کیان ویزا

دریافت مجوز اقامت موقت کشور ترکیه

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

دریافت مجوز اقامت موقت کشور ترکیه

مجوز اقامت موقت کشور ترکیه در ۴ نوع اقامت توریستی، اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک مسکونی، اقامت خانوادگی(از طریق ازدواج) و اقامت تحصیلی، قابل دریافت است.

 • مزایای دریافت اقامت موقت کشور ترکیه با دریافت اقامت توریستی ۱ ساله یا اقامت موقت ۲ ساله کشور ترکیه از مزایای زیر بهره مند خواهید شد
 • دیپورت نشدن در صورت پایان اعتبار ویزا
 • امکان بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور ترکیه قبل از خرید ملک یا سرمایه گذاری کلان در این کشور
 • فرصت کافی برای جستجوی کار و دریافت مجوز کار کشور ترکیه
 • سهولت بیشتر در تاسیس شرکت و راه اندازی کسب و کار
 • سهولت بیشتر در افتتاح حساب بانکی
 • سهولت بیشتر در اجاره ملک مسکونی
 • سفر به خارج از ترکیه و بازگشت بدون نیاز به ویزا
 • دریافت شماره شناسایی کشور ترکیه(Aka Kimlik)
 • دریافت اقامت دائم کشور ترکیه بعد از ۸ سال زندگی در این کشور

راه های دریافت اقامت موقت کشور ترکیه

مجوز اقامت موقت کشور ترکیه در ۴ نوع اقامت توریستی، اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک مسکونی، اقامت خانوادگی(از طریق ازدواج) و اقامت تحصیلی، قابل دریافت است. مجوزاقامت دائم کشور ترکیه نیز بعد از ۸ سال زندگی در این کشور و به صورت قابل تمدید تا پایان عمر برای افراد صادر می شود.در ادامه راه های دریافت اقامت موقت کشور ترکیه را بررسی می کنیم.

۱.اجاره محل سکونت در کشور ترکیه: با اجاره محل سکونت در کشور ترکیه و زندگی در آن می توان اقامت ۱ ساله این کشور را به دست آورد. این نوع مجوز اقامت که اقامت توریستی(touristic residency) نام دارد، غیر قابل تمدید است و با آن نمی توان در کشور ترکیه به کار مشغول شد. در گذشته این نوع اقامت قابل تمدید بود اما اخیراو از ژانویه سال ۲۰۲۰، به دلیل اشتغال به کار غیرقانونی مهاجران، قوانین مربوط به آن تغییر کرده است.

از اقامت توریستی کشور ترکیه می توان در صورت تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک، برای بازدید حضوری از انواع آپارتمان و املاک مسکونی در حال توسعه و یا قابل فروش و بررسی از نزدیک شرایط و ظاهر ملک مورد نظر استفاده کرد. همچنین در صورت تمایل به راه اندازی کسب و کار و تاسیس شرکت در کشور ترکیه با در دست داشتن اقامت توریستی این کشور ۱ سال زمان دارید تا تمام مقدمات و مدارک لازم برای ثبت شرکت را فراهم کرده و تحقیق و بررسی های لازم را با کمک وکلای مورد اعتماد انجام دهید.

علاوه بر این، در صورت تمایل به کار کردن در کشور ترکیه می توانید با اجاره ملک مسکونی، دریافت مجوز اقامت یک ساله و زندگی در منزلی که اجاره کرده اید، با خیال آسوده و با ۱ سال زمان کافی، به جستجوی کار مورد علاقه خود پرداخته و مجوز کار کشور ترکیه را از طریق کارفرما دریافت کنید.

۲.خرید ملک مسکونی در کشور ترکیه: با خرید ملک مسکونی در کشور ترکیه به هر مبلغ (حتی ۵۰ هزار دلار)و زندگی در آن، می توان مجوز اقامت موقت ۲ ساله این کشور را دریافت کرد. توجه داشته باشید که در این مورد خریدار حق اجاره دادن ملک به فرد دیگری را ندارد و باید شخصا در آن زندگی کند.

 توجه کنید که در گذشته خرید مشترک ملک توسط چند نفربرای مثال، جمعی از دوستان و دریافت اقامت برای هر یک از خریداران با ذکر نام آنها در سند مالکیت امکان پذیر بود، اما بر اساس قوانین جدید، خرید مشترک ملک،تنها با همسر فرد سرمایه گذار امکان پذیر است.

 با خرید ملک در کشور ترکیه سرمایه گذاران می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز مجوز اقامت ۲ ساله قابل تمدید دریافت کنند. همچنین در این روش افراد می توانند بعد از ۵ سال اقامت پی در پی در کشور ترکیه، برای دریافت شهروندی این کشور اقدام نمایند، به این شرط که مدت زمان اقامت آنها در خارج از کشور ترکیه در تمام این ۵ سال از ۶ ماه بیشتر نباشد. به عبارت بهتر فرد و خانواده او باید ۴ سال و نیم متوالی در کشور ترکیه زندگی کرده باشند تا بتوانند شهروندی این کشور را دریافت کنند.

۳.تحصیل در مدارس یا دانشگاه های کشور ترکیه:دریافت مجوز اقامت دانشجویی(student residency) در کشور ترکیه در صورت اشتغال به تحصیل در این کشور، در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده می شود. اعتبار مجوز اقامت دانشجویی کشور ترکیه ۱ سال است و می توان هر ساله آن را تا پایان مدت  تحصیلات فرد تمدید کرد.

۴.ازدواج با اتباع کشور ترکیه: ازدواج با شخص ترک تبار یا شخصی که شهروندی کشور ترکیه را دریافت کرده است می تواند منجر به دریافت مجوز اقامت خانوادگی(family residency) ۳ ساله این کشور با قابلیت تبدیل به تابعیت بعد از حفظ ازدواج به مدت ۳ سال، شود.

باید توجه داشت که دریافت مجوز اقامت کشور ترکیه به ۴ روش متداول فوق هیچ تضمینی برای دریافت مجوز کار این کشور نیست، چرا که در کشور ترکیه، ثبت درخواست مجوز کار باید حتما توسط کارفرما انجام شود، بنابراین برای دریافت آن باید از یک کارفرما در یک شرکت ترکیه ای پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید و یا با تاسیس شرکت در این کشور به صورت خویش فرما برای خود درخواست مجوز کار نمایید که در این صورت نیز به ازای استخدام ۵ نفر نیروی کار ترک، می توانید برای ۱ نفر نیروی کار غیر ترک درخواست مجوز کار کنید، بدین معنی که ابتدا باید ۵ نفر از اتباع ترک را در شرکتی که تاسیس کرده اید، استخدام کنید و سپس برای خودتان به صورت خویش فرما درخواست مجوز کار نمایید.(رجوع شود به مقاله ثبت شرکت در کشور ترکیه)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش های دریافت اقامت و شهروندی کشور ترکیه با وکلای قابل اعتماد و کارآزموده مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان در وب سایت کیان ویزا را تکمیل بفرمایید.

مراحل دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک مسکونی

اقدامات لازم برای خرید ملک و پس از آن ثبت درخواست اقامت کشور ترکیه را می توان شخصا و به صورت حضوری و یا بدون حضور در کشور ترکیه از طریق نماینده قانونی و یا وکلای مربوطه انجام داد،که البته پیشنهاد می شود به دلیل پیشنهادات خلاف قانون بسیاری که ممکن است در این مسیر از سوی افراد سودجو پیش آید، مراحل اداری لازم را حتما با استفاده از وکلای باتجربه و مورد اعتماد، طی نمایید. مراحل دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک مسکونی عبارتند از:

 • تهیه سند مالکیت رسمی ملک خریداری شده
 • تهیه سوابق خرید و فروش ملک از اداره ثبت املاک
 • تهیه مدارک مربوط به ثبت آدرس در شهرداری محل سکونت
 • استخدم وکیل امور مهاجرت
 • ثبت درخواست اقامت به صورت آنلاین توسط وکیل و ارائه مدارک لازم
 • دریافت وقت از اداره مهاجرت و مراجعه برای مصاحبه به همراه وکیل
 • دریافت کارت اقامت از طریق پست در صورت قبول درخواست اقامت ظرف مدت ۳۰ الی ۶۰ روز

مدارک لازم برای دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک مسکونی

 • سند رسمی مالکیت ملک خریداری شده
 • مدارک ثبت آدرس محل سکونت شخص در شهرداری
 • کپی پاسپورت شخص و اعضای خانواده او
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی از فرد و اعضای خانواده او
 • بیمه خدمات درمانی
 • رسید پرداخت هزینه بیمه خدمات درمانی معادل ۳۰۰ تا ۵۰۰ لیر بسته به سن افراد
 • رسید پرداخت هزینه دولتی ثبت درخواست اقامت معادل ۷۰۰ لیر
 • رسید پرداخت هزینه کارت اقامت به مبلغ ۴۰۰ لیر

 تمدید اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک، هر ۲ سال یک بار با تهیه تمامی مدارک فوق الزامی است و می توان تا آخر عمر با تمدید ۲ سال یکبار آن در کشور ترکیه زندگی کرد و یا بعد از ۵ سال اقامت پی در پی در کشور ترکیه، شهروندی این کشور را دریافت نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش های دریافت اقامت و شهروندی کشور ترکیه با وکلای قابل اعتماد و کارآزموده مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان در وب سایت کیان ویزا را تکمیل بفرمایید.

در پایان و در جمع بندی اشاره می کنیم که در صورت تمایل به زندگی طولانی مدت بیش از ۹۰ روز در کشور ترکیه از طریق خرید یا اجاره ملک می توانید از ۳ روش زیر اقدام

نمایید:

 • دریافت اقامت توریستی ۱ ساله غیر قابل تمدید کشور ترکیه از طریق اجاره ملک مسکونی در این کشور و زندگی در آن
 • دریافت اقامت ۲ ساله قابل تمدید تا پایان عمر از طریق خرید ملک مسکونی با هر مبلغی در کشور ترکیه و زندگی در آن
 • دریافت شهروندی مستقیم کشور ترکیه از طریق خرید هر نوع ملک به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا

به عبارت دیگر افراد با خرید آپارتمان یا منزل مسکونی در کشور ترکیه به هر مبلغی می توانند برای خود و اعضای خانواده شان از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ، مجوز اقامت دائم ۲ ساله کشور ترکیه با قابلیت تمدید تا آخر عمر را دریافت نمایند ویا در صورت تمایل بعد از ۵ سال زندگی متوالی در این کشور برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند.

خرید ملک در ترکیه

پرسش های متداول:

چگونه می توان اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت کرد؟

مجوز اقامت موقت کشور ترکیه در ۴ نوع اقامت توریستی، اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک مسکونی، اقامت خانوادگی(از طریق ازدواج) و اقامت تحصیلی، قابل دریافت است. مجوز اقامت دائم کشور ترکیه نیز بعد از ۸ سال زندگی در این کشور و به صورت قابل تمدید تا پایان عمر برای افراد صادر می شود.

دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک مسکونی یا آپارتمان به چه مقدار پول نیاز دارد؟

حداقل مشخصی ندارد.با خرید ملک مسکونی در کشور ترکیه به هر مبلغ (حتی ۵۰ هزار دلار) و زندگی در آن، می توان مجوز اقامت موقت ۲ ساله این کشور را دریافت کرد.

مجوز اقامت کشورترکیه از طریق خرید ملک تا چند سال اعتبار دارد?

با خرید ملک در کشور ترکیه سرمایه گذاران می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز مجوز اقامت ۲ ساله قابل تمدید دریافت کنند. همچنین در این روش افراد می توانند بعد از ۵ سال اقامت پی در پی در کشور ترکیه، برای دریافت شهروندی این کشور اقدام نمایند

آیا با دریافت مجوز اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک می توان در این کشور کارکرد؟

باید توجه داشت که دریافت مجوز اقامت کشور ترکیه به ۴ روش متداول فوق هیچ تضمینی برای دریافت مجوز کار این کشور نیست، چرا که در کشور ترکیه، ثبت درخواست مجوز کار باید حتما توسط کارفرما انجام شود، بنابراین برای دریافت آن باید از یک کارفرما در یک شرکت ترکیه ای پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله را نیز مطالعه نمایید:

 تحصیل در کشور ترکیه – دریافت شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سفارت ترکیه در ایران :http://www.safir-translation.com

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}