کیان ویزا

تحصیل در رشته حقوق در کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در رشته حقوق در کانادا

هر کشوری قانون منحصر به فردی دارد که بر اساس آن به دلیل تفاوت در نظام های سیاسی، هنجارهای اجتماعی، فرهنگ و باورها اداره می شود.این تفاوت‌ها در قانون تأثیرگذار است و منجر به تفاوت شرایط پذیرش دانشکده‌های حقوق در سراسر کشورهای جهان می‌شود .

در ادامه این مقاله با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد شرایط لازم برای اخذ پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا کسب کنید.

کانادا الزامات ملی برای دانشکده های حقوق خود دارد،در کنار مدارک مورد تایید حقوق کانادا، فدراسیون جامعه حقوقی کانادا یک الزام صلاحیت برای پذیرش در دانشکده های حقوق کانادا را تعیین کرد ه است .این الزامات عبارتند از:

شایستگی های مهارتی؛ حل مسئله، تحقیقات حقوقی، ارتباطات حقوقی کتبی و شفاهی.

شایستگی های قومیتی و حرفه ای

دانش حقوقی اساسی؛ مبانی حقوق، حقوق عمومی کانادا و اصول حقوق خصوصی

این رشته  یکی از پردرآمدترین مشاغل است. میانگین حقوق این رشته  حدود 112000 دلار کانادا در سال است. علاوه بر این، کانادا نیز به دلیل دانشکده های حقوقی معروف خود در سراسر جهان مشهور است. این بدان معناست که اگر در کانادا در رشته حقوق تحصیل کنید، به طور جدی و دقیق آموزش دیده اید. بنابراین، اگر به این رشته علاقه دارید، تحصیل در کانادا فرصت های زیادی را برای آینده شما باز خواهد کرد.

مروری بر تحصیل حقوق در کانادا

با تحصیل در رشته حقوق در کانادا، دانشجویان می توانند دررشته های مختلفی مانند حقوق بین الملل، حقوق تجارت ، حقوق مالکیت معنوی و یا حقوق محیط زیست…   تحصیل کنند

علاوه بر این، در کانادا، دانشگاه ها ی  حقوق معتبر بی شماری وجود دارد. . از کلگری گرفته تا  دانشگاه سنت توماس، کالج کامبرین، دانشگاه وسترن، دانشگاه آلبرتاو… .

چرا باید در کانادا حقوق بخوانیم؟

دانشکده های حقوقی پیشرو در سراسر جهان

کانادا خانه برخی از دانشکده های حقوقی پیشرو در جهان است. بنابراین، دانشجویان با تحصیل در رشته حقوق در کانادا در یک محیط عالی ، دانش حقوقی و  مهارت‌های عملی را مطالعه می‌کنند و می‌توانند با منابع مورد نیاز برای دستیابی به عملکرد تحصیلی و حرفه‌ای بالا در آینده، خود را به چالش بکشند. مدارک تحصیلی حقوق کانادا به ویژه در سراسر جهان شناخته شده است و چشم انداز شغلی  فوق العاده ای  را ارائه می دهد. بنابراین، فرصت های شغلی در هنگام تحصیل حقوق در کانادا کاملاً باز هستند .

فرصت های شغلی

حقوق یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا و همچنین پرکاربردترین صنعت منابع انسانی در کانادا است. بنابراین، پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان فرصت های شغلی زیادی دارند.فردی که به عنوان وکیل در کانادا کار می کند معمولاً حدود 244000 دلار کانادا در سال درآمد دارد. دستمزدها از 112000 دلار کانادا (کمترین) تا 388000 دلار کانادا (بالاترین) متغیر است.

این میانگین حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق وکیل بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

شرایط تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی بدون مجوز تحصیل، امکان ثبت نام در هیچ کالج کانادا وجود ندارد. شما می توانید بدون مجوز تحصیلی وارد کانادا شوید، اما نمی توانید بدون مجوز تحصیلی به کالج کانادایی یا حقوق تحصیل در کانادا بروید.در بیشتر موارد، قبل از ورود به کانادا برای تحصیل در رشته حقوق، باید مجوز تحصیل داشته باشید، مواردی وجود دارد که به موجب آن می توانید مجوز تحصیل خود را هنگام ورود به کانادا دریافت کنید.

چگونه می توان مجوز برای تحصیل در رشته ی حقوق در کشورکانادا دریافت کرد؟

دولت و مقامات مهاجرت کانادا قبل از اینکه مجوز تحصیل به شما داده شود، مدارکی را از شما می خواهند. برخی از این مدارک عبارتند از:

  • نامه پذیرش تحصیل از رشته حقوق از دانشگاهی در کانادا که قصد دارید برنامه حقوقی خود را بگذرانید.
  • پاسپورت.
  • اسنادی که حمایت مالی شما را ثابت می کند. این مدارک باید تایید وام، اعطای بورس تحصیلی، پرداخت شهریه و خوابگاه ومبالغ برای سایر نیازهای مالی که باید برآورده شوند را اثبات کند.
  • مدرکی که ثابت می کند شما در هر یک از آزمون های زبان عمومی قبول شده اید(آیلتس ، تافل ، دولینگو).
  • آزمون مهارت زبان برای دانشجویان بین المللی.

کانادا کشوری دو زبانه است که هر دو زبان فرانسه و انگلیسی زبان های رسمی آن هستند. الزامات عمومی زبان برای دانشگاه ها  در کانادا متفاوت است، معیار مهارت زبان نیز در دانشگاه متفاوت است، اما یک  مورد رایج این است که برای تحصیل در کانادا، باید در آزمون مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی شرکت کنید.

برخی از کالج‌های حقوقی فقط دانشجویانی را می‌پذیرند که به زبان فرانسه تسلط داشته باشند، به خصوص اگر بخواهید در کالجی در کبک در رشته حقوق تحصیل کنید و برخی دیگر دانشجویانی را با تسلط به زبان انگلیسی می‌پذیرند.

درادامه ، رشته ی حقوق در دانشگاه های برتر کانادا بررسی شده است :

رشته حقوق در دانشگاه کارلتون کانادا

رشته حقوق در دانشگاه کارلتون رویکردی چندرشته ای را برای آموزش قانون و جرم و عدالت در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این برنامه تحصیلی درک عمیقی از شیوه های تعامل بین قانون و جرم و عدالت برای آماده سازی دانشجویان برای شغل های آینده خود در رشته حقوق ارایه می کند. رشته حقوق در دانشگاه کارلتون کانادا عمدتا بر جنسیت ، طبقه اجتماعی و قومیت متمرکز است. درک چگونگی ارتباط این عوامل به قانون، جرم و نابرابری برای رسیدگی به موضوعات مهم پیش روی سیستم عدالت کیفری امروز کانادا اساسی است.

فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه کارلتون کانادا می توانند به عنوان وکیل، قاضی، مددکار اجتماعی، نیروی پلیس و یا سایر مشاغل حقوقی در کانادا مشغول به کار شوند. شهریه تحصیل در رشته حقوق دانشگاه کارلتون حدود 27000 دلار کانادا در سال است و نمره آیلتس مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته حقوق حداقل 6.5 است.

رشته حقوق در کالج بو ولی در کانادا

کالج بو ولی کانادا دوره ای 2 ساله در رشته حقوق ارائه می دهد که با تمرکز بر عدالت عمومی، طیف گسترده ای از دانش و مهارت های مربوط به عدالت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان همچنین می توانند یکی از سه گرایش تخصصی زیر را در رشته حقوق کالج بو ولی انتخاب کنند:

  • تمرکز بومی
  • مطالعات اصلاحی
  • اجرای قانون

فارغ التحصیلان این دوره 2 ساله حقوق می توانند برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های زیر منتقل شوند:

دانشگاه آتاباسکا – لیسانس عدالت کیفری؛ لیسانس  نظارت، حقوق و مدیریت؛ لیسانس خدمات انسانی

دانشگاه گریفیت – لیسانس جرم شناسی و عدالت کیفری

کالج لتبریج – لیسانس مطالعات عدالت

دانشگاه رویال رودز – لیسانس مطالعات عدالت

موسسه دادگستری بریتیش کلمبیا – لیسانس مطالعات اعمال قانون

دانشگاه گلوسسترشایر – لیسانس جرم شناسی ، لیسانس جامعه شناسی ، لیسانس علوم جرم شناسی و جامعه شناسی.

شهریه تحصیل در رشته حقوق کالج بو ولی حدود  23620 دلار کانادا برای کل دوره است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

رشته حقوق درموسسه فناوری آلبرتای جنوبی

موسسه آلبرتای جنوبی دوره ای 2 ساله در رشته مشاوره حقوقی ارائه می دهد. با داشتن مدرک مشاور حقوقی از این موسسه در کانادا می توانید به آینده شغلی خود به عنوان یک مشاور حقوقی امیدوار شوید. در این دیپلم عملی دو ساله در موسسه آلبرتای جنوبی با وکلا و دستیاران حقوقی سابق به عنوان مدرس سروکار دارید و می توانید از تجربه آن ها برای پرداختن به پرونده های مختلف حقوقی استفاده کنید.

همچنین در طول تحصیل در رشته مشاوره حقوقی در موسسه آلبرتای جنوبی اصطلاحات تخصصی مربوط به حقوق شرکت ها، قانون املاک و مستغلات ، حقوق خانواده ، حقوق جزا و همچنین وظایف یک دستیار حقوقی مانند تهیه توافقنامه، پرونده حقوق کیفری و … را فرا می گیرید.  موسسه آلبرتای جنوبی همچنین یک دفتر حقوقی واقعی شبیه سازی می کند تا تمام دانش دستیار حقوقی را با فعالیت عملی  ادغام کند. در پایان برنامه تحصیلی دو ساله دستیار حقوقی به مدت یک ماه به عنوان کارآموز مشغول به کار می شوید. پس از فارغ التحصیلی به عنوان دستیار حقوقی می توانید در شرکتهای حقوقی و سیستم دادگاه کانادا مشغول به کار شوید.

شهریه تحصیل در رشته مشاور حقوقی در موسسه آلبرتای جنوبی حدودا 14000 دلار کانادا در سال است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

رشته حقوق در دانشگاه های گوئلف-هامبر کانادا

دانشگاه های گوئلف-هامبر کانادا دو برنامه تحصیلی کارشناسی مطالعات عدالت و دیپلم بنیاد پلیس یا خدمات عمومی و دادگستری را ارائه می کند. از آنجاییکه با تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های گوئلف-هامبر هم دانش نظری و هم مهارتهای کاربردی در زمینه حقوق را به دست می آورید،  با دو مدرک فارغ التحصیل می شوید: هم مدرک افتخاری از دانشگاه گوئلف و هم دیپلم از انستیتوی فناوری کالج هامبر که هر دو موسساتی برتر و پیشرو در کانادا هستند. شهریه تحصیل در رشته حقوق 24299 دلار کانادا برای یک سال است و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است.

رشته حقوق در دانشگاه وینیپگ کانادا

دانشگاه وینیپگ کانادا برنامه های تحصیلی مختلفی در زمینه حقوق ارائه می دهد که شامل لیسانس عدالت کیفری، لیسانس حقوق بشر، فوق لیسانس عدالت کیفری و دوره 2 تا 3 ساله پیش نیاز حقوق برای آماده سازی ورود به دوره لیسانس حقوق می شود. برنامه های تحصیلی حقوق در دانشگاه وینیپگ کانادا شامل تاریخچه حقوق و همچنین تحقیقات فعلی در مورد سیستم عدالت کیفری کانادا، نظریه های علیت جرم و درک نقش قانون و کاربرد آن در جامعه، مباحثات پایدار در سیستم دادگستری نظیر کنترل جرم در مقابل مراحل مقرر شده، حدود قدرت دولت ، محكومیت های غلط ، دشواری های رویارویی با مردمان بومی ، حقوق قربانیان و چگونگی یافتن بهترین راه حل برای مدیریت جرم جوانان است. شهریه تحصیل در رشته حقوق دانشگاه وینیپگ حدود 14220 دلار کانادا برای یک سال و نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

در این مقاله سعی داشتیم توضیحاتی را جهت مهاجرت تحصیلی شما متقاضیان عزیز به کانادا در اختیارتان قرار دهیم،برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره 09300660818 با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید و یا با پر کردن فرم ارزیابی از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

سوالات متداولی که ممکن است برای شما متقاضیان مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور پیش بیاید:

1-تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا چقدر طول می کشد ؟

عمدتا تحصیل در رشته ی حقوق در کشور کانادا 4 سال به طول می انجامد .

2-برای تحصیل در رشته ی حقوق آیا باید آزمون خاصی شرکت کنیم ؟

بله افراد متقاضی تحصیل در  رشته ی حقوق در کشور کانادا  باید در آزمون LSATشرکت کرده و نمره 160 را کسب کنند  و همچنین نمرات آزمون های بین المللی زبان را   با توجه به مقطع و دانشگاه مورد نظر ارائه دهند .

3- هزینه ی تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا چقدر است ؟

در  رابطه با هزینه ی تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا می توان گفت به طور میانگین شهریه از 17000 تا 34000 دلار کانادا متغییر می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نماید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}