تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا

 

متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کانادا بسیار زیاد است چرا که کانادا از لحاظ حوزه ی دندانپزشکی و تدریس آکادمیک این رشته در سطح قابل توجهی در جهان قرار دارد.

عزیزانی که تمایل دارند درباره ی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا اطلاعات بیش تری کسب کنند، می توانند در این مقاله با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشند.

 

سیستم آموزشی دانشکده های دندانپزشکی در کانادا

 

رشته دندانپزشکی در کانادا مانند پزشکی عمومی شامل سه دوره ی تحصیلی است که دانشجویان در طول آن در حوزه های فیزیولوژی، پیشگیری، تشخیص، معاینه و درمان نقص ها و مشکلات دهان، دندان، فک و بافت های دهانی آموزش می بینند.

دوره های اول و دوم دندانپزشکی در کانادا دو سال به طول می انجامد که شامل آموزش چند رشته ای از جمله شیمی، زیست شناسی، فیزیک،... است. همچنین دانشجویان فرصت زیادی برای کار عملی در بیمارستان را خواهند داشت.

دوره سوم تحصیل دندانپزشکی در کانادا یک یا سه سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند تخصص لازم برای ارتودنسی یا جراحی دهان و دندان را به دست بیاورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا گزینه بسیار محبوبی بین دانشجویان خارجی است. در ادامه بهترین دانشگاه هایی که رشته دندانپزشکی را در کشور کانادا ارایه می دهند آمده است:

 

 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا که یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های دنیا است، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دندانپزشکی دانشجو می پذیرد. مقطع دکترای دندانپزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان را برای فعالیت در رشته دندانپزشکی با توجه به گرایش انتخابی مورد نظر آن ها آماده می کند.

دانشجویان در سال اول رشته دندانپزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا مهارت های پایه علوم حرکتی-رفتاری را می آموزند و سپس آن را در کار عملی برای بیماران به کار می برند. دانشجویان در سال های دوم، سوم و چهارم دندانپزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا زیر نظر اساتید به تمرین مهارت های مدیریت بالینی بیمار می پردازند.

تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا نیازمند آیلتس 7 است. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا 72042 دلار در سال است.

 

 

 

دانشگاه مونترال کانادا

 

 

دانشگاه مونترال یکی از 5 دانشگاه برتر کانادا است. دانشگاه مونترال در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در گرایش های مختلف دندانپزشکی دانشجو می پذیرد.

تخصص در رشته دندانپزشکی در دانشگاه مونترال یک دوره 5 ساله شامل 219 واحد درسی است. دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه مونترال باید سالیانه حدود 40000 دلار برای خرید تجهیزات لازم برای کارآموزی دندانپزشکی هزینه کنند.

 

 

 

دانشگاه مک گیل کانادا

 

متقاضیان می توانند برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه مک گیل کانادا برای ماه های سپتامبر، ژانویه و مه پذیرش بگیرند. برای تحصیل در مقطع دکتری دندانپزشکی دانشگاه مک گیل باید مدرک کارشناسی خود را در یکی از رشته های مرتبط مانند زیست شناسی اخذ کرده باشید.

 

 

 

دانشگاه وسترن انتاریو کانادا

 

دانشگاه وسترن انتاریو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجوی دندانپزشکی می پذیرد. شرایط ورود به هر مقطع متفاوت است. متقاضیان باید یک دوره 4 ساله دانشگاهی را در رشته ای مرتبط گذرانده باشند تا بتوانند برای مقطع ارشد دندانپزشکی در دانشگاه وسترن انتاریو اقدام کنند. همچنین برای اقدام به تحصیل در مقطع دکتری دندانپزشکی باید گواهی فارغ التحصیلی در مقطع ارشد یا معادل آن در رشته دندانپزشکی را گذرانده باشید.

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه وسترن انتاریو باید نمره زبان آیلتس 6 را داشته باشید.                              

 

 

 

دانشگاه مانیتوبا در کانادا

 

دندانپزشکی در دانشگاه مانیتوبا برنامه ای 4 ساله و تمام وقت است که البته پس از گذراندن دوره دو ساله پیش نیاز دندانپزشکی آغاز می شود. حداقل زمان لازم برای فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی در دانشگاه مانیتوبا 6 سال است.

مصاحبه حضوری جزو شرایط لازم برای پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه مانیتوبا است. نمرات دوره دبیرستان در دروس ریاضیات، شیمی، فیزیک و زیست شناسی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه مانتیوبا دارای اهمیت است.

 

 

برای اطلاع بیشتر مقاله های  تحصیل در کانادا -  نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  -  شهریه دانشگاه در کانادا  و تحصیل پزشکی در کانادا مطالعه شود.

 

وزارت امور خارجه ایران :https://mfa.gov.ir/