کیان ویزا

تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور کانادا

0.0
0.0/5
تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور کانادا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور کانادا

رشته مهندسی برق که شامل طراحی، ساخت و حفظ سیستم های کنترل الکتریکی، ماشین آلات و سایر تجهیزات است، از جمله رشته های محبوب در بین متقاضیان تحصیل در کانادا محسوب می شود.
اگر علاقمند به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مهندسی برق در کشور کانادا هستید، با گروه مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی برق در کانادا را کسب کنید.

توجه داشته باشید که غالبا واژه مهندسی برق را با مهندسی الکترونیک اشتباه می گیرند. تفاوت هایی بین این دو رشته وجود دارد از جمله:

  • مهندسی برق با ماشین آلات برقی و موضوعات مرتبط با تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی، عملکردهای کنترل الکتریکی در کارخانه ها و …سر و کار دارد.
  • مهندسی الکترونیک با ابزارهایی مانند دایود، نیمه رساناها و حوزه های الکترونیک آنالوگ و دیجیتال … سروکار دارد.

دانشگاه های ارایه دهنده ی رشته مهندسی برق در کانادا

مهندسی برق در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی مهندسی برق دانشجو می پذیرد. این دانشگاه حدود 24625 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه تورنتو 234720 دلار کانادا است. دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تورنتو در دو سال آخر تحصیل به مطالعه دروس الکترونیک آنالوگ و دیجیتال، ارتباطات، پردازش و کنترل سیگنال، شبکه و سخت افزار کامپیوتری و… می پردازد.

رشته مهندسی برق در کشور کانادا
رشته مهندسی برق در کشور کانادا

مهندسی برق در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا حدود 14553 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه بریتیش کلمبیا 184965 دلار کانادا است. برنامه تحصیلی مهندسی برق در دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل مباحث سیستم های انرژی قابل تجدید، کنترل و عملکرد شبکه ای، سیستم های برقی اتوماتیک و کنترل انرژی در فرآیندهای صنعتی و تولیدی است. این دانشگاه همچنین دوره هایی در زمینه ی فناوری نانو و میکروسیستم ها ارایه می کند.

مهندسی برق در دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا حدود 8828 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه آلبرتا حدود 104008 دلار کانادا است. با تحصیل در رشته مهندسی برق دانشگاه آلبرتا می توانید دانش بنیادین در حوزه ی برق، مدیریت انرژی، سیستم های توزیع برق و سایر مباحث مرتبط با مهندسی برق را کسب کنید. دانشکده مهندسی برق دانشگاه آلبرتا از لحاظ به کارگیری اساتید شناخته شده در سطح بین المللی، آزمایشگاه های کاملا مدرن و پیشرفته و دسترسی به مراکز و شرایط تحقیقاتی جدید قابل توجه است.

مهندسی برق در دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر حدود 4261 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه مک مستر حدود 161972 دلار کانادا است. دوره کارشناسی مهندسی برق دانشگاه مک مستر رشته ای کاملا گسترده است که این مباحث را در بر می گیرد: طراحی فیزیکی الکترونیک، سیستم های الکترومغناطیسی و ارتباطی، سیستم های قدرت، نرم افزار و سخت افزارهای کامپیوتری.

مهندسی برق در دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو حدود 10530 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی برق در دانشگاه واترلو 205224 دلار کانادا است. دانشگاه واترلو به عنوان خلاق ترین دانشگاه کانادا در 25 سال اخیر شناخته شده است. رشته مهندسی برق دانشگاه واترلو مباحث الکترومغناطیس، مدار، الگوریتم و ابزارسازی را به دانشجویان آموزش می دهد. همچنین دانشجویان فرصت به کارگیری دانش نظری خود را در زمینه مهندسی برق در حوزه صنعت خواهند داشت چرا که از سال اول دوره های کارآموزی عملی را شروع خواهند کرد.

مهندسی برق در کانادا
مهندسی برق در کانادا

مهندسی برق در دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون کانادا حدود 5371 دانشجوی خارجی دارد. شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه کارلتون 147451 دلار کانادا است. با تحصیل در رشته مهندسی برق دانشگاه کارلتون در زمینه فرکانس رادیویی، مدارها، طراحی مدار، فناوری نیمه رسانا، انرژی الکتریکی و توزیع برق دانش کافی را کسب می کنید. یکی از مزایای قابل توجه دانشگاه کارلتون برخورداری این دانشگاه از تسهیلات تولیدی لازم برای طراحی مدار است و در نتیجه دانشجویان فرصت طراحی مدارهای مورد نظر خود را در دانشگاه به صورت عملی خواهند داشت.

مشاغل موجود برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق در کانادا

مهندسین برق در بازار کار کانادا به طور کلی مسئول اجرا و طراحی تمامی قطعات مرتبط با برق هستند. غالبا فارغ التحصیلان مهندسی برق در کانادا در یکی از حوزه های خدمات شهری یا دولتی، مخابرات، ساخت و ساز، انرژی، تولید، حمل و نقل، تاسیسات و نیروهای مسلح مشغول به کار می شوند.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}