • فعالیت های تجاری: اگر برای انجام کارهای مربوط به شغل و حرفه ای که در خارج از انگلستان دارید، به این کشورها می آیید باید با مدارک لازم ،از جمله نامه از سازمان های دعوت کننده، نشان دهید که دقیقا برای انجام چه کاری به این کشورها آمده اید.برای مثال:
 • در صورت فعالیت تجاری باید از کارفرمای خود نامه ای بگیرید که حاوی جزییات دلیل سفر شما، اشخاصی که قرار است ملاقات کنید و میزان دقیق دستمزد یا هزینه های شما باشد.
 • اگر برای فعالیت های هنری و اجراهای سرگرم کننده  به این کشورها می روید،  باید با ارائه معرفی نامه، آماتور یا حرفه ای بودن و نوع  و محل اجرای خود را مشخص کنید.
 • در صورتیکه زیر 18 سال هستید به شدت توصیه می شود مدارک زیر را ارائه کنید، در غیر اینصورت ممکن است بررسی پرونده شما به تاخیر بیفتد:
 • شناسنامه یا مدارک قانونی (از قبیل مدارک قبول فرزند) که نشان  دهنده ارتباط بین شخص شما و ولی یا سرپرست شما باشد.
 • اگر به تنهایی یا با شخصی غیر از والدین و سرپرست خود سفر می کنید:
 • اجازه نامه با امضای والدین  نشان دهنده جزییات اطلاعات شخص یا اشخاصی که قرار است در این سفرشما را همراهی کنند و جزییات مکانی که قرار است در آن اقامت داشته باشید.
 • کپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه ولی یا سرپرست قانونی شما حاوی شماره پاسپورت و امضای آنها. در صورتیکه والدین شما گذرنامه ندارند باید سند رسمی دیگری که شامل امضای انها باشد ارائه کنید.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

آشنایی با کشور انگلستان

  https://www.gov.uk  :سفارت انگلستان در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}