تحصیل در رشته حقوق در کانادا

برای تبدیل شدن به یک وکیل در کانادا  به دو تا چهار سال تحصیلات دانشگاهی و مدرک فارغ التحصیلی از یک دانشکده حقوق شناخته شده دارید.

در ادامه این مقاله با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد شرایط لازم برای اخذ پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا کسب کنید.

 

رشته حقوق در دانشگاه کارلتون کانادا

 

رشته حقوق در دانشگاه کارلتون رویکردی چندرشته ای را برای آموزش قانون و جرم و عدالت در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این برنامه تحصیلی درک عمیقی از شیوه های تعامل بین قانون و جرم و عدالت برای آماده سازی دانشجویان برای شغل های آینده خود در رشته حقوق ارایه می کند. رشته حقوق در دانشگاه کارلتون کانادا عمدتا بر جنسیت ، طبقه اجتماعی و قومیت متمرکز است. درک چگونگی ارتباط این عوامل به قانون، جرم و نابرابری برای رسیدگی به موضوعات مهم پیش روی سیستم عدالت کیفری امروز کانادا اساسی است.

فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه کارلتون کانادا می توانند به عنوان وکیل، قاضی، مددکار اجتماعی، نیروی پلیس و یا سایر مشاغل حقوقی در کانادا مشغول به کار شوند. شهریه تحصیل در رشته حقوق دانشگاه کارلتون حدود 27000 دلار کانادا در سال است و نمره آیلتس مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته حقوق حداقل 6.5 است.

 

رشته حقوق در کالج بو ولی در کانادا

 

کالج بو ولی کانادا دوره ای 2 ساله در رشته حقوق ارایه می دهد که با تمرکز بر عدالت عمومی، طیف گسترده ای از دانش و مهارت های مربوط به عدالت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان همچنین می توانند یکی از سه گرایش تخصصی زیر را در رشته حقوق کالج بو ولی انتخاب کنند:

  • تمرکز بومی
  • مطالعات اصلاحی
  • اجرای قانون

فارغ التحصیلان این دوره 2 ساله حقوق می توانند برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های زیر منتقل شوند:

دانشگاه آتاباسکا - لیسانس عدالت کیفری؛ لیسانس  نظارت، حقوق و مدیریت؛ لیسانس خدمات انسانی

دانشگاه گریفیت - لیسانس جرم شناسی و عدالت کیفری

کالج لتبریج - لیسانس مطالعات عدالت

دانشگاه رویال رودز - لیسانس مطالعات عدالت

موسسه دادگستری بریتیش کلمبیا - لیسانس مطالعات اعمال قانون

دانشگاه گلوسسترشایر - لیسانس جرم شناسی ، لیسانس جامعه شناسی ، لیسانس علوم جرم شناسی و جامعه شناسی.

شهریه تحصیل در رشته حقوق کالج بو ولی حدود  23620 دلار کانادا برای کل دوره است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

 

رشته حقوق درموسسه فناوری آلبرتای جنوبی

 

موسسه آلبرتای جنوبی دوره ای 2 ساله در رشته مشاوره حقوقی ارایه می دهد. با داشتن مدرک مشاور حقوقی از این موسسه در کانادا می توانید به آینده شغلی خود به عنوان یک مشاور حقوقی امیدوار شوید. در این دیپلم عملی دو ساله در موسسه آلبرتای جنوبی با وکلا و دستیاران حقوقی سابق به عنوان مدرس سروکار دارید و می توانید از تجربه آن ها برای پرداختن به پرونده های مختلف حقوقی استفاده کنید.

همچنین در طول تحصیل در رشته مشاوره حقوقی در موسسه آلبرتای جنوبی اصطلاحات تخصصی مربوط به حقوق شرکت ها، قانون املاک و مستغلات ، حقوق خانواده ، حقوق جزا و همچنین وظایف یک دستیار حقوقی مانند تهیه توافقنامه، پرونده حقوق کیفری و ... را فرا می گیرید.  موسسه آلبرتای جنوبی همچنین یک دفتر حقوقی واقعی شبیه سازی می کند تا تمام دانش دستیار حقوقی را با فعالیت عملی  ادغام کند. در پایان برنامه تحصیلی دو ساله دستیار حقوقی به مدت یک ماه به عنوان کارآموز مشغول به کار می شوید. پس از فارغ التحصیلی به عنوان دستیار حقوقی می توانید در شرکتهای حقوقی و سیستم دادگاه کانادا مشغول به کار شوید.

شهریه تحصیل در رشته مشاور حقوقی در موسسه آلبرتای جنوبی حدودا 14000 دلار کانادا در سال است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

 

رشته حقوق در دانشگاه های گوئلف-هامبر کانادا

 

دانشگاه های گوئلف-هامبر کانادا دو برنامه تحصیلی کارشناسی مطالعات عدالت و دیپلم بنیاد پلیس یا خدمات عمومی و دادگستری را ارایه می کند. از آنجاییکه با تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های گوئلف-هامبر هم دانش نظری و هم مهارتهای کاربردی در زمینه حقوق را به دست می آورید،  با دو مدرک فارغ التحصیل می شوید: هم مدرک افتخاری از دانشگاه گوئلف و هم دیپلم از انستیتوی فناوری کالج هامبر که هر دو موسساتی برتر و پیشرو در کانادا هستند. شهریه تحصیل در رشته حقوق 24299 دلار کانادا برای یک سال است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است.

 

رشته حقوق در دانشگاه وینیپگ کانادا

 

دانشگاه وینیپگ کانادا برنامه های تحصیلی مختلفی در زمینه حقوق ارایه می دهد که شامل لیسانس عدالت کیفری، لیسانس حقوق بشر، فوق لیسانس عدالت کیفری و دوره 2 تا 3 ساله پیش نیاز حقوق برای آماده سازی ورود به دوره لیسانس حقوق می شود. برنامه های تحصیلی حقوق در دانشگاه وینیپگ کانادا شامل تاریخچه حقوق و همچنین تحقیقات فعلی در مورد سیستم عدالت کیفری کانادا، نظریه های علیت جرم و درک نقش قانون و کاربرد آن در جامعه، مباحثات پایدار در سیستم دادگستری نظیر کنترل جرم در مقابل مراحل مقرر شده، حدود قدرت دولت ، محكومیت های غلط ، دشواری های رویارویی با مردمان بومی ، حقوق قربانیان و چگونگی یافتن بهترین راه حل برای مدیریت جرم جوانان است. شهریه تحصیل در رشته حقوق دانشگاه وینیپگ حدود 14220 دلار کانادا برای یک سال و نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

 

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید: 

 نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا  وتحصیل در کانادا  و شهریه دانشگاه ها در کانادا

 

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir