زندگی دانشجویی در کانادا

 

دانشگاه یا کالج (کارشناسی) در کانادا

 

آموزش عالی در کانادا شامل کالج و دانشگاه می شود. در کالج یا مدارس فنی و حرفه ای کانادا، تحصیل به شیوه ای کاملا عملی و کاربردی انجام می شود. مثلا اگر در رشته کار با چوب پذیرش گرفته اید، ممکن است روز خود را صرف طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه کنید. به طور خلاصه با اخذ پذیرش تحصیلی از کالج ها یا مراکز فنی حرفه ای کانادا، فرصت های زیادی برای تمرین مهارت های خود در محیط های کاری واقعی دریافت خواهید کرد.

یک روز معمولی شما به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا شامل سخنرانی، آزمایشگاه ، آموزش یا کارگاه آموزشی خواهد بود. این تنوع چیزی است که شما را برای آینده شغلی خود آماده می کند. همچنین در هر کلاس دانشگاهی در کانادا حداقل یک دستیار آموزشی یا آزمایشگاهی وجود دارد – معمولاً یک دانشجوی فارغ التحصیل همان رشته که می تواند حمایت و پشتیبانی آموزشی بیشتری را برای دانشجویان فراهم کند.

کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا

 

به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا در کانادا ، شما ضمن این که در کلاس شرکت می کنید، زمان زیادی را نیز صرف انجام تحقیقات یا کارهای میدانی برای پروژه تحقیقاتی نهایی یا پایان نامه خود می کنید.  همچنین ممکن است به عنوان دستیار تدریس ، تحقیق یا آزمایشگاه در دانشگاه مشغول به کار شوید.

در هر سطح از آموزش عالی در کانادا که باشید، زندگی دانشجویی بخش عظیمی از تجربه شما به عنوان یک مهاجر خواهد بود. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا فرصت لذت بردن از یک زندگی اجتماعی سرگرم کننده و فعال را خواهید داشت.

همچنین شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول به کار شوید و به این ترتیب بخشی از هزینه های جاری خود را تامین کرده و همچنین با محیط و فرهنگ کار در کانادا آشنا شوید.

به طور کلی ، دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی

 

 1. Brandon University
  میانگین شهریه: 7203 دلار
 2. Université de Saint-Boniface
  میانگین شهریه: 7482 دلار
 3. University of Guelph
  میانگین شهریه: 9730 دلار
 4. Canadian Mennonite University
  میانگین شهریه: 10003 دلار
 5. Memorial University of Newfoundland
  میانگین شهریه: 11460 دلار

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله را نیز مطالعه نمایید:

 نظام آموزشی و تحصیلی در کانادا

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir