زندگی دانشجویی در کانادا

دانشگاه یا کالج (کارشناسی) در کانادا

آموزش عالی در کانادا شامل کالج و دانشگاه می شود. در کالج یا مدارس فنی و حرفه ای کانادا، تحصیل به شیوه ای کاملا عملی و کاربردی انجام می شود. مثلا اگر در رشته کار با چوب پذیرش گرفته اید، ممکن است روز خود را صرف طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه کنید. به طور خلاصه با اخذ پذیرش تحصیلی از کالج ها یا مراکز فنی حرفه ای کانادا، فرصت های زیادی برای تمرین مهارت های خود در محیط های کاری واقعی دریافت خواهید کرد.

یک روز معمولی شما به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا شامل سخنرانی، آزمایشگاه ، آموزش یا کارگاه آموزشی خواهد بود. این تنوع چیزی است که شما را برای آینده شغلی خود آماده می کند. همچنین در هر کلاس دانشگاهی در کانادا حداقل یک دستیار آموزشی یا آزمایشگاهی وجود دارد – معمولاً یک دانشجوی فارغ التحصیل همان رشته که می تواند حمایت و پشتیبانی آموزشی بیشتری را برای دانشجویان فراهم کند.

کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا

به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا در کانادا ، شما ضمن این که در کلاس شرکت می کنید، زمان زیادی را نیز صرف انجام تحقیقات یا کارهای میدانی برای پروژه تحقیقاتی نهایی یا پایان نامه خود می کنید.  همچنین ممکن است به عنوان دستیار تدریس ، تحقیق یا آزمایشگاه در دانشگاه مشغول به کار شوید.

در هر سطح از آموزش عالی در کانادا که باشید، زندگی دانشجویی بخش عظیمی از تجربه شما به عنوان یک مهاجر خواهد بود. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا فرصت لذت بردن از یک زندگی اجتماعی سرگرم کننده و فعال را خواهید داشت.

همچنین شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول به کار شوید و به این ترتیب بخشی از هزینه های جاری خود را تامین کرده و همچنین با محیط و فرهنگ کار در کانادا آشنا شوید.

به طور کلی ، دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی

 1. Brandon University
  میانگین شهریه: 7203 دلار
 2. Université de Saint-Boniface
  میانگین شهریه: 7482 دلار
 3. University of Guelph
  میانگین شهریه: 9730 دلار
 4. Canadian Mennonite University
  میانگین شهریه: 10003 دلار
 5. Memorial University of Newfoundland
  میانگین شهریه: 11460 دلار

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir

برخی از دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشگاه تورنتو دارای بیش از 700 رشته در مقطع کارشناسی و 200 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. شهریه تحصیل در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی 35800 تا 55100 دلار در سال و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 6000 تا 37000 دلار در سال است.

تقاضا برای تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد است و در نتیجه اخذ پذیرش تحصیلی بسیار رقابتی خواهد بود. سابقه تحصیلی خوب و نمره آیلتس بالا از عوامل تاثیرگذار در اخذ پذیرش از این دانشگاه است.

دانشگاه ساسکچوان (University of Saskatchewan)

دانشگاه ساسکچوان دانشگاهی تحقیقاتی در حوزه های ایمنی منابع آب و مواد غذایی، انرژی، منابع معدنی، سلامت حیات وحش و سایر موضوعات چالش برانگیز است که در شهر ساسکاتون کانادا واقع شده است. این دانشگاه حدود 3300 دانشجوی خارجی دارد.

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ساسکچوان برای دانشجویان خارجی 17000 تا 18000 دلار در سال و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 4487 دلار در سال است.

 

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است که بیش از 500 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی و 200 رشته در مقطع کارشناسی را ارایه می کند. این دانشگاه همچنین یکی از قطب های هوش مصنوعی در کانادا است. بیش از 40000 دانشجو از 156 کشور مختلف در دانشگاه آلبرتا مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا واقع شده است.

دانشگاه گوئلف (Guelph University)

این دانشگاه در گوئلف ایالت انتاریو واقع شده است. دانشگاه گوئلف به عنوان “دانشگاه مواد غذایی” کانادا مشهور است چرا که دامنه گسترده ای از رشته های مرتبط با علوم تغذیه و کشاورزی و همچنین تحقیقات گسترده کشاورزی- غذایی را پوشش می دهد. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی 9700 تا 24000 دلار در سال و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 5600 تا 14500 دلار در سال است.

دانشگاه کانکوردیا (Concordia University)

دانشگاه کانکوردیا در شهر مونترآل کانادا بیش از 9600 دانشجوی خارجی دارد و از لحاظ نوآوری و خلاقیت در سیستم آموزشی و تحقیقاتی شناخته شده است. شهریه تحصیل برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی 17500 تا 19500 دلار در سال و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 11700 تا 13100 دلار در سال است. رشته های هنری، علوم انسانی و کسب و کار از جمله رشته های موجود در دانشگاه کانکوردیا است.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا کلمه”کانادا” را در قسمت سرچ همین وبسیات جستجو کنید تا به دیگر مقالات تخصصی موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا دسترسی پیدا کنید.همچنین شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس 09300660818 با ما در ارتباط باشید.